Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 17.02.2017 10:58

gusia-s napisał(a):
Malowa napisał(a):Jest Krk! :-D
patrzę sobie co nas czeka, chociaż my nie kempingowi, (zarezerwowałam apartman w Šilo), wasza plaża kempingowa wygląda fajnie.
Drogę przez wyspą pamiętam sprzed 2-lat kiedy jechaliśmy na Lošinj.

Byliśmy z wizytą w Šilo :) w sobotę to właśnie tam jedziecie :?: 8O

Nefer napisał(a):Miło popatrzeć i powspominać, zwłaszcza, że wyjazd na Krk był naszym pierwszym wyjazdem do Chorwacji :) .
Widoki przednie, plaża też niczego sobie :D .
Będą jeszcze ładniejsze :)



To byłoby dobre, jechać w sobotę na Krk :D Jedziemy w Beskid Niski, nie pytaj jaka ma być pogoda....... :evil:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 17.02.2017 10:58

Będą jeszcze ładniejsze? To ja notuję wszystko, a jakoś wcześniej o Krk nie myślałam ...
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.02.2017 12:28

Malowa napisał(a):... Jedziemy w Beskid Niski, nie pytaj jaka ma być pogoda....... :evil:
Nie pytam, córka się wybiera do Wisły i dziś zaczęli się z mężem zastanawiać czy nie zrezygnować ... prognoza deszcz i + 9 tak mi zameldowała 8O
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5740
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 17.02.2017 12:47

gusia-s napisał(a):
Nefer napisał(a):Miło popatrzeć i powspominać, zwłaszcza, że wyjazd na Krk był naszym pierwszym wyjazdem do Chorwacji :) .
Widoki przednie, plaża też niczego sobie :D .
Będą jeszcze ładniejsze :)

No to z chęcią popatrzę, ale pewnie już po urlopie, który zaraz zaczynam :) .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.02.2017 13:30

gusia-s napisał(a):
Malowa napisał(a):... Jedziemy w Beskid Niski, nie pytaj jaka ma być pogoda....... :evil:
Nie pytam, córka się wybiera do Wisły i dziś zaczęli się z mężem zastanawiać czy nie zrezygnować ... prognoza deszcz i + 9 tak mi zameldowała 8O

Chyba dość realne... Ja Beskid Żywiecki, i dziś o 7 rano było 0 stopni, w nocy był mróz i drapanie szyb w aucie. Teraz ok. 6 st., ale szaro (słońce gdzieś tam za chmurami szarymi widać) i czuć wilgoć w powietrzu... brrrrrrr....

AKTUALIZACJA: pada...deszcz....
Użytkownik usunięty
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.02.2017 19:48

gusia-s napisał(a):
Malowa napisał(a):... Jedziemy w Beskid Niski, nie pytaj jaka ma być pogoda....... :evil:
Nie pytam, córka się wybiera do Wisły i dziś zaczęli się z mężem zastanawiać czy nie zrezygnować ... prognoza deszcz i + 9 tak mi zameldowała 8O


Było do mnie pojechać :D
U nas -1 stopni i 10 cm świeżego śniegu
http://24tp.pl/n/37699
(żeby nie było,że zmyślam)

http://www.zol.pl/webcam/
Ostatnio edytowano 18.02.2017 09:04 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 17.02.2017 19:50

To świetna wiadomość. Rano wyruszamy w tym kierunku :)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 18.02.2017 00:08

AniaJ. napisał(a):To świetna wiadomość. Rano wyruszamy w tym kierunku :)


:D gdybym mieszkała bliżej decyzja byłaby podobna.

p.s. :wink: aż się wierzyć nie chce, że przy obecnych temperaturach, gdzieś jeszcze spadł śnieg. U nas ostatnio albo słonecznie, albo pochmurno, mglisto, deszczowo i mokro. Znajomi odwołali swój wypad narciarski do Szklarskiej i nie zanosi się na nic białego...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.02.2017 09:04

gusia-s napisał(a):Czas na powitanie z Jadranem. Kempingowa plaża niczego sobie.

bardzo atrakcyjnie to wygląda, w tym roku jeszcze plany nie sprecyzowane, więc może się tam udam, choć nie pokoi mnie słabe zacienienie
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.02.2017 15:11

te kiero napisał(a):
gusia-s napisał(a):Czas na powitanie z Jadranem. Kempingowa plaża niczego sobie.

bardzo atrakcyjnie to wygląda, w tym roku jeszcze plany nie sprecyzowane, więc może się tam udam, choć nie pokoi mnie słabe zacienienie

Ahoj Kapitano ;) :)
Jeśli namiotowo to nie ma się czym martwić, część kempingu jest dobrze zacieniona i to własnie ta część jest pod namioty. Postaram się dziś opisać i pokazać kemping :)
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2017 11:43

Kemping Srila

Parę słów i obrazów o kempingu.

Często mi tego brak, dokładnych opisów i fotek forumowiczów. Wiadomo, że na oficjalne witryny kempingów wybierane są zdjęcia typowo folderowe, podrasowywane są kolory wody i wygląd plaż często nie oddające rzeczywistości.
Ja też od tego zacznę aby dać Wam ogólny ogląd a potem dodam szczegóły od siebie :)
Filmik wiernie oddaje rzeczywistość.


Mapka, nasza parcela nr 70 zaznaczona na czerwono.
plan.JPG


Kemping jest po małej rewitalizacji. Odnowiono toalety, zadbano o organizację parcel, ich podział na strefy i dojazd do nich.
Moje zdjęcia pochodzą z różnych dni, robione były też przy różnej pogodzie i w różnych godzinach.

Zaraz na wjeździe małe rondko z oznaczeniami stref i wskazówkami co gdzie się znajduje :)
DSCN6031.JPG
DSC_1739.jpg


Recepcja
Na prawo tuż za szlabanem a przy niej wc z umywalką, pod zadaszeniem stół oraz ławy do siedzenia. W tym miejscu bardzo dobrze działa darmowe wifi. Na terenie kempingu jest też kilka innych nadajników. Na naszej parceli sygnał był równie dobry.
Podczas meldunku dostaje się kartę do bramek wjazdowych.
DSC_1740.jpg


Stefa usługowa
Na lewo od wjazdu - sklep ze spożywką, kosmetykami, trunkami, obok niego bankomat, stoisko z warzywami i drugie ze sprzętem plażowym.
DSC_1738.jpg


Przy zejściu na główną plażę salon masażu, manicure, pedicure.
DSCN5862.JPG

DSC_1584.jpg
DSCN5865.JPG


Restauracje bary
Beach bar ze strefą wypoczynkową i zapleczem sanitarnym znajduje się tuż przy salonie masażu i głównym wyjściu na plażę.
DSCN5869.JPG
DSCN6143.JPG

DSCN5868.JPG
DSCN5870.JPG
DSCN6141.JPG


Restauracja, czynna od wczesnych godzin, znajduje się tuż za sklepem.
24054_n.jpg
DSC_1734.jpg
DSC_1735.jpg
DSC_1675.jpg
DSC_1737.jpg


Sanitariaty
2 bardzo dobrze utrzymane budynki sanitarne.
Pierwszy, po prawej stronie kempingu, kawałek za recepcją. Nigdy nie trafiliśmy na kolejkę czy brak cieplej wody.
DSC_1743.jpg
DSC_1715.jpg
DSC_1710.jpg
DSC_1713.jpg
DSC_1711.jpg
DSC_1706.jpg
DSC_1707.jpg


Ze zmywaka roztacza się całkiem ładniutki widoczek, w oddali rysuje się Cres.
DSC_1592.jpg


Drugi sanitariat w lewej części kawałek za restauracją.
DSC_1728.jpg
DSC_1729.jpg
DSC_1730.jpg
DSC_1731.jpg
DSC_1732.jpg


Poza dwoma głównymi sanitariatami, są tez pojedyncze kibelki przy recepcji, między sklepem a restauracją i przy wyjściu z głównej plaży, miedzy bb a salonem masażu.

Parcele
W strefie A, B i C wyposażone w prąd i ujęcie wody (oczywiście trzeba mieć swój wąż). Tylko na kilku znajdują się drzewka dające naturalny cień. Na pozostałych drzewka są jeszcze bardzo młode więc zanim urosną minie kilka lat. Teren jest równy, więc nie wymaga poziomowania budek. Do parcel jest dobry dojazd, także nawet duże budy nie maja problemu z wjazdem. Parcele typu standard (E - te jasnoróżowe) – są najtańsze ale w zasadzie zajęte przez budki stacjonarne.
5677_n.jpg
8028_n.jpg
DSCN6127.JPG
DSCN5871.JPG


Parcele w pierwszej linii od morza (C - Premium more) mają trzcinowe parasole i murowane grile. Oddzielone są od siebie tamaryszkowym żywopłotem.
DSC_1556.jpg
40211_n.jpg


W strefie F, nie każda parcela nadaje się pod przyczepy – raczej kampery lub namioty z uwagi na gorszy dojazd ale upolowałam taką jedną, wolną i to z cieniem. Strefa namiotowa nie ma wytyczonych parcel ale za to ma mnóstwo cienia
DSC_1727.jpg


Są też klimatyzowane domki z tarasami
DSCN6122.JPG
DSCN6123.JPG
DSCN6124.JPG



cdn ... :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.02.2017 12:04

Camping wygląda bardzo fajnie - położenie nad samym morzem, czyste sanitariaty... :)

Powiedz mi, Gusia, zauważyłaś może, czy w strefie namiotowej samochody stały obok namiotów? To dla nas bardzo ważne, a ostatnio jest na campach tendencja do tego, żeby był porządek - auta na parkingu, a namioty jeden obok drugiego, zwykle ciasno... Samochód na campie jest jak szafa, nie przenosimy wszystkiego do namiotu, więc ważne, żeby były koło siebie.

Jak na szybko popatrzyłam na cennik, wydaje mi się, że jest drogo... Możesz powiedzieć, ile płaciliście za dobę za swój zestaw?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2017 12:15

cd. kemping

Plaże Obrazek

Łącznie 4 sztuki położone w zatoczkach poniżej kempingu, oddzielone od siebie skałkami. Wszystkie z łagodnym wejściem do wody.

1 – plaża FKK Obrazek
Stojąc twarzą do morza - skrajnie w lewo, poniżej strefy namiotowej. Zakaz foto, zakaz wjazdu w odzieniu więc tylko tyle, plus zatoczka poniżej kładki.
DSCN6151.JPG
DSCN6152.JPG


2 - plaża główna, największa.
Drobniutkie kamyczki, miejscami żwirek i piasek się też znajdzie. Szczególnie na północnym krańcu gdzie jest intymny kącik akurat na jedną rodzinkę. Plażowaliśmy na nim w dniu przyjazdu. Słońce tu praży w zasadzie od rana do wieczora. Cień przychodził jakoś po 19. Plaża jest wyposażona w prysznic do opłukiwania się z soli, parasole i leżaki do wynajęcia. Pozostaje jeszcze sporo miejsca na rozłożenie się z własną matą czy leżaczkiem.
7180_n.jpg
DSC_1559.jpg
DSCN6145.JPG


Z tej perspektywy z widoczkiem na Starą Baske, Velebit oraz wyspę Rab.
DSCN5861.JPG
DSCN5866.JPG


Do plaży prowadzą dwa zejścia - łagodne tuż przy salonie masażu.
DSC_1585.jpg


I drugie - betonowym, stromym chodniczkiem prowadzącym od strefy F i namiotowej,
DSC_1726.jpg
3054_n.jpg
DSCN6154.JPG


Wieczorkiem pustoszeje niemal zuełnie
DSCN6119.JPG


3 – piaszczysto-żwirowa
Zejście schodkami ze strefy C
5856_n.jpg
DSCN6137.JPG


i taka ręcznie sklejona panoramka ;)
panorama.JPG


4 - oznaczona jako dostępna dla zwierząt. Zejście ze strefy A.
DSCN6128.JPG
DSCN6129.JPG
DSCN6130.JPG
DSCN6132.JPG
DSC_1586.jpg


W zatoczce tej cumują różnego rodzaju pływadełka.

Plac zabaw Obrazek
Nie mam fotek placu zabaw, ale takowy był tuż przy beach barze i głównym zejściu na plażę. Malutki i skromnie wyposażony - piaskownica, jakieś huśtawki i bujaczki.

Widoczki
Na Starą Baske z rana i wieczora i wystający zza Niej Velebit :)
DSCN5859.JPG
DSCN6118.JPG


Na wyspę Rab w mocnym zoomie :)
DSCN5860.JPG


Czasem w oddali na horyzoncie pokaże się wyspa Cres, lepiej widoczny na fotce ze zmywaka :)
DSCN5873.JPG


A za plecami górki
DSCN6115.JPG
DSCN6116.JPG
DSCN6117.JPG


Na szczycie, których dostrzegłam człowieków i natychmiast pomyślałam, że też tam chcę się znaleźć ;)
DSCN6121.JPG
DSCN6126.JPG


Jak pomyślałam tak zrobiłam dlatego już następnego dnia tam byłam i zdjęcie kempingu z góry Wam zrobiłam ;)
DSCN6208.JPG


No i to by było na tyle jeśli chodzi o kemping :)

cdn ... :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 19.02.2017 12:49

maslinka napisał(a):Camping wygląda bardzo fajnie - położenie nad samym morzem, czyste sanitariaty... :)
Były perfekcyjne, czyściutkie i pachnące o każdej porze. Obsługa z nich praktycznie nie wychodziła.

maslinka napisał(a):Powiedz mi, Gusia, zauważyłaś może, czy w strefie namiotowej samochody stały obok namiotów?
Jeśli tylko udało im się tam wjechać to tak lub w pobliżu. Strefa namiotowa nie ma wytyczonych parcel, więc różnie z tym było, na pewno były tam miejscówki, do których za skarby na świecie się nie dotrze autem i nie były puste ;) ale były też takie gdzie auto stało obok. W tej strefie nie ma niestety słupków z prądem i jest dość daleko do sanitariatów.

maslinka napisał(a):Jak na szybko popatrzyłam na cennik, wydaje mi się, że jest drogo... Możesz powiedzieć, ile płaciliście za dobę za swój zestaw?

gusia-s napisał(a): ... Dość szybko znajdujemy sobie obszerną parcelę nr 70 i rozbijamy obóz. Cena za dobę 34 eu z małym haczykiem. Na parceli mamy prąd i ujecie wody...
To była parcela COMFORT w strefie B. Miejsce kempingowe nieparcelowane i bez prądu w tym okresie kosztowało 12 eu + po 7,7 za osobę. Po doliczeniu taxy klimatycznej wychodziło 5 eu taniej od parceli Comfort i niecałe 2 eu taniej od Standard na której już był prąd. W tej strefie większość parcel była zajęta jak my przyjechaliśmy, niektóre widać od dawna jako letniskowe oazy :) Na mapce wygląda jakby była tam patelnia ale w rzeczywistości duża część była w cieniu.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło?

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.02.2017 13:06

gusia-s napisał(a):W tej strefie nie ma niestety słupków z prądem

No to jest problem, zawsze bierzemy prąd...

W każdym razie, camping bardzo fajny. Dzięki za tak szczegółowe opisy i zdjęcia :) Może skorzystamy, jak już będziemy mieć przyczepę ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Przez 2 wiolonczele runął nasz plan i co z tego wynikło? Krk - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone