Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy w krajach tranzytowych

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sewryn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 16.10.2012
Przepisy w krajach tranzytowych

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewryn » 16.07.2013 10:43

Witam wszystkich. Przeczytałem forum niemalże w całości jednakże nie znalazłem informacji w temacie spędzającym mi sen z powiek. Wiem już gdzie chcę jechać, którędy jednak chciałbym się dowiedzieć jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie chodzi o przepisy w krajach tranzytowych odnośnie pęknięcia szyby czołowej. Kilka miesięcy temu pękła mi szyba czołowa na odcinku około 8cm. Udałem się do warsztatu w celu jej wymiany jednakże panowie zaproponowali mi o wiele tańsze rozwiązanie jakim jest sklejenie pękniętego odcinka. Twierdzili że jeżeli pęknięcie nie jest w punkcie centralnym to można go skleić i z tym jeździć, gdyż nie rozprasza kierowcy. Mam pytanie czy w Czechach, Austrii i Słowenii panowie policjanci będą myśleć podobnie? Proszę o opinie osoby mające w przeszłości podobne doświadczenia.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.07.2013 11:18

sewryn napisał(a):Witam wszystkich. Przeczytałem forum niemalże w całości jednakże nie znalazłem informacji w temacie spędzającym mi sen z powiek. Wiem już gdzie chcę jechać, którędy jednak chciałbym się dowiedzieć jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie chodzi o przepisy w krajach tranzytowych odnośnie pęknięcia szyby czołowej. Kilka miesięcy temu pękła mi szyba czołowa na odcinku około 8cm. Udałem się do warsztatu w celu jej wymiany jednakże panowie zaproponowali mi o wiele tańsze rozwiązanie jakim jest sklejenie pękniętego odcinka. Twierdzili że jeżeli pęknięcie nie jest w punkcie centralnym to można go skleić i z tym jeździć, gdyż nie rozprasza kierowcy. Mam pytanie czy w Czechach, Austrii i Słowenii panowie policjanci będą myśleć podobnie? Proszę o opinie osoby mające w przeszłości podobne doświadczenia.


nie słyszałem o przepisach dopuszczających do ruchu takie pojazdy, sam musiałem wymienić kiedyś szybę przy przeglądzie, chociaż było podklejone małe 'słoneczko';
w tamtym roku przejechałem prawie 4tyś z odpryskiem i 'kreską' (na szczęście bez kontroli)
zależy raczej od tego jak spostrzegawczy i nastawiony do spełniania obowiązków jest funkcjonariusz, na którego się natkniesz, jeżeli służbista, to nie masz farta (w PL, a co dopiero za granicą); może ktoś inny się wypowie inaczej...
sewryn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 16.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewryn » 02.08.2013 08:13

nie słyszałem o przepisach dopuszczających do ruchu takie pojazdy, sam musiałem wymienić kiedyś szybę przy przeglądzie, chociaż było podklejone małe 'słoneczko';
w tamtym roku przejechałem prawie 4tyś z odpryskiem i 'kreską' (na szczęście bez kontroli)
zależy raczej od tego jak spostrzegawczy i nastawiony do spełniania obowiązków jest funkcjonariusz, na którego się natkniesz, jeżeli służbista, to nie masz farta (w PL, a co dopiero za granicą); może ktoś inny się wypowie inaczej...

Dzięki. Mam nadzieje że uniknę kontroli.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 22.08.2013 16:24

W ubiegłym roku pierwszy raz wybrałem się do Chorwacji swoim samochodem. Miałem pękniętą szybę w dolnym lewym rogu (po stronie kierowcy) Pęknięcie widoczne bardziej niż cokolwiek innego, rzucało się w oczy. Ponieważ szyba byłą oryginalna a te po wymianach są już nie takie to jeździłem z tym póki mnie coś nie zmusi do wymiany. Przed wyjazdem radziłem się znajomego który pilotował kolumnę czy wymieniać i poradził, żeby nie. Twierdził, że na takie rzeczy nikt na świecie oprócz Polaków nie zwraca uwagi. Więc pojechałem z taką jaka była. Przejechałem tam spokojnie, po Chorwacji pojeździłem ile było trzeba, wróciłem i faktycznie nikt nie zwrócił uwagi. W tym roku już taki odważny nie byłem i przed wyjazdem ją wymieniłem. Zaraz po powrocie pękła.
Do tego wszystkiego na dachu cały czas miałem antenę CB i włączone radio.
W sumie trudno radzić. Co z tego , że nie pęknięta jak zaraz może pękniętą zostać i tak co 100km. Jak ktoś ma pecha...

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone