Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kuzii
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kuzii » 17.01.2016 15:56

Witam ja robiłem przelew do Chorwacji w piątek 150 Euro przez Bank Spółdzielczy w systemie SEPA
cały koszt takiej operacji wynosi 15 zł bez żadnych dodatkowych kosztów pośrednich....
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 17.01.2016 19:05

Lolek2 napisał(a):Witam,
muszę zrobić przelew za rezerwację i chciałem się zapytać osób które mają konto w PKOBP
ile pobierają opłat za przelew i czy zrobić to najlepiej poprzez Dewizowe Polecenie Wypłaty??

Pozdrawiam


Witam
miesiąc temu robiłem przelew z PKO z żubrem za 9,9 zł tylko euro u nich kupowałem po 4,5 zł ale wtedy było dość drogie
pozdrawiam
Lolek2
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lolek2 » 17.01.2016 19:52

No jak robię to dewizowe polecenie wypłaty to naliczają ogromne koszty operacji a jeśli
bym chciał zrobić normalnie przelew tak jak robię w innych przypadkach to nie mogę.
Chyba trzeba będzie założyć jakieś konto walutowe lub coś, w tygodniu chyba będę musiał się przejechać do banku.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 17.01.2016 20:12

Lolek2 napisał(a):No jak robię to dewizowe polecenie wypłaty to naliczają ogromne koszty operacji a jeśli
bym chciał zrobić normalnie przelew tak jak robię w innych przypadkach to nie mogę.
Chyba trzeba będzie założyć jakieś konto walutowe lub coś, w tygodniu chyba będę musiał się przejechać do banku.


Twój bank nie obsługuje SEPA? Jakiś skansen?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.01.2016 00:45

Walutowe mbank 5zl.
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 18.01.2016 08:59

Ja robiłem w ubiegłym tygodniu przelew zaliczki z Aliora - opłata zero złotych.
Wybrałem w tym przypadku typ przelewu "przelew europejski" i na następny dzień pieniądze były na koncie właściciela apartmana. Potwierdził, że przyszły i nic nie meldował że mniej niż ustalona kwota.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 18.01.2016 10:06

Przelewałem zaliczkę za apartament początkiem roku ze smartbanku ( konto walutowe ). Kasa wyszła pierwszą sesją, a wieczorem właścicielka poinformowała mnie, że przelew dotarł. Żadnych opłat nie było. Pozdrawiam. :papa:
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 26.01.2016 23:06

Raiffeisen Bank - jeden przelew do strefy EU z konta walutowego w miesiącu za free, kolejne koszt 5 zł.

W 2 dni po zleceniu nasz "gospodan" zameldował o wpłacie.
rzdrozny
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 26.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzdrozny » 26.01.2016 23:56

Instrukcja dla CRO debiutantów: masz euro lub kupujesz najtaniej, jak się da - w dobrym kantorze* lub od znajomych, idziesz do ING (być może są inne banki, z takimi warunkami), w 10 minut zakładasz darmowe konto walutowe, wpłacasz euro, logujesz się do panelu internetowego, wysyłasz przelew europejski za ok. 5zł. Po wszystkim. Nie ryzykujesz słabego i przede wszystkim niewiadomego kursu przy przeliczaniu przez bank.

Konto zostawiasz na przyszłość, bo darmowe:)
* dobry kantor to np. w Warszawie Polres, kiedyś na Grójeckiej, teraz gdzieś się przeniósł.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 27.01.2016 00:00

plakon napisał(a):Ja robiłem w ubiegłym tygodniu przelew zaliczki z Aliora - opłata zero złotych.
Wybrałem w tym przypadku typ przelewu "przelew europejski" i na następny dzień pieniądze były na koncie właściciela apartmana. Potwierdził, że przyszły i nic nie meldował że mniej niż ustalona kwota.


Jeżeli można spytać po jakim kursie policzyli Ci ojro przy tym przelewie?
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 27.01.2016 00:02

Najlepiej poprosic, zeby bylo bez zaliczki , i po klopocie - drugi raz z rzedu udalo mi sie tak zarezerwowac
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 27.01.2016 00:54

Nie każdy się zgodzi bez zaliczki, czemu w sumie nie można się dziwić. Ja np dwa razy zaklepywałem termin i dwa razy się musiałem wstrzymać (bo małe zamieszanie się robiło z drugą rodziną). Więc za trzecim razem, już przy ostatecznej rezerwacji nawet nie próbowałem się wymigać od zaliczki bo i tak chyba już mnie mają za jakiegoś podejrzanego typa :D A sama zaliczka to w sumie 100€ a nie 20% lub 30%, więc nawet jeśli coś pójdzie nie tak to jakoś te pieniądze odżałuję.
A żeby było bardziej na temat to w BPH powiedzieli mi za przelew w € około 150zł! Na szczęście mam znajomego z kontem walutowym i zrobił mi przelew praktycznie bez kosztów.
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 27.01.2016 08:25

euromissile napisał(a):
plakon napisał(a):Ja robiłem w ubiegłym tygodniu przelew zaliczki z Aliora - opłata zero złotych.
Wybrałem w tym przypadku typ przelewu "przelew europejski" i na następny dzień pieniądze były na koncie właściciela apartmana. Potwierdził, że przyszły i nic nie meldował że mniej niż ustalona kwota.


Jeżeli można spytać po jakim kursie policzyli Ci ojro przy tym przelewie?


To było 12.01.16 - policzyli dokładnie po 4,5591 zł/EUR
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 27.01.2016 09:19

rzdrozny napisał(a):Instrukcja dla CRO debiutantów: masz euro lub kupujesz najtaniej, jak się da - w dobrym kantorze* lub od znajomych, idziesz do ING (być może są inne banki, z takimi warunkami), w 10 minut zakładasz darmowe konto walutowe, wpłacasz euro, logujesz się do panelu internetowego, wysyłasz przelew europejski za ok. 5zł. Po wszystkim. Nie ryzykujesz słabego i przede wszystkim niewiadomego kursu przy przeliczaniu przez bank.

Konto zostawiasz na przyszłość, bo darmowe:)
* dobry kantor to np. w Warszawie Polres, kiedyś na Grójeckiej, teraz gdzieś się przeniósł.


Bez sensu takie kombinacje. Zwykły przelew SEPA ze swojego konta osobistego i tyle. Przy zaliczce 100 euro różnie kursowe pomiędzy bankami są minimalne. Zakładać konto, bo kurs gdzieś tam 2 grosze lepszy?

A kurs przelewu jest znajomy, bo podawany przed zatwierdzeniem transakcji przez bank.
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 27.01.2016 09:35

Dokładnie tak jak piszesz. Mam normalne konto PLN, robię przelew w systemie SEPA i kurs widać przed zleceniem przelewu.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 51
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone