Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 16.07.2015 00:08

papse napisał(a):
paulr napisał(a):Staram się pisać po Polsku, ale na szczęście mieszkam na Śląsku......

To wszystko tłumaczy, :wink:
ale mógłbyś czasem coś napisać gwarą :papa:
pzdr

Slownik w androidzie za duzo nie pozwala. A jeszcze jest jakis powalony ze nie mozna nawet skasowac tego co napisalem bo nagle pojawia sie tego wiecej.... :-)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 16.07.2015 11:54

Dzis wrociliśmy do Polski z Cro-Rogoznica trasa przez Czechy...do cro wyjazd z Słupska w sobote o 05 rano i nocleg w Mikulovie o 15.30 w niedziele wyjazd o 05 i finisz o 16.00 w Rogoznicy, ruch płynny, wręcz niewielki, dużym atutem tego dnia jest niewielka ilość tirów.Zero korków. Czas przejazdu 18,5 godziny bez postojów. Droga powrotna do Słupska w srode o 05 rano z Rogoznicy na miejscu w Słupsku o 4 rano w czwartek bez noclegu. Ogólnie sprawnie ale duza ilosc tirów na trasie i wypadek w okolicy Ołomuńca utrudniał życie. Na szczęście udało się pokonać korek dzięki szybkiej decyzji i dobrej nawigacji. Wiedeń w okolicach 13.30 powoli zaczynał sie korkowac ale przed szczytem zdązylismy go w miare sprawnie przejechac. Trasa dosyć szybka jednak gdybym mial wybrać dzien podrózy to duzy plus na jazde w weekend.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 19.07.2015 13:42

Witam
W tym roku to już 5 wakacje w Chorwacji i zawsze wybierałem legendarną "86",(Jaworzno-Zwardoń Cadca Bratysława Lendava Makarska) nie było źle. Trasę chcę pokonać na raz, wyjazd 14 08 ok godz 22 myślę iż powinienem dojechać w okolice 10-14 . Będzie to z piątku na sobotę.
W tym roku mocno się zastanawiam nad tą trasą ze względu na płatny odcinek ok 300m w Rajce. Co prawda jest alternatywa jazdy z ominięciem tego miejsca nap przez przez Rusovce i potem starym przejsciem granicznym, ale to stare przejscie (a jechałem raz tam w dzień) nie napawa mnie wielką przyjemnością.
Wykupienie winiety na węgry i jazda na Gyor to wg. mnie już kompletna pomyłka dużo dalej i drożej a czasowo tak samo.
Podstawową alternatywą to jazda na Brno Wiedeń i potem ominięcie autostrady w Słowenii. Co prawda jest jeszcze sporo czasu na podjęcie decyzji ale wolałabym przy zmianie trasy zaopatrzyć się w winiety i opracować sobie trasę itp.
Plusy wg mnie *86 to znam tą trasę prawie na pamięć jest tania (tylko 1 winieta na Słowację) i względnie szybka (brak korków).
Minusy: to męcząca jazda przez węgry, no i ten dodatkowy objazd Rajki w tym roku.

Czy ktoś jechał w ostatnim okresie 86? Jak wygląda sprawa ewenntualnych korków jadąc z piatku na sobotę na trasie Brno Wiedeń ... itd

Co mi radzicie

Pzdr
First
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 03.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) First » 19.07.2015 16:32

Jechałem niedawno 86 w jedną i drugą stronę. W Rajce na starym przejściu nie biją, ani nie rzucają kamieniami - sprawdzone w środku nocy i za dnia ;) Poza tym bez większych trudności i rzeczywiście pusto po drodze.
fhuzbych
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fhuzbych » 19.07.2015 18:11

First napisał(a):Jechałem niedawno 86 w jedną i drugą stronę. W Rajce na starym przejściu nie biją, ani nie rzucają kamieniami - sprawdzone w środku nocy i za dnia ;) Poza tym bez większych trudności i rzeczywiście pusto po drodze.


Dzieki za info, w takim razie pojadę w tym roku "swoją dawną 86" skoro nie biją, ani nie rzucają kamieniami :lol:
A zawsze jest pusto brak korków czasami aż za pusto.
Raz nawet zrobiłem ze znajomym pewnego rodzaju wyścig On Brno Wiedeń ja 86tką i dojechaliśmy podobnie (trochę stał w korkach ja jechałem ale wolniej).
Co prawda ja jadę ciut inaczej od Kormend jadę dalej 86-tką na Redics przez centrum Lendavy i na Mursko Sredisce i potem już do autostardy Chorwackiej za Varazdinem.
Czytałem relację ciekawa,
Pozdrawiam
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 19.07.2015 20:04

W tym roku po raz 6 do Chorwacji, tym razem znów w ciemno chcemy dojechać na Peljesac. Wyjazd w sobotę w godzinach południowych, w nocy przerwa na kimonko i dojazd w godzinach dopołudniowych do Orebica.

Z tego co widzę i słyszę to przejazd przez Słowację to jeszcze większa porażka, do tej pory zawsze jechaliśmy z Krakowa przez Chyżne, Sachy i Budapeszt, ale teraz na słowackiej trasie jest dużo remontów.
Sami ostatnio przekonaliśmy się jadąc do tatralandii: chcieliśmy przejechać przez góry skręcając w lewo w małej wiosce chyba Podbiel, ale nas skierowali objazdem na Ruzemberok (przez góry były jakieś zawody rowerowe) i do Liptowskiego Mikulasu staliśmy chyba w trzech korkach spowodowanych właśnie robotami drogowymi. A tu jeszcze słysze że za Zwoleniem i przed Sahami też coś się dzieje :-?

Zastanawiam się czy nie jechać tym razem na Cieszyn i Bratysławe. Czy wie ktoś jak wygląda ta trasa? Może ktoś zaproponuje jakąś lepszą trasę, żeby nie było korków. Myślałam też o przejeździe przez Czechy a potem na Węgry ale tak chyba nie bardzo. W każdym nie chciałabym jechać przez Austrię i Słowenię ze względu na koszty. Będę wdzięczna za informację :-D
Minia 1
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 18.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minia 1 » 19.07.2015 20:22

Wracałem wczoraj 86 droga spokojna bez korków z 3 zwężeniami. Trzeba tylko uważać na fotoradary przenośne, stoją nawet w słonecznikach. W drodze do Cro naliczyłem 6 takich kontroli, przy powrocie 4.
jochen
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 13.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) jochen » 20.07.2015 11:56

fhuzbych napisał(a):
Dzieki za info, w takim razie pojadę w tym roku "swoją dawną 86" skoro nie biją, ani nie rzucają kamieniami :lol:
A zawsze jest pusto brak korków czasami aż za pusto.
Raz nawet zrobiłem ze znajomym pewnego rodzaju wyścig On Brno Wiedeń ja 86tką i dojechaliśmy podobnie (trochę stał w korkach ja jechałem ale wolniej).
Co prawda ja jadę ciut inaczej od Kormend jadę dalej 86-tką na Redics przez centrum Lendavy i na Mursko Sredisce i potem już do autostardy Chorwackiej za Varazdinem.
Czytałem relację ciekawa,
Pozdrawiam

A mógłbyś rozrysować swoją trasę w google maps i napisać jakie są koszty tą trasą? Jadę z Chrzanowa, w tamtym roku CZ-A-SLO ale szukam alternatywy.
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 20.07.2015 12:07

Jaką polecicie najlepszą drogę przez Słowację i Węgry w kierunku Cro. Planuję nocleg w okolicach Balatonu i wybrałem trasę przez Zwardoń, Żylina, Bratysława, Gyor, Veszprem i dalej na autostradę.
https://www.google.pl/maps/dir/47.00945 ... m2!4m1!5i1
Dobry wybór czy polecicie inną opcję? Zależy mi na ominięciu Budapesztu i w miarę płynnej jeździe.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10903
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.07.2015 12:15

mac30 napisał(a):Jaką polecicie najlepszą drogę przez Słowację i Węgry w kierunku Cro. Planuję nocleg w okolicach Balatonu i wybrałem trasę przez Zwardoń, Żylina, Bratysława, Gyor, Veszprem i dalej na autostradę.
https://www.google.pl/maps/dir/47.00945 ... m2!4m1!5i1
Dobry wybór czy polecicie inną opcję? Zależy mi na ominięciu Budapesztu i w miarę płynnej jeździe.

wybrałbym taką samą drogę od strony Krakowa,
jeżdżę również podobnie z Górnego Śląska
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 20.07.2015 12:26

Ja spod Krakowa (na południe od niego) jadę przez Słowację - Austrię - Słowenię -CRO...

I kto mi zabroni? :mrgreen:
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 20.07.2015 13:24

papse napisał(a):
paulr napisał(a):most otwarli .

Litości - otworzyli

Przecież nie zrobił błędu, w PWN jest napisane że oba zwroty są poprawne. :P
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 20.07.2015 13:30

grzesiek-swidnica napisał(a):
papse napisał(a):
paulr napisał(a):most otwarli .

Litości - otworzyli

Przecież nie zrobił błędu, w PWN jest napisane że oba zwroty są poprawne. :P

Język polski się tak "uplastycznia", że niedługo wszelakie zwroty będą poprawne :roll:
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 20.07.2015 17:28

Czy możecie mi wrzucić linka jak jechać od Bratysławy do granicy węgiersko-chorwackiej tak aby nie wjechać na autostradę? Wiem że jedzie się ta 86 ale później przy końcu chcąc dojechać do autostrady w CHorwacji muszę chyba zaliczyć kawałek płatnej na Węgrzech.

Druga rzecz czy jednak teraz jak koło Ruzemberoku tyle remontów to jednak nie lepiej jechać z Krakowa na Cieszyn i Bratysławe. Jak wygląda ta trasa. Ktoś ja ostatnio pokonywał?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 20.07.2015 17:55

Yanush napisał(a):
grzesiek-swidnica napisał(a):
papse napisał(a):
paulr napisał(a):most otwarli .

Litości - otworzyli

Przecież nie zrobił błędu, w PWN jest napisane że oba zwroty są poprawne. :P

Język polski się tak "uplastycznia", że niedługo wszelakie zwroty będą poprawne :roll:

Nie napisałem, że "ta" forma jest niepoprawna (niestety), jest po prostu rzadziej używana i dla mnie brzmi jak:

"Szłem łąką, kwiaty pachły, wiater wiał, ona mnie odepchła. Więc weszłem do domu, trzasłem drzwiami, pierdłem, rzygłem i wyszłem, bo hamstwa nie zniese!"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone