Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.06.2011 10:45

smoki
Rewelacyjna robota! Super pomysł z tymi kolorami.

Dodałbym małe uzupelnienie do Serbii: nie ma możliwości wjazdu do Serbii z Kosowa, jeśli wjazd do Kosowa nastąpił od strony Albanii, Macedonii lub przez port lotniczy w Prisztinie.
Oczywiście wątpię żeby ktoś był na tyle odważny, żeby się w rejon Kosowa zapuszczać, ale nigdy nic nie wiadomo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2011 10:52

Raul73 napisał(a):smoki
Rewelacyjna robota! Super pomysł z tymi kolorami.

Dodałbym małe uzupelnienie do Serbii: nie ma możliwości wjazdu do Serbii z Kosowa, jeśli wjazd do Kosowa nastąpił od strony Albanii, Macedonii lub przez port lotniczy w Prisztinie.
Oczywiście wątpię żeby ktoś był na tyle odważny, żeby się w rejon Kosowa zapuszczać, ale nigdy nic nie wiadomo.



Dodane :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2011 12:54

ufokking napisał(a):
smoki3 napisał(a):
ufokking napisał(a):smoki3 bardzo dziękuje za twoja prace świetna robota

i może się mylę ale czy w Bośni i Hercegowinie nie trzeba "zielonej karty" :wink:



Tak znalazłem w wymaganiach ubezpieczeniowtch auta na Bośnię i Hercegowinę.

W tamtym roku jechałem przez B i H. Pan w Warcie powiedział też, że nie trzeba zielonej karty. Ponieważ nie wiedziałem czy czasami nie będę jechał do Czarnogóry poprosiłem o je wypisanie ( niewielki wydatek) :wink: .



No to teraz ja juz nic nie wiem może by poszukać w przepisach bo ja mam wykupiona zielona kartę i czarno na zielonym pisze jak byk ze obowiązuje w BiH i jest obowiązkowa, a ta strona tez to potwierdza

http://pbuk.pl/index.php?option=com_con ... &Itemid=21

chodzi o to żeby nie wprowadzać niepotrzebnie innych w błąd



Póki co poprawię, ale sprawdzę z innego źródła (tą stronę też oglądałem).

Pozdrawiam.

smoki3


Zwróciłem się z prośbą o wyjaśnienie do Ambasady RP w Sarajewie.
Otrzymałem odpowiedź:


Szanowny Panie,

Posiadanie "Zielonej karty" jest niezbędne przy wjeździe na terytorium BiH.

Z poważaniem
Beata Zatović
Sekretariat Ambasady RP w Sarajewie



Serdeczne Podziękowania dla Pani Beaty Zatović.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 28.06.2011 13:09

smoki3 napisał(a):
ufokking napisał(a):
smoki3 napisał(a):
ufokking napisał(a):smoki3 bardzo dziękuje za twoja prace świetna robota

i może się mylę ale czy w Bośni i Hercegowinie nie trzeba "zielonej karty" :wink:



Tak znalazłem w wymaganiach ubezpieczeniowtch auta na Bośnię i Hercegowinę.

W tamtym roku jechałem przez B i H. Pan w Warcie powiedział też, że nie trzeba zielonej karty. Ponieważ nie wiedziałem czy czasami nie będę jechał do Czarnogóry poprosiłem o je wypisanie ( niewielki wydatek) :wink: .



No to teraz ja juz nic nie wiem może by poszukać w przepisach bo ja mam wykupiona zielona kartę i czarno na zielonym pisze jak byk ze obowiązuje w BiH i jest obowiązkowa, a ta strona tez to potwierdza

http://pbuk.pl/index.php?option=com_con ... &Itemid=21

chodzi o to żeby nie wprowadzać niepotrzebnie innych w błąd



Póki co poprawię, ale sprawdzę z innego źródła (tą stronę też oglądałem).

Pozdrawiam.

smoki3


Zwróciłem się z prośbą o wyjaśnienie do Ambasady RP w Sarajewie.
Otrzymałem odpowiedź:


Szanowny Panie,

Posiadanie "Zielonej karty" jest niezbędne przy wjeździe na terytorium BiH.

Z poważaniem
Beata Zatović
Sekretariat Ambasady RP w Sarajewie



Serdeczne Podziękowania dla Pani Beaty Zatović.


smoki3 bardzo dobra robota sprawa już jest jasna. Tą informacje powinno sie umiescic w tematach doczyących "zielonej karty" i zamknac niepotrzbne dyskusje.
Jeszcze raz dzieki za konkretne informacje :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2011 16:42

Włochy dopisane. :lol:
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 29.06.2011 10:21

mam wątpliwości co do BiH ponieważ osobiście płaciłam za kawałek jazdy autostradą ... co prawda w 2009 ale jednak.

I pytanie mam co do Albanii.... czy są jakies wiadomości na ten temat? ja znalazłam ale wszystko stare z 2008 roku ... że np potrzebne jest miedzynarodowe prawo jazdy???
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.06.2011 21:17

Niemcy dopisane. :lol:

espeso napisał(a):mam wątpliwości co do BiH ponieważ osobiście płaciłam za kawałek jazdy autostradą ... co prawda w 2009 ale jednak.


Mógłbyś podać gdzie, to było i na jakiej trasie ?


espeso napisał(a):I pytanie mam co do Albanii.... czy są jakies wiadomości na ten temat? ja znalazłam ale wszystko stare z 2008 roku ... że np potrzebne jest miedzynarodowe prawo jazdy???


Albania w opracowaniu. :wink:
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 30.06.2011 08:25

to było gdzieś między Zenica a Sarajewem .... ale to był 2009 rok nie wiem jak wyglądają teraz

to tylko plany :wink: http://bs.wikipedia.org/wiki/Autoput_A1 ... ercegovina)

a tu parę faktów http://bihamk.ba/spi/servisne-informaci ... u-bih.html

aczkolwiek nie wiem na ile to aktualne
espeso
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 524
Dołączył(a): 30.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) espeso » 30.06.2011 08:37

http://i50.tinypic.com/sz7w1z.jpg

Pay Toll Kakanj u/c
takie coś znalazłam właśnie
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2011 10:10

espeso napisał(a):to było gdzieś między Zenica a Sarajewem .... ale to był 2009 rok nie wiem jak wyglądają teraz

to tylko plany :wink: http://bs.wikipedia.org/wiki/Autoput_A1 ... ercegovina)

a tu parę faktów http://bihamk.ba/spi/servisne-informaci ... u-bih.html

aczkolwiek nie wiem na ile to aktualne


Poprawione :lol: Dziękuję.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 30.06.2011 10:50

Cześć.
Odnośnie Czech - maksymalna prędkość na drogach ekspresowych (Ryhlnostni silnice) to 130 km/h.
Poza tym świetna robota.
Dzięki
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2011 12:14

Mosqito napisał(a):Cześć.
Odnośnie Czech - maksymalna prędkość na drogach ekspresowych (Ryhlnostni silnice) to 130 km/h.
Poza tym świetna robota.
Dzięki


Dzięki, ale znalazłem jeszcze inaczej 8O Co o tym sądzisz ?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 30.06.2011 12:25

Z tego co pamiętam sprzed 3 dni :lol: tak jest i w Czechach i na Słowacji ale zawsze wtedy stoi znak ograniczenia prędkości. Nie pamiętam tylko czy w Bratysławie stał 80km/h czy 90km/h.
Szczerze mówiąc - ja bym zostawił te 130km/h z dopiskiem: "chyba ze znaki stanowią inaczej"
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2011 12:30

Mosqito napisał(a):Z tego co pamiętam sprzed 3 dni :lol: tak jest i w Czechach i na Słowacji ale zawsze wtedy stoi znak ograniczenia prędkości. Nie pamiętam tylko czy w Bratysławie stał 80km/h czy 90km/h.
Szczerze mówiąc - ja bym zostawił te 130km/h z dopiskiem: "chyba ze znaki stanowią inaczej"


Się rozumie samo przez się. Poprawione. :lol:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 30.06.2011 14:46

Nie wiem jak w Czechach, ale na Słowacji na autostradach w terenie zabudowanym zawsze stoją ograniczenia do 90 km/h - dotyczy to szczególnie całej Bratysławy. Już nie raz się zdarzyło, że ktoś wyjeżdżając ze stacji benzynowej o tym zapomniał i była pokuta
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone