Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Praca sezonowa

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 02.05.2010 19:23

Plumek napisał(a):W ubiegłym sezonie na Makarskiej Riwierze czystki inspektorzy robili. Wielu rezydentów pracuje legalnie, bo po co się denerwowac, skoro tak łatwo to załatwić? Ale nadal sa tacy, którzy na lewo pracują niestety...

Ja osobiście nie znam żadnego rezydenta, któremu biuro załatwiłoby "papier" na czas... Przeważnie albo jest "przykaz": "poradź sobie bez tego", albo "załatw to sobie sam na miejscu".
P.S. W sprawie pozwolenia na pracę rzeczywiście trzeba zgłosić się z dużym wyprzedzeniem i do ministerstwa, ale że po potwierdzenie zgłoszenia pracy bez pozwolenia na pracę też? Do takiej info się nie dokopałam.. MUP na swoich stronach informuje tylko o konieczności zgłoszenia się na posterunek.. hm, sama już nie wiem..
Pozdrawiam
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 02.05.2010 19:36

Plumek napisał(a):
anristov napisał(a):Dziękuję. Dzięki Pani informacjom wiem już jak to w zarysie wygląda. :D Jak naprawdę wygląda :D
Pozdrawiam


Takie papiery powinno Ci załatwić biuro, które Cię tam wysyła. Ono musi wysłąć zgłoszenie do ministerstwa. Jak już masz zezwolenie to idziesz na komendę policji w miejscu, gdzi ebędziesz pracowac i muszą Ci do paszportu wbić pieczątkę. Jak niedopełnisz tego obowiązku, to masz misia, zakaz pracyu i karę finansową.


Nie tylko przez ten urząd
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 02.05.2010 23:28

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Plumek napisał(a):W ubiegłym sezonie na Makarskiej Riwierze czystki inspektorzy robili. Wielu rezydentów pracuje legalnie, bo po co się denerwowac, skoro tak łatwo to załatwić? Ale nadal sa tacy, którzy na lewo pracują niestety...

Ja osobiście nie znam żadnego rezydenta, któremu biuro załatwiłoby "papier" na czas... Przeważnie albo jest "przykaz": "poradź sobie bez tego", albo "załatw to sobie sam na miejscu".
P.S. W sprawie pozwolenia na pracę rzeczywiście trzeba zgłosić się z dużym wyprzedzeniem i do ministerstwa, ale że po potwierdzenie zgłoszenia pracy bez pozwolenia na pracę też? Do takiej info się nie dokopałam.. MUP na swoich stronach informuje tylko o konieczności zgłoszenia się na posterunek.. hm, sama już nie wiem..
Pozdrawiam


No wiec to kiepskie biura są. Biura, z którymi my współpracujemy załatwiają takie zezwolenia dla swoich rezydentów (bo nie sa oni brani z "łapanki" na ostatnią chwilę) bez szemrania.

"potwierdzenie zgłoszenia pracy bez pozwolenia na pracę" - to się własnie wypełnia i składa na komisariacie. O tej pieczątce właśnie nikt nie wie i to jest cała heca. Dotknął nas ten problem w ubiegłym sezonie i musiałyśmy nadrabiać za rezydentkę, która tej pieczątki nie miała - była rozprawa sądowa w trybie natychmiastowym, zakaz pracy na 30 dni, 1200 kun kary i jeszcze nakaz opuszczenia hotelu. Warunkowo pozwolili jej zostać w Chorwacji i nie wbili misia do paszportu. Oczywiscie można było uniknąć tych konsekwencji i zapłącić jednorazową karę w wys. chyba 7 tys. kun i pieczątkę by wbili na drugi dzień na policji. Ta pieczątka zresztą to czysta formalność - policja ma ją wbić w ciągu 24 godzin.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.05.2010 10:33

Obawiam się, że tych biur jest większość...
Aniu, ale gdzie w tym ministerstwo? Bo wygrzebać takiej info w necie, w przepisach nie mogę (w sprawie radne dozole to i owszem, ale w sprawie "potvrde..." nie znalazłam)..... zawzięłam się, a mi nie wychodzi..
Pozdrawiam
anristov
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anristov » 03.05.2010 11:45

No właśnie, ja też nie znalazłam nic o ministerstwie w sprawie "potwierdzenia zgłoszenia pracy bez pozwolenia na pracę". Obecnie wychodzi mi na to, że po przybyciu na miejsce udaję się na komisariat policji w celu wypełnienia odpowiednich dokumentów, a po ich pozytywnym rozpatrzeniu dostaję pieczątkę w paszport. Coś jeszcze?
O ile na tym to polega i nie ociera się o ministerstwo, czy też inne urzędy to może strasznie nie będzie.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.05.2010 13:19

anristov napisał(a):No właśnie, ja też nie znalazłam nic o ministerstwie w sprawie "potwierdzenia zgłoszenia pracy bez pozwolenia na pracę". Obecnie wychodzi mi na to, że po przybyciu na miejsce udaję się na komisariat policji w celu wypełnienia odpowiednich dokumentów, a po ich pozytywnym rozpatrzeniu dostaję pieczątkę w paszport. Coś jeszcze?
O ile na tym to polega i nie ociera się o ministerstwo, czy też inne urzędy to może strasznie nie będzie.


Najbezpieczniej jednak może wysłać mailowe zapytanie do ministerstwa turystyki...Im dłuzej wertuję te wszystkie ustawy, tym więcej mam wątpliwości..podstawa to jak zdefiniować polski ternim rezydent: pratitelj? Turistički zastupnik? To poważna różnica i wszystko od tego zależy..Jednak interpretacja tych przepisów to nie bułka z masłem...
Pozdrawiam
Madziulka_1989
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka_1989 » 23.08.2010 20:31

A ja mam takie pytanie odnośnie pracy w Chorwacji. Otóż jest taka opcja, że w przyszłe wakacje będę miała okazję popracować w Chorwacji u mojego znajomego w restauracji jako kelnerka. Praca może niezbyt dobrze płatna ale przynajmniej połączona z wakacjami :) takie połączenie przyjemnego z pożytecznym :) Język znam w miarę dobrze, a na dopracowanie mam w razie czego jeszcze rok :) Byłaby to praca na okres około 2- 3 miesięcy.
I tu pojawia się pytanie, jak to jest z tym pozwoleniem na pracę ?
Trudno je dostać ?
Czy juz teraz trzeba je załatwiać i czy dużo to kosztuje ?

Gdyby ktoś juz pracował w Chorwacji i miał do czynienia z tymi wszystkimi procedurami bardzo proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem jak się za to zabrać...

dziękuje z góry za odpowiedź :)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 23.08.2010 23:08

Madziulka_1989 napisał(a):A ja mam takie pytanie odnośnie pracy w Chorwacji. Otóż jest taka opcja, że w przyszłe wakacje będę miała okazję popracować w Chorwacji u mojego znajomego w restauracji jako kelnerka. Praca może niezbyt dobrze płatna ale przynajmniej połączona z wakacjami :) takie połączenie przyjemnego z pożytecznym :) Język znam w miarę dobrze, a na dopracowanie mam w razie czego jeszcze rok :) Byłaby to praca na okres około 2- 3 miesięcy.
I tu pojawia się pytanie, jak to jest z tym pozwoleniem na pracę ?
Trudno je dostać ?
Czy juz teraz trzeba je załatwiać i czy dużo to kosztuje ?
Gdyby ktoś juz pracował w Chorwacji i miał do czynienia z tymi wszystkimi procedurami bardzo proszę o pomoc bo zupełnie nie wiem jak się za to zabrać... dziękuje z góry za odpowiedź :)

radna dozvola /pozwolenie na pracę... już trzeba to zacząć załatwiać.. będzie ciężko, ponieważ pracodawca musi udowodnić, że nie jest w stanie znaleźć żadnego obywatela RH na to stanowisko pracy.. poza tym są limity pozwoleń dla obcokrajowów na poszczególnych stanowiskach.. cena to kilkaset kn.
Pozdrawiam
Madziulka_1989
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 21.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madziulka_1989 » 23.08.2010 23:27

To faktycznie może nie być takie proste.... :( szkoda bo bardzo mi na tym zależy ..ale zobaczymy co da się zrobić. Dziękuje ślicznie za pomoc.

Pozdrawiam :)
Ellone
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 20.11.2008
Praca w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ellone » 16.05.2013 10:03

Gdyby ktos byl zainteresowany, to adriatic.hr znowu (czyli jak co roku) szuka ludzi na okres sezonu letniego ;)

Mozna sie zglosic: http://www.adriatic.hr/hr/about/jobapplication
jozwiki
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 02.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jozwiki » 02.02.2018 21:35

Witam
Szukam osoby ,znajacej biegle język chorwacki-polski , która pomoże przy założeniu firmy w Chorwacji , dodatkowo na około 6 miesięcy lub więcej praca przy food truck kierowanie dostawami , zatrudnianie pracowników itd tel +48792463350
Praca okolice Zadar
schindler2
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 08.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) schindler2 » 08.02.2018 18:05

Ja jestem dokładnie tego samego zdania co poprzednik :) Nic dodać, nic ująć... :)
mnichh
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 5
Dołączył(a): 09.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mnichh » 24.02.2018 12:26

Pracę sezonową zawsze warto podjąć :)
Poprzednia strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Praca sezonowa - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone