Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 04.09.2015 20:16

Gizmowy napisał(a):No powiem, że na mojej modyfikacji M-L-P gdzieś w tej kukurydzy austriackiej dziki wcale by mnie zdziwiły.


Może tak być, bo do żniw jeszcze trochę :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2015 23:41

dids76 napisał(a):
babciaolkairysia napisał(a):Czy może ktoś jechał przez Austrię dzisiaj, bo my chcemy dzisiaj ruszać , i nie wiemy co zrobić .
Chciałabym wiedzieć czy uchodźcy idą autostradą którą jedzie się do Chorwacji ?
A może ktoś wracał i ma informacje o sytuacji w Austrii.
Będę wdzięczna za informacje .

Ale gdzie się dokładnie kierujecie? Jeśli trasą Czechy-Austria-Słowenia-Chorwacja to raczej na uchodźców się nie natkniecie bo oni kierują się z BUDAPESZTU w stronę WIEDNIA :oczko_usmiech: :mrgreen:
Nawet jak by dzisiaj wyruszyli w z Budapesztu to trochę im zajmie zanim dotrą do Wiednia :oczko_usmiech: :mrgreen:


Już to widzę, jak docierają do Austrii 8)

Zwiną ich z autobany i zapakują do obozu :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2015 23:45

Jarek_Lodz napisał(a): na trasie brno>mikulov w dzien bedzie masakra


Masakra to są takie opinie :? :evil:

Przeważnie na trasie z Brna do Mikulova nie ma korków,
są w tzw. godzinach szczytu, kiedy ludzie jadą rano do pracy( przed 8 ) i po południu z pracy ( 15-17 ) :roll:

W sezonie letnim niebezpieczne są soboty, gdy suną fale turystów jadących z urlopu lub na urlop
szczuri
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczuri » 06.09.2015 15:49

Witam,

Jadę do Chorwacji do Baśki Voda przez słowację ( przejście PL - SK Zwardoń), austrię i słowenię ( oczywiście omijając słoweńskie austostrady).. :)

Gdzie najlepiej zatankować ?

Wjeżdżając austostradą z słowacji do austrii można na granicy kupić winietę na austrię?
Ostatnio edytowano 06.09.2015 16:06 przez szczuri, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.09.2015 15:57

DO Chorwacji :!: :roll:

Nie napisałeś skąd jedziesz i czy jedziesz w dzień, czy w nocy 8)

Zatankuj w Polsce przed granicą 8)
A potem unikaj tylko stacji benzynowych na austriackich autostradach, bo są najdroższe
szczuri
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 06.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczuri » 06.09.2015 16:07

Jadę z Oświęcimia..
Planuje wyruszyć około 2 w nocy z piątku na sobotę gdyż chcę na miejscu być już w sobotę popołudniu
hatchet01
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 06.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) hatchet01 » 06.09.2015 17:22

15.09 wybieram się do Chorwacji. Którą trasę w Polsce powinienem wybrać? Muszę przebrnąć przez Wrocław (dziś już obwodnicą), ale co dalej? Na Boboszów, Ołomuniec i dalej na Brno, czy przez A4,A1, Ostrawę i na Brno? Zależy mi na czasie i jestem świadomy kosztu autostrady w Polsce.
wafel
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 09.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wafel » 06.09.2015 21:52

szczuri napisał(a):Jadę z Oświęcimia..
Planuje wyruszyć około 2 w nocy z piątku na sobotę gdyż chcę na miejscu być już w sobotę popołudniu


jeśli jedziesz z Oświęcimia to jednak polecam pojechać przez Czechy. Do granicy dojedziesz w mniej niż godzinę. Jedziesz na Brno dalej na Wiedeń, omijasz autostradę w Słowenii i dalej do Baski Vody już prosta droga:) Ja taką trasą jechalem 04.09.2015 do Breli (zaraz obok Baski). Czas przejazdu nocnego 12 godzin. Po drodze nie tankuj w Austrii bo jest najdrożej. Wszędzie indziej ceny zbliżone do PL. Szerokiej:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.09.2015 07:29

wafel napisał(a): Po drodze nie tankuj w Austrii bo jest najdrożej. Wszędzie indziej ceny zbliżone do PL. Szerokiej:)

W Austri najdrożej tylko na autostradzie, poza autostradą taniej niż w Chorwacji i Słowenii :oczko_usmiech: :mrgreen:
msfotoo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msfotoo » 07.09.2015 08:16

Witam ja wyjeżdżam 20 ( w godzinach 18/19 ) września z Gliwic jaką trasę polecicie ? Chce z chłopakiem ominąć płatne drogi
Pozdrawiam :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.09.2015 08:45

msfotoo napisał(a):Witam ja wyjeżdżam 20 ( w godzinach 18/19 ) września z Gliwic jaką trasę polecicie ?

Super!!!
A gdzie chcecie jechać?

msfotoo napisał(a): Chce z chłopakiem ominąć płatne drogi
Pozdrawiam :)

Wszystkie płatne? No to podróż wam trochę czasu zajmie :oczko_usmiech: :mrgreen:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 07.09.2015 09:29

msfotoo napisał(a):Witam ja wyjeżdżam 20 ( w godzinach 18/19 ) września z Gliwic jaką trasę polecicie ? Chce z chłopakiem ominąć płatne drogi
Pozdrawiam :)

Całkowicie ominąć płatne drogi raczej trudno (aczkolwiek możliwe). Ja poleciłbym Wam dojazd do Żyliny, stąd słowacką autostradą (mimo wszystko), przez Węgry drogą 86 - tu uwaga na dojazd do niej od granicy, ale na forum jest wiele informacji na ten temat. Następnie 11 km odcinek przez Słowenię - tu też uwaga by nie wjechać na autostradę a w Chorwacji autostradą do Karlovaca - tu możecie zjechać na starą i bardzo malowniczą drogę nr 1. Mniej więcej tak to wygląda: https://goo.gl/maps/KXS1x

To chyba najtańsza opcja :wink:
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 07.09.2015 14:14

Najtaniej będzie kupić winietę na Czechy i Austrię i jechać autostradą msx 100km/h zysk w postaci bardzo małego spalania będzie znacznie większy niż koszt zakupu winiety na Austrię.
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 07.09.2015 14:21

Czepiacie się. Są po prostu tacy pasjonaci i tyle. Powtarzam - wczasy to nie wyścig.

Mój kumpel opowiadał mi, jak razu pewnego pojechali na Korčulę na dwa samochody. Jeden z nich założył sobie za punkt honoru nie dołożyć ani "grosza" do opłat drogowych i pajechali... 36h :D Ale co przeżyli i zobaczyli to ich, m.in. dziury po kulach we wiosce, jakby ktoś jadąc pakował serią po domach; zgubili jeden drugiego, potem się odnaleźli itp. itd.
msfotoo
Globtroter
Posty: 38
Dołączył(a): 21.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) msfotoo » 07.09.2015 20:20

Zapomniałam napisać że z chłopakiem jedziemy do miejscowości Podaca, czy da się jakoś jechać by ominąć Słowenię
Pozdrawiam :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 108
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone