Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ponton, napisy+OC

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 10.04.2009 19:00

Cześć. Moje numerki są z folii plandekowej. Zamawiałem je na Ciołka Wa-wa, cena za komplecik ok 30pln. Mają ponad rok ponton zwijam i rozwijam dość często,trzy tygodnie w Chorwackim słoneczku i jest super.


Pzd be-ja
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
Re: zdjęcie numerków

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 13.04.2009 20:33

Poniżej zdjęcia moich "numerków" :)

Obrazek

Obrazek
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 24.04.2009 15:46

Zrób foty po przyklejeniu na ponton,
zobaczymy jak się prezentują w całej okazałości :-)
samart
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 02.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) samart » 24.04.2009 15:51

be-ja napisał(a):Cześć. Moje numerki są z folii plandekowej. Zamawiałem je na Ciołka Wa-wa, cena za komplecik ok 30pln. Mają ponad rok ponton zwijam i rozwijam dość często,trzy tygodnie w Chorwackim słoneczku i jest super.


Pzd be-ja


I nic się nie powinno dziać, bo numerki masz z folii banerowej.
Lepsza byłaby typowo plandekowa - jest jeszcze bardziej elastyczna
i ma mocniejszy klej. Ale banerowa też spokojnie kilka sezonów
powinna wytrzymać.
Zwróć uwagę tylko, czy gdzieś z upływem czasu
nie odkleja się na rogach, bo wtedy
trzeba szybko reagować, aby napis się nie uszkodził dalej....
czyli delikatnie podciąć element którego klej nie trzyma.

pzdr. samart
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 25.04.2009 08:02

Witam. Dzieki za poradę.Będę zwracał uwagę.Na razie jest ok. Litery jak i ponton są trwałe (miałem w Cro przygodę ze śrubą napędową innej łodzi podczas wypływania z mariny,odcięła mi kawałek litery W).





Pzd be-ja
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 25.04.2009 17:13

be-ja napisał(a):miałem w Cro przygodę ze śrubą napędową innej łodzi podczas wypływania z mariny,odcięła mi kawałek litery W).


Gdzie Ty masz te napisy? pod linią wody? :lol: Czy tamten miał łódź w stylu poduszkowca z silnikiem od samolotu? :D
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 25.04.2009 17:54

mottom z tego co wiem to kolega be-ja pływa Hondą T38ie , więc dziwie się że ponton jest cały po spotkaniu ze śrubą innej jednostki :D
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 25.04.2009 19:50

:D
Ostatnio edytowano 25.04.2009 20:20 przez be-ja, łącznie edytowano 1 raz
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 25.04.2009 20:12

Już wyjaśniam. :D Podczas wypływania z mariny wpadłem na przycumowaną do nabrzeża łódkę z uniesionym silnikiem ,i przodem lewej burty tam gdzie są numery rej uderzyłem w łopatkę śruby napędowej. Myślałem że to koniec pływania, ale szczęśliwie odcięło tylko kawałek literki W. Było bardzo ciasno i problem był z użyciem wiosełek, więc postanowiłem wypłynąć na silniku. Chwila nieuwagi i nieszczęście gotowe "mea culpa". :oops:
Honda to jednak nie łódz podwodna, a szkoda.
Na bieżąco jestem na etapie adaptacji do IE podłogi. Przy pływaniu z większą ilością szpeju mam obawy o jej uszkodzenie. Może też uda się rozblokowanie Yam 9,9 na 15 (czterosuw). Czekam na info z serwisu, są trzy możliwośći 1- moduł; 2- gażnik z pompką przyśpieszacza; 3- same dysze. Pierwsze dwie ze względu na koszt są nieopłacalne, ale może się okazać że akurat opcja nr 3 koszt ok 500pln (mam cichą nadzieję).

Pzd be-ja[/quote]
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 25.04.2009 20:36

witam i pytam,
w jakim celu podnosi sie silniki i czy jest to na prawdę potrzebne przy pływaniu w cro przez dwa tygodnie???
pozdrawiam.
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 27.04.2009 08:49

Aha - to Ty płynąłeś, bo myślałem że tamten :)

be-ja napisał(a):Przy pływaniu z większą ilością szpeju


Co oznacza słowo "szpeju"? - prędkość, ilość bagażu, czy może coś innego :)

be-ja napisał(a):rozblokowanie Yam 9,9 na 15 (czterosuw)


Ja mam Yam 9,9 rozblokowaną na 15, ale 2-suw 8) . W 2-suwie to wymieniają element, który nazywają "organki" (nie wiem dokładnie co to jest, ale w serwisie sprawdzali, że faktycznie zmieniony :twisted: ). Jaki jest koszt to nie wiem, silnik kupiłem już po przeróbce.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.04.2009 09:23

Szpej-drobne wyposażenie.
be-ja
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 20.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) be-ja » 27.04.2009 19:06

Cześć. Szpej, to takie slangowe określenie kompletnego wyposażenia w środowisku nurkowym, i jest tego dość sporo ładnych kilkadziesiąt kilo np;butle, balasty itd.
Odnośnie silnika jeszcze nie mam wiadomości. W dwusuwie Yamaha blokowała też samą manetkę gazu i z 15ki robili 9,9, tyle mi powiedzieli w serwisie.





Pzd be-ja
Moris
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moris » 25.05.2009 12:31

be-ja napisał(a):Cześć. Moje numerki są z folii plandekowej. Zamawiałem je na Ciołka Wa-wa, cena za komplecik ok 30pln. Mają ponad rok ponton zwijam i rozwijam dość często,trzy tygodnie w Chorwackim słoneczku i jest super.


Pzd be-ja


Witam serdecznie,
mam pytanie czy spokojnie można zamówić te numerki z folii plandekowej, czy wszystko sie dobrze trzyma do chwili obecnej?
Moris
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 21.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moris » 25.05.2009 12:54

shadow1966 napisał(a):Witam
Mam wydawało by się banalne pytanie.
Jak skutecznie namalować, nalepić, cokolwiek...numer rejestracyjny na świeżo zarejestrowanym pontonie marki E&T Marine 380 wykonanym z PVC&HYPALON???
A moze nie powinienem go wogole rejestrowć, pomieważ 20 KM to mniej niż 15 kW wymagane przepisami? a moze się mylę?
Proszę o odpowiedz, czy muszę mieć OC, jeśli tak to wykupić je w kraju czy w Chorwacji?
Pozdrawiam serdecznie



Witam, też kupiłam dokładnie taki ponton E&T Marine 380, plus 5 KM silnik Parsun, proszę powiedzieć jak się sprawował, czy jesteś zadowolony z niego, pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone