Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kroj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 20.08.2009 22:52

Torac napisał(a):Wypiłem właśnie ostatnią lampkę wina przywiezionego w plastiku z winiarni Lućić z Pijavicino. Zostało jedynie szkło od Farciców ale to będzie na specjalne okazje :cry:


plastik od Lucicia, mimo iż mlakie - czyli młody Plavac jest ok! :)
My też kończymy - 3 l przez tydzień, nie dało rady inaczej :lol: :lol:
Pozdrav :)
Obrazek
Jagaa
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 21.08.2009
Menu w "restauracji" w Podobuce

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jagaa » 22.08.2009 09:53

A ja chciałabym zapytać bywalców Podobuce o menu w jedynej "restauracji" w tym miejscu :) Co można tam zjeść ? Ryby i owoce morza tylko czy np. cos włoskiego (typu pizza, spaghetti, lasagne)?

Za tydzień ruszamy na półwysep z 6 latkiem, miejsce docelowe Podobuce. A jak wiadomo dzieci uwielbiają kuchnię włoską :P

Pozdrawiam!
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 23.08.2009 10:47

Mam wrażenie że konoby są dwie . Jednej sprawdziłem menu ale nic z rzeczy o które pytasz nie ma . Do jedzenia są jedynie 3-4 rodzaje ryb i może jakieś mięsko.
Z napojów alkoholowych:
Piwo,wino.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 24.08.2009 12:35

Torac napisał(a): Żuljana jest większa od Trstenika nawet przez sam fakt, że po obu stronach "promenady" są domy. Kieruję się na plażę.

I nawet nie sam opisywany smrodek jest dokuczliwy, ale uważam, że mają słabą plażę. Ni to piasek , ziemia , ni kamyki.Ale wieczorki mają zacne przez fantastyczny zachód Słońca

Co do głównej plaży możesz mieć częściowo racje ale tak naprawdę tuż obok są cudowne plaże jedne z najładniejszych na Peljesacu , tuż za murkiem falochronu masz pierwsza , dalej przu campingu a potem Vucine z cudownym naturalnym cieniem drzew (czym wg. mnie przewyższa np. plaże Divna - równie malowniczą ) :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.08.2009 20:43

armar napisał(a):
Torac napisał(a): Żuljana jest większa od Trstenika nawet przez sam fakt, że po obu stronach "promenady" są domy. Kieruję się na plażę.

I nawet nie sam opisywany smrodek jest dokuczliwy, ale uważam, że mają słabą plażę. Ni to piasek , ziemia , ni kamyki.Ale wieczorki mają zacne przez fantastyczny zachód Słońca

Co do głównej plaży możesz mieć częściowo racje ale tak naprawdę tuż obok są cudowne plaże jedne z najładniejszych na Peljesacu , tuż za murkiem falochronu masz pierwsza , dalej przu campingu a potem Vucine z cudownym naturalnym cieniem drzew (czym wg. mnie przewyższa np. plaże Divna - równie malowniczą ) :D

To co piszesz to prawda. Podejrzewam że kumulacja najlepszych plaż jest właśnie pomiędzy Trstenikiem i Żuljaną porównywalne jedynie są w okolicach Duby. Oceniałem jedynie miejscowości i ich plaże miejskie. Brakło mi czasu żeby mocniej spenetrować te zakątki.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 24.08.2009 20:51

Dodam jeszcze fakt że bardzo oszczędnie penetrowałem Peljesać . Pobyt miał mocno rekreacyjny charakter.Planowałem jeszcze zrobić Mljet ale później z premedytacją odłożyłem swój plan na "zaś" żeby mieć otwartą mocną kartę na kolejny rok.
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 24.08.2009 23:43

Torac napisał(a):Dodam jeszcze fakt że bardzo oszczędnie penetrowałem Peljesać . Pobyt miał mocno rekreacyjny charakter.Planowałem jeszcze zrobić Mljet ale później z premedytacją odłożyłem swój plan na "zaś" żeby mieć otwartą mocną kartę na kolejny rok.


Mljet to osobny rozdział ... Ale dlaczego nie dotarłeś na Zaglavak, naprawdę nie mogę zrozumieć :?: Przecież jesteś kolekcjonerem najpiękniejszych plaż :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 25.08.2009 00:11

mkm napisał(a):
Torac napisał(a):Dodam jeszcze fakt że bardzo oszczędnie penetrowałem Peljesać . Pobyt miał mocno rekreacyjny charakter.Planowałem jeszcze zrobić Mljet ale później z premedytacją odłożyłem swój plan na "zaś" żeby mieć otwartą mocną kartę na kolejny rok.


Mljet to osobny rozdział ... Ale dlaczego nie dotarłeś na Zaglavak, naprawdę nie mogę zrozumieć :?: Przecież jesteś kolekcjonerem najpiękniejszych plaż :D


Jestem jedynie kolekcjonerem białych dalmatyńskich kamieni plażowych... :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 25.08.2009 22:30

Torac napisał(a):
mkm napisał(a):
Torac napisał(a):Dodam jeszcze fakt że bardzo oszczędnie penetrowałem Peljesać . Pobyt miał mocno rekreacyjny charakter.Planowałem jeszcze zrobić Mljet ale później z premedytacją odłożyłem swój plan na "zaś" żeby mieć otwartą mocną kartę na kolejny rok.


Mljet to osobny rozdział ... Ale dlaczego nie dotarłeś na Zaglavak, naprawdę nie mogę zrozumieć :?: Przecież jesteś kolekcjonerem najpiękniejszych plaż :D


Jestem jedynie kolekcjonerem białych dalmatyńskich kamieni plażowych... :D


To prawie tak jak ja ... ale nie tak do końca :wink: :D
Kasieńka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 19.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasieńka » 25.08.2009 23:52

Świetna relacja! Fajnie się czytało :wink:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.08.2009 22:32

mkm napisał(a):
Torac napisał(a):
mkm napisał(a):
Torac napisał(a):Dodam jeszcze fakt że bardzo oszczędnie penetrowałem Peljesać . Pobyt miał mocno rekreacyjny charakter.Planowałem jeszcze zrobić Mljet ale później z premedytacją odłożyłem swój plan na "zaś" żeby mieć otwartą mocną kartę na kolejny rok.


Mljet to osobny rozdział ... Ale dlaczego nie dotarłeś na Zaglavak, naprawdę nie mogę zrozumieć :?: Przecież jesteś kolekcjonerem najpiękniejszych plaż :D


Jestem jedynie kolekcjonerem białych dalmatyńskich kamieni plażowych... :D


To prawie tak jak ja ... ale nie tak do końca :wink: :D


Pomimo ,że jestem kolekcjonerem białych kamieni to ostatnia rzecz na którą bym zwrócił uwagę na tej fotce
:D
Znowu "prawie" robi wielką różnicę :!:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 26.08.2009 22:54

Ten sam okaz ... Tym razem poza białymi kamyczkami :D
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.08.2009 22:59

mkm napisał(a):Ten sam okaz ... Tym razem poza białymi kamyczkami :D


Tak myślałem, że My o innych"kamyczkach" mówimy :D
Ale też mi się podobają :!:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 26.08.2009 23:05

mkm napisał(a):
Torac napisał(a):
mkm napisał(a):Wszystko jasne ... Francice z Loviste , swego syna Viktora osadzili w Podobuce , a córkę Fani u Daniciców w Borku :D
Torac , jestem z Ciebie dumny :!:


relację dedykuję Mkm-owi , poznanie familii Farćićów to wspaniałe doświadczenie.
Ps. Jeszcze potrzebuję odnaleźć w necie paru kawałków
Jugo i dalmatyńskiej muzy.
Może ktoś ma utwór
"Plavi , Plavi , plavi malabarca , a u barku cili , mili bella anka" - tak mi to się zasłyszało.


W podziękowaniu za dedykację , mam dla Ciebie parę barek... :wink:


... A na dobranoc jeszcze jedną Słowenkę :D ...


Mkm - chodziło mi tę barkę :D
PLOVI MALA BARKA
Ostatnio edytowano 26.01.2010 16:07 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 02.09.2009 00:04

A poniżej jeszcze jedna impreza u Farcićów znaleziona na:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone