Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pozdro na żywo z Mlini !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.06.2008 20:01

ines napisał(a):ps.Wojan czyżbyś jak ja był miłośnikiem kocurków :)?


Ines - kocurki moja miłość :D :D
(Co niektórzy na tym forum znają mnie też jako Mruczek :D :D )
:papa:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
parę fotek

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 17.06.2008 21:47

iObrazeknasze kobyłyObrazek na zakupy
chciałem wysłać wiecej ale imageshack sie wiesza,jutro parę fotek wyślę(lepszych)
ps: ukłony dla koleżanki superglobtroterki Ines która już zwiedziła wszystko w Chorwacji!proponuję jednak tego głębszego i wrzucić na luz! :papa: :roll:
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.06.2008 21:56

wojan napisał(a):
ines napisał(a):ps.Wojan czyżbyś jak ja był miłośnikiem kocurków :)?


Ines - kocurki moja miłość :D :D
(Co niektórzy na tym forum znają mnie też jako Mruczek :D :D )
:papa:


he...zgadzam się kocurki są fajniutkie :D
Gosia25
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 10.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia25 » 17.06.2008 22:47

6939110 gg :) piszcie wieczorkiem, wtedy jestem:)
elzgaw23
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 29.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzgaw23 » 19.06.2008 14:51

Wybieram się do Trpanj w drugiej połowie sierpnia. Widzę że część z Was tam byla. Może coś napiszecie bliższego o tej miejscowości i okolicach. Jaka plaża , jak z zaopatrzeniem, co ciekawego do zwiedzania i zobaczenia w okolicy.
Chcemy wybrać się do Czarnogóry, Kowal28 napisałeś, że wybierasz się jak wrócisz napisz co warte tam jest zobaczenia. Życzę milego pobytu.
pozdrawiam wszystkich cromiaków
Aro
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 06.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aro » 21.06.2008 19:23

witam...kowal byłem w ubiegłym roku w mlini same dobre wspomnienia :)....fantastyczna plaża i tylko 200 m do niej ( szkoda że w pionie ;)) sklepik z zimnym karlovaćko na ul.Pivopija ;) ...często go odwiedzaliśmy ach...było .....polecam czarnogórę i miejscowośc Herceg Novi warto zobaczyć a macie blisko .......ja w tym roku planuję hvar ...zobaczymy.....pozdrawiam
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 24.06.2008 19:00

dzisiaj znalazłem troche czasu ,wiec przesyłam pare fotek z moich voyage z niemałymi przebojami (jeden o mało nie zakończył sie tragicznie) ale wszystko oki! :D .Po powrocie postaram sie napisać jakąs małą opowieść z fotami (chociaż moje zdolności w tym kierunku są raczej kiepskie)
oto moje wycieczki:
-Rafting na Tarze Obrazek kombinezon oczywiście mały ( jak zwykle nie ma na mnie rozmiaru!)
Obrazek piwsko wychodzi!
Obrazek tak to mniej więcej wyglądało, chociażbywały momenty z adrenaliną!
Chcieliśmy wybrać z bratem wersje dwudniową , ale nasze baby oczywiście po przyjeździe na miejsce do Scepan Polje jak zobaczyły jak to wygląda , to zaczęły beczeć że wcale popłyną , więc wybralismy wersję jednodniową ze śniadaniem i obiadem i browarem oczywiście! :papa:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
Kanion Pivy i Durmitor

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 24.06.2008 20:26

Następnym celem był kanion Pivy I Durmitor (krajobrazy bajkowe ,polecam!)
Wyjazd ze Scepan Polje kanionem Pivy i po kilkunastu kilometrach zakręt w lewo przez Trsa do Zabljaka, kilkadziesiąt nieoświetlonych tuneli wykutych w skale (niezła jazda) i przez Durmitor do Zabljaka!
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ObrazekObrazekniespodzianka na drodze (najgorzej jak szły w kierunku jazdy,wyprzedzanie z 10 minut !)
Obrazek macho in Durmitor!
Obrazek żona macho!
Obrazek brat z dziewczyną

I to narazie tyle, było również zwiedzanie wybrzeża Czarnogóry,dzisiaj wypożyczyliśmy sobie łódkę na cały dzień i zwiedziliśmy całą Zupe Dubrovacką z Jadrana ( Cavtat,Plat, Kupari ,Mlini ,Srebreno i wyspy przed Zupą)
ps: a co do mojej przygody która o mało nie zakończyła sie tragicznie, to w skrócie wyglądało tak. W sobotę po południu wybraliśmy sie z żoną na spacer do Srebrena, wszystko oki,po spacerze uznałem że ze Srebrena ja popłyne wpław do Mlini a żona pójdzie na piechotę,rozebrałem się do slipek i postanowiłem zejść do wody po takiej jakby pochylni z betonu która służy do wodowania łódek, no i schoodzę i jak mi nogo naraz nie podjechały, pad na dupę i tyłem głowy w beton i straciłem podobno przytomność na minutę , żona wrzask we wszystkich językach ratunku ,help itd,oczywiście w między czasie z napotkanym Chorwatem mnie wyciągali z tej pochylni ,bo cały czas zjeżdżałem na dupie nieprzytomny do wody,drugi Chorwat zaraz dzwoił po pogotowie, które przyjechało po 5 minutach (expres!) .Gdzieś po minucie się ocknąłem ,gwiazdy przed oczami , Pani doktor z pogotowia , postukała ,popukała po głowie ,poświeciła mi latarą po oczach,kazała wodzić wzrokiem za jej palcem ,zapytała jak się czuję ,ja doszedłem w końcu do siebie, powiedziała że jak bym sie źle czuł to mam zadzwonić i zaraz przyjadą, mam wykupione ubezpieczenie w polsce na okres wszasów na takie wypadki ale okazało sie że interwencja karetki bezpłatna.
Na marginesie podziękowania dla kolegów Chorwatów którzy mi pomogli , bo bez nich mogłoby się to gorzej skończyć!
Wyglądało to dość tragicznie , ale na szczęście wszysto skończyło sie dobrze. Nic mi nie dolega poza nabiciem guza i oczywiście walnięciem łapą w jeżowca ( największy ból był jak żona po powrocie do apartmanu wyciągała mi igły z ręki, warzechę miałem w zębach)
aha ,może nie uwierzycie , ale w tym dniu nie wypiłem ani jednego piwa!!!
poprostu taki ze mnie pechowiec! :papa: :D :papa:
Jeszcze zostało pare dni!
Wyjazd w sobote 28.06.08 wieczorkiem! :sm: :papa:
Pozdrówki dla Wszystkich Koleżanek i Kolegów z Forum !
Narka!
Chojraki123
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.06.2008
Re: Kanion Pivy i Durmitor

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chojraki123 » 24.06.2008 23:37

Kowal, ta wycieczka do Czarnogóry to jedno dniowa czy raczej rezerwowac 2 dni ? by zwiedzic tą trasę ? zakladając ze startuje z Mlini?

Dzięki z Gory za info

Pozdrawiamy
Chojraki
dzoony
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 94
Dołączył(a): 03.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzoony » 25.06.2008 05:19

Ile kosztowało wypożyczenie łódki.Gdzieś czytałem ,że za cały dzień 500kn a za pół dnia 350 kn.
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
do Chojraki 123

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 25.06.2008 07:58

Ja wyjechałem na tą wycieczkę do Czarnogóry z Mlini o 6-tej rano.Jedzie się z Mlini w stronę Dubrovnika jakieś 5km i za (getro i lidl) skręcasz w prawo na Trebnije,i dalej na Niksic ( na granicy BiH/CG płaci się 10 euro i przyklejają Ci jakąś naklejkę na szybę typu winietka ) , z Niksica na Pluzine ( i tu zaczynają sie piekne widoki) i dalej do ScepanPolje. W Scepan Polje , zaraz 30m przed granicą z BiH ostry skręt w lewo i jesteś na miejscu organizowania raftingu) W Scepan Polje byliśmy na 10-tą(jazda light,podziwianie widoków). W jednym miejscu są tam chyba 4 agencje które organizują rafting. Nasz rozpoczynał sie śniadaniem o godzinie 11-tej,samochody zostały u organizatora na posesji,wszystko zostawiasz u organizatora, zabierasz tylko kamerkę,aparat i ew.fajki!,zawożą Cię busami kretą , kamienistą droga do Brestanovica i start! (rafting porównywalny do tego na Cetinie za Omiszem,byłem 5-lat temu) ale dobra zabawa i przedewszystkim WIDOKI ! ,woda 9 stopni ,ale ja sie wykąpałem,pianka pomogła.Koniec spływu o 15-tej i obiad (do wyboru pstrąg lub baranina z grila) , ceny 25 euro sam rafting, 35 euro od osoby ze śniadaniem i obiadem 18km, 165 euro dwudniowy 80 km przez Narodowy Park Durmitor z noclegiem , wyżywieniem i tańcami. Ja wybrałem opcję za 35 ( z uwagi na nudzącą żonę). O 16-tej wyjazd do Zabljaka przez Trsa ( najbardziej podobał mi się przejazd nieoświetlonymi tunelami za skrętem na Trsa, nachylenia nieraz ze 25% połączone z serpentynami, a droga szeroka na półtora samochodu, za Trsa zaczynają sie piękne widoki Durmitoru, cały czas asfalt , troche się obawiałem bo mam obniżone podwozie,ale poszło gładko w Zabljaku byliśmy o 18-tej i postanowiliśmy dojechac jeszcze do Kolasina przed 20-ta i tam poszukać noclegu,ale niestety skończyło sie tylko na obiadku w wspaniałej konobie , której szef starał się załatwić nam jakiś pokój do rana, ale niestety nie dał rady(było już chyba za późno) Podjechaliśmy pod parę hoteli ale ceny mnie powaliły choć z natury nie jestem skąpy( od 35 do 70 euro za osobę za noc ze śniadaniem.Postanowiliśmy jechać spowrotem do Mlini przez Mojkovac,Podgoricę,Budvę później promem przez Bokę i w domku byliśmy na 3-cią rano!(Droga od Mojkovaca do Budvy tragedia,kierowcy jeżdżą jak by byli 1-dzień po kursie prawka,szczególnie tiry ,ograniczenie 50km/h jedzie z 90 i wyprzedza mnie na ciągłej a dookoła ciemności) niezła adrenalina, lecz wynagrodził nam to piękny widok Budvy noca gdy do niej zjeżdzalismy!
Tak że taka wycieczkę proponowałbym rozłożyc na 2 dni z ewentualnym noclegiem w Zabljaku! :papa: :sm: :hut:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.06.2008 08:17

Kowal

Zrobiliście sobie fantastyczną wycieczkę :!: :D
Aż zazdroszczę, choć wszystkie te drogi znam, ale w tym roku raczej mnie tam nie będzie :(
Ale przejechać tyle i podziwiać te cudowne widoki i się 'raftingować' , no no w sumie nie dziwię się że zajęło wam to prawie dobę :lol:

Fajne zdjęcia, widać że pogoda dopisała :D

Pzdr i życzę dalszych miłych wrażeń (i uważaj przy wchodzeniu do wody 8O )
Chojraki123
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 12.06.2008
Re: do Chojraki 123

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chojraki123 » 25.06.2008 08:23

Dzięki Kowal, masz u mnie zgrzewkę piwa czyli jakies 12L :)


Kowal38 napisał(a):Ja wyjechałem na tą wycieczkę do Czarnogóry z Mlini o 6-tej rano.Jedzie się z Mlini w stronę Dubrovnika jakieś 5km i za (getro i lidl) skręcasz w prawo na Trebnije,i dalej na Niksic ( na granicy BiH/CG płaci się 10 euro i przyklejają Ci jakąś naklejkę na szybę typu winietka ) , z Niksica na Pluzine ( i tu zaczynają sie piekne widoki) i dalej do ScepanPolje. W Scepan Polje , zaraz 30m przed granicą z BiH ostry skręt w lewo i jesteś na miejscu organizowania raftingu) W Scepan Polje byliśmy na 10-tą(jazda light,podziwianie widoków). W jednym miejscu są tam chyba 4 agencje które organizują rafting. Nasz rozpoczynał sie śniadaniem o godzinie 11-tej,samochody zostały u organizatora na posesji,wszystko zostawiasz u organizatora, zabierasz tylko kamerkę,aparat i ew.fajki!,zawożą Cię busami kretą , kamienistą droga do Brestanovica i start! (rafting porównywalny do tego na Cetinie za Omiszem,byłem 5-lat temu) ale dobra zabawa i przedewszystkim WIDOKI ! ,woda 9 stopni ,ale ja sie wykąpałem,pianka pomogła.Koniec spływu o 15-tej i obiad (do wyboru pstrąg lub baranina z grila) , ceny 25 euro sam rafting, 35 euro od osoby ze śniadaniem i obiadem 18km, 165 euro dwudniowy 80 km przez Narodowy Park Durmitor z noclegiem , wyżywieniem i tańcami. Ja wybrałem opcję za 35 ( z uwagi na nudzącą żonę). O 16-tej wyjazd do Zabljaka przez Trsa ( najbardziej podobał mi się przejazd nieoświetlonymi tunelami za skrętem na Trsa, nachylenia nieraz ze 25% połączone z serpentynami, a droga szeroka na półtora samochodu, za Trsa zaczynają sie piękne widoki Durmitoru, cały czas asfalt , troche się obawiałem bo mam obniżone podwozie,ale poszło gładko w Zabljaku byliśmy o 18-tej i postanowiliśmy dojechac jeszcze do Kolasina przed 20-ta i tam poszukać noclegu,ale niestety skończyło sie tylko na obiadku w wspaniałej konobie , której szef starał się załatwić nam jakiś pokój do rana, ale niestety nie dał rady(było już chyba za późno) Podjechaliśmy pod parę hoteli ale ceny mnie powaliły choć z natury nie jestem skąpy( od 35 do 70 euro za osobę za noc ze śniadaniem.Postanowiliśmy jechać spowrotem do Mlini przez Mojkovac,Podgoricę,Budvę później promem przez Bokę i w domku byliśmy na 3-cią rano!(Droga od Mojkovaca do Budvy tragedia,kierowcy jeżdżą jak by byli 1-dzień po kursie prawka,szczególnie tiry ,ograniczenie 50km/h jedzie z 90 i wyprzedza mnie na ciągłej a dookoła ciemności) niezła adrenalina, lecz wynagrodził nam to piękny widok Budvy noca gdy do niej zjeżdzalismy!
Tak że taka wycieczkę proponowałbym rozłożyc na 2 dni z ewentualnym noclegiem w Zabljaku! :papa: :sm: :hut:
Kowal38
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1104
Dołączył(a): 16.04.2004
do dzzony

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kowal38 » 25.06.2008 08:41

Wypożyczenie łódki w Mlini kosztuje 350 kuna za pół dnia i 700 za cały dzień.Łódka spoko ze 4 m długości i silnik chyba z 5-10 koni, dwa zbiorniki paliwa,możesz pływać po całej Zupie Dubrovackiej od Cavtat do Srebreno aż po wyspy które widac z brzegu! Polecam taką wycieczkę,w każdej miejscowości możesz się zatrzymać i pozwiedzać , fajne widoki od strony Jadrana!
Obrazek
Obrazek bezpieczny sposób wchodzenia na łódke ( żeby nie nabić sobie znowu guza!)
Obrazek wchodzimy w (ślizg!!..100km/h na liczniku! :D :wink:
Aha polecam plaże, jak się wjeżdża do Mlini od strony Dubrovnika pod Konobą Marinero, parkingi po prawej przed pocztą,woda kryształ,skałki,i restauracyjka w lasku sosnowym 30 sekund od plaży! Piwo toczeno,girice na żaru , meszane maso,sałatka grecka i td.itp....
Pozdrówki !
spadam bo już tu po mnie krzyczy reszta ekipy że wyruszamy sie opalać i na VELIKO TOCZENO!!!!! :papa:
Dr Seselj
Croentuzjasta
Posty: 222
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dr Seselj » 25.06.2008 09:57

Mam pytanie odnośnie infrastruktury na plażach w Żupie Dubrovackiej. Czy np. są tam ogólnodostępne natryski ze słodką wodą?
Będę mieszkał w Ivanicy, kilka km od plaż, więc wolalbym wsiadać do samochodu opłukany. Poza tym zawsze miło się schłodzić po opalaniu.
Drugie pytanie dotyczy parkowania w pobliżu plaż. Czy jest wystarczająca liczba miejsc parkingowych i czy parkowanie jest płatne? Ewentualnie czy mógłbys polecić jakieś miejscówki (oprócz hotelu Astarea), np. w Kupari albo Srebreno?
I wreszcie na koniec - która plaża jest twoim zdaniem najlepsza i najmniej betonowa?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pozdro na żywo z Mlini !!! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone