Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ponton, napisy+OC

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
shadow1966
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2008
Ponton, napisy+OC

Nieprzeczytany postnapisał(a) shadow1966 » 17.07.2008 17:18

Witam
Mam wydawało by się banalne pytanie.
Jak skutecznie namalować, nalepić, cokolwiek...numer rejestracyjny na świeżo zarejestrowanym pontonie marki E&T Marine 380 wykonanym z PVC&HYPALON???
A moze nie powinienem go wogole rejestrowć, pomieważ 20 KM to mniej niż 15 kW wymagane przepisami? a moze się mylę?
Proszę o odpowiedz, czy muszę mieć OC, jeśli tak to wykupić je w kraju czy w Chorwacji?
Pozdrawiam serdecznie
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 17.07.2008 21:22

shadow1966 napisał(a):Witam
Mam wydawało by się banalne pytanie.
Jak skutecznie namalować, nalepić, cokolwiek...numer rejestracyjny na świeżo zarejestrowanym pontonie marki E&T Marine 380 wykonanym z PVC&HYPALON???
A moze nie powinienem go wogole rejestrowć, pomieważ 20 KM to mniej niż 15 kW wymagane przepisami? a moze się mylę?
Proszę o odpowiedz, czy muszę mieć OC, jeśli tak to wykupić je w kraju czy w Chorwacji?
Pozdrawiam serdecznie


stary - proste jak kilo drutu - zamów litery i cyfry - wycięte na ploterze - ok 2 zł jedna literka - ponton przetrzyj acetonem i naklej ... postaraj się to zrobić prosto :wink: jeśli bierzerz go do CRO to lepiej zarejestruj - ale to pytanie do hmmmmm ADMINA i "Morskiego Pasa" i Fuxa ... oni najlepiej te sprawy kumają ....
Pozdrav !
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 17.07.2008 21:28

shadow1966 napisał(a):Jak skutecznie namalować, nalepić, cokolwiek...numer rejestracyjny na świeżo zarejestrowanym pontonie marki E&T Marine 380 wykonanym z PVC&HYPALON???


Zamówić wycinanki z folii na ploterze, albo kupić gotowe literki do naklejania.

shadow1966 napisał(a):A moze nie powinienem go wogole rejestrowć, pomieważ 20 KM to mniej niż 15 kW wymagane przepisami? a moze się mylę?


Zarejestruj. 15kW dotyczy ubezpieczenia OC a winietę kupić musisz. Jak nie zarejestrujesz w Polsce to Ci go zarejestrują tam. Wyjdzie drożej.

shadow1966 napisał(a):Proszę o odpowiedz, czy muszę mieć OC, jeśli tak to wykupić je w kraju czy w Chorwacji?


Poniżej 15kW nie musisz.

Resztę doczytaj sobie tu: forum/viewtopic.php?t=17857&start=0
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 17.07.2008 21:31

Musisz zarejestrować.
Musisz mieć OC.
Możesz je kupić w RP lub Cro.
Musisz mieć w Cro winietę; okolo 500 kun.
Wnietę dostaniesz w Kapitanacie portu; Sibenik, Murter, etc.
forum/viewtopic.php?t=17857
oraz wpisz w wyszukiwarkę motorowodniactwo.
Morski Pas
Koordynator konkursów
Avatar użytkownika
Posty: 4321
Dołączył(a): 12.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Morski Pas » 17.07.2008 21:38

FUX napisał(a):Musisz mieć OC.


OC nie musi. 20KM to mniej niż 15kW :!:
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 18.07.2008 00:14

1. na ploterze zamawiasz folie tzw do bannerów, jest elastyczna.
Przyklejanie numerów:
zbiornik po preparacie do mycia szyb, do srodka dosłownie 2 krople ludwika, reszta woda.
przed "przyklejaniem liter dość obficie spryskaj powierzchnie napompowanego pontonu, literki będą sie slizgac, ale tym się nie przejmuj, . Delikatnie aby nie przesunąc literk wyciskaj nadmiar wody. Nastepnego dnia literki będą się mocno trzymać. Bez wody z ludwikiem przyklejanie to koszmar.
Instrukcja sprawdzona na 1000%, sam kleiłem tak do kilku pontonów. Rezultat super. Tak tez nalezy kleic napisy na łódkacg palstikowych.
koszt liter w warszwie kpl 12-15cm wysokie ok 15zł
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 18.07.2008 08:57

witam i pytam
"po co przyklejać literki"
przecież ponton ma tabliczkę znamionową fabryczną, a więc jest identyfikowalny z "rejestracją" otrzymaną w polskim urzędzie...
pozdrawiam,
a szczególnie pozdrawiam odpoczywajacych rodaków z Krakowa w LUMBARDZIE
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 18.07.2008 12:59

bogdan63 napisał(a):witam i pytam
"po co przyklejać literki"
przecież ponton ma tabliczkę znamionową fabryczną, a więc jest identyfikowalny z "rejestracją" otrzymaną w polskim urzędzie...
pozdrawiam,
a szczególnie pozdrawiam odpoczywajacych rodaków z Krakowa w LUMBARDZIE



Masz rację, ja też w swoim samochodzie mam tabliczkę znamionową, to po co te BARANY dały mi numery rejestracyjne.
Wiesz są dwa rodzaje forumowiczów, jedni wiedzą co piszą, a drudzy piszą co wiedzą, ZGADNIJ do której kategorii się kwalifikujesz?
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 18.07.2008 17:44

witam i pozdrawiam bo nie chce sie kłucić, a więc po co te literki, a różnica międy pontonem o szybkości max 20km/h a samochedem o szybkości max 200km/h jest oczywista przecież...
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 18.07.2008 19:20

bogdan63 napisał(a):witam i pozdrawiam bo nie chce sie kłucić, a więc po co te literki, a różnica międy pontonem o szybkości max 20km/h a samochedem o szybkości max 200km/h jest oczywista przecież...


a wiesz co to znaczy rejestracja? Jednostki pływajace podlegają takim samym zasadom rejestracji jak samochody - gdzieś musi być czytelny nr ... - pomyśl trochę :wink:
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 18.07.2008 19:23

daisykf napisał(a):1. na ploterze zamawiasz folie tzw do bannerów, jest elastyczna.
Przyklejanie numerów:
zbiornik po preparacie do mycia szyb, do srodka dosłownie 2 krople ludwika, reszta woda.
przed "przyklejaniem liter dość obficie spryskaj powierzchnie napompowanego pontonu, literki będą sie slizgac, ale tym się nie przejmuj, . Delikatnie aby nie przesunąc literk wyciskaj nadmiar wody. Nastepnego dnia literki będą się mocno trzymać. Bez wody z ludwikiem przyklejanie to koszmar.
Instrukcja sprawdzona na 1000%, sam kleiłem tak do kilku pontonów. Rezultat super. Tak tez nalezy kleic napisy na łódkacg palstikowych.
koszt liter w warszwie kpl 12-15cm wysokie ok 15zł


cholera @daisykf szkoda że nie było tego wcześniej - jak ja się namęczyłem przyklejając litery na łódkę - masz rację to makabra - ale ja sam wiedziałem że tak się robi ,tylko nie pomyślałem - człowiek czasami ma zaćmienia i płaci potem nerwami i wk.... ogólnym :D - Pozdrawiam !
Marus
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.03.2008
ponton oc

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marus » 18.07.2008 20:04

witam, wyjeżdżam za tydzień, właśnie wykupiłem OC na ponton z motorkiem do 5 km, zapłacilem CAŁE 30 Zł na 3 tygodnie, ot tak dla świętego spokoju, a literek nie kupiłem, nie było gdzie i kiedy, pozdrawiam
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 20.07.2008 20:53

bogdan63 napisał(a):witam i pytam
"po co przyklejać literki"
przecież ponton ma tabliczkę znamionową fabryczną, a więc jest identyfikowalny z "rejestracją" otrzymaną w polskim urzędzie...
pozdrawiam


Czy zadowoli Cię odpowiedź bo takie są przepisy :?: Tak samo jak auto ma tablice rejestracyjne tak i ponton ma mieć te numerki wypisane na burcie bądź rufie. Przepisy określają nawet minimalną wielkość tych literek. Co tu więcej pisać. Jak nie wierzysz to sam sobie poszukaj http://isip.sejm.gov.pl/prawo/index.html
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004
Re: ponton oc

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 20.07.2008 20:58

Marus napisał(a):witam, wyjeżdżam za tydzień, właśnie wykupiłem OC na ponton z motorkiem do 5 km, zapłacilem CAŁE 30 Zł na 3 tygodnie,


Czy mógłbyś napisać w jakim Towarzystwie Ubezpieczeniowym kupiłeś to OC i czy to jest samo OC czy w pakiecie z Casco?

Na pewno jest więcej osób zainteresowanych tym tematem i aż dziw, że nikt wcześniej o to nie zapytał.
shadow1966
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 17.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) shadow1966 » 21.07.2008 10:29

Bardzo wszystkim dziękuję za odpowiedzi i mam nadzieję,że nie tylko mnie się one przydadzą.
Co do rejesteracji to oczywiście tak jak sądziłem, wiem ,że nic nie wiem, czyli nie trzeba rejesterować(silnik poniżej 15kW) ale ...trzeba bo...nie wiem co.
Koniec tematu!
Poszedłem na kompromis, w związku z tym,że pan w poznańskim oddziale Związku Motorowodnego ...nie posiadał druków do rejestracji w środku sezonu, zarejestrowałem ponton w starostwie , jako "sprzęt pływający do połowu ryb" :)
Koszt 17zł, czas załatwiania 10 minut! i numerki mam!
Teraz sprawa ubezpieczenia.
Prosiłbym o dane gdzie najlepiej ubezpieczyć OC i czy można ubezpieczyć AC, moze ktoś ma jakieś doświadczenia?
Pozdrawiam
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone