Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

POMOCY! Podwodna Jaskinia na Hvarze. Ktokolwiek słyszał????

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004
POMOCY! Podwodna Jaskinia na Hvarze. Ktokolwiek słyszał????

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 27.08.2006 20:42

Witam. Będąc w br na hvarze dowiedziałem się , że gdzieś w połowie drogi pomiędzy Ivanem Dolac a Zawalą , w zatoczce, znajduje się podwodna jaskinia...bardzo przypominającą "modrą spilję". Tubylcy ją bardzo zachwalali i polecali jako super atrakcję, jednakże dostac się do niej stosunkowo trudno. Podobno aby się do niej wejść trzeba przepłynąć kilka metrów pod wodą pod skały i wypływa się w podwodnej jaskini>Wielkośc tej jaskini oceniali na kilkadziesiąt metrów a wysokości ok. 10 m. jest tam ponoć nawet plaża!!! Nie ma jednak żadnego oznakowania tej jaskini .
Czy ktoś z forumowiczów był tam, wie gdzie ona się znajduje, lub słyszał coś o tej jaskini??
Z chęcią odwiedziłbym ją w przyszłym roku.
PZDR
przemi77
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 14.07.2005
jaskinia na hvarze

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemi77 » 27.08.2006 21:44

zbadam ten temat w przeszlym tygodniu i dam znac po powrocie
ewa007
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa007 » 27.08.2006 21:53

ja mam, w komórce, wczoraj nagrane. Ale możesz ściągnąć - zobaczycz w wikipedii anglojęzycznej temat sea organs jest link do nagrania organów.
Ewa.
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 28.08.2006 21:15

Dzięki , niecierpliwie czekam na informacje :-)
fafikdog
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fafikdog » 25.07.2010 14:38

urbandi napisał(a):Dzięki , niecierpliwie czekam na informacje :-)


Temat umarł?
wsad
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.08.2012
Re: POMOCY! Podwodna Jaskinia na Hvarze. Ktokolwiek słyszał?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wsad » 11.08.2012 16:51

jaskinia znajduje się ok 2 km od Zavali w stronę Iwan Dolac. Nie sposób nie zauważyć tej plaży z drogi bo schodzi tam linia elektryczna na Korczulę . Kabel wchodzi do wody. Gdy sie już zejdzie na plażę ( bardzo urocza kameralna , naturyzm) trzeba połynąć ok 150 m na cypel zamykający zatoczkę po prawej stronie . Pierwsza jaskinia jest mała , wyjście po wodzie gł 130 cm , następnie należy przepłynąć ok 5 m przez zatopiony tunel do wewnętrznej groty , ciemna głucha , nie miałem latarki , więc nie spenetrowałem jej do końca.
Druga jest ze 20 m dalej . Wielka komora podwodna ze stopem 2 m pod wodą i dnem na 7 m. Wielkość taka że zmieścił by się tam Tir z naczepą , Wpływałem w głąb do granicy światła czyli z 10 m, więc nie wiem czy w głębi jest komora z powietrzem . Konieczna latarka . Jak ktoś wpłynie i znajdzie tam powietrze , to niech to opisze bo chętnie tam wrócę . Bardzo fajne miejsce.
MMucha
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 29.08.2009
Re: POMOCY! Podwodna Jaskinia na Hvarze. Ktokolwiek słyszał?

Nieprzeczytany postnapisał(a) MMucha » 11.08.2012 17:14

da się tam popłynąć z zestawem do skoorkowania?
wsad
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.08.2012
Re: POMOCY! Podwodna Jaskinia na Hvarze. Ktokolwiek słyszał?

Nieprzeczytany postnapisał(a) wsad » 19.08.2012 21:53

dopłynąć sie da bez problemu , tak jak pisałem , 150 m. Wzdłuż brzegu
urbandi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 128
Dołączył(a): 28.11.2004
Re: POMOCY! Podwodna Jaskinia na Hvarze. Ktokolwiek słyszał?

Nieprzeczytany postnapisał(a) urbandi » 15.11.2012 12:51

Witam. Licząc, że kogoś to jeszcze zainteresuje, w załączeniu fotka na której mniej więcej z dokładnością 5 m. uwidoczniłem wejście do jaskini. Dodam, że jaskinia warta obejrzenia, niesamowite wrażenie,
jednak nie polecam a wręcz odradzam próbę jej zdobycia dla niezaawansowanych amatorów bez butli tlenowej. Jedno z wejść jest bardzo wąskie i trzeba wąskim tunelem wchodzić na ostrym wdechu . Drugie, potężne wejście -tunel podwodny łatwiejszy ale pod wodą trzeba przepłynąć około 15-20 m.Poza tym w zależności od poziomu morza odległości te się zmiejszają bądź wydłużają. Za to jaskinia potęźna z plażą !dociera tam turkusowe światło poprzez wejście . Co odważniejsze parki spędzają tam romantyczne chwile .
Mnie udało się ją zobaczyć tylko dzięki będącym tam słoweńskim płetwonurkom którzy dosłownie za ręce mnie tam "podholowali". W późniejszych latach poziom wody był na tyle wysoki , że pomimo starań nie zdecydowałem się na samodzielne wejście . Zdrowy rozsądek ( żony) zwyciężył. Pozdr
Załączniki:
DSC_0507.JPG
widok na wspomnianą zatoczkę i umiejscowienie wejścia do jaskini
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009
Re: POMOCY! Podwodna Jaskinia na Hvarze. Ktokolwiek słyszał?

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 18.11.2012 23:51

No fajne matko tylko kiedy ja będę w Cro znowu? Ostatnio 2010 a i 2013 będzie inny a nie Cro

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
POMOCY! Podwodna Jaskinia na Hvarze. Ktokolwiek słyszał????
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone