Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdrowienia z Breli

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adam K
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam K » 21.07.2005 15:41

grek napisał(a):Dzielnice nie są oznaczone specjalnymi tablicami informacyjnymi, ale niemal na każdym skrzyżowaniu są specjalne drogowskazy (patrz zdjecia niżej).
Mapkę Breli ze względów technicznych mogę Ci przesłać na maila
pozdrowienia

Obrazek

Obrazek



W takim razie poproszę o mapkę na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam.
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 21.07.2005 19:33

Czy wszystkie osoby, ktorym wysłałem mapkę (Lord79,Balum,Zebb,AdamK) ją otrzymali na skrzynkę pocztową? I czy jest w miarę czytelna?

Udało mi się ją wrzucić na bezpłatny serwer, ale z racji gabarytów podaję link. Mapkę można sobie ściągniać. Zrobiłem jej zdjecie w wysokiej rozdzielczości, więc jej powiększenie nie powinno wiązać się z większą utratą jakości.

http://analogkid.webpark.pl/Brelamapa.jpg
Adam K
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam K » 22.07.2005 08:40

grek napisał(a):Czy wszystkie osoby, ktorym wysłałem mapkę (Lord79,Balum,Zebb,AdamK) ją otrzymali na skrzynkę pocztową? I czy jest w miarę czytelna?

Udało mi się ją wrzucić na bezpłatny serwer, ale z racji gabarytów podaję link. Mapkę można sobie ściągniać. Zrobiłem jej zdjecie w wysokiej rozdzielczości, więc jej powiększenie nie powinno wiązać się z większą utratą jakości.

http://analogkid.webpark.pl/Brelamapa.jpg



Dzięki za mapkę - przeszła. Jeszcze jedno małe pytanko - czy mógłbyś polecić jakąś fajną pizzerię.
Pozdrowienia.
balum
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 11.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) balum » 22.07.2005 09:11

grek
serdeczne dzięki - mapkę otrzymałem - wydrukpwałem sobie na 2 stronach
Twoje informacje są SUPER :lol:
Od 3 tygodni śledzę fora poświęcone cro i na palcach można policzyć osoby, które udzielają tak potrzebnych, wyczerpujących rad-informacji[/b]
Do mapki mam jeszcze pytanka:
- nie zauważyłem skali, jaką odległość przedstawia jedna "kratka" - sektor mapki?
- jak dobrze zrozumiałem, to centrum Brela jest przy porcie, na prawym brzegu twojej mapki - południowo-wschodnia część Brela, czy to się nazywa Solina?

Ja myślę o kwaterze w Ścit lub Podrace (Donji Kricak) ale obawiam się, że w tych miejscach może być mało wolnych miejsc i bardzo drogo :cry: Będziemy tam od 31.07. lub 1.08.
Czy jeszcze możesz polecić jakieś knajpy i dania na obiadokolacje (przy okazji ceny, będę wiedział, czy mogę wchodzić :oops:
Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 22.07.2005 14:57

Balum napisał:
"Do mapki mam jeszcze pytanka:
- nie zauważyłem skali, jaką odległość przedstawia jedna "kratka" - sektor mapki?
- jak dobrze zrozumiałem, to centrum Brela jest przy porcie, na prawym brzegu twojej mapki - południowo-wschodnia część Brela, czy to się nazywa Solina?"

1.Skala: jedna kratka to 100 metrów
2.Tak centrum na załączonej fotografii mapki znajduje się po prawej stronie
3.Soline to część portowa Breli i jednocześnie centrum tego miasteczka. Tu znajdują się niemal wszystkie hotele, a co za tym idzie jest tu najwięcej ludzi, którzy okupują miejscowe restauracje i bary. W samym centrum jest kompleks usługowo-handlowy. Jest tu m.in. poczta (znaczek do Polski 3,5 kuny, można tu wymienic pieniądze - ale uwaga prowizja 1,5%), kantor (nie ma prowizji), sklep samoobsługowy- Konzum, agencja turystyczna, sklep sportowy (z internet cafe). Natępny kbantor, jak i kawiarenka internetowa sa bliżej portu (niecale 100 m dalej).



AdamK napisał:
Jeszcze jedno małe pytanko - czy mógłbyś polecić jakąś fajną pizzerię.

W samym centrum bardzo blisko poczty, w ogródku (duże zadaszenie) jest bardzo miła i sympatyczna pizzeria. Jedliśmy dwie pizze: duża Frutti di Mare - 38 kun, duża z kurczakiem i ananasem -33 kun (małe odpowiednio: 33 kuny, 28 kuny). Pizze są wielkości mniej więcej 40 cm, na cienkich spodzie. Piwo małe (0,25) 8 kun, duże (0,5) 13 kun.
Po knajpkach specjalnie nie chodziłem, ale raz wieczorem zaszaleliśmy: ostopus salat z chlebem (35 kuny), cały talerz smażonych małych rybek z chlebem (szprotki, 25 kun), frytki (około 15 dag, 12 kun).
Przy wielu restauracjach wystawione jest menu z cenami ( i często ze zdjeciami, przynajmniej wiadomo czego się spodziewać).

Octopus salat (salatka z osmiornicy)
Obrazek

pozdrowienia
Helenka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2005
Koszty podrozy

Nieprzeczytany postnapisał(a) Helenka » 26.07.2005 11:23

Czesc, napisz jescze jaka droga jechales i ile Cie to wynioslo, jak mozesz w rozbiciu na oplaty i paliwo, dzieki.
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 26.07.2005 16:30

Witam, śpieszę z informacją.
Moja trasa do Breli:
Katowice-Żory-Cieszyn-Brno-Wiedeń-Graz-Maribor-Zagrzeb-Split-Brela
(oczywiscie jadąc autostradą mija się bokiem wiekszosć z nich)
W sumie przejechałem 2400 km ( w obie strony), na miejscu zrobiłem jeszcze ok 400 km (dwa wyjazdy do Makarskiej - 15 km w jedną stronę i do Dubrownika - 170 km w jedną stronę z Breli)
Czas przejazdu: w pierwszą stronę 14 h, w drodze powrotnej 13 h i 30 minut., wliczając dwie przerwy na odpoczynek po 30 minut każda.

Zużyłem około 150 litrów oleju napędowego, na wycieczki do Makarskiej i Dubrownika - 25 litrów (w sumie 175 litrów). Z tego:
- W Polsce kupiłem 50 litrów po 3,65 zł
- W Chorwacji 85,30 litrów po 6,96 kun (3,97 zł)
- W Austrii 34 litry po 1,049 Euro (4,29 zł)
- w Czechach 9,70 litrów po 29 koron (kupiłem tą lepszą ropę - 4,06 zł)

W sumie koszt wyniósł: 707,60 zł, z tego sam koszt dojazdu wyniósł około 608 zł.
Planując wyjazd musisz wziąść pod uwagę fakt, że na początku lipca cena ropy i benzyny była nieco niższa, oraz to iż jechałem dieslem, a średnie zuzycie paliwa mojego auta wyniosło 6,25 litra

Opłaty autostradowe:
-Czechy - winietka 15 dniowa 200 koron - 28 zł
-Austria -wnietka 10-dniowa (2*7,60 Euro) - 62 zł
-Słowenia - płatny odcinek autostrady (2*0,8 Euro) - 6,5 zł
-Chorwacja - autostrada Krapina-SPlit (168 kun*2) - 191,5 zł

kurs Euro: 4,09 zł,
kurs kuny: 0,57 zł

pozdrowienia
Ostatnio edytowano 26.07.2005 21:35 przez grek, łącznie edytowano 1 raz
Helenka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Helenka » 26.07.2005 19:20

dzieki:) Bardziej profesjonalnie i wyczerpujaca opisac Breli, pobytu i dojazdu nie mozna bylo, pozdrowienia!
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 26.07.2005 20:54

Twoje wyczerpujące i dokładne opisy zachęciły mnie do zatrzymania się właśnie w Breli. Mam nadzieję, że za 2 tygodnie o tej porze będę już popijał zimne Ożujsko albo Karlovacko na tamtejszej plaży. Dziękuję serdecznie. Pozdrawiam!
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 26.07.2005 21:56

i ja mam nadzieję, że jeśli zatrzymasz się w Breli to spodoba Ci się to miejsce. Pewnie to niejedyne tak urocze miejsce w Chorwacji i niekoniecznie najpiękniejsze, ale właśnie tu u podnóża potęznych gór znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż w Chorwacji.
Nieprzypadkowo własnie jedna z nich (Punta Rata - plaza ze skałką i drzewkiem) została wybrana przez magazyn Forbes za jedną z najpiękniejszych plaż w Europie.
Brela nie jest wielkim ośrodkiem turystycznym z rozwiniętą na dużą skalę infrastrukturą turystyczną (jak chociażby widziałem w Bol), ale i nie jest "kompletną dziurą", ma do zaoferowania to co turystom najbardziej potrzeba: oprócz pięknych plaż, liczne kanjpki, bary, restauracje, pizzerie.
Dla lubiących aktywniejszy wypoczynek: jeżdzenie na oponie lub bananie za motorówką, parasailing, ze spokojniejszych pływanie łodzią z przeszklonym dnem, rejsy na sąsiednie wyspy, pkinki rybackie, nie wspominając o możliwości wycieczek w góry.
W zasięgu ręki są: Split, Makarska, wjazd na Sv.Juve, spływ Cetiną, nieco dalej Mjedjugorie, Dubrownik, wodospady Krka, Trogir itd.
Liczę, że po powrocie podzielicie sie wrażeniami z pobytu w Breli i mam nadzieję, że wrócicie z niej (tak jak niżej podpisany) zadowoleni, wypoczęci i przede wszystkim z dużym bagażem pięknych wspomnien z pobytu w tej uroczej miejscowości.
Udanego wypoczynku!

pozdrowienia
grek
Minor
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 53
Dołączył(a): 27.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Minor » 26.07.2005 22:16

Dziękuję, ale jeszcze Cię pomęczę. Czy jechałeś na Sv. Jure? Jeśli tak, to napisz proszę jak wygląda ta droga (podobno jest 8O ), czy pobiera się jakieś opłaty, czy na szczycie można się wybrać na krótką wycieczkę, itd.
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 27.07.2005 06:39

Niestety, nie miałem okazji wjechac tą widokową drogą, dlatego trudno mi coś na temat tego wjazdu cokolwiek powiedzieć.
Poszperaj na forum. Kilku Cromaniaków miało okazję tam być.

pozdrowienia
Helenka
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 25.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Helenka » 27.07.2005 13:10

Hey Greku, moge Cie jescze troche pomeczyc?
Przyznam, ze tez mnie skusiles Brela, w zwiazku z tym mam pytanie, czy sadzisz, ze znajde tam apartament( moz byc oddalony od plazy, dentrum itp.) za 20E od rodziny z 2 malych dzieci, rzucily Ci sie w oczy wogole jakies tansze apartamenty, jedziemy pod sierpnia( moze byc nawet wrzesien) wiec licze na to:) BTW kolo Trogiru znalazlam( calkiem ladny), ale Brela jak sadze jest o wiele atrakcyjniejsza miejscowoscia, nastepne pytanie, czy w Breli( wogole w calej Chorwacji) sa zwyczajowo natryski na wiekszych plazach i jesczze jedno- czy z Breli jest mozliwosc plaza dojsc np.do Makarskiej badz innych miejscowosci, to wszystko:) dzieki
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005
prosba;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 27.07.2005 14:27

mozesz mi wyslac mapke breli na adres- adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

bede wdzieczna;)
chcemy jechac do baskiej vody lub wlasnie do breli 27sierpien:)liczymy na apartamenty ok10E:)twoja relacja jest swietna;)pozdrawiam
grek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 165
Dołączył(a): 14.06.2005
Re: prosba;)

Nieprzeczytany postnapisał(a) grek » 27.07.2005 14:45

ines napisał(a):mozesz mi wyslac mapke breli na adres- adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl


Mapka jest dostępna dla wszystkich zaintersowanych pod linkiem:

http://analogkid.webpark.pl/Brelamapa.jpg

pozdrowienia
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pozdrowienia z Breli - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone