Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Primosten 2009

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 02.07.2009 11:06

grzeslaw napisał(a):Dzięki za bardzo cenne informacje :) My wyjeźdzamy 08.08 i już nie mogę się doczekać!
Napisz coś (jeśli byłaś) jakie ceny w knajpkach. Chodzi przede wszystkim o piwo z kija (toceno :) i jakieś standardowe danie.
Pozdro!

Po knajpach nie chodziliśmy za bardzo ze względów finansowych i tego ze nie lubię ryb i wszelkich owoców morza ;).
Jedliśmy jedynie szprotki i kalmary z budek (koszt kolejno 15kn i 25-30kn), pizzę 'na wyjazdach' (od 45kn-70kn za normalną i za wiegachną od 70kn w zwyż), winko lane do szklanek w Primostenie 6kn/szklankę.
Z tego co mi sie w oczy rzuciło to ceny za obiadek w knajpie średni kształotwały sie miedzy 70 a 150kn lub wiecej, ale juz nie wczytywałam się co kryło sie pod tymi daniami. No i były to miejscowosci typowo nastawione na turystów (Trogir, Dubrownik czy Primosten).
Co do piwa to w knajpie widywałam od 15kn do 30kn za 0,5l.
Kevlar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 02.07.2009 17:32

CinnamonGirl napisał(a):Początek dnia jak poprzednie. Znów nie mogłam spać rano więc o 7 skoczyłam po świeże pieczywo. To już chyba musi być poważne zboczenie, bo nawet idąc po ranne zakupy biorę aparat...

Mam zupełnie tak samo. :)

CinnamonGirl napisał(a):...Po piwku przyszła pora na Pizze. O matko jaka pyszna... w tym dniu odkryłam ze chyba żyję po to, aby jeść chorwacką pizzę. Chorwacka pizza jest przepyszna i jadaliśmy ją później jak tylko nadarzyła się taka okazja...

Też uważam że Chorwacka pizza jest baaaaaaardzo smaczna. To chyba częściowo dzięki wspaniałym serom. Najlepsza pizza jaką jadłem została zjedzona w Chorwacji (w m. Selce. Nie byłem we Włoszech więc może jeszcze zjem lepszą ;) ).

CinnamonGirl napisał(a):...naszym oczom ukazuje się w dole Primosten a nad nim zachodzące słońce. Ten widok poraził nas jak grom z jasnego nieba...

Bo zachód słońca w Primosten jest zawsze piękny. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.07.2009 17:50

CinnamonGirl napisał(a):winko lane do szklanek w Primostenie 6kn/szklankę.

Niech zgadnę w knajpie w której nie ma stolików tylko siermiężne ławki na ulicy? A w środku wystrój a'la "stan surowy zamknięty" Ale winko pyszne!
Kasia.K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 02.07.2009 18:30

Chorwacka pizza bardzo smaczna :D
A panoramki piękne 8O :D
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.07.2009 07:04

Serce w pasy napisał(a):Niech zgadnę w knajpie w której nie ma stolików tylko siermiężne ławki na ulicy? A w środku wystrój a'la "stan surowy zamknięty" Ale winko pyszne!

Widziąłam 2 knajpki z winkiem ponizej jest zaznaczona ta gdzie my przesiadywaliśmy.

Obrazek

Sama wina nie lubię ale jesli tam spróbowałam słodkiego i stwierdziłam że 'dobre, o ile wino może smakować ' to chyba nie jest źle ;)
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.07.2009 08:01

W tym dniu sprawdziliśmy na necie (przez to sprawdzanie pogody będzie niezły rachunek telefoniczny) pogodę, aby zdecydować kiedy jedziemy nas całodniową wycieczkę do Dubrownika (pierwotnie zakładaliśmy czwartek 18-tego). Ku naszemu przerażeniu na mapach pogodowych zobaczyliśmy wielki front burzowy, który wg prognoz miał pourlopować przez jakiś czas w Chorwacji. Z prognoz wynikało, że w Primostenie czekają nas jeszcze 3 dni słoneczne (17,18,19) a potem może jakis pojedynczy dzień przed samym wyjazdem. Szybkie luknięcie na prognozę dla Dubrownika i podjęto decyzje - o ile w Primostenie 20 miało już być załamanie pogody tam jeszcze ma być ładnie wiec wtedy jedziemy. Druga to ekspresowe pakowanie ręczników, materaca i jazda na plażę korzystać z ostatnich promieni słonecznych (dla nas ta prognoza to była jak wyrok). O ile we wcześniejsze dni siedzieliśmy na plaży miedzy 10-15 (wiem, wiem niezdrowo) teraz męska połowa nie była nas w stanie ściągnąć przed 17. Krem 25 poszedł w odstawkę (co miało zbrązowieć już zbrązowiało) do łask powróciła 15 i 10 (w sumie podczas urlopu na 8 dni słonecznych zużyliśmy w 4 osoby jedną 25, jedną 15, dwie 10 i jedną 6 - ostatni dzień przed wyjazdem kiedy faktycznie słońce zakończyło swojego focha). Faceci donosili nam jedynie pożywienie na plażę ;)
Po plażowaniu obiadek i wieczorne spacery po Primostenie z winkiem, kalmarami i lodami w tle. No i oczywiście robienie zdjęć.

Już 17 wszelkie znaki na necie i niebie zapowiadały katastrofę
Obrazek

Skoro tak to trzeba wykorzystać każdą minutę bez deszczu na spacery i zdjęcia
Obrazek

Tym razem niespóźniony zachód słońca
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ryneczek wieczorową porą
Obrazek

To już kolejny dzień i zdjęcie... kamyka plażowego
Obrazek

I kolejny zachód słoneczka które przestaje nas lubić :(
Obrazek

Znów widok nocny z balkonu
Obrazek

Do znudzenia Primosten nocą
Obrazek

I jeszcze raz ;)
Obrazek

Od strony portu
Obrazek

Panorama Primostenu nocą
Obrazek

Link do większej: http://img41.imageshack.us/img41/8582/5 ... ennoca.jpg
Kevlar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 03.07.2009 09:13

Czytam i podziwiam te piękne fotki. Primosten jest ładny zarówno w dzień jak i w nocy.
renix8
Autostopowicz
namiary

Nieprzeczytany postnapisał(a) renix8 » 03.07.2009 10:19

mam prośbę masz może namiar na ta kwaterę
bo tez wybieramy sie do Primosten 1 wrzesnia w 4 osoby
jak możesz to prześlij adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl jesli ktos ma namiary na inne ciekawe kwatery to to sama prośba.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2009 11:30

CinnamonGirl napisał(a):
Serce w pasy napisał(a):Niech zgadnę w knajpie w której nie ma stolików tylko siermiężne ławki na ulicy? A w środku wystrój a'la "stan surowy zamknięty" Ale winko pyszne!

Widziąłam 2 knajpki z winkiem ponizej jest zaznaczona ta gdzie my przesiadywaliśmy.

Obrazek

Sama wina nie lubię ale jesli tam spróbowałam słodkiego i stwierdziłam że 'dobre, o ile wino może smakować ' to chyba nie jest źle ;)

Tak to tam :lol: :lol: :lol:
asik NS
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) asik NS » 03.07.2009 14:03

Z przyjemnością śledzę relację - podobnie jak wielu czytających byłam tam i relacja odśnieża fantastyczne wspomnienia - zdjęcia fantastyczne - w tym roku przejechaliśmy tylko przez Primosten aż łezka zakręciła się w oku:) Pozdrawiam i czekam na dalszą część
Kevlar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 03.07.2009 17:45

Bo Primosten ma to "COŚ" w sobie.
Jest poprostu magiczny.
Alexaa
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alexaa » 03.07.2009 18:01

ale CUDOWNIE!! czy w okolicy są gdzieś kempingi??
CinnamonGirl
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 03.07.2009 19:33

Alexaa napisał(a):ale CUDOWNIE!! czy w okolicy są gdzieś kempingi??

jadąc od strony Sibenika widziałam camping Adriatic ale to było jakies 2 km przed samym Primostenem (ktos pisał na forum ze ma b. ładną plażę).
paza
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) paza » 03.07.2009 20:15

CinnamonGirl napisał(a):
Obrzydliwe ślimaki
Obrazek

To strzykwa, brzydka, ale niegroźna. W Chinach niektóre ich odmiany nawet trafiają na talerz:-)
tulipek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) tulipek » 04.07.2009 15:44

fajna relacja ;) w Primosten byliśmy rok temu. a w tym roku we wrześniu oczywiście też jedziemy do Chorwacji i sie zastanawiam czy w nowe miejsce czy do primosten :) boje sie ze jak pojade gdzie indziej to już nie będzie tak fajnie...

My też winko w tej winiarni codziennie piliśmy :) mam zdjęcia nawet obsługi bo nie raz sobie z nimi rozmawialiśmy.może kiedyś wrzucę:) najbardziej mnie rozbroiła łapka na muchy wisząca gdzieś między winem a wiszącymi pod sufitem szynkami :)
a właścielka nazywa się Josepha czy jakoś tak.
kieliszek rakiji 2zł kosztował . bo ona mi mówi 8 zł (nie pamiętam ile to było na kuny) ja myślałam że to za jedną a ona że to juz za 4 kieliszki :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Primosten 2009 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019