Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2018

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2673
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 30.10.2018 22:34

No, niestety...nie udzielę wyczerpującej a nawet żadnej konkretnej odpowiedzi na to, pytanie.....zero wiadomości na temat "poziomu hałasu" nad Bonacą :(
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 30.10.2018 23:41

A byłeś w tej restauracji? jak okolica? ogolnie miejscówka? czy raczej polecasz cos innego?
anusiek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 25.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiek » 31.10.2018 10:40

Może ja pomogę . Byłam w Podacy w tym roku , koniec sierpnia - początek września .Zaskoczyła mnie ilość ludzi na plaży i w okolicy, mimo że to końcówka sezonu . Podaca jest fajną mieścinką , dość ładnie położoną . Ja akurat mieszkałam w części, bliżej Gradaca . Wydaje mi się że ta druga część jest fajniej położona , ma więcej roślinności i jest bardziej kameralna . Uważam że na wyspach jest dużo ciekawszy klimat jeśli chodzi o widoki oraz ogólną atmosferę . Jeśli szukasz małej mieścinki i chcesz poczuć prawdziwy urok Dalmacji to ja polecam wyspy a nie ląd. Chyba że chcesz zwiedzić większe miasta tj : Split czy Dubrownik i inne atrakcje dostępne z lądu . Ja poprzednie trzy lata urlopowałam a to na Hvarze a to na Braci i powiem szczerze że pobyt na lądzie pozostawił po sobie niedosyt . Na wyspach czuje się taką nutkę niewymuszenia . Ludzie są jacyś inni , nawet urlopowicze . Może to specyfika wyboru miejsca. Nie ma aż takiej komercji , czas płynie jakby wolniej . Dlatego ja polecam rozejrzeć się za miejscówką wyspową lub półwysep Pelijesac . Podaca jest fajna ale podobna do większości mieścinek przy Jadrance . Dobra , jako punkt wypadowy w fajnym położeniu . pozdrawiam
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 31.10.2018 15:00

3 lata temu byliśmy na Bracu i zakochałam sie w Mircy :-) teraz kusi nas sprawdzić coś nowego, ma lądzie nie byliśmy jeszcze przy czym jak czytam i myślę nad tym to kusi powrót na Brac ;-)
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 31.10.2018 15:57

Ja byłam w Podacy w szczycie (2 i 3 tydzień sierpnia) i było full ludzi na plaży. Rozłożenie 3 ręczników (już nie mówiąc o namiocie) to był nie lada wyczyn a znalezienie wolnego metra pod piniami praktycznie niemożliwe. Ogólnie mimo wszystko bardzo mi się tam podobało i samą Podacę miło wspominam i polecam, również jako bazę wypadową. Osobiście wydaje mi się, że miejscówka nad samą knajpą jest ryzykowna, choć ja mieszkałam zaraz za Studenakiem (od strony magazynu) i było głośno do późnych godzin i od wczesnego ranka.
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 31.10.2018 15:59

A może sąsiedni Brist??? Zdecydowanie było mniej ludzi.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 31.10.2018 16:46

Właściciel pisze ze Bonaca to mała rodzinna restauracja i nikt nigdy nie narzekał na hałas jak 10 lat to wynajmuje :-) my w Marticic będziemy to mieć poniżej po lewej stronie tarasu. Promenadę odnowili w zeszłym roku. My chcemy jechać ostatni tydzień czerwca to możenił aż takiego tłumu nie będzie. Podoba mi się Anci ale nie ma już wolnego apartamentu w naszym terminie
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.10.2018 17:12

Tam na pewno nie będzie tak, jak w Mircy we wrześniu. Będzie więcej ludzi, niż Ci się wydaje - choć pewnie nie aż tyle co w sierpniu, to jednak będzie ich dużo.
Jedź na Pelješac. Serio. Też dobra baza wypadowa na południu, jeszcze ląd, a klimat jakby wyspiarski i znajdziesz spokojne miejsca. Przyjrzyj się Žuljanie albo jakiejś innej małej miejscowości, byle nie przy drodze przelotowej. Orebič już niekoniecznie. Ja przynajmniej żałowałam, że nie zdecydowałam się na Pelješac szukając bazy wypadowej do Dubrovnika, Mostaru, Stonu czy Korčuli. No ale jak tam chcesz.
Alka84
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 151
Dołączył(a): 05.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alka84 » 31.10.2018 20:11

Dzięki :-) juz patrze na noclegi w Peljesac :-)
Nam nie zależy na wypadach do miast dookoła, bo nie przepadamy za zwiedzaniem... ideał to zadupie bezpośrednio przy plaży :-)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 31.10.2018 20:33

Takie zadupie to Trstenik i dwa metry do plaży :D
aaa... sklep i poczta jest.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 31.10.2018 20:39

Alka84 napisał(a):Dzięki :-) juz patrze na noclegi w Peljesac :-)
Nam nie zależy na wypadach do miast dookoła, bo nie przepadamy za zwiedzaniem... ideał to zadupie bezpośrednio przy plaży :-)

Zapytaj w klubie o takie miejsca. Tam są urokliwe zadoopia także na północnej stronie półwyspy poza głównymi miejscowościami - np. domki nad samym morzem między Luką Dubravą a Brijestą, które bywają niedrogie, choć trzeba zawsze się upewnić, czy z domu jest odpowiednie żwirowe / kamieniste zejście do wody dla dzieci, a nie sam beton, bo różnie bywa. Tylko ciężko o knajpy i sklepy :wink: Jak wypytasz w klubie, to Ci coś podpowiedzą.
Tomala1978
Croentuzjasta
Posty: 165
Dołączył(a): 19.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomala1978 » 05.11.2018 15:59

Alka84 napisał(a):Dzięki :-) juz patrze na noclegi w Peljesac :-)
Nam nie zależy na wypadach do miast dookoła, bo nie przepadamy za zwiedzaniem... ideał to zadupie bezpośrednio przy plaży :-)

Hej zadupie przy plaży to Duba .
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 07.11.2018 05:26

Mam pytanie odnośnie tych wycieczek statkiem felun jedan z Podacy.... czy ktoś z Was płynął tym statkiem na Korcule i może napisać jakie wrażenia oraz organizacja tej wycieczki ? Mieliśmy płynąć w tym roku ale pogoda się popsuła i ostatecznie zrezygnowaliśmy.
paula019
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 25.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) paula019 » 11.11.2018 13:20

maniek_wroc napisał(a):Mam pytanie odnośnie tych wycieczek statkiem felun jedan z Podacy.... czy ktoś z Was płynął tym statkiem na Korcule i może napisać jakie wrażenia oraz organizacja tej wycieczki ? Mieliśmy płynąć w tym roku ale pogoda się popsuła i ostatecznie zrezygnowaliśmy.


Dzień dobry, podpinam się pod pytanie, jeśli nie spotkam naganiacza od Feluna to gdzie go szukać? :) Lecimy w lipcu 2019, chcielibyśmy popłynąć na taki rejs.

Druga, ważniejsza kwestia (może pomożecie) to taka, czy w okolicy Podaca (będziemy mieszkać przy drodze pomiędzy Podaca a Zaostrog) znajdę jakąś wypożyczalnię samochodu? Nie jedziemy własnym, a chcielibyśmy zwiedzić Split. Czy może jednak zamiast wypożyczać samochód na 1-2 dni lepiej przejechać się busem?
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2673
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 08.12.2018 00:05

Dziękując wszystkim Wam, za uczestnictwo w tym wątku.... Dziękuję, za Wasze "pytania", "odpowiedzi", ..."sugestie" , informacje"...."podziękowania" i....też sporadyczne "złośliwości".....Pozdrav ...PODACA...hvala..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone