Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten-Dubrovnik sierpień 2009r.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Edyta_B
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edyta_B » 18.06.2010 13:29

plaże kamyczkowe są na tej zielonej łezce tam gdzie hotel :wink: oraz przy wejściu na stare miasto po prawej i lewej stronie :D
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 18.06.2010 13:37

yskyerka napisał(a):Trzeba było jechać do Borje, jak co rok, mam za swoje, nowości mi się zachciało.


Bez przesady z tymi nowościami. Wybraliście za daleko od miasteczka. Warto spojrzeć czasami na lokalizację apartamentu np na googlach map, to tak na przyszłość.
Ja za niecałe 2 dni będę w Primosten 3 raz (ma swój klimacik).
misiekwaw
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekwaw » 18.06.2010 13:44

tak mi się jeszcze przypomniała uwaga do samej kwatery :roll:
według opisu zamieszczonego na stronie tak wygląda "secured parking place" :mrgreen: :lol:
Obrazek
misiekwaw
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekwaw » 18.06.2010 13:50

Lechu67 napisał(a):
yskyerka napisał(a):Trzeba było jechać do Borje, jak co rok, mam za swoje, nowości mi się zachciało.


Bez przesady z tymi nowościami. Wybraliście za daleko od miasteczka. Warto spojrzeć czasami na lokalizację apartamentu np na googlach map, to tak na przyszłość.


Samą odległość sprawdziliśmy przed przyjazdem i 1,5km nas nie przeraża, niestety nawet w goolge maps nie widać wyraźnie że poprostu się nie da przejść inaczej niż jadranką. Nie widać też ile jest pobocza do spaceru drogą.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2010 14:21

misiekwaw napisał(a):
Lechu67 napisał(a):
yskyerka napisał(a):Trzeba było jechać do Borje, jak co rok, mam za swoje, nowości mi się zachciało.


Bez przesady z tymi nowościami. Wybraliście za daleko od miasteczka. Warto spojrzeć czasami na lokalizację apartamentu np na googlach map, to tak na przyszłość.


Samą odległość sprawdziliśmy przed przyjazdem i 1,5km nas nie przeraża, niestety nawet w goolge maps nie widać wyraźnie że poprostu się nie da przejść inaczej niż jadranką. Nie widać też ile jest pobocza do spaceru drogą.

No właśnie. 1,5 km też mnie nie przeraża, wolę to niż stacjonowanie w centrum nawet pięknego Primosten ale forma tej drogi.
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 18.06.2010 14:38

yskyerka napisał(a):....No właśnie. 1,5 km też mnie nie przeraża, wolę to niż stacjonowanie w centrum nawet pięknego Primosten ale forma tej drogi.


Mi udało się wypośrodkować (5-7 minut do plaży i do centrum). Nad Jadranką, ale jej nie słychać, widok z tarasu na stare miasto. Minus, powrót z plaży pod górkę, jak to w Chorwacji.
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 19.06.2010 12:06

No i już po urlopie :roll: eh szkoda - ok pojawiliśmy się w Primosztenie 5 czerwca w okolicach godziny 10 nad ranem, po krótkich perturbacjach poszukiwawczych OAZY (tubylcy jeśli nie widzą w tobie żadnego interesu nie są skorzy do pomocy - masakra biuro informacji turystycznej nie zna właściciela który ma za przeproszeniem trzy dupne domy, mało tego sąsiadka Oazy nie zna pana z OAZY - to już było hamstwo do potęgi, na zapytanie żony where is OAZA itd. na temat - usłyszała jaja iś apartament dojczland - chciała wcisnąć swoje pokoiki :(

Jak już wspomniała Edyta i Misiek dojście na piechotkę z Oazy do centar raczej nie istnieje, bo kto będzie dymał wąską ulicą lawirując między tirami - odległość również znaczna. Natomiast o parkowaniu w Primosten polemizowałbym - jest to mała mieścina z jednym radiowozem i jednym policjantem, owszem znaki stoją zakaz tu i tam, ale przez dwa tygodnie auto stawiałem gdzie chciałem bez najmniejszego problemu jak zresztą większość obywateli odwiedzających :) - POLecam okolice APTEKI hihi - blisko stamtąd wszędzie.

Parking Oazy totalna poracha, rozsypane kamyczki i jak na patelni, zero cienia, zero pomyślunku chociażby o zadaszeniu z winogron jak widziałem w innych miejscach - po przyjściu do autka w czerwcu temp. wewnątrz sięgała 50 stopni celsjusza, a co na to lipiec and sierpień 8O

Plaża Oazy to fakt - nie istnieje, prócz betonowych podestów z widokiem na jeżowce :roll: Sytuacja którą opisał misiek jest niestety prawdą na korzyść szwabów, wykopała z plaży jakaś pinda z hostelu obok moją żonę z córeczką, krew mnie chciała zalać, ale tego samego dnia pojechaliśmy na ogólno dostępną plażę w centrum i tu powiem na duuuży plus - naprawdę warto jeździć do centrum - plaża czysta z cieniem padającym od drzew.

Żarcie hmm nie wiem mi chorwackie specjały knajpowe nie podeszły, nie chodzi o ceny - prócz pizzy hmm, ale to chyba nie produkt chorwacki :)
WINOOO knajpa z winem jest przednia obywatel lejący z czerwonym nosem również spędziliśmy tam niejeden wieczór i to do późna w towarzystwie wielu polaków również lubiących miejscowe wino - knajpka jest bardzo charakterna, spartańskie warunki stare ławy poustawiane po skosie ulicy i to na tyle ale klimat - będzie nam tego brakować, ale wino trzeba lubieć jak zauważyła Edyta :wink:
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 15.09.2011 15:21

Witam!

Kolega KDW napisał m.in.:

Plaża Oazy to fakt - nie istnieje, prócz betonowych podestów z widokiem na jeżowce Sytuacja którą opisał misiek jest niestety prawdą na korzyść szwabów, wykopała z plaży jakaś pinda z hostelu obok moją żonę z córeczką, krew mnie chciała zalać, ale tego samego dnia pojechaliśmy na ogólno dostępną plażę w centrum i tu powiem na duuuży plus - naprawdę warto jeździć do centrum - plaża czysta z cieniem padającym od drzew.

Kolego KDW oraz pozostali Forumowicze napiszciee proszę coś więcej o plaży miejskiej w centrum Primosten. A mianowicie czy jest to ta plaża, którą widać na google maps pomiędzy dwoma półwyspami?

Jakie jest obłożenie na tej plaży w lipcu?

Jaka jest nawierzchnia tej plaży?

pozdro
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten-Dubrovnik sierpień 2009r. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone