Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
drecher
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drecher » 23.06.2011 22:52

Co do Słowacji dodam jeszcze, że nie można mieć przymocowanej nawigacji do przedniej szyby, brzmi absurdalnie (wiem) ale tak jest. Rozporządzenie ministra ważne jest od listopada 2009.
ferster
Croentuzjasta
Posty: 167
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ferster » 23.06.2011 23:11

Ciągle nie otrzymaliśmy odpowiedzi, czy tzw. karty czipowe NFZ ze śląska działają, czy trzeba łazić jeszcze po jakiś biurach i czapkować o dodatkowe karty?
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 24.06.2011 10:24

drecher napisał(a):Co do Słowacji dodam jeszcze, że nie można mieć przymocowanej nawigacji do przedniej szyby, brzmi absurdalnie (wiem) ale tak jest. Rozporządzenie ministra ważne jest od listopada 2009.

czy jest to pewne?
drecher
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) drecher » 24.06.2011 10:42

Niestety tak, wyczytałem to jeszcze w zeszłym roku na stronach PZM o zmianie przepisów na Słowacji
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 24.06.2011 14:55

drecher napisał(a):Co do Słowacji dodam jeszcze, że nie można mieć przymocowanej nawigacji do przedniej szyby, brzmi absurdalnie (wiem) ale tak jest. Rozporządzenie ministra ważne jest od listopada 2009.



Nieprawda!!! Temat już wałkowany - GPS może być na przedniej szybie, nie może być tylko na wprost linii wzroku kierowcy. Informacja wprost od słowackiej policji. Ja mam przylepioną na szybie tuż nad nawiewami (sam środek szyby) i powiedzieli że jest OK.
Tak na marginesie - w Polsce też jest taki przepis i dotyczy nie tylko GPS-u. Podobnie na Słowacji.
RobertZ
Croentuzjasta
Posty: 138
Dołączył(a): 18.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobertZ » 24.06.2011 19:23

karta NFZ-tu z chipem to nie jest to samo co karta EKUZ.
Pierwsza działa na terytorium Polski, druga w innych krajach UE.

"Zdobycie" takiej karty jest dość proste, wystarczy złożyć wniosek:
w formacie doc
w formacie pdf
i wysłać na adres swojego oddziału NFZ.

Tutaj troche informacji o karcie
robo111
Odkrywca
Posty: 119
Dołączył(a): 22.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) robo111 » 26.06.2011 20:07

Mam pytanie czy ktoś na terenie UE egzekwuje posiadanie karty EKUZ, np. policja ? My wyjeżdżamy do Włoch i mamy wykupione ubezpiczenie od kosztów leczenia i NNW w Warcie i myślę że to wystarczy.Karty nie wyrabiam bo nie widzę sensu.
Czy brak tej karty jest jakoś karane ? Może ktoś coś wie na ten temat. Będę zobowiązany
JAREKPIOTROWICZ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JAREKPIOTROWICZ » 26.06.2011 20:50

Proponowałbym odpuścić kolejny raz wałkowanie tematu karty NFZ. Niepotrzebna propaganda. Ludzie jadący pierwszy raz panikują i nie wiedzą co robić.
robo111: W ZUPEŁNOŚCI wystarczy ubezpieczenie o którym mówisz. Niektórzy dostają takie gratis w ramach wykupienia pakietu AC/OC/NWW/ZK, niektórzy osobno. Kosztuje to kilkadziesiąt złotych na 2 tygodnie.
Ja kupuję takie ubezpieczenie w Compensie. Nazywa się to Voyage i mam pokrycie kosztów leczenia do 350.000 zł.
Karta NFZ zaświadcza natomiast że jesteś ubezpieczony w PL - natomiast nie mam zielonego pojęcia po co ona komu w Chorwacji.
Odpuśćmy więc temat tej karty bo nikomu ona do niczego nie jest potrzebna.
infantasy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 02.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) infantasy » 27.06.2011 08:36

Dziękuję, Smoki3. Świetna robota.
tygrysek0038
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 15.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrysek0038 » 27.06.2011 19:10

Czy moglibyśmy do tego super zestawu dodać też informacje w jaki sposób można płacic za winiety/ na bramkach za autostrady i tunele
(np. czy tylko gotówką, czy zwykłą kartą w jakiej walucie, etc.)?
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 27.06.2011 19:24

maRcino_89
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maRcino_89 » 27.06.2011 21:41

Czy jadąc z Wałbrzycha na Ołomuniec później na Brno i z Brna do Bratysławy muszę w Czechach kupić winiety ? czy może nie jest to odcinek objęty płatnością ? jadę pierwszy raz proszę o wyrozumiałość ;)
maRcino_89
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 07.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) maRcino_89 » 27.06.2011 21:52

a jeszcze w sprawie winiet, wiem że kupując w Polsce, pani na poczcie dziurkuję od kiedy ma być ważna, mam zamiar kupić winiety z PZM to muszę im podać datę od kiedy ma być ważna czy będę musiał sam ją przedziurkować, czy może to inna bajka, i tak kupię wszystkie miesięczne bo muszę jakoś wrócić ...
adi91dca
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) adi91dca » 28.06.2011 10:05

Zamierzamy jechać do Durres na wakacje kolegi samochodem lecz kolega nie jest ujęty jako właściciel i pytanie czy dojedziemy do Albanii?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.06.2011 10:39

infantasy napisał(a):Dziękuję, Smoki3. Świetna robota.


Dziękuję :lol:

Serbia dodana na pierwszej stronie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przepisy drogowe w krajach tranzytowych i w Chorwacji. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone