Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

PODACA 2018

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Piotrek_k
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 23.08.2018 08:09

@anusiek - ok, zanotowane :D
net_ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 24.08.2018 10:39

Melduję , że wróciłam z Podacy. Bardzo, bardzo polecam. Owszem było dużo ludzi na plaży, ale w szczycie sezonu trzeba się niestety z tym liczyć. Miejscowość miała wszystko czego potrzebowalismy, ładną plażę (jest ona częściowo zacieniona choć o cieniu można w szczycie tylko pomarzyć, chyba że się przyjdzie o 4 rano), sklep, pod ktorym można było kupić świeże ryby i fajną i spokojną promenadę w kierunku Bristu (notabene, ładne miejsce) I w drugą stronę w kierunku Zaostrogu. My byliśmy w apartamencie Villa Ivva (zaraz za sklepem studenac, google pokazuje jakieś inne miejsce :roll: ) I mimo, że jest blisko jadranki, to nam akurat hałas od drogi nie przeszadzał, bardziej było słychać otwieranie od tyłu sklepu, ale wystarczyło zamknąć okna I włączyć klimę). Niemniej jednak nie jest to na pewno najcichsze miejsce, ale z kolei też nie jakieś bardzo uciążliwe. Sam apartman bardzo ładny. Polecam.
Niestety na górkę nie doszliśmy, było po prostu za gorąco. Pizzę jedliśmy przy porcie (wyszła mi z głowy nazwa pizzerii) I była bardzo dobra, czego nie mogliśmy powiedzieć o pizzerii po drugiej stronie przy plaży południowej (przed Bonacą chyba). wg nas to musiało być jakieś odmrażane świnstwo.
Vonples - dzięki za zareklamowanie Podacy. Super miejscówka :D
VONPLES
V-ce Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 24.08.2018 11:10

net_ka napisał(a):Vonples - dzięki za zareklamowanie Podacy. Super miejscówka :D

....cała przyjemność po mojej stronie :wink: ...a pizzeria nazywa się "Venix" :wink:
net_ka
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 24.08.2018 14:11

Tak , to Venix, wiedziałam, że na V :D
Teraz poszukuję czegoś równie spokojnego, ale nie dziury troche bliżej,np. Drasnice, Igrane. Szukam, ale nic nie widzę.
karoka65
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 24.08.2018 19:05

A ja dojadę z całą swoją "bandą" w niedzielę :)
Moja "babcia" będzie stała na przeciw wyjścia czy jak ktoś woli zejścia na plażę południową.
Taki siwy piwożłop przesiadujący w Mendi przy kufelku to będę ja :)
KrzysTurbo
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzysTurbo » 24.08.2018 19:08

xxxxxx
Ostatnio edytowano 25.08.2018 08:10 przez KrzysTurbo, łącznie edytowano 1 raz
karoka65
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 24.08.2018 19:08

net_ka napisał(a):Tak , to Venix, wiedziałam, że na V :D
Teraz poszukuję czegoś równie spokojnego, ale nie dziury troche bliżej,np. Drasnice, Igrane. Szukam, ale nic nie widzę.

Mogę polecić Tucepi, byłem w czerwcu, bardzo fajna miejscowość.
jackq
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackq » 25.08.2018 21:04

Tucepi poza sezonem i ok ale w trakcie, masakra. Bulem widzialem, szpilki miedzy reczniki nie wlozysz. Nawet na deptaku leza... powodzenia. Nie moja bajka
Piotrek_k
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek_k » 26.08.2018 15:46

anusiek napisał(a):
Piotrek_k napisał(a):My w Podacy będziemy od piątku (24) - jeśli ktoś chętny na piwko (lub kieliszek rakiji :mrgreen: ) to śmiało piszcie :D

Ja będę od soboty , cechy charakterystyczne do identyfikacji to : ja -blond , mąż -wysoki , wyrośnięty 14 latek i masywny buldog francuski :) jak nas zobaczysz to dawaj znać . :) :) :) mieszkamy przy południowej plaży .

Pozdrawiamy właścicieli Audi A6 z naklejką Cro.pl na łódzkich tablicach :mrgreen:
Mieszkacie piętro niżej :D

Poznałem po buldożku 8)
anusiek
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 26.08.2018 16:09

He he he pozdrawiamy :) :) :) naklejka musi być !!! Choć nie widziałam na tym wyjeździe ani jednej po drodze , a w Podacy i okolicach będę się rozglądać uważnie .
Olifant
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Olifant » 03.09.2018 21:28

warto wpatrywać się w morze, czasem trafi się taki bonus 8) ( Podaca, lipiec 2018)
Załączniki:
delfiny2.JPG
dwa ze stadka 4 delfinów płynących wzdłuż wybrzeża Podacy w kierunki plaży północnej
Alka84
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 30.10.2018 18:30

Witam i ja w tym wątku ;)
Czas chyba najwyzszy zabrać się za planowanie wakacji na przyszly rok :)
Miał być Drvenik, staneło na Podace...
Zależy nam, że być najlepiej przy samej plaży i teraz pytanie - czy był ktoś może w Apartmani Marticic?
Troche mnie przeraza, że apartament jest praktycznie nad restauracją Bonaca przez co moze być głośno i duzo ludzi :( mam lekką traumę po pobycie na Pagu gdzie niedaleko był hotel Barbati.... a my spokoj lubimy...
Byl tam ktoś może? albo może polecić coś podobnego?
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.10.2018 18:53

Jestem Twoim utrapieniem, Alka. ;) Czuję się jednak w obowiązku to powiedzieć, oczywiście możesz mnie zignorować. Główne plaże w Podacy są zatłoczone w sezonie. Deptak pod balkonem i knajpa w chałupie nie wróżą ciszy, co oczywiście intuicyjnie czujesz. Nawet jeśli nie ma tam Zrców. Spędziłam kiedyś w Podacy tydzień - tam JEST inaczej niż miałaś na Bracu. Zdecydowanie.
Alka84
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 30.10.2018 19:38

Danuska, jestes moim wybawieniem a nie utrapieniem, bo zawsze trafnie rozwiejesz moje wątpliwości i nadzieje na cud, który na logike w danej sytuacji - wydarzyć się nie może ;)
Mnie ciągle ciągnie na Brac - tam gdzie bylismy 3 lata temu, nawet ostatni tydzien czerwca ;) pogoda powinna juz byc a miejsce sprawdzone, idealne dla nas :)
Z drugiej strony chciałoby sie poznać nowy kawałek Chorwacji....
Ostatnio edytowano 30.10.2018 20:56 przez Alka84, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.10.2018 19:44

Alka84 napisał(a):Witam i ja w tym wątku ;)
Czas chyba najwyzszy zabrać się za planowanie wakacji na przyszly rok :)
Miał być Drvenik, staneło na Podace...
Zależy nam, że być najlepiej przy samej plaży i teraz pytanie - czy był ktoś może w Apartmani Marticic?
Troche mnie przeraza, że apartament jest praktycznie nad restauracją Bonaca przez co moze być głośno i duzo ludzi :( mam lekką traumę po pobycie na Pagu gdzie niedaleko był hotel Barbati.... a my spokoj lubimy...

Może autor wątku VONPLES, czyli stały bywalec Podacy odpowie na Twoje pytania. :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne