Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Powiem tak, jedziemy na Pag

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 29.08.2016 20:54

ogi napisał(a):... ale za to jest głośna i zaśmiecająca wszystko włoska młodzież.


W Metajnie :?:
To chyba trafiliście na jakąś włoską wycieczkę, bo oni raczej w Novalji mieszkają.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 30.08.2016 05:25

4. Bura porywacz
Pierwsza noc nie była spokojna. Wiało niemiłosiernie przez co stare, nieszczelne okna cały czas hałasowały. Wiatr gwizdał sobie na wszystko w najlepsze.
Ranek okazał się słoneczny i ciepły. Mimo to wiatr nie dawał o sobie zapomnieć. Istne urwanie głowy.
Po śniadaniu zapadła decyzja idziemy na Rucicę. Po dość długim spacerze dotarliśmy na plażę. Wiatr na Rucicy wiał jakby mocniej, co jest zrozumiałe. Chłopcy po krótkiej kąpieli wśród całkiem sporych fal stwierdzili, że kąpieli na dziś wystarczy. Do tego jeden z porywów wiatru przewrócił młodszego syna.
Co jakiś czas wiatr porywał sprzęty plażowiczów i rzucał je miedzy krzaki i skały za naszymi plecami. W końcu, pomimo zabezpieczeń porwał i nasze sprzęty. Odnotowaliśmy straty tzn. przebite pływaczki dla dzieci oraz zaginiony jeden klapek.
Po obiedzie wybraliśmy się do Nowaliji na zakupy. I właściwie na tym skończyła się nasza wizyta w tym mieście. Po drodze mijaliśmy słynne osiołki. Wracając zajechaliśmy też do Caski na polecane na forum lody, ale ich nie znaleźliśmy. Przyszło nam wracać do naszej bazy w Metajnie.
Dalsza cześć dnia upłynęła na spacerach. Wiatr przywiał trochę chmur dzięki czemu zachód słońca tylko zyskał na uroku.
Zapraszam do oglądania.
Załączniki:
rucica3.JPG
Plaża Rucica
rucica2.JPG
...
rucica1.JPG
...
zachód2.JPG
zachod1.JPG
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 30.08.2016 07:04

Zawsze chetnie popatrzę n Pag,nawet...z...ciemnej strony mocy :mrgreen:
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 31.08.2016 07:46

5. Plażowe lenistwo
Po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój ...
I tak się stało. Po wietrznych dniach przyszły dni pogody po którą jechaliśmy. Jak się okazało były to tylko dwa dni. Jak wcześniej pisałem plażowaliśmy głównie pod piniami. Plaża jest mała, nasłoneczniona od około 10:00, woda czysta i ciepła. Niedaleko znajduje się wiele innych małych i uroczych plaż, ale dostępne są głównie od strony wody.
Zapraszam do oglądania.
pinie5.JPG
pinie4.JPG
pinie3.JPG
pinie2.JPG
pinie1.JPG
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 31.08.2016 12:17

Plaża pod piniami super, chociaż w sezonie na pewno ciągle zajęte. Tego typu miejsc zawsze szukam w Chorwacji. A w rejonie Metajny to chyba jedyne takie miejsce, ale plaże Rucica, a przede wszystkim Beretnica to zupełnie inny świat - zachwycający kontrastem białych skał i błękitnego Jadranu. 8)
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 31.08.2016 15:03

Ja własnie wrócilem z zatoczek za Piniami, swietne miejsce, Beretnica chyba lepsza ale dojscie bardziej męczące :D Ogólnie tak jak Boboo mówił, z apin iami trzeba być przed 10 zeby mieć miejsce, potem się juz nic wolnego nie znajdzie...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 31.08.2016 21:05

ogi napisał(a): Jak wcześniej pisałem plażowaliśmy głównie pod piniami.

Plaża zwana Zubavą albo Zaglavą.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 31.08.2016 21:07

anakin napisał(a):Plaża zwana Zubavą albo Zaglavą.

Tudzież za winklem :)
Abi
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abi » 31.08.2016 21:28

Bea.ta napisał(a):
anakin napisał(a):Plaża zwana Zubavą albo Zaglavą.

Tudzież za winklem :)

Rychtyk :)

Takie cos tam widzialem, kto widzial i wie co to za model i jak sie tam znalazł? Bo mnie to nurtuje...
Załączniki:
aaa.jpg
aa.jpg
a.jpg
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 01.09.2016 11:32

Abi napisał(a):Takie cos tam widzialem, kto widzial i wie co to za model i jak sie tam znalazł? Bo mnie to nurtuje...

A widziałeś jakiś auto - złom na Pagu?
Przypłynęło pewnie i "niechcący" spadło z łódki... :roll:
Wygląda trochę jak moje C8 kiedy go na złom oddawałem, ale pewności nie mam... :wink:
OlegK
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlegK » 06.09.2016 14:14

Kiedy będzie dalszy ciąg?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.09.2016 17:55

Ale tam gwizdało. 8O
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 20:37

Vjetar napisał(a):Ale tam gwizdało. 8O

tak gwizdało,że wygwizdało sprawcę wątku :lool: :lool: :lool:
roberto149
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) roberto149 » 04.10.2016 06:58

Nadrobiłem czytanie i czekam na dalsza relacje, wszystkie te miejsca odwiedziłem i są mi znane. Zazwyczaj zatrzymywałem się w Zubovici, ale bywałem tez w Metajnie na plaży. Pozdrawiam ;)
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 04.10.2016 20:17

Wcale nie wygwizdało.
Jestem, tylko weny brak.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Powiem tak, jedziemy na Pag - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone