Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.06.2011 21:20

...hmm, parkowanie? kto myśli o parkowaniu? Dojeżdżasz do apartamentu i albo bety wciągasz, albo wnosisz...
... w Podobuce w zasadzie wieziesz, a potem wnosisz, ale mam nadzieję, że nie stanowi to dla Ciebie żadnego problemu... :D
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 25.06.2011 21:31

nie chodzi o ceny:-)
podobno trzeba zatrzymać się na parkingu przed miejscowością:-)
(nie przy apartamencie)
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.06.2011 21:43

Bosm@n napisał(a):nie chodzi o ceny:-)
(nie przy apartamencie)

...do dyspozycji masz taczkę, samochód znajduje się na parkingu nieco powyżej apartamentów...:D
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.06.2011 15:00

Bosm@n napisał(a):nie chodzi o ceny:-)
(nie przy apartamencie)

Dokładnie. Do apartamentu nie dojedziesz, nawet na czas rozpakowania. Nie ma szans. Samochód zostaje na parkingu powyżej. Potem bagaże w dłoń, tudzież na taczkę i w dół :)
Bosm@n
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bosm@n » 26.06.2011 16:03

Spoko dam rade:-)

A jak wygląda sprawa jedzenia w miejscowości?

Ktoś pisał, że są dwie konoby jedna słaba (słabe menu) a druga? Dzieci będą miały co zjeść (pizza?)

No i czy są lody? Takie prawdziwe chorwackie kulkowe - najlepsze na świecie:-) też oczywiście dla dzieci...
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.06.2011 20:59

O knajpach nic nie wiem, oprócz tego, że jest (bo ja wiem o jednej) :) Nie jadłam tam. Na prawdziwe lody to do Orebica. Lody mogą byc tylko w owych kanobach ale to już na pewno nie takie jak w słynnej Oazie u Braci w Orebiczu.
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.06.2011 08:44

Oaza jest bardzo przereklamowana: dużo lepsze lody są w kawiarni obok Bistro Jadran przy placu Mbeli, naprzeciwko muzeum. To firma Ledo następczyni firmy Moevenpick - najlepszej swego czasu firmy na świecie. Spróbujcie Kup Jadran - nie będziecie zawiedzeni! A Oaza - no cóż, Polacy lubią jak ktoś do nich powie 2 słowa w rodzimym języku. Lepsze lody jedliśmy na Korculi.

A jeśli chodzi o Podobuce to trzeba mieć natrojowy charakter żeby wytrzymać tam 2 tygodnie lub choćby tydzień; podobnie zresztą jest w Divna Uvala w Dubie Peljeskiej. Krajobrazy super tylko nie wiadomo gdzie pójść...
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2011 09:28

Dla mnie lody na Trg Mimbelli, to padaczka, sztuczne i niesmaczne. Dużo lepsze i trzymające jakość lody we wspomnianej Oazie. Jadam tam lody od 2003 roku.
ankaz
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) ankaz » 27.06.2011 09:52

Skoro o lodach - to mnie również te w Oazie w Orebiczu nie powaliły na kolana - lepsze jadałam w Trogirze. A może dlatego, że po przeczytaniu wątków o Orebiczu na forum spodziewałam się "jakiś szałów". Ale co tu marudzić - lodożecy mają w Chorwacji "swój kawałek podłogi" :D
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 27.06.2011 10:02

Bocian napisał(a):Dla mnie lody na Trg Mimbelli, to padaczka, sztuczne i niesmaczne. Dużo lepsze i trzymające jakość lody we wspomnianej Oazie. Jadam tam lody od 2003 roku.

Zgadzam się. Lody Trg Mimbelli są kiepskie, mnie i mojej rodzinie nie smakowały. Pewnie, że jadłam w Chorwacji lepsze lody niż z Oazy, ale akurat jak dla mnie w samym Orebicu lepszych nie ma.
I akurat z braćmi w Oazie nie zdarza mi się rozmawiać po Polsku.
bobemce
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobemce » 27.06.2011 10:58

Lodziarnia Kiwi na Korculi póki co przebiła chyba wszystkie inne lodziarnie w cro... od Porecu, aż po Dubrovnik. W Kiwi zawsze było najsmaczniej i najwięcej :) Rok temu się zdziwiłem, jak jedną kulkę trzy razy mi nakładano ilością zdecydowanie przekraczającą nasze polskie pół gałki za 2.50 :P
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.06.2011 11:37

Bocian napisał(a):Dla mnie lody na Trg Mimbelli, to padaczka, sztuczne i niesmaczne. Dużo lepsze i trzymające jakość lody we wspomnianej Oazie. Jadam tam lody od 2003 roku.

Na Trg Mimbeli są 2 miejsca z lodami, jedno ze "standardowymi" i drugie właśnie w tej kawiarni ze stolikami na zewnątrz. IMHO jeśli ktoś uważa, że te lody są gorsze od tych innych, to po prostu się nie zna. A wiem o czym mówię, bo w domu sam robię lody (kręcę lody?).
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2011 11:45

MWN napisał(a):IMHO jeśli ktoś uważa, że te lody są gorsze od tych innych, to po prostu się nie zna. A wiem o czym mówię, bo w domu sam robię lody

Które tobie mogą smakować a u innych wywoływać odruch wymiotny...
MWN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 27.06.2011 18:12

Nie wierzę......
majeczka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 27.06.2011 21:35

bobemce napisał(a):Lodziarnia Kiwi na Korculi póki co przebiła chyba wszystkie inne lodziarnie w cro... od Porecu, aż po Dubrovnik. W Kiwi zawsze było najsmaczniej i najwięcej :) Rok temu się zdziwiłem, jak jedną kulkę trzy razy mi nakładano ilością zdecydowanie przekraczającą nasze polskie pół gałki za 2.50 :P

... podzielam Twoją opinię, są naprawdę świetne :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

PODOBUĆE 2009- peljesacka prowincja - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019