Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

problem z paszportem

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2006
problem z paszportem

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gia » 13.07.2006 08:44

Witam
Jutro mamy wyjazd na wakacje do Cro, a dziś mój współpasażer miał odebrać nowy paszport i okazuje się, że nie dotarł jeszcze z Warszawy... i nie dotrze, z tego co wiemy po rozmowie z kierownikiem.... :( Wakacje pozałatwiane, tony zapasów zrobione, samochód wyremontowany i okazuje się, że nie pojedziemy?? :evil: Jestem strasznie wściekła i nie wiem co robić... pytanie do Was mam takie...

Jakie są szanse, że wpuszczą nas do Chorwacji bez paszportu?? Tylko na dowód osobisty? :(
WASP
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 30.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) WASP » 13.07.2006 09:00

Temat przerabiany – opcja szukaj
forum/viewtopic.php?t=11634&highlight=paszport
Gia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gia » 13.07.2006 09:22

WASP dziękuję :) Już znalazłam, choć nadal mam wątpliwości...

Nie jestem czynnym uczestnikiem forum, poruszanie się po działach średnio mi wychodzi, poza tym nie mam zbyt wiele czasu w tym momencie :)
Gia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gia » 13.07.2006 09:55

aa.... jeszcze jedno :) Do Czech u Austrii też chyba nie ma problemu z przekroczeniem granicy na dowód osobisty. A jak ze Słowenią??
kw
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 932
Dołączył(a): 31.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kw » 13.07.2006 10:00

Słowenia razem z nami weszła do Unii!
Dowód wystarczy
*justa*
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 06.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *justa* » 13.07.2006 10:02

Gia napisał(a):A jak ze Słowenią??


Na dowód osobisty można wjeżdżać do wszystkich państw UE, do Słowenii również.
Słyszałam, że niektóre z państw, które nie należą do UE, wprowadziły udogodnienia dla turystów, polegające na tym, że granice można przekraczać właśnie na dowód osobisty. Niestety, nie mam za bardzo czasu, aby sprawdzić które to państwa... :-(

Pozdrawiam :-)
Ostatnio edytowano 13.07.2006 10:34 przez *justa*, łącznie edytowano 1 raz
Gia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gia » 13.07.2006 10:30

Bardzo Wam dziękuję :) To jednak oznacza, że urlop się odbędzie ;)

Mam ostatnie pytanie i choć nie związane z paszportami to zapytam tutaj :)

Czy ktoś mógłby mi podać orientacyjną trasę do Trogiru, chodzi mi o sam odcinek chorwacki, ale nie autostradą płątną, tylko jakimiś lokalnymi drogami :) wiem, że będzie dłużej, ale autostrada ma nas wynieść 30 Euro w 1 stronę, a widoki są tam piękne, więc wolę zaoszczędzić i nacieszyć oczy ;)
*justa*
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 06.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) *justa* » 13.07.2006 10:36

Gia napisał(a):Czy ktoś mógłby mi podać orientacyjną trasę do Trogiru


Niestety, w tym temacie nie pomogę :-( Sama wybieram sie do Chorwacji po raz pierwszy, ale na pewno zjnajdzie się ktoś, kto odpowie na to pytanie.

Pozdrawiam :-)
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 14.07.2006 15:14

Po prostu starą drogą z Karlovaca ( z Zagrzebia do Karlovaca też jest chyba droga równoległa do autostrady) do Splitu, w Splicie wjazd na magistralę w kierunku Rijeki. Ewentalnie wcześniejszy zjazd na Senji i magistrala w kierunku Dubrownika. Drugi wariant jest chyba bliższy ale bardziej górski i kręty i do tego trzeba się pilnować by nie "rzuciło" na autostradę.
Gia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gia » 14.07.2006 16:07

ale ja przed Splitem mam cel podróży --> Seget Denji koło Trogiru :) i trochę się boję, że przez przypadek wjedziemy na tą autostradę... :( a wyjazd dziś o 18:00 :)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 14.07.2006 16:16

Odcinek drogi równoległej do autostrady od Zagrzebia do Karlovacza jest niezbyt ciekawy: dużo wsi i zakrętów, uważąm że nie warto oszczędzać tylko do Karlovacza od granicy jechać autostradą a potem można starą drogą przez Plitvice. Dużo nie zaoszczędzisz zwłaszcza że jedziesz tylko na wysokość Trogiru. Zawsze można z Zagrzebia pojechać przez Bośnię (Bihacz) ale tam trzeba mieć paszport i zieloną kartę
Gia
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gia » 24.07.2006 12:54

No i już po... Do celu jechaliśmy w 6 samochodów... niestety już na czeskiej granicy 1 z samochodów wraz z zpasażerami musiał zostać. Nie wiadomo dlaczego :( Całą drogę przejechaliśmy w 22 godziny. Długo, bo trafiliśmy na straszne korki, no i wolno i trudno jedzie się kolumną 5 samochodów. Faktycznie z przekroczeniem granicy na dowód nie mieliśmy najmniejszych problemów, sprawnie i szybko. No i ostatecznie pojechaliśmy autostradą... te korki dały nam tak w kość, że uznaliśmy, że będzie szybciej, ale jak się okazało na chorwackiej autostradzie kilka kilkugodzinnych korków (czego w drodze powrotnej nie mieliśmy)...

Dziękuję Wam za dobre rady. Jakoś tylko nie mogę przeboleć, że jestem już spowrotem... tydzień to zdecydowanie za mało :(

Powrót do Chorwackie ABC

cron
problem z paszportem
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone