Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.06.2011 22:20

...hmm, parkowanie? kto myśli o parkowaniu? Dojeżdżasz do apartamentu i albo bety wciągasz, albo wnosisz...
... w Podobuce w zasadzie wieziesz, a potem wnosisz, ale mam nadzieję, że nie stanowi to dla Ciebie żadnego problemu... :D
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 25.06.2011 22:31

nie chodzi o ceny:-)
podobno trzeba zatrzymać się na parkingu przed miejscowością:-)
(nie przy apartamencie)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.06.2011 22:43

Bosm@n napisał(a):nie chodzi o ceny:-)
podobno trzeba zatrzymać się na parkingu przed miejscowością:-)
(nie przy apartamencie)


...do dyspozycji masz taczkę, samochód znajduje się na parkingu nieco powyżej apartamentów...:D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.06.2011 16:00

Bosm@n napisał(a):nie chodzi o ceny:-)
podobno trzeba zatrzymać się na parkingu przed miejscowością:-)
(nie przy apartamencie)

Dokładnie. Do apartamentu nie dojedziesz, nawet na czas rozpakowania. Nie ma szans. Samochód zostaje na parkingu powyżej. Potem bagaże w dłoń, tudzież na taczkę i w dół :)
Bosm@n
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 28.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 26.06.2011 17:03

Spoko dam rade:-)

A jak wygląda sprawa jedzenia w miejscowości?

Ktoś pisał, że są dwie konoby jedna słaba (słabe menu) a druga? Dzieci będą miały co zjeść (pizza?)

No i czy są lody? Takie prawdziwe chorwackie kulkowe - najlepsze na świecie:-) też oczywiście dla dzieci...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.06.2011 21:59

O knajpach nic nie wiem, oprócz tego, że jest (bo ja wiem o jednej) :) Nie jadłam tam. Na prawdziwe lody to do Orebica. Lody mogą byc tylko w owych kanobach ale to już na pewno nie takie jak w słynnej Oazie u Braci w Orebiczu.
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.06.2011 09:44

Oaza jest bardzo przereklamowana: dużo lepsze lody są w kawiarni obok Bistro Jadran przy placu Mbeli, naprzeciwko muzeum. To firma Ledo następczyni firmy Moevenpick - najlepszej swego czasu firmy na świecie. Spróbujcie Kup Jadran - nie będziecie zawiedzeni! A Oaza - no cóż, Polacy lubią jak ktoś do nich powie 2 słowa w rodzimym języku. Lepsze lody jedliśmy na Korculi.

A jeśli chodzi o Podobuce to trzeba mieć natrojowy charakter żeby wytrzymać tam 2 tygodnie lub choćby tydzień; podobnie zresztą jest w Divna Uvala w Dubie Peljeskiej. Krajobrazy super tylko nie wiadomo gdzie pójść...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2011 10:28

Dla mnie lody na Trg Mimbelli, to padaczka, sztuczne i niesmaczne. Dużo lepsze i trzymające jakość lody we wspomnianej Oazie. Jadam tam lody od 2003 roku.
ankaz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 70
Dołączył(a): 17.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankaz » 27.06.2011 10:52

Skoro o lodach - to mnie również te w Oazie w Orebiczu nie powaliły na kolana - lepsze jadałam w Trogirze. A może dlatego, że po przeczytaniu wątków o Orebiczu na forum spodziewałam się "jakiś szałów". Ale co tu marudzić - lodożecy mają w Chorwacji "swój kawałek podłogi" :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.06.2011 11:02

Bocian napisał(a):Dla mnie lody na Trg Mimbelli, to padaczka, sztuczne i niesmaczne. Dużo lepsze i trzymające jakość lody we wspomnianej Oazie. Jadam tam lody od 2003 roku.

Zgadzam się. Lody Trg Mimbelli są kiepskie, mnie i mojej rodzinie nie smakowały. Pewnie, że jadłam w Chorwacji lepsze lody niż z Oazy, ale akurat jak dla mnie w samym Orebicu lepszych nie ma.
I akurat z braćmi w Oazie nie zdarza mi się rozmawiać po Polsku.
bobemce
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 05.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 27.06.2011 11:58

Lodziarnia Kiwi na Korculi póki co przebiła chyba wszystkie inne lodziarnie w cro... od Porecu, aż po Dubrovnik. W Kiwi zawsze było najsmaczniej i najwięcej :) Rok temu się zdziwiłem, jak jedną kulkę trzy razy mi nakładano ilością zdecydowanie przekraczającą nasze polskie pół gałki za 2.50 :P
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.06.2011 12:37

Bocian napisał(a):Dla mnie lody na Trg Mimbelli, to padaczka, sztuczne i niesmaczne. Dużo lepsze i trzymające jakość lody we wspomnianej Oazie. Jadam tam lody od 2003 roku.


Na Trg Mimbeli są 2 miejsca z lodami, jedno ze "standardowymi" i drugie właśnie w tej kawiarni ze stolikami na zewnątrz. IMHO jeśli ktoś uważa, że te lody są gorsze od tych innych, to po prostu się nie zna. A wiem o czym mówię, bo w domu sam robię lody (kręcę lody?).
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2011 12:45

MWN napisał(a):IMHO jeśli ktoś uważa, że te lody są gorsze od tych innych, to po prostu się nie zna. A wiem o czym mówię, bo w domu sam robię lody

Które tobie mogą smakować a u innych wywoływać odruch wymiotny...
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.06.2011 19:12

Nie wierzę......
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 27.06.2011 22:35

bobemce napisał(a):Lodziarnia Kiwi na Korculi póki co przebiła chyba wszystkie inne lodziarnie w cro... od Porecu, aż po Dubrovnik. W Kiwi zawsze było najsmaczniej i najwięcej :) Rok temu się zdziwiłem, jak jedną kulkę trzy razy mi nakładano ilością zdecydowanie przekraczającą nasze polskie pół gałki za 2.50 :P

... podzielam Twoją opinię, są naprawdę świetne :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone