Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 18.12.2011 21:30

Koszt przesłania 450EUR (zaliczka za 3 rodziny) kilka dni temu listem poleconym wartościowym i ubezpieczonym to 47,30PLN.Po 3 dniach roboczych Sms,że kasa doszła bez problemu
Slawomier
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawomier » 07.01.2012 23:17

@Patroniusz a czy informowałeś pocztę co jest w kopercie ja też zamierzam tak zrobić tylko bym potrzebował wskazówki...?
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 07.01.2012 23:26

W przypadku listu wartościowego nie piszesz co jest w środku, deklarujesz tylko kwotę na jaką ubezpieczasz list.Można też wysłać przekaz pieniężny na adres-koszt 13 zł ( na konto nie można )
Slawomier
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawomier » 07.01.2012 23:31

Tylko z tym przekazem jakoś dziwnie pójde na główną pocztę , dziś byłem i ta Pani mi mówi że wpłacam pln przeliczja według NBP na euro przekazują do croatii i tam jest przeliczane na kuny .... tak jest ? ktoś tak robił ?

Umawiałęm się że wpłacam zaliczkę 50 euro ....
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 07.01.2012 23:54

Tak to właśnie działa mogą przyjąć tylko złotówki, te przeliczane są po kursie oficjalnym ( codziennie rano jest aktualizacja w programie komputerowym -tak jak w bankach),jak do nas jak przychodzą przekazy w obcej walucie tez tak samo są przeliczane. Przy liście wartościowym też podaje się wartość w złotych , a system przelicza po kursie dnia i jest np 1200 zł/ 266
Slawomier
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawomier » 08.01.2012 00:20

a czy otrzymuje później informację zwrotną za pośrednictwem poczty jaką własciwie kwotę otrzymał odbiorca ? czyli w tym przypadku ile kun ?
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 08.01.2012 00:31

Agawa. napisał(a):Dla mnie najlepszym i najbardziej opłacalnym sposobem wpłaty zaliczki jest wysłanie pieniędzy w liście ekspresowym za potwierdzeniem odbioru z zadeklarowaną wartością. 100 euro do koperty ubezpieczona przesyłka na 400 zł. Wysłano 2 marca dotarła 8 marca. Cały przebieg przesyłki można obserwować na necie. Najpierw na stronie poczty polskiej : sledzenie.poczta-polska.pl/ a następnie na stronie: ips.posta.hr Całość kosztowała mnie 16,30 zł. Żadnych prowizji :)





Tak zrobiłam w zeszłym roku i w tym podobnie tyle że ubezpieczyłam przesyłkę na 450 zł ze względu na kurs euro, kwota niewiele większa (kilka złotych). Naprawdę polecam
Slawomier
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawomier » 08.01.2012 00:42

Tak Agawa zrobię dzięki za informację jutro udaję się na pocztę w takim razie:) o zakleje koperte chyba poxipolem ;)
dren
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 28.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) dren » 09.01.2012 12:28

Podzielę się też swoimi spostrzeżeniami. Też niedawno przelewałem 100 euro jako zaliczkę na chorwackie konto. Sam mam rachunek w GetinBanku ale tam mnie pobieżnie poinformowano, że przelew będzie kosztował ponad 100 zł więc dałem sobie spokój. Potem swoje kroki skierowałem do BOSia gdzie też mam rachunek - tam niedoinformowana obsługa zaczęła wydzwaniać tu i tam i w końcu poinformowano mnie, że Chorwacja jest już w Unii Europejskiej :lol: i przelew tylko 45 zł. Więc udałem się do WBK (za radą ludzi z tego forum) i założyłem rachunek w euro (bez kosztów) i przelałem 100 euro. Kosztowało to mnie 9zł + 5 euro (jeśli wszystkie koszty biorę na siebie). Po trzech dniach otrzymałem potwierdzenie wpłaty zaliczki. Do rachunku dostanę kartę - którą również wykorzystam do płacenia w Chorwacji. Dodam , że karta ta jest bezpłatna przez pierwszy rok użytkowania, a potem 10euro na rok, ale można zrezygnować.
Slawomier
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawomier » 09.01.2012 12:51

A wiec, byłem wczoraj na poczcie ul. Targowa W-wa, wysłać list z deklarowana wartością/ubezpieczony. Opłata za całośc 16 pln , podany mam numer listu i sprawdzam sobie na jakim etapie jest wysyłka w necie.

Najlepsze to iż napisałem na liście Croatia.
-Pani w okienku - co to za Państwo i się pyta czy Słowacja ?
-A ja nie to Chorwacja
-Pani szuka i szuka mówi nie mamy umowy z tym krajem
- no to ja mówię że dziwne bo chyba nic się nie zmieniło bo wczesniej była i w necie jest info że jest umowa
-Pani szuka dalej i dzwoni po szefową chyba...ta przychodzi i mówi sprawdź przez "CH"
-Pani uśmiechnięta i wykończona oznajmiła w końcu tak mamy umowę :)

Przypomniał mi się film "Miś" ;)
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 09.01.2012 12:59

Mnie przypomina to sytuację kiedy ktoś pisze z błędami na forum(myli litery małe i duże w nazwach, błędy ortograficzne itp.) a po zwróceniu uwagi przez moda uważa ,że nie ma przecież różnicy :( Jak widać jest różnica. Przepraszam za OT :wink:
Ewa i Piotr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 01.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa i Piotr » 09.01.2012 14:55

Właśnie to -patrząc z drugiej strony okienka nie raz miałam ochotę czerwonym długopisem poprawić te rozmaite błędy-nie sądziłam nawet jak bardzo pomysłowi są ludzie jeśli chodzi o pisownię miast -o sztandarowej nazwie ŁÓDŹ-napisane było UĆ. Inna sprawa to ,że nie każdy kraj przyjmuje listy wartościowe np. Niemcy , UK nie .
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 10.01.2012 19:14

Witam wszystkich !!! Ja wysyłałem dzisiaj 100 Euro zaliczki przez Western Union. Prosta sprawa do załatwienia we wszystkich placówkach realizujących te usługi . W Chorwacji klient odbiera kasę u siebie na poczcie ( przeliczoną w Kunach , ale chyba to nie problem ) już chwilę po nadaniu . Koszt przelania 100 Euro to 35 zł.
Slawomier
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 07.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slawomier » 10.01.2012 20:29

Jeśli odbiorca chce w kunach to OK i git sprawa.
Mały problem pojawia się jak chce w euro :)
Albino
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 64
Dołączył(a): 24.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Albino » 10.01.2012 21:35

To wtedy jest mały problem , ale oni i tak za wszystko płacą w kunach . To jest tylko zaliczka i nie powinno to być z tym problemu . No ale różnie bywa . pozdrawiam !!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone