Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten-Dubrovnik sierpień 2009r.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 25.05.2010 12:59

kammaj napisał(a):Ja za przełom czerwca i lipca 2+2 przy samym morzu płacę 80 euro


No raczej gdybyś był w temacie i pooglądał zdjęcia z tego wątku dostrzegłbyś, że Oaza leży 40 metrów od morza, więc nie wiem za co można płacić 80 EU chyba z masażem erotycznym wykonywanym przez miejscowe piękności :lol:
Edyta_B
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edyta_B » 25.05.2010 16:08

KDW napisał(a):Właściciel OAZY po krótkiej korespondencji i drobnych negocjacjach mailowych zaoferował nam 2+2 w cenie 40 EU/doba - prosiłem o 2+0 - on mi na to - give you best price to large apartament :)

Myślicie że 40 EU to dobra cena w czerwcu, może na miejscu coś jeszcze uda się utargować ? - szczerze powiem że mieliśmy zamiar jechać w ciemno do Primostenu, ale natrafiłem na wątek marcina i szczerze bardzo przypadł nam do gustu ten apartament :roll:


nam zaproponował to samo i tez jedziemy w czerwcu :D więc chyba nie ma co liczyć na zamianę na większy w tej samej cenie :lol:
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 25.05.2010 23:05

Edyta_B napisał(a):
KDW napisał(a):Właściciel OAZY po krótkiej korespondencji i drobnych negocjacjach mailowych zaoferował nam 2+2 w cenie 40 EU/doba - prosiłem o 2+0 - on mi na to - give you best price to large apartament :)

Myślicie że 40 EU to dobra cena w czerwcu, może na miejscu coś jeszcze uda się utargować ? - szczerze powiem że mieliśmy zamiar jechać w ciemno do Primostenu, ale natrafiłem na wątek marcina i szczerze bardzo przypadł nam do gustu ten apartament :roll:


nam zaproponował to samo i tez jedziemy w czerwcu :D więc chyba nie ma co liczyć na zamianę na większy w tej samej cenie :lol:


A kiedy jedziecie ?
Odnośnie ceny my nie chcemy wiekszego, ale myślę że na miejscu zejdzie z ceny :) mam zamiar zapłacić 500 EU za 14 noclegów :!:
Edyta_B
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edyta_B » 26.05.2010 08:44

KDW napisał(a):
Edyta_B napisał(a):
KDW napisał(a):Właściciel OAZY po krótkiej korespondencji i drobnych negocjacjach mailowych zaoferował nam 2+2 w cenie 40 EU/doba - prosiłem o 2+0 - on mi na to - give you best price to large apartament :)

Myślicie że 40 EU to dobra cena w czerwcu, może na miejscu coś jeszcze uda się utargować ? - szczerze powiem że mieliśmy zamiar jechać w ciemno do Primostenu, ale natrafiłem na wątek marcina i szczerze bardzo przypadł nam do gustu ten apartament :roll:


nam zaproponował to samo i tez jedziemy w czerwcu :D więc chyba nie ma co liczyć na zamianę na większy w tej samej cenie :lol:


A kiedy jedziecie ?
Odnośnie ceny my nie chcemy wiekszego, ale myślę że na miejscu zejdzie z ceny :) mam zamiar zapłacić 500 EU za 14 noclegów :!:


na miejscu bedziemy 12 tego :P
może zbiorowo coś wynegocjujemy :lol: bo nasi znajomy tez maja tam rezerwacje tylko pod koniec czerwca :wink:
kammaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 22.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammaj » 26.05.2010 11:01

KDW napisał(a):
kammaj napisał(a):Ja za przełom czerwca i lipca 2+2 przy samym morzu płacę 80 euro


No raczej gdybyś był w temacie i pooglądał zdjęcia z tego wątku dostrzegłbyś, że Oaza leży 40 metrów od morza, więc nie wiem za co można płacić 80 EU chyba z masażem erotycznym wykonywanym przez miejscowe piękności :lol:


Po pierwsze jestem w temacie, po drugie nie pisałem ani słowa o Oazie, po trzecie mój apartament leży na plaży, a po czwarte mogę sobie płacić nawet 800 euro i to tylko moja sprawa. Pozdr.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.05.2010 12:22

Marcinie czy mógłbyś się do mnie odezwać na maila, mam kilka pytań do Ciebie w sprawie Oazy w Priosten.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Edyta_B
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edyta_B » 13.06.2010 09:43

yskyerka napisał(a):Marcinie czy mógłbyś się do mnie odezwać na maila, mam kilka pytań do Ciebie w sprawie Oazy w Priosten.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


kwatera super :P własciciel super !

jak na moje oko w sezonie może być troche tłoczno bo dookoła wielkie domy, narazie jest pusto i cicho :hearts:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.06.2010 12:09

A mnie nieco właściciel Oazy martwić zaczyna. Ponad 3 tygodnie temu wysłałam mu zaliczkę (przelew bankowy) i odtąd cisza. Na maile nie odpowiada, wczoraj się do niego dodzwoniłam, nie potrafił mi powiedzieć czy zaliczka dotarła, bo ponoć go w Croatii nie było 8O
3 tygodnie go nie było? To Primosten w Chorwacji nie leży?? Przestaje mi się to podobać.
Edyta_B
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Edyta_B » 16.06.2010 17:32

naszym zanjomym też nie potwierdził, dopiero po tym jak go poprosiliśmy na miesjcu :wink: był tu w wekend i ciężko pracował abyśmy mieli czyściutko w kwaterkach, mówił że wyjeżdża tak więc się nie martw :P wszystko będzie ok :P
ronin85
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 8
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ronin85 » 17.06.2010 22:21

poproszę o obszerne relacje po powrocie ... do Primosten jadę 10 lipca i być może skuszę się na Oazę.
misiekwaw
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekwaw » 18.06.2010 10:44

Za namową żony (Edyta_B) postanowiłem napisać kilka słów o Oazie.
Ja mam być ten bardziej obiektywny :wink:

Widoczna na zdjęciach plaża z kamyczkami nie należy do Oazy, jest to plaża hotelowa i obsługa hotelu (zapewne po uprzejmym doniesieniu od swoich gości) nie omieszka o tym przypomnieć :roll: o czym przekonali się Krzysiek (KDW) z żoną :roll: Krzysiek pewnie skrobnie o tym słowo jak wrócą.

Dodatkowo można trafić na bezinteresownie złośliwego Niemca, który każdego dnia rozkłada się coraz bliżej schodków, skutecznie utrudniając nawet zejście do wody po kamyczkach :? - zgodnie z tą obserwacją dzisiaj powinien zafundować sobie lecznicze leżenie na stopniach schodów, bo wczoraj nieomal już głowę na nich opierał :lol: No nic, jestem na urlopie, nie zamierzam sobie psuć nastroju przez jakiegoś jełopa.

Zatem należy mieć świadomość, że plaża Oazy to widoczne na zdjęciach na stronie betonowe platformy i zejście do wody po drabince, można próbować skorzystać z plaży i zejścia po kamyczkach jednak bez gwarancji sukcesu. :roll:

Kolejna sprawa - wszystko wskazuje na to, że w sezonie ciężko tu będzie przysłowiowego palca wcisnąć i będzie dyplomatycznie rzecz ujmując głośno. Piekna zatoczka nad którą leży Oaza otoczona jest wielopiętrowymi "apartamentowcami"

Obrazek
i juz teraz momentami panujący tu harmider robi wrażenie :wink: Zatem nie jest to miejsce dla miłośników ciszy i świętego spokoju (takich jak moja żona :mrgreen: ), no chyba że tak jak my przyjadą tu w połowie czerwca 8)

Moim zdaniem ważną informacją o której Marcin zapomniał w swojej relacji jest to, że spacer do Primosten w większej części przebiega... jadranką :roll: Dla niektórych może to być istotna informacja. Spacer do Primosten brzegiem morza niestety nie jest możliwy ze względu na ukształtowanie terenu.
Właściciel Oazy (Petar) sam od razu odradza taką wyprawę i zaleca dojazd samochodem. Ta opcja też ma wady, ponieważ wszędzie poustawiane sa znaki zakazu postoju, a parkingi utworzone na placach przed przedsiębiorczych tubylców płatne 10 kun za godzinę. Powiedzmy, że nie jest to jakaś powalająca kwota, ale w przypadku wyskoczenia do Konzumu czy piekarni po przysłowiowe poranne bułki do ich ceny należy doliczyć w/w 10kun. W przypadku piekarni jeszcze niekoniecznie ponieważ mozna zatrzymać się dosłownie na 2 minuty niemal pod samymi drzwiami, w przypadku Konsumu już trzeba doliczyć. Druga niedogodność jest taka, że w przypadku podjechania na obiad odpada wypicie piwka czy winka przez kierowcę :roll:
Wyprawa do Primosten wygląda tak:

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
I oczywiście jak zawsze w Chorwacji odległość od "centar" podaną przez Chorwatów można z miejsca bezpiecznie przemnozyc przez 2, gdyż podane przez Petara w mailu 800 metrów od starówki jest chyba w linii prostej :wink: Realnie jest to 1600 metrów:

Obrazek

pieszo być może da się urwać ze 200 metrów na parkowanie, bo spora część drogi się pokrywa jak widać na zdjęciach powyżej.

My po początkowych przejazdach zdecydowaliśmy się chodzić, staramy się jednak wrócić przed zupełnym zmrokiem :roll:

Samej kwaterze ciężko coś zarzucić :wink: Jedyną upierdliwościa która nas dotyka jest falujące ciśnienie wody, które czasem spada tak że ciężko np spłukać mydło pod prysznicem oraz dodatkowe "atrakcje" związane z przygotowaniami do sezonu ale to w pewnym stopniu sami jesteśmy sobie "winni" przyjeżdżając przed sezonem.

Podsumowując mój nieco przydługi post :oops: Primosten - jestem jak najbardziej na tak, co do samej kwatery to każdy musi ocenić czy to jest to co mu odpowiada.
Ostatnio edytowano 18.06.2010 14:31 przez misiekwaw, łącznie edytowano 4 razy
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2010 10:53

No to się lekko zmartwiłam :(
misiekwaw
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) misiekwaw » 18.06.2010 10:56

yskyerka napisał(a):No to się lekko zmartwiłam :(


starałem się być obiektywny i napisać poprostu jak jest
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 18.06.2010 11:09

I bardzo dobrze, takie opinie i oceny najbardziej cenię. Dzięki.
Plaża mnie jakoś mniej boli, mniemam że gdzieś w okolicy znajdę jakąś fajną plażyczkę. Ale spacery jadranką z 2,5 letnim dzieckiem jakoś mnie nie rajcują.

Trzeba było jechać do Borje, jak co rok, mam za swoje, nowości mi się zachciało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2010 11:23

misiekwaw...bardzo pomocne informacje, które faktycznie niektórych mogą zrazić do tego miejsca, dla mnie np. to miejsce po Twoi poście odpada...
Pzdr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten-Dubrovnik sierpień 2009r. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone