Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przelew do Chorwacji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 22.11.2011 12:03

sviva napisał(a):Rozmawiałem dzisiaj z koleżanką księgową w swojej firmie bo też mam problem z zaliczką do Chorwacji i otóż przelew na zagraniczne konto można bez problemu zrobić w internetowej wersji PKO, czyli IPKO. Robimy przelew ze złotówek a on sam przewalutowuje na euro. Jutro udaję się do banku, dowiem się wszystkiego i się podzielę zdobytą wiedzą.

Jeśli zaznaczysz że wszystkie koszty pokrywasz Ty (przewalutowanie, obsługa banków trzecich ) i pozwolisz działać bankowi 3 dni to zapłacisz 105 zł. + suma euro x (aktualnie niestety) 4,5 zł.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 22.11.2011 12:44

M@rlon napisał(a):
Myślę, że teraz w co najmniej 90 % banków można bez problemów wykonać przelew za granicę ( w tym oczywiście do Chorwacji) z konta złotówkowego, zamieniając odpowiednią kwotę na popularne waluty - EU, USD, GBP, CHF. Na koncie wskazuje się kwotę waluty oraz odpowiednią jej ilość. Potem bank przelicza ( po swoim kursie sprzedaży - zwykle niekorzystny dla klienta) tę kwotę ze złotówek. Kwoty operacji są różne - w zależności od banku, ale zwykle jest to 30 do 100 PLN - do Chorwacji.
Dodam jeszcze, że kwoty przelewów do krajów UE są o niebo niższe i wahają się od 2 do 10 PLN. Czekamy z niecierpliwością na wejście CRO do UE :D
Moje dane i informacje pochodzą z 4 banków: Multibank, mBank, PEKAO SA, Alior Bank. We wszystkich tych bankach można przelać ( poprzez internet) pieniądze z konta złotówkowego do Chorwacji w postaci Euro.


Co bank to obyczaj. Mnie się przytrafił przelew do Bośni i wiecie co bank zrobił ? Zamienił złotówki na Euro + 20 zł za potwierdzenie + 50 zł za przelew, a i tak pieniądzy po tamtej stronie nikt nie może odebrać bo ... mimo kompletnego ibanu i innych ich kodów z nr konta, adresem itd (z wyjątkiem imienia i nazwiska) po tamtej stronie nie można odebrać kasy, a i mnie nikt jej nie zwróci - tak się dowiedziałem w ING. Za sporostowanie w formie pisemnej do ING czyli dosłownie dopisanie imienia i nazwiska 8O 30 Euro kosztów
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 22.11.2011 15:09

Koszty przelewu 200 euro poprzez iPKO w opcji OUR (czyli zleceniodawca pokrywa wszystkie koszty) z marca 2011:

Od zlec.: Podstawowe -> Prowizja za realizację pozostałych polecen wypłaty -> 15,00 PLN
Od zlec.: Za SWIFT -> Opłata za komunikat SWIFT -> 10,00 PLN
Od zlec.: Koszty banków trzecich -> Opłata zryczałtowana z tytułu kosztów banków trzecich -> 80,00 PLN
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 22.11.2011 23:09

leopantera napisał(a):
M@rlon napisał(a):
Myślę, że teraz w co najmniej 90 % banków można bez problemów wykonać przelew za granicę ( w tym oczywiście do Chorwacji) z konta złotówkowego, zamieniając odpowiednią kwotę na popularne waluty - EU, USD, GBP, CHF. Na koncie wskazuje się kwotę waluty oraz odpowiednią jej ilość. Potem bank przelicza ( po swoim kursie sprzedaży - zwykle niekorzystny dla klienta) tę kwotę ze złotówek. Kwoty operacji są różne - w zależności od banku, ale zwykle jest to 30 do 100 PLN - do Chorwacji.
Dodam jeszcze, że kwoty przelewów do krajów UE są o niebo niższe i wahają się od 2 do 10 PLN. Czekamy z niecierpliwością na wejście CRO do UE :D
Moje dane i informacje pochodzą z 4 banków: Multibank, mBank, PEKAO SA, Alior Bank. We wszystkich tych bankach można przelać ( poprzez internet) pieniądze z konta złotówkowego do Chorwacji w postaci Euro.


Co bank to obyczaj. Mnie się przytrafił przelew do Bośni i wiecie co bank zrobił ? Zamienił złotówki na Euro + 20 zł za potwierdzenie + 50 zł za przelew, a i tak pieniądzy po tamtej stronie nikt nie może odebrać bo ... mimo kompletnego ibanu i innych ich kodów z nr konta, adresem itd (z wyjątkiem imienia i nazwiska) po tamtej stronie nie można odebrać kasy, a i mnie nikt jej nie zwróci - tak się dowiedziałem w ING. Za sporostowanie w formie pisemnej do ING czyli dosłownie dopisanie imienia i nazwiska 8O 30 Euro kosztów


Mogę napisac jedynie, że Chorwacja to nie Bośnia i dlatego warunki sa inne.
Ja przesyłam pieniążki do CRO przelewami z banków od kilku ( 7 )lat i nigdy nie miałem problemów.
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 23.11.2011 09:41

Ja też lata robie przelewy i nigdy nie miałam problemów, ale pewnie to zależy od banku.

Choć ostatnie dwa lata, mam jeszcze lepszy sposób płacenia zaliczki, a potem całości - Karta Kredytowa , zero kosztów dodatkowych poza przeliczeniem waluty, tylko niesty nie zawsze jest taka możliwość, ale jak jest to polecam,

Szkoda tylko, że niewiele agencji turystycznych w CRO na to pozwala.

Pozdrawiam,
M@rlon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) M@rlon » 23.11.2011 12:36

caipirinha napisał(a):Ja też lata robie przelewy i nigdy nie miałam problemów, ale pewnie to zależy od banku.

Choć ostatnie dwa lata, mam jeszcze lepszy sposób płacenia zaliczki, a potem całości - Karta Kredytowa , zero kosztów dodatkowych poza przeliczeniem waluty, tylko niesty nie zawsze jest taka możliwość, ale jak jest to polecam,

Szkoda tylko, że niewiele agencji turystycznych w CRO na to pozwala.

Pozdrawiam,


Ja zawsze jeżdżę do prywatnych gospodarzy, a więc opłata przez kartę kredytową ( lub jakąkolwiek inną) w moim przypadku odpada.
jacek397
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 06.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek397 » 24.11.2011 20:51

We wrzesniu przelewałem w banku BPH 150euro na prywatne konto do Chorwacji.Nie wiem ile banków brało w tym udział ,ale całkowity koszt tej operacji wyniósł 773,90zł.Kurs euro ok.4,3zł.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 24.11.2011 21:16

jacek397 napisał(a):Kurs euro ok.4,3zł.
ja też tak chcę...;) jutro bądź w poniedziałek robimy przelew to dam znać co i za ile...;)
wos71
Croentuzjasta
Posty: 183
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wos71 » 28.11.2011 13:29

wos71 napisał(a):
wikusia napisał(a):
Tak, można na konto w chorwackim banku lub przakazem, Właścicielka chciała w Euro, więc poczta przeliczyła mi na ojro (wpłacac można tylko w złotówkach- kurs dośc zbójecki;P),ale pieniążki doszły bardzo szybko
To moje zeszłoroczne doświadczenia z Pocztą Polską :D


To by było dobre rozwiązanie :D .Dużo policzyli za opłatę? PZDR


Byłem pytać się na poczcie i dzwoniłem nawet na infolinię PP i niestety do Chorwacji nie można zrealizować przelewu na konto :(
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 29.11.2011 07:16

Ilu ludzi tyle opini każdy ma swoje sprawdzone sposoby i się ich trzyma ja np. pytam w meilu czy mogę zaliczkę przesłać listem wartościowym i zawsze otrzymałem odpowiedź że OK, więc idę na pocztę i wysyłam za potwierdzeniem odbioru. Nie było problemów zawsze pieniądze dochodziły. Pozdrawiam
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 30.11.2011 08:07

Alek70 napisał(a):Ilu ludzi tyle opini każdy ma swoje sprawdzone sposoby i się ich trzyma ja np. pytam w meilu czy mogę zaliczkę przesłać listem wartościowym i zawsze otrzymałem odpowiedź że OK, więc idę na pocztę i wysyłam za potwierdzeniem odbioru. Nie było problemów zawsze pieniądze dochodziły. Pozdrawiam


Dotychczas też tak robiłem ale na Bośnię takie listy nie chodzą
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 30.11.2011 20:09

Jeszcze można przez PayPal, ale w tym przypadku dwie strony muszą mieć konta w systemie PayPal.
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 01.12.2011 18:17

koszt przelana 400 euro z ipko na chorwackie konto w opcji, gdzie zleceniodawca pokrywa wszystkie koszty to 105 zł.
r00x
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 25.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) r00x » 02.12.2011 13:29

Koszty przelewu 250 euro z konta walutowego w WBK około 35 zł.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 18.12.2011 11:58

ja w millenium zapłaciłem za przesłanie 100 euro z konta walutowego 20zł + 60zł dla banków pośredniczących - łącznie 80 zł
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Przelew do Chorwacji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone