Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Zwardoń?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2010 07:54

Po Czeskiej stronie wiele się nie zmieniło, za Brnem w stronę Mikulova droga ekspresowa kończy się 20 km przed granicą CZ/A. Po stronie Austriackiej jakieś 30km przed Wiedniem zaczyna się autostrada (A5) która łączy się z obwodnicą Wiednia (S1), czyli mijamy cały Wiedeń.
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 07.05.2010 14:46

mkm napisał(a):Maslinko , proponuję następnym razem lecieć A4 do węzła w Sośnicy , na którym wskakujesz na nowo oddany odcinek A1 ... aż do Stanowic :D A póżniej to już wiesz - Palowice , Szczejkowice i Żory :wink:
Pozdrav :papa:


Fatamorgana napisał(a):To jeszcze dorzucę, że tablica przy zjeździe z Żor na Knurów (przez Szczejkowice) wciąż pokazuje (przynajmniej do wczorajszego wieczora) drogę zamkniętą- co może mylić nieznających Palowic i okolic.


Witam
Nigdy tą trasą nie jechałem.
W tym roku mam taki zamiar i Google wytyczyły trasę : od węzła w Sośnicy - A1 - zjazd drogą 925 do Stanowic - na rondzie w Stanowicach zjazd na drogę 924 do Szczejkowic - Żory.
Czy droga 924 na odcinku Stanowice - Szczejkowice jest w złym stanie/zamknięta, że trzeba jechać przez Palowice ?
Pozdrawiam :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.05.2010 14:51

Tomcroek napisał(a):
mkm napisał(a):Maslinko , proponuję następnym razem lecieć A4 do węzła w Sośnicy , na którym wskakujesz na nowo oddany odcinek A1 ... aż do Stanowic :D A póżniej to już wiesz - Palowice , Szczejkowice i Żory :wink:
Pozdrav :papa:


Fatamorgana napisał(a):To jeszcze dorzucę, że tablica przy zjeździe z Żor na Knurów (przez Szczejkowice) wciąż pokazuje (przynajmniej do wczorajszego wieczora) drogę zamkniętą- co może mylić nieznających Palowic i okolic.


Witam
Nigdy tą trasą nie jechałem.
W tym roku mam taki zamiar i Google wytyczyły trasę : od węzła w Sośnicy - A1 - zjazd drogą 925 do Stanowic - na rondzie w Stanowicach zjazd na drogę 924 do Szczejkowic - Żory.
Czy droga 924 na odcinku Stanowice - Szczejkowice jest w złym stanie/zamknięta, że trzeba jechać przez Palowice ?
Pozdrawiam :D

W tej chwili droga Stanowice - Szczejkowice jest zamknięta. Trzeba jechać przez Palowice i albo w Palowicach skręcić na Szczejkowice, albo przejechać całe Palowice, a potem drogą przez las dojechać do wiślanki w Orzeszu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.05.2010 14:58

CinnamonGirl napisał(a):maslinka orientujesz sie może na jaki etapie jest odcinek nieautostadowy pomiędzy Brnem i Wiedniem. Parę lat temu jechałam tamtędy to były roboty ale to było dawno ;)
Cały czas byam nastawiona ze z Rudy Śląskiej będę jechać przez Cieszyn i potem Słowację, ale teraz zaczynam sie zastanawiać czy nie wybrać 'twojej' trasy.

CinnamonGirl, tak jak już napisał Dids, za Brnem kończy się ekspresówka, ale jedzie się dobrze. Przed Wiedniem trochę robót i zwężeń, mimo tego ruch odbywa się płynnie.
Nam jest najwygodniej jechać tą trasą, bo po godzinie od wyjazdu jesteśmy w Czechach.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 07.05.2010 17:01

dzięki za informacje, tym bardziej cenne ze odcinek polsko-czeski to będzie moja działka (jakbym w coś wjechała/cos we mnie wjechało to blisko do domu ;)) a ja zdecydowanie wole mapkę na papierze niz gadajacą automapę ;) ktora co chwila usiłuje skierowac mnie pod prąd w jednokierunkową ;)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 07.05.2010 20:01

... Z tym że , prawdziwi Cromaniacy jeżdżą 86-stką :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 07.05.2010 21:44

mkm napisał(a):... Z tym że , prawdziwi Cromaniacy jeżdżą 86-stką :wink:


No tu chyba nie jezdem Cro maniakiem :cry:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 07.05.2010 22:01

dids76 napisał(a):
mkm napisał(a):... Z tym że , prawdziwi Cromaniacy jeżdżą 86-stką :wink:


No tu chyba nie jezdem Cro maniakiem :cry:


... nawet karlovacko nie pomoże :wink:
Tomcroek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 06.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomcroek » 07.05.2010 23:44

maslinka napisał(a):
Tomcroek napisał(a):
mkm napisał(a):Maslinko , proponuję następnym razem lecieć A4 do węzła w Sośnicy , na którym wskakujesz na nowo oddany odcinek A1 ... aż do Stanowic :D A póżniej to już wiesz - Palowice , Szczejkowice i Żory :wink:
Pozdrav :papa:


Fatamorgana napisał(a):To jeszcze dorzucę, że tablica przy zjeździe z Żor na Knurów (przez Szczejkowice) wciąż pokazuje (przynajmniej do wczorajszego wieczora) drogę zamkniętą- co może mylić nieznających Palowic i okolic.


Witam
Nigdy tą trasą nie jechałem.
W tym roku mam taki zamiar i Google wytyczyły trasę : od węzła w Sośnicy - A1 - zjazd drogą 925 do Stanowic - na rondzie w Stanowicach zjazd na drogę 924 do Szczejkowic - Żory.
Czy droga 924 na odcinku Stanowice - Szczejkowice jest w złym stanie/zamknięta, że trzeba jechać przez Palowice ?
Pozdrawiam :D

W tej chwili droga Stanowice - Szczejkowice jest zamknięta. Trzeba jechać przez Palowice i albo w Palowicach skręcić na Szczejkowice, albo przejechać całe Palowice, a potem drogą przez las dojechać do wiślanki w Orzeszu.


Bardzo dziękuję za cenną informację :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.05.2010 02:08

CinnamonGirl napisał(a):dzięki za informacje, tym bardziej cenne ze odcinek polsko-czeski to będzie moja działka (jakbym w coś wjechała/cos we mnie wjechało to blisko do domu ;)) a ja zdecydowanie wole mapkę na papierze niz gadajacą automapę ;) ktora co chwila usiłuje skierowac mnie pod prąd w jednokierunkową ;)


Trzeba aktualizować :P
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 08.05.2010 02:10

mkm napisał(a):... Z tym że , prawdziwi Cromaniacy jeżdżą 86-stką :wink:


Jechałem, średnia przyjemność ... przynajmniej w dzień.

Wolę M7
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 08.05.2010 02:18

krutom napisał(a):Wolę M7

eee tam...gadanie...prawdziwi faceci wolą M 16 :wink:
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.05.2010 09:17

krutom napisał(a):

Trzeba aktualizować :P


jest aktualizowana ale w tym przypadku drogowcy są zawsze krok przed aktualizacją ;) śmiem twierdzić ze AutoMapa 5.0 była duzo lepsza niz 6.0 ;)
will
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 09.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) will » 08.05.2010 10:26

Z Automapą różnie bywa.Jednak zapowiadana jest nowa wersja 6.5 w której ma być wiele zmian,łącznie z designem.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 08.05.2010 20:50

romuald22 napisał(a):
krutom napisał(a):Wolę M7

eee tam...gadanie...prawdziwi faceci wolą M 16 :wink:


... A nie tak czasem F 16 :? :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Zwardoń?! - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone