Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
konopackir
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 30.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) konopackir » 05.02.2015 16:11

dane sprzed 30 minut :)
Poczta Polska - list wartościowy, 180E, priorytet, potwierdzenie odbioru, zabezpieczenie - 26,90 pln
Sprawdzone wielokrotnie :)
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... 0&i_o_73=#
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 05.02.2015 23:58

konopackir napisał(a):dane sprzed 30 minut :)
Poczta Polska - list wartościowy, 180E, priorytet, potwierdzenie odbioru, zabezpieczenie - 26,90 pln
Sprawdzone wielokrotnie :)
http://cennik.poczta-polska.pl/usluga,k ... 0&i_o_73=#

z innej opcji nie korzystam, a jadę już 6 raz. Można dodatkowo śledzić na necie całą drogę do adresata :)
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 06.02.2015 02:15

Parę dni temu robiłem przelew zaliczki do OTP Banka z BZ WBK.
Przelew SEPA. Z tabeli opłat i prowizji - koszt 5 zł, a ponieważ koszty są SHA (współne), więc przelałem kilka € więcej. Moje koszty wyniosły 1.18€, czyli 5 zł :D ,a gospodarz napisał, że dostał całą kwotę, co mnie niezmiernie ucieszyło :D
Z tego co wyczytałem w kantorze Alior, to u nich przelew SEPA jest free, o ile przelejesz tyle (lub mniej :) )ile kupiłeś poprzez kantor (a ceny czasem nawet lepsze niż w Walutomacie). więc założyłem konto w kantorze (za rok będzie jak znalazł :D ), bo w BZ życzą sobie, aby utrzymywać na koncie 20 € (niedoczekanie :evil: )
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 10.02.2015 11:05

Ktoś może wie ile wynosi opłata za przelew SEPA dla klienta Splitska Banka? Będę wysyłał zaliczkę i chcę dodać do niej właśnie kwotę opłaty za przelew przychodzący, ponoszoną przez Chorwata...
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 10.02.2015 11:32

wtopek napisał(a):Ktoś może wie ile wynosi opłata za przelew SEPA dla klienta Splitska Banka? Będę wysyłał zaliczkę i chcę dodać do niej właśnie kwotę opłaty za przelew przychodzący, ponoszoną przez Chorwata...


Znalazłem na ich stronie w tabeli opłat 7,50 HRK za przelew zagraniczny przychodzący. Ktoś może to potwierdzić?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 10.02.2015 11:58

kobrat napisał(a):Chorwacja jest w SEPA, ale banki nie he he , Zagrebacka Banka jest na 100% ??? bo w tamtym roku jeszcze tez nie byl

lechocz napisał(a):
Belluna napisał(a):A mnie w PEKAO powiedziano, że co prawda Chorwacja jest w Unii, jest też niby już w SEPA, ale banki mają jakiś tam okres przejściowy na...przystosowanie i jak dotąd to Zagrebacka Banka jest na 100%, a reszta banków nie :?


Dziwne. Ja próbowałem wysłać przelew SEPA właśnie do Zagrebacka Banka z BZ WBK i nie przeszedł.

Wygląda na to, że Zagrebačka Banka nie jest na liście banków, które biorą udział w usłudze SEPA.
Lista z 12 grudnia 2014.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.02.2015 12:15

piekara114 napisał(a):Wczoraj robiony przelew internetowy iPKO (BP), moje konto podstawowe złotówkowe,
przelew 100 euro po kursie 4,25,
koszt 8 zł i nie było informacji, że może być więcej, przelew na kontu
(…)Ja pokrywam koszty swojego banku, a on swojego. Zawsze tak robiłam i nie było żadnych problemów. Banków pośredniczących nie ma.
(…)Kasa wysłana 13.01, właściciel 15.01 potwierdził otrzymanie pełnej kwocie 100euro.


Odnoszę się do swojego przelewu w zeszłego roku (I.2014). Za przelew zapłaciłam 8 zł, nic w ciągu 12 miesięcy mi dodatkowo PKO BP nie pobrało :D Przelew SEPA z podanym kodem SWIFT i opłaty SHA. Nie mam konta walutowego.

Teraz zrobiłam przelew (iPKO) 150 eur do Włoch też SEPA i SHA - koszt 8 zł i mam nadzieję, że jak rok temu, nic nie ulegnie zmianie :D Kurs banku 4,268 więc jest ok.
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.02.2015 11:06

jakby kogoś interesowało to informacja z dziś jaką otrzymałem na maila:
Dear Sir or Madam,
Thank you for your enquiry.
Zagrebačka banka is currently not included in European payment system (SEPA) so we do not have a possibility to accept this kind of money transfer. Inclusion is expected by the end of the statutory deadline (October 31st 2016). But the Bank is considering all options to ensure SEPA payments even earlier.
For now, we have no information when it will be.
Until the inclusion, to send a payment to account in Zagrebačka banka from abroad, you need to state following information:
-> name of the Bank: Zagrebačka banka d.d. Zagreb
-> BIC/SWIFT code of Zagrebačka banka: ZABAHR2X
-> recipient's name:____________
-> recipient's address:____________
-> recipient's IBAN account __________
To receive a payment from abroad Bank charges a fee of 7,50 HRK per transfer. Fee may be increased by the internal transfer prices if the transfer comes through other domestic banks. If the transfer fee exists, the amount will be known after the transaction.

For any additional information feel free to contact us.

Kind regards

Tak więc czy możemy korzystać z SEPA to zależy czy dany bank jest na ich liście - Zagrebačka Banka na tą chwilę nie jest.
Więc SEPA w tym wypadku odpada.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.02.2015 11:31

Nicolae napisał(a):Tak więc czy możemy korzystać z SEPA to zależy czy dany bank jest na ich liście - Zagrebačka Banka na tą chwilę nie jest.

Zgadza się. Lista banków dwa posty wyżej. :wink:
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 13.02.2015 14:53

Koszty na podstawie nr SWIFT - 5 pln w banku z literą "m" w nazwie. - wczoraj przelewałem i mam już rozliczoną transakcję
Oczywiście koszty banku odbiorcy są po jego stronie.
wtopek
zbanowany
Posty: 305
Dołączył(a): 08.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wtopek » 13.02.2015 21:01

pawelli napisał(a):Koszty na podstawie nr SWIFT - 5 pln w banku z literą "m" w nazwie. - wczoraj przelewałem i mam już rozliczoną transakcję
Oczywiście koszty banku odbiorcy są po jego stronie.


O ile bank jest w systemie to przelew SEPA jest najszybszy i najtańszy. Koszt odbiorcy chorwackiego to ok. 7,5 HRK

http://epc.cbnet.info/docs/SEPA_Credit_Transfer.pdf

stan na dzisiaj (13.02)


- ERSTE AND STEIERMAERKISCHE BANK D.D. JADRANSKI TRG 3A RIJEKA ESBCHR22XXX 05-08-13
- HYPO ALPE-ADRIA-BANK D.D. SLAVONSKA AVENIJA 6 ZAGREB HAABHR22XXX 09-02-15
- OTP BANKA HRVATSKA D.D. DOMOVINSKOG RATA 3 ZADAR OTPVHR2XXXX 09-09-13
- PRIVREDNA BANKA ZAGREB D.D. RADNICKA CESTA 50 ZAGREB PBZGHR2XXXX 09-06-14
- RAIFFEISENBANK AUSTRIA D.D. ZAGREB PETRINJSKA 59 ZAGREB RZBHHR2XXXX 08-09-14
- SBERBANK D.D. VARSAVSKA 9 ZAGREB VBCRHR22XXX 03-11-14
- SOCIETE GENERALE-SPLITSKA BANKA DD R. BOSKOVICA 16 SPLIT SOGEHR22XXX 07-07-14
Nicolae
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 295
Dołączył(a): 20.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nicolae » 13.02.2015 21:19

Przelew z iPKO do Zagrebacka Banka (przelew EOG i opłaty OUR) - 105 zł (w oddziale 130 zł)
Opłata i tak będzie pobrana z konta odbiorcy - 7,5 HRK (tak mi napisali z Zagrebacka Banka)
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 13.02.2015 21:21

:!: Masakra :!:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 13.02.2015 21:30

Nie róbcie żadnych przelewów.
Zostańcie w kraju.
Jedźcie na Mazury.
A... pomyłka.
Nad Bałtyk jedźcie.
:wink:

Zaoszczędzicie 10 złotych - nie robiąc przelewów
nlock
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 342
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nlock » 13.02.2015 22:12

romuald22 napisał(a):Nie róbcie żadnych przelewów.
Zostańcie w kraju.
Jedźcie na Mazury.
A... pomyłka.
Nad Bałtyk jedźcie.
:wink:

Zaoszczędzicie 10 złotych - nie robiąc przelewów


Forum to miejsce wymiany informacji.
Nicolae przekazał info z własnego doświadczenia.
Oczywiście, nikt bogatemu nie zabroni płacić za przelew tyle, ile tylko jego bank sobie zażyczy :)
Ale... nobody's perfect :D
Inni wolą płacić mniej. Szczególnie za to samo. :D
Wystarczy trochę czasu spędzone w sieci (choćby na tym forum) i już :)
Ja przed pierwszym wyjazdem (i przelewem) też przejrzałem ten wątek i w czasach, gdy Chorwacja nie była w Unii a ich banki w SEPA przelew zaliczki kosztował mnie 5€ + 9,5 PLN (wtedy w PKO 180 zł).
Na d Bałtykiem byłem kilkukrotnie. Na Mazurach też. Dlatego teraz jeżdże do CRO. Pozdrav :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone