Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Zwardoń?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 11.04.2010 22:20

Tomasz W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1152
Dołączył(a): 04.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz W » 11.04.2010 22:25

Przez Cieszyn...
kkk6969
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkk6969 » 26.04.2010 23:15

Fajny skrót przez przejście graniczne Leszna Góra - omija się cały Cieszyn
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 27.04.2010 08:45

Motoschiza napisał(a):Tunel odwiedzony
Zaliczyłem traskę z Bielska do Żyliny przez Zwardoń, wyszło równo 100km. Wracałem przez Czechy jest dalej o 5 km i w dodatku roboty drogowe na sporym odcinku drogi. Ograniczenia do 30km/h i fotoradary
Na tą chwilę wybieram trasę przez Słowację ale do wakacji stan dróg w Czechach się pewnie poprawi.


CYTAT Z POSTU Forum Strona Główna -> Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi -> Tunel w Polsce +++ Wysłany: 14.04.2010 12:02
jankowski-uno
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jankowski-uno » 06.05.2010 01:24

Będąc na żywiecczyźnie jechałem drogą 69 i jest wyremontowana od Górki Węgierskiej do samej granicy słowackiej, pytałem również na CB jak najlepiej jechać osobowym na Bratysławę i wszyscy odpowiadali że przez Cieszyn. Tak mi się zawsze zdawało że jest krócej przez Zwardoń ale sprawdziłem na Viamichelin dwie drogi przez Cieszyn i Zwardoń , no i sami zadecydujcie. (zwróćcie uwagę na czasy przejazdów)
1)Zwardoń
http://tiny.pl/htqbx

2) Cieszyn
http://tiny.pl/htqbg

Dopiero zauważyłem że bardzo zmienia się koszt winietek ,ciekawe czy podliczono winietę konieczną w Czechach?
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 06.05.2010 08:40

jeśli byś chciał ominąć trasy płatne w czechach i jechać przez miasto może się okazać, że szybciej bedzie jednak przez Zwardoń.

A tak poza opłatami Motoschiza sprawdził niedawno obie trasy na żywo i pozwoliłem sobie zacytować jego wnioski.
Jeśli dla kogoś ważniejsze jest to co pokazują mapy na internecie to ma oczywiście wolną rękę i może jechać jak chce. Jak dla mnie kolega Motoschiza wykonał dobrą robotę i jego opis jest bardziej wiarygodny niż jakakolwiek mapa ;)
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 06.05.2010 10:50

Dzięki za zaufanie :wink:
Jak pogoda pozwoli (bo motorkiem) powtórzę trasę i dam znać jak roboty drogowe w Czechach. :D
erci
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 05.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) erci » 06.05.2010 13:17

Jak bedziesz już jechał to może wstąp na jakąś stację i zapytaj o winietki w Slowacji i ew. Czechach. Mnie osobiście bardziej zależy na Słowacji...
Jak możesz to daj póżniej namiar na stację na której się zatrzymasz w tej sprawie :) może odległość od granicy albo od jakiegoś miasta ;)
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 06.05.2010 13:30

erci napisał(a):Jak bedziesz już jechał to może wstąp na jakąś stację i zapytaj o winietki w Slowacji i ew. Czechach. Mnie osobiście bardziej zależy na Słowacji...
Jak możesz to daj póżniej namiar na stację na której się zatrzymasz w tej sprawie :) może odległość od granicy albo od jakiegoś miasta ;)

Ja jadąc przez Zwardoń zawszę kupuję winietę słowacką na całodobowej stacji OMV tuż przed Żiliną. Jadąc na południe po lewej stronie. Nawet nocą bez problemu.
Seavolv
Croentuzjasta
Posty: 318
Dołączył(a): 28.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seavolv » 06.05.2010 18:15

jankowski-uno napisał(a):Będąc na żywiecczyźnie jechałem drogą 69 i jest wyremontowana od Górki Węgierskiej do samej granicy słowackiej, pytałem również na CB jak najlepiej jechać osobowym na Bratysławę i wszyscy odpowiadali że przez Cieszyn. Tak mi się zawsze zdawało że jest krócej przez Zwardoń ale sprawdziłem na Viamichelin dwie drogi przez Cieszyn i Zwardoń , no i sami zadecydujcie. (zwróćcie uwagę na czasy przejazdów)
1)Zwardoń
http://tiny.pl/htqbx

2) Cieszyn
http://tiny.pl/htqbg

Dopiero zauważyłem że bardzo zmienia się koszt winietek ,ciekawe czy podliczono winietę konieczną w Czechach?


To zależy jak kto woli i jak komu wygodniej, ja mieszkam w Krakowie 2 razy jechałem przez Zwardoń i raz przez Cieszyn i zdecydowanie lepiej mi się jeździło przez Zwardoń nie wiem czemu ale jadąc z Krakowa na Cieszyn jakoś ta droga mi się strasznie wlekła, Jeździłem na Istrię więc zawsze z granicy PL kierowałem się Zyline i tam już autostradą do samej Chorwacji
Do osób z środkowej Polski chyba wygodniej jest jechać na Cieszyn bo i tak jadą Gierkówką więc nie ma sensu odbijać z Gierkówki.
W tym roku też zapewne wybiorę Zwardoń z tym że w tym roku już jade do Sibienika
Ja jadąc przez Zwardoń zawszę kupuję winietę słowacką na całodobowej stacji OMV tuż przed Żiliną. Jadąc na południe po lewej stronie. Nawet nocą bez problemu.

Też zawsze tam kupuje :D
jazuu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jazuu » 06.05.2010 18:30

A co powiecie na przekroczenie granicy w Chałupkach ?
zawsze to jakas alternatywa dla Cieszyna, i jadacych ze slaska to tez blizej
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 06.05.2010 18:56

kkk6969 napisał(a):Fajny skrót przez przejście graniczne Leszna Góra - omija się cały Cieszyn


Witam

Czy mógłbyś przybliżyć ten skrót??

Pozdrawiam
bzyq74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1160
Dołączył(a): 21.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 06.05.2010 19:03

jazuu napisał(a):A co powiecie na przekroczenie granicy w Chałupkach ?
zawsze to jakas alternatywa dla Cieszyna, i jadacych ze slaska to tez blizej

Jestes z Gliwic i nie wiesz że Rybnik zapchany na amen. :?: :evil:
Lepiej już A1 i przez Żory na Cieszyn.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.05.2010 19:08

jazuu napisał(a):A co powiecie na przekroczenie granicy w Chałupkach ?
zawsze to jakas alternatywa dla Cieszyna, i jadacych ze slaska to tez blizej

My tak jeździmy, właśnie z Gliwic :)
Kiedyś wybieraliśmy wariant przez Zwardoń, ale w Bielsku zawsze stoi się w korkach.
Teraz jeździmy przez Chałupki, Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń itd. Nie wiem, czy szybciej niż przez Cieszyn, porównywalnie. Ale przekraczając granicę w Chałupkach (trasa przez Rybnik), przejeżdżamy najszybciej polski odcinek trasy, czyli ten, który sprawia najwięcej kłopotów :wink:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.05.2010 19:10

bzyq74 napisał(a):
jazuu napisał(a):A co powiecie na przekroczenie granicy w Chałupkach ?
zawsze to jakas alternatywa dla Cieszyna, i jadacych ze slaska to tez blizej

Jestes z Gliwic i nie wiesz że Rybnik zapchany na amen. :?: :evil:
Lepiej już A1 i przez Żory na Cieszyn.

Wszystko zależy, kiedy się jedzie. Wieczorami można spokojnie przez Rybnik wcale nie jest tak zapchany, odkąd otworzyli Żorską.
Sto razy gorzej w Żorach na wiślance, przecież tam od 1,5 roku jest zwężenie. (Ostatnio staliśmy tam 40 minut!)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Zwardoń?! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone