Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polak w chorwacji-jak żyć?

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107715
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.09.2007 22:43

Gandaliela napisał(a):Na szczęście część moich znajomych szybko polapała,że w jeden miesiąc to się ze mnie chorwatki nie zrobi i przeszła na europejskie podejście.


Gandaliela - póki co możesz możesz się przyłączyć do masowej ucieczki
:wink:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=14027&start=0

Będziesz nas uczyć angielskiego :wink: :papa:
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 14.09.2007 22:50

Kasiu,
bardzo dziekuję.Twój post byl dla mnie troche jak kubeł zimnej wody,ale to dobrze.Nie mozna patrzec ciągle przez rozowe okulary.
Ja sie jednak uparlam, bede walczyć. Jak czytam to co napisałaś, to zaczynam myslec ,że chyba dobrze byloby jednak wydać się tam za mąż.Tyle tylko,że bez milości to ja nie bardzo potrafię.Ale kto wie, moze i to mnnie tam spotka?
Mialabym do Ciebie wielka prosbę, bo z tego co się zorientowałam Tobie udalo się tam zakorzenić. Gdybyś zechciala, podam Ci swoj mail i byloby mi bardzo milo jesli moglabys sie do mnie odezwać ta drogą.
Chcialabym Cię czasem poprosić o pomoc czy tez poradę, kiedy moje plany beda się juz bardziej krystalizować.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Nie będe ukrywać, ze bardzo by mi sie przydał Twój "nadzór" czy też od casu do czasu Twoja rada.
Pozdrawiam
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 15.09.2007 00:14

To ciekawe, że w takie ślepe zauroczenie wpadają głównie kobiety. Chorwacja to kraj pięknej przyrody i wspaniałych zabytków można się zakochać, ale jak się dobrze przyjrzeć to nie jest miejsce dla nas. Korupcja na nieznaną nam skalę i przede wszystkim inna bałkańska kultura i mentalność tubylców mocno oddalona od znanych nam europejskich wzorców.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107715
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.09.2007 00:42

Na zakochanie nie pomoże mama i tata :wink:

Obrazek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.09.2007 08:36

A ja muszę powiedzieć oficjalnie, że najbardziej podobają mi się Polki. Nie ma piękniejszych dziewczyn. Co tam Chorwatki, nie maja szcsególnej urody, włoszki czy inne nacje to samo. Nie mówię już nic o europie zachodniej bo tam ładnych kobiet jest poprostu mało. Nie ma jak Polki blondynki i brunetki. Jak się zakochać to tylko w rodaczce. Tyle pięknych kobiet porusza się po Warszawie , że głowa mi się kiedy wykręci. :D
BLADE27
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 16.08.2007
to ja się dołącze

Nieprzeczytany postnapisał(a) BLADE27 » 20.09.2007 07:45

wyjeżdżam 1 października na 3 lata, najbardziej interesuje mnie info a propos Splitu

Czy ktoś z was może mi powiedzie jak tam się żyje?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107715
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: to ja się dołącze

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.09.2007 08:03

BLADE27 napisał(a):wyjeżdżam 1 października na 3 lata, najbardziej interesuje mnie info a propos Splitu

Czy ktoś z was może mi powiedzie jak tam się żyje?


W Splicie mieszka i pracuje Leon - miałeś od niego info :?:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Split_(miasto) - tu pewnie już byłeś

Większość tu obecnych na forum przebywa w Chorwacji tylko na wakacjach od 1 do 3 tygodni, a Split raczej zwiedza niż w nim nie mieszka, więc nie licz na wiele odpowiedzi.
Jak sie tam żyje, przekonasz się sam na własnej skórze i to już niedługo.

Życzę Ci w moim 5000 poście miłego pobytu w Chorwacji i jak będziesz miał dostęp do netu, to od czasu do czasu napisz nam swoje spostrzeżenia z pobytu i pracy w Splicie
:papa: :papa: :papa:
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 20.09.2007 15:41

BLADE 27 daj do siebie jakieś namiary, maila najlepiej. Przymierzam się do wyjazdu w rejon trogiru w przyszlym roku i chetnie nawiążę kontakt z Polakami z okolic.Zawsze to w stadzie raźniej.Bylam w tym roku w Okolicach Splitu więc jeśli jesteś zainteresowany/a to służe informacjami
humpty
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 08.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) humpty » 20.09.2007 17:56

realista2 napisał(a):Korupcja na nieznaną nam skalę i przede wszystkim inna bałkańska kultura .


Tez kończe fil angielska i Chorwacja jestem maxmalnie zauroczony jednak
Chorwacje pozostawie sobie na wakacje (tez mi sie zarymowalo)
Jesli chodzi o korupcje to doswiadczylem tego na wlasnej skorze: policja na Krk az sie prosila aby zamiasat mandatu wreczyc jej kaske, a na bramkach na autostradzie w (w nocy) ja z moim znajomym zaplacilismy o 10 kun wiecej niz wskazywalby na to bill na ktory spojrzelismy dopiero nastepnego dnia:/ wyglada na to ze cala zmiana sie zmowila:/
Jednak uwazam ze w zyciu trzeba byc realista, marzenia realizowac ale tez liczyc sily na zamiary.
Pozdrawiam!
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 20.09.2007 22:24

Ale powiedz Humpty czy u nas jet inaczej? Policja może już przestała się prosić o wręczenie kaski, ale tylko od strony oficjalnej.Ostatnio mój znajomy wreczal "mały prezent" aby anulować pierwszą wersję mandatu.Nie spotkał się z odmową. Panowie/Panie lekarze też nie lepsi-jak nie w kieszeni pacjentów, to w ieszeni kocernow farmaceutycznych.
Że juz nie powiem jak wygląda/wyglądalo dostanie się na renomowane polskie "bezplatne" uczelnie. Itp, itd...można mnożyć.Paluszków u rączki zabraknie :twisted:
Sama spotkalam się w Chorwacji z przekrętami,ale byly one raczej korzystne dla mnie,więc się nie buntowalam.Np. konduktor w autobusie miejskim wziął ode mnie za bilet mniej niż powinien,ale i też nie dal biletu.Jechalam pod jego opieką.Jka przyszla kontrola to coś im tam naszeptał do ucha i uadwali że mnie nie widzą.I nie jeden raz tak jeździłam.
Jest wogole jakiś kraj , gdzie zjawisko korupcji, kombinatorstwa i przekrętów nie wystepuje? Szczerze watpię..
Pozdrav!
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 21.09.2007 09:14

Jest :!: :lol: Nawet nie tylko kraj, ale cały kontynent :lool: - Antarktyda
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.09.2007 15:41

Jest taki kraj, to taki kraj gdzie ludzie nie dają łapówek , wtedy nikt ich nie bierze, gdzie ludzie nie jeżdżą bez biletu i nie płaca konduktorowi... Fajnie jest dać kaskę policjantowi i nie ponieść winy za to co się narozrabiało, a jak go BSW złapie za frajerskie 50 zeta to krzyczeć złodziej i łapówkarz. Hipokryzja.
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 21.09.2007 22:28

A pingwiny? myślicie że na rybki nie polecą? :twisted:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3843
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.09.2007 22:38

Gandaliela napisał(a):Sama spotkalam się w Chorwacji z przekrętami,ale byly one raczej korzystne dla mnie,więc się nie buntowalam.Jest wogole jakiś kraj , gdzie zjawisko korupcji, kombinatorstwa i przekrętów nie wystepuje? Szczerze watpię..Pozdrav!

Z jednej strony nie wierzysz, z drugiej sama się wkręcasz; czy to są Twoje zasady?
Gandaliela
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 10.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gandaliela » 21.09.2007 22:51

Masz rację, nie wierzę w istnienie kraju w ktorym zjawisko korupcji nie istnieje.
Tak samo jak nie wierzę w istnienie ludzi,ktorzy choć raz w życiu nie zrobili przekretu,choćby maluteńkiego.
Dusza ludzka jest grzeszną niestety.W innym przypadku świat bylby rajem.
A ci,ktorzy ostro atakują zazwyczaj najwięcej maja na sumieniu....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Polak w chorwacji-jak żyć? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone