Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez Cieszyn czy Zwardoń?!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafcio_102
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafcio_102 » 11.06.2009 18:00

przeczytajcie to: forum/viewtopic.php?t=23440
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 11.06.2009 21:25

natuchna napisał(a):za tydzien lece przez Żyline , więc napisze jak sprawa wygląda.


W tamtym roku miałem problemy wjechać na autostradę na wys. żyliny - budowa - gps też mnie nie wyprowadził.
natuchna
Croentuzjasta
Posty: 266
Dołączył(a): 05.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) natuchna » 12.06.2009 08:25

nie bedzie z tym problemu.
Trocki
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 04.05.2008
trasa bielsko-biała zwardon?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trocki » 03.04.2010 22:19

witam.
tak jak w temacie. moze ktos wie jak aktualnie wyglada trasa bielso-biała -- zwardon?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: trasa bielsko-biała zwardon?

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.04.2010 22:55

Trocki napisał(a):witam.
tak jak w temacie. moze ktos wie jak aktualnie wyglada trasa bielso-biała -- zwardon?

Po zeszłorocznej "tragedii" tzn. remoncie odcinka Węgierska Górka - Milówka na tej trasie znacznie sie poprawiło. I tak: odcinek B-B - Żywiec w ciągu dnia ruch bardzo natężony. Z Żywca do Węgierskiej G. ok. 8 km. dwupasmowej drogi ekspresowej. Węgierska G. - Milówka jak wyżej. Z Milówki do Zwardonia praktycznie juz cały czas "ekspresówka". 05 marca 2010 oddano nowy fragment tej drogi z najdłuższym w Polsce tunelem zbudowanym poza miastem.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.04.2010 23:00

rafcio_102 napisał(a):przeczytajcie to: forum/viewtopic.php?t=23440

Zdjęcia były aktualne w zeszłym roku. W tym juz nie. Remont pokazywanego odcinka został zakończony. Dodatkowo na odcinku Żywiec - Zwardon otwarto nowy fragment drogi ekspresowej o czym pisałem gdzies ponizej.
wajzy
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 03.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wajzy » 04.04.2010 20:18

Dwa razy przez Cieszyn i na Bratysławę .Ale nie wiem czy lepiej może na Brno ?
werpio
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) werpio » 08.04.2010 15:20

a jak wygląda odcinek od Zwardonia w kierunku Żyliny. Da sie tamtędy jechać?
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 08.04.2010 19:30

A jak z Cieszynie z ozaczeniem zjazdu na Cadaca żylina bo w 2008 miałam jakis kłopot i wjechałam na czeską autostrade. Czy teraz jest juz dobrze wszystko oznaczone.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2010 19:52

monika2277 napisał(a):A jak z Cieszynie z ozaczeniem zjazdu na Cadaca żylina bo w 2008 miałam jakis kłopot i wjechałam na czeską autostrade. Czy teraz jest juz dobrze wszystko oznaczone.


Zjazd na Ziline dobrze oznakowany, około 5 km za przejściem granicznym.
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 08.04.2010 20:51

junkers111 napisał(a):Zjazd na Ziline dobrze oznakowany, około 5 km za przejściem granicznym.

Z tym zjazdem jest mały problem bo droga od granicy do Frydku - Mistku na której znajduje się zjazd na Żylinę jest płatna. Proponuję albo zaraz za przejściem granicznym na rondzie skręcić w lewo i przejechać przez Czeski Cieszyn w stronę Trzyńca Jabłonkowa i dalej na Ćadće do Żyliny albo przekroczyć granicę mostem w centrum Cieszyna do Czeskiego Cieszyna i dalej droga jak wyżej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2010 21:02

[/quote]
Z tym zjazdem jest mały problem bo droga od granicy do Frydku - Mistku na której znajduje się zjazd na Żylinę jest płatna. .[/quote]

A to nie zwróciłem na to uwagi bo mam mam roczne winiety na CZ i SK więc nie patrzę czy jakaś droga jest z "poplatkiem" czy bez.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 08.04.2010 21:05

Stary Chorwat napisał(a):
junkers111 napisał(a):Zjazd na Ziline dobrze oznakowany, około 5 km za przejściem granicznym.

Z tym zjazdem jest mały problem bo droga od granicy do Frydku - Mistku na której znajduje się zjazd na Żylinę jest płatna. Proponuję albo zaraz za przejściem granicznym na rondzie skręcić w lewo i przejechać przez Czeski Cieszyn w stronę Trzyńca Jabłonkowa i dalej na Ćadće do Żyliny albo przekroczyć granicę mostem w centrum Cieszyna do Czeskiego Cieszyna i dalej droga jak wyżej.

Kolego, proszę nie pisać nie sprawdzonych informacji. Było to już wałkowane ale nie chce mi się szukać odpowiedniego wątku. Droga jest płatna ale właśnie od zjazdu na Słowację jadąc dalej, w głąb Czech, więc skręcając w kierunku Słowacji NIE JEST WYMAGANA CZESKA WINIETA :!:
Stary Chorwat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 09.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Chorwat » 10.04.2010 10:13

podszywacz napisał(a):Kolego, proszę nie pisać nie sprawdzonych informacji. Było to już wałkowane ale nie chce mi się szukać odpowiedniego wątku. Droga jest płatna ale właśnie od zjazdu na Słowację jadąc dalej, w głąb Czech, więc skręcając w kierunku Słowacji NIE JEST WYMAGANA CZESKA WINIETA :!:

Odpowiem na to, że niedawno tuż za granicą zatrzymała mnie czeska policja sprawdzając między innymi ważność winiety a było to na pewno przed zjazdem na Żylinę.
rufus71
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus71 » 10.04.2010 12:31

Na przejazd na Słowacje nie potrzeba naklejki czeskiej.Też kontrolowała mnie czeska policja i nie doczepili sie o brak opłaty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przez Cieszyn czy Zwardoń?! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone