Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 29.06.2015 11:15

Jak się ma nocleg po drodze to sobota nie jest zła ;) W Polsce większość będzie jechała do góry nad morze więc tutaj takiego tłoku nie będzie.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 29.06.2015 11:21

amatus1 napisał(a):co oosba to inna wersja w kwestii dogodniejszych dni, kilka postów koledzy akcentowali, ze lepiej w sobota-niedziela teraz lepiej w tyg.i kazdy ma pewnie racje, wszystko zlalezy od danej sytuacji na drodze, zmiany turnusow itp

Nie wiem kto to akcentował, ale jechać w sobotę, to najgorszy pomysł z możliwych.
Wtedy następuje zmiana turnusów (także w Polsce), więc jeżeli ktoś jedzie z północy, musi się liczyć ze sporymi utrudnieniami także i na polskich drogach.
Oczywiście, są sytuacje, kiedy ktoś musi w tę sobotę jechać.
Dojedzie.
Ale niech nie liczy na zbyt duży luz na trasie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 29.06.2015 11:47

Eeee tam, zależy skąd się wyjeżdża i ile km do pokonania w tym przez PL - my zawsze wyjeżdżaliśmy w sobotę nad ranem, między 3 a 6 rano 100 km na wschód od Wawy i na Lucko bywaliśmy 22-24, pierwszy parking za bramkami nocleg i nad ranem dalej w drogę. Nie pędzimy, bo ciągniemy przyczepę za sobą więc może wszyscy nas mijają i nam zostaje pusta droga :D Nigdy nie staliśmy w żadnym korku po trasie Cz-A-SLO-granica Cro - bramki Lucko.
W ubiegłym roku była jedynie chwila czekania na granicy Klek-Neum ... z 20 min. w niedzielę ok. południa.
Jeśli mowa o sobocie to może trzeba uściślić, że w soboty w samej Cro może być ciasno na granicy czy na bramkach a nie żeby nie wyjeżdżać wtedy z PL.
Jeśli natomiast chodzi o przejazd trasy w dni robocze, to z kolei można się spodziewać właśnie korków w miastach jeśli trafi się w popularne godziny do i z pracy, w zamian za puste granice i bramki w Cro.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.06.2015 11:49

anakin napisał(a):Nie wiem kto to akcentował, ale jechać w sobotę, to najgorszy pomysł z możliwych.
Wtedy następuje zmiana turnusów (także w Polsce), więc jeżeli ktoś jedzie z północy, musi się liczyć ze sporymi utrudnieniami także i na polskich drogach.
Oczywiście, są sytuacje, kiedy ktoś musi w tę sobotę jechać.
Dojedzie.

Ale niech nie liczy na zbyt duży luz na trasie.

Święta racja. :)
Ja tak jadę, ale wszystkim odradzam.
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 29.06.2015 12:14

I tak i tak coś nas zablokuje. Ja ostatnim razem jechałem właśnie w tygodniu, bodajże wtorek, przez Słowację i złapał mnie w godzinach porannych taki ruch (z Krk wyjechałem po 5 także po 6 juz jechaliśmy przez SK) że sam przejazd SK zajął nam 7 godzin - pół całej drogi do celu :) chociaż właśnie z nadzieją ominięcia weekendowego ruchu tak pojechałem :)
miki450
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 17.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) miki450 » 29.06.2015 23:23

daniel1961 napisał(a):Witam,
15 lipca wyjeżdżamy z Gdańska do Dubrovnika z przyczepą kempingową, zakładałem trasę PL, CZ, A, SŁ, Czym bliżej wyjazdu tym mam więcej wątpliwości. Co sądzicie o takiej trasie: Gdańsk, Cieszyn,Żylina, Trnava, Bratysława, Szombathely, Letenye, Zagrzeb, Karlovac i na A1 do celu.

Do Cieszyna wiesz jak dojechać.
Potem: Zilina, Bratysława, Wiedeń, Graz, Maribor, Zagrzeb i dalej też już wiesz jak.
Nie jedź przez Węgry. Szkoda samochodu i przyczepy. Droga jest tam podłej jakości (poza kilkoma wyremontowanymi odcinkami).
Do tego mnóstwo wiosek, ograniczeń prędkości, kilometrów do przejechania raptem około 220 a żadnej płynności jazdy i trasa ciągnie się jak flaki z olejem.
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 30.06.2015 00:10

Dzięki, to potwierdza źe to najbardziej optymalna trasa. Zdam relację po powrocie, kombinuje by powrót teź był w dni powszednie. Dyganie z cepką w korku to koszmar.
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 30.06.2015 00:13

Sprawdzone dwa lata temu Kraków-Cieszyn-Mikulov-Wiedeń-Mureck-Lenart-Ptuj-Lucko- i do metyyy.
Polecam,
w tym roku tak samooo :-)
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 30.06.2015 00:20

Czyli oszczędności na Słoweni, i słusznie za te marne kilometry.
Czeki
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 110
Dołączył(a): 17.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czeki » 30.06.2015 00:24

Zjazd na Mureck i objazd polecam. Pamiętam przedemną 5-6 samochodów za mną z 4 i taka kolumna jedzię prze SLO. Trochę inna jazda niż po autostradzie, taka sympatyczna zmiana po przejechaniu AUT. Póżniej i tak autostradą do morza. Objazd super opisany na forum.
trakul
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) trakul » 30.06.2015 13:21

Hej,
Cro wyjadacze możecie polecić trasę (pierwszy raz w Montenegro)

z Łopuszna (świętokrzyskie) do Petrovac?


dzięki wielkie
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 30.06.2015 13:34

trakul napisał(a):Hej,
Cro wyjadacze możecie polecić trasę (pierwszy raz w Montenegro)

z Łopuszna (świętokrzyskie) do Petrovac?


dzięki wielkie


do wyboru do koloru:
autostradowa i szybka

widokowa i wolna

przez Serbię...
trakul
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) trakul » 30.06.2015 14:58

Podziękował
a którą byś polecał na "dziewiczy" wyjazd?
A&S
Croentuzjasta
Posty: 237
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) A&S » 30.06.2015 16:28

Czeki napisał(a):Sprawdzone dwa lata temu Kraków-Cieszyn-Mikulov-Wiedeń-Mureck-Lenart-Ptuj-Lucko- i do metyyy.
Polecam,
w tym roku tak samooo :-)


Już nie trzeba przez Cieszyn bo A1 się pięknie jedzie :) Za to mam pytanie, na SLO nie ma tak jak w A zakazu używania CB żeby ewentualnie ktoś mógł pomóc w objezdzie autostrady?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 30.06.2015 18:19

A&S napisał(a): Za to mam pytanie, na SLO nie ma tak jak w A zakazu używania CB żeby ewentualnie ktoś mógł pomóc w objezdzie autostrady?

Nie ma potrzeby wspomagania się CB przy tym objeździe. Objazd jest naprawdę prosty. Jeśli masz nawigację,
to już w ogóle nie będzie problemu. W tym wątku jest wszystko wyłożone. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Czechy, przez Austrię, przez Słowację, przez Węgry - strona 85
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone