Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Podgora i okolice 2013, czyli pierwszy raz w Cro...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
vaclav
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaclav » 22.07.2013 14:39

No i wróciliśmy :) Pierwszy raz w Chorwacji za nami, zdecydowaliśmy się na Podgorę, głównie dzięki relacjom forumowiczów, za co dziękuję wszystkim, którzy pokusili się o relacje z tej cudownej miejscowości.

Słowem wprowadzenia: zdecydowaliśmy się na wyjazd z biurem podróży - samochód do najmłodszych nie należy, a i klimy w nim brakuje, co poniekąd zdecydowało o formie transportu. Wyjechaliśmy z Torunia do Katowic, skąd bezpośrednio już do Chorwacji. Podróż była męcząca, razem dwie noce w autokarach, co wykańcza fizycznie niemiłosiernie. Byliśmy jednak nastawieni najlepiej, jak tylko potrafimy, w końcu czekaliśmy na to od stycznia :)

W Chorwacji byliśmy już o wczesnych godzinach porannych, jednak zanim naszym oczom ukazał się Jadran, piękne górskie widoki się już zaczęły.

Obrazek

Obrazek

Specyficzna kapliczka złapana również w drodze i przez szybę. Trochę było człowiekowi żal, że nie mógł się zatrzymać, bo fotograficzna dusza jęczała z niemocy.

Obrazek

Obrazek

Mam jednak nadzieję, że na Makarską Rivierę wrócimy, bo jest do czego :) Musiało być również foto typowo dokumentacyjne, które ma już tutaj chyba każdy ;)

Obrazek

Mijamy Baską Vodę.

Obrazek

Oraz specyficzny, jakby nieeuropejski las.

Obrazek

Aż w końcu o 7:30 dostajemy się do Podgory. Zmęczeni, niewyspani (łącznie 2,5 godziny w ciągu dwóch nocy, nie potrafimy spać w autokarach), ale przeszczęśliwi. To była miłość od pierwszego wejrzenia, która tym bardziej wzmocniła się właśnie rano, gdy pięknie grało światło wschodzącego zza masywu Biokovo słońca, a wokół była zaledwie garstka ludzi.

Obrazek

Obrazek

Niestety musieliśmy czekać aż do 14:00 na posprzątanie pokoju po poprzednich gościach w hotelu i pomimo pięknych widoków i wody jak z pocztówki, chcieliśmy chociaż trochę odespać, więc przycinaliśmy komara w klimatyzowanym hallu - zmęczenie było silniejsze. Co jakiś czas jednak wychodziliśmy na taras, aby psychicznie przygotowywać się na najlepsze wakacje życia :)

Obrazek

Obrazek

Doczekaliśmy się naszego pokoju i z dziką radością wzięliśmy prysznic. Dopiero wtedy wróciła większość sił i ruszyliśmy na podziwianie i fotografowanie tej jakże uroczej i wyjątkowo spokojnej (jak na ten rozmiar) miejscowości.

Obrazek

Obrazek

Jeżeli pierwszy raz widzi się tę wodę, ma się wrażenie, że to tak naprawdę grafika komputerowa i takie rzeczy po prostu nie istnieją. Jednak później następuje pobudka następnego dnia, wychodzi się na balkon i dochodzi się do wniosku, że jednak to wszystko jest prawdziwe :)

Obrazek

Na razie to tyle, jeżeli chodzi o przywitanie i początek naszej relacji. Do opowiadania, zarówno słowami jak i fotografiami, jest naprawdę wiele rzeczy, więc niech to będzie delikatna przystawka :) Na pewno znajdziecie tutaj nasze obserwacje z poziomu nowicjuszy, mając przy tym nadzieję, że ten wątek przyda się podobnym do nas Cromaniakom.

Oprócz tego w następnych odcinkach: więcej Podgory, Tucepi, Makarska, Hvar, Brac oraz Split i Trogir :)

Pozdrav!

Obrazek
artik89
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) artik89 » 22.07.2013 17:35

Super zdjęcia:) więc się przyłączam..
a to ja
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 22.07.2013 17:48

Kiedy wyjechaliście do Podgory?
(takie fajne pustki na plaży :) )

P.s. też doświadczyłam ... jak się jęczy z niemocy :wink:
vaclav
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vaclav » 22.07.2013 18:35

Byliśmy od 8 lipca przez 10 dni, ogólnie spodziewaliśmy się większej ilości ludzi, dlatego cieszyliśmy się :-) Nawet w południe nie było problemów ze znalezieniem miejsca, chociaż najcieplejsze momenty dnia przepijaliśmy winkiem w klimatyzowanym pokoju ;-)
Aldonka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 22.07.2013 19:13

Piękne zdjęcia. Chyba warto było pomęczyć się tyle godzin w autokarze :)

vaclav napisał(a):więcej Podgory, Tucepi, Makarska, Hvar, Brac oraz Split i Trogir

Widzę, że nie próżnowaliście przez te 10 dni, super :D
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 22.07.2013 19:14

Również wróciłem z Podgory wczoraj :)
Właściwie to z Podgory wyjechałem w sobotę ok 9:00 i po 4h byłem w Plitwickich Jeziorach. Tam zaliczyłem zwiedzanie i nocleg. Z Plitwickich wyjechałem wczoraj i po 10h dotarłem do domku.
Dla mnie również to był pierwszy raz "z Chorwacją" :) Zakochałem się i już dziś powiem, że czuję sentyment jak do pierwszej dziewczyny, kochanki, żony ;) Spodobało mi się to miejsce i pewnie za rok tam właśnie wrócę choć wg mnie ładniejsze miejsca i bardziej klimatyczne to Bol czy Korčula.
MarDomi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 22.07.2013 19:27

My w Podgorze już za 3 tygodnie :D . Czekamy na ciąg dalszy :hut:
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 22.07.2013 19:39

Zapisuję relację do swego kajetu i czekam na dalsze wrażenia z podróży :D
agabe
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 22.07.2013 20:03

wiec tez zasiadam, koniec sierpnia ruszamy do Rogoznicy ale Trogir i Split mamy zamiar zwiedzic wiec czekam czekam czekam na relacje:)
Szymuś
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 22.07.2013 20:30

Ale te fotki to masz kolego obłędne. Zazwyczaj nie informuję, że zasiadam na widowni tylko podglądam cichaczem, ale musiałem wyrazić myśl jak na wstępie :)
Fresz
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fresz » 22.07.2013 20:46

Witaj. Ja również zachwycam się fotami które "dosłownie" oddają piękno Chorwacja, dzięki :D :D
Emeren
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emeren » 22.07.2013 21:04

A jeszcze tu jestem :) tzn. w Podgorze. Sprawdzam czy zdjęcia są zgodne z rzeczywistością ;)
Pauletta
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pauletta » 22.07.2013 21:28

Łał, piękne zdjęcia.
Moje ukochane rejony więc zasiadam w obojętnie którym rzędzie (byleby nie za kimś wysokim :D) i będę wiernym oglądaczo-czytelnikiem :D
te kiero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.07.2013 21:30

Jak tu tyle zieleni Jadranu to nie mogę tego przeoczyć... jestem
Aneta.K
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 22.07.2013 22:38

Nie no jak Tucepi też to ja tu muszę być :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019