Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pół na pól czyli Brela po raz pierwszy

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 30.06.2014 16:27

szrek27
Wg nas do plaży całkiem niedaleko - około 150 m.
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 30.06.2014 18:57

15.06 Jeziora nie Plitiwcie oraz Makarska.

Poranek znowu przywitał nas szarością, wiec zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy, aby zobaczyć 3 jeziora, których uroda nawet na zdjęciach powala.

Przed nami 30 km malowniczej drogi. Im bardziej oddalamy się Breli tym na niebie więcej przejaśnień. Jednak słońca nie zobaczyliśmy również i tamtego dnia.

W Imostki bez problemu trafiliśmy do celu. Drogowskazy bardzo dobrze nas kierowały, nie sposób zabłądzić.
Zaparkowaliśmy tuż przy wejściu na szlak do pierwszego z Jezior, które chcieliśmy zobaczyć, a mianowicie Niebieskie.

Droga do samego Jeziora to około półtora kilometrowy spacer po wytyczonej ścieżce. Ścieżka jest usłana drobnymi kamieniami wiec polecam na wyprawę dobre obuwie.
7.JPG


Ostatni odcinek to łagodne zejście po kamieniach aż nad sam brzeg.
10.jpg


Wrażenia niesamowite. Czerń kamieni, zieleń roślinności, która gdzieniegdzie próbowała się przedostać przez skały, granat wody oraz otaczająca nas cisza…
Zobaczcie sami :D
2.jpg

3.JPG

4.JPG

5.JPG

11.JPG

12.JPG


Dotarliśy również na stadion piłkarski znajdujący się tuż obok Jeziora :) .
13.jpg


Około 2 km dalej znajduje się Jezioro Czerwone.
Parking przy nim jest niewielki. W sezonie lepiej przejść do niego pieszo, po ładnie przygotowanym deptaku z ławeczkami.

Czerwone to już zupełni inne wrażenia.
Niestety do tafli jeziora nie ma dostępu, jednak widok pionowej, 200 metrowej ściany to wynagradza.
14.jpg

15.JPG


Oczywiście sprawdziliśmy krążącą tu i ówdzie legendę o braku możliwości dorzucenia kamieniem do Jeziora :mrgreen:. I okazała się ona prawdą. Nie dość ze większych kamieni w tym miejscu brak, to dodatkowo tym, co znaleźliśmy nijak dorzucić nie mogliśmy :roll:.

Przy Jeziorze Czerwonym, tuz przy lesie, znajduje się tablica informująca o trzecim jeziorze, znajdującym się 6 km dalej.
Wsiedliśmy wiec w samochód i nastawiając nawigację na Ricice, pojechaliśmy na spotkanie Jeziora Zielonego.
Tu tez jest, czym oczy nacieszyć :D
18.JPG

19.JPG

20.JPG
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 30.06.2014 20:49

Trochę już zmęczeni i głodni pojechaliśmy na zdobywanie Makarskiej. Jedyne, co sobie obiecałam to to, ze muszę zdobyć trochę lokalnych smakołyków na miejscu. Było już dość późno wiec obawiałam się, ze możemy nie zdążyć nic już kupić.

Zwiedzanie więc rozpoczęliśmy od wizyty na ryneczku. Moje łupy to Prosek, Oliwa i Miód :lol: .
Uradowana, ze mam to, co sobie zamarzyłam, mogłam rozpocząć zwiedzanie.
25.JPG

26.JPG


Podzieliliśmy je na 2 tury z przerwą na pyszne makarony (mniam :smo: )

Najpierw starówka.
21.JPG

24.JPG

27.JPG

28.JPG

30.jpg


Później port i półwysep św. Piotra.
31.jpg

32.JPG

33.JPG

34.JPG

35.JPG

36.JPG

37.JPG


Do Breli wróciliśmy o zmierzchu. Zmęczeni, ale pełni emocji i wrażeń.
Wyglądaliśmy mniej więcej jak ten oto jegomość :oczko_usmiech:
38.jpg
jolamik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 980
Dołączył(a): 25.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolamik » 30.06.2014 22:16

chłonę relację :mrgreen:
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 01.07.2014 10:00

Zasiadłam, i dotychczasową relacje od A do Z pochłonełam :)

Barzo fajnie napisana, a dla mnie tym bardziej interesująca, że pod koniec sierpnia z narzeczonym jedziemy w te same okolice, z lokum dokładnie na granicy Breli i Baskiej.

Jestem już ciekawa dalszej części :hut:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.07.2014 10:15

Mam takie pytanie odnośnie Niebieskiego Jeziora, czy według Ciebie byłby tam możliwy zjazd małym wózkiem spacerowym z 2,5 letnim dzieckiem? Czy to byłoby zbyt ekstremalne? A powiedzmy, że ostatni odcinek dojścia po kamieniach, znieść małego na rękach, a wózek zostawić na chwilę na ścieżce? Planujemy w tym roku zobaczyć te jeziora, ale nie wiem czy jest sens schodzić na dół z wózkiem.
Karolonek
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolonek » 01.07.2014 11:12

Wiktoria napisał(a):ewuniag a powiedz mi ile szliście spacerkiem z centrum (to tam gdzie plac zabaw?) do Punta Rata i potem do kamienia?
My jeszcze 14 dni do wyjazdu :)

Witam,
może się przyda 43°22'20.3"N 16°55'20.9"E
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 01.07.2014 12:01

agata26061 napisał(a):Mam takie pytanie odnośnie Niebieskiego Jeziora, czy według Ciebie byłby tam możliwy zjazd małym wózkiem spacerowym z 2,5 letnim dzieckiem? Czy to byłoby zbyt ekstremalne? A powiedzmy, że ostatni odcinek dojścia po kamieniach, znieść małego na rękach, a wózek zostawić na chwilę na ścieżce? Planujemy w tym roku zobaczyć te jeziora, ale nie wiem czy jest sens schodzić na dół z wózkiem.



Ja też dołączam się do pytania? :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10866
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 01.07.2014 12:28

Twoja relacja i odwiedzane miejsca bardzo przypominają nasz pierwszy pobyt w Breli;
nie sposób się nie zachwycić
kafur
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 308
Dołączył(a): 02.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) kafur » 01.07.2014 12:33

Fajna relacja.Pozdrawiam:)
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 01.07.2014 21:34

Jestem i nadrabiam zaległości :)

karolcia1 napisał(a):
agata26061 napisał(a):Mam takie pytanie odnośnie Niebieskiego Jeziora, czy według Ciebie byłby tam możliwy zjazd małym wózkiem spacerowym z 2,5 letnim dzieckiem? Czy to byłoby zbyt ekstremalne? A powiedzmy, że ostatni odcinek dojścia po kamieniach, znieść małego na rękach, a wózek zostawić na chwilę na ścieżce? Planujemy w tym roku zobaczyć te jeziora, ale nie wiem czy jest sens schodzić na dół z wózkiem.


Ja też dołączam się do pytania? :D


"karolcia1, "agata26061" Moim zdaniem zjazd wózkiem nie jest niemożliwy, pochylenie ścieżki nie jest zbyt duże, jednak im dalej, tym na ścieżce leżą coraz większe i "luźne" kamienie. Jeśli wózek ma małe kółka może być trudno. Na początku trzeba pokonać trochę schodów w górę (jeśli chodzi o miejsce z którego my startowaliśmy). Wydaje mi się, ze z dzieckiem na ręku może być łatwiej. W razie zmęczenia można przysiąść na murku.
ewuniag
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 21.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewuniag » 01.07.2014 22:19

16.06 Brela

I nadszedł nasz ostatni ( :?: ) dzień w Breli.
Pomimo, że pogoda nas od rana nie rozpieszczała postanowiliśmy, że dzisiaj będzie dzień plażowy. W końcu od 2 dni nie moczyliśmy się w Jadranie :D .
Koło 10 rano słonce nieśmiało próbowało przebić się przez chmury, widać było już nawet jego tarczę.
Ku naszemu zdziwieniu wiele osób tego dnia postanowiło spędzić przedpołudnie w taki sam sposób i na plaży z godziny na godzinę pojawiało się coraz więcej ręczników. Nikogo nie odstraszył również deszczyk, który popadał przez chwilę :)

Psu pogoda jak najbardziej się podobała, temperatura optymalna dla niego wiec mógł poszaleć :mrgreen:
45.jpg
Łapię szyszki :)


Po południu na dobre wyszło Słońce. Wiec dla nas oznaczało to plażing cz. 2 :hut: .

Wieczorek już raczej w melancholijnym nastroju. Spacer po Breli...
026 IMG_0270.JPG

029 IMG_0273.JPG
Łapanie ostatnich promieni brelańskiego słońca ;)

032 IMG_0279.JPG

034 IMG_0281.JPG


... oraz ostatnia wieczerza na „naszym” cyplu składająca się z arbuza i winka Prosek.
037 IMG_0284.JPG


I tak coraz „głośniej” zaczęliśmy myśleć o tym, co nam chodziło po głowie przez cały dzień. A może zostać dłużej? Chociaż jeden dzień… Może pieniądze odłożone na nocleg w drodze powrotnej przeznaczymy na nocleg na miejscu? No w końcu nie my pierwsi i nie ostatni przejedziemy tę drogę na raz…
Przed rozmową z właścicielką sprawdziliśmy jeszcze na stronie internetowej dostępność apartmanu – wolny następnych kilka dni. Z drugiej jednak strony nie wiemy, jaka będzie pogoda i jeśli mają być burze cały dzień to może lepiej wracać :roll:

Z postanowieniem, że rano podejmiemy decyzję poszliśmy spać…
lordgargamel
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 18.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lordgargamel » 01.07.2014 22:27

Już za tydzień będę w Brelii (po raz drugi)! Widoki super. Nie mogę się doczekać!
lordgargamel
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 18.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lordgargamel » 01.07.2014 22:30

Dlatego relację przeczytałem z zapartym tchem. Podziwiam ludzi którzy wszystko pamiętają, wszystkie nazwy odwiedzanych miejsc. Ja niestety po kilku dniach nazwy zapominam. Pozostają w głowie obrazy.
Karolllina
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 23.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karolllina » 01.07.2014 22:33

Czekam z niecierpliwością mam nadzieję na ciąg dalszy :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pół na pól czyli Brela po raz pierwszy - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone