Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pocztówka z Zante (2009)

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 03.09.2011 13:51

kkra napisał(a):Fajnie tak z tobą powspominać:)
ta plaża z mostem donikąd to Argassi:)


Dzięki! :D Mylą mi się już te miejscowości, a nie każde zdjęcie opisałam. Pamięć jest zawodna bardzo. Miło, że jesteś :D
Gdzie mieszkałaś?
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.09.2011 14:26

Most w morzu - świetny! :D

mahadarbi napisał(a):Nie ukrywam, że czekam na nie ogromnie. Alpy latem... Pewnie cudne?

Dla mnie wszystko latem jest piękniejsze niż zimą. Lubię mnogość barw.
Fotki przerzuciłem do komputera. Zaraz wybiorę kilka z ponad czterech tysięcy i wrzucę.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 03.09.2011 14:36

Tak, ten most z całego wybrzeża i masy tych wakacyjnych miejscowości, zasługiwał na szczególną uwagę. Jego data budowy też robi wrażenie, prawda?

Fotki z Alp. Już czuję adrenalinę :D

Pozdrawiam,
Anka
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 03.09.2011 19:04

mahadarbi pięknie pokazałaś wyspę.
Czlowiek chciałby jechać w te wszystkie cudne miejsca,ale urlopu i życia mało :)
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 03.09.2011 19:07

mahadarbi napisał(a):
kkra napisał(a):Fajnie tak z tobą powspominać:)
ta plaża z mostem donikąd to Argassi:)


Dzięki! :D Mylą mi się już te miejscowości, a nie każde zdjęcie opisałam. Pamięć jest zawodna bardzo. Miło, że jesteś :D
Gdzie mieszkałaś?


nie ma sprawy:)
chętnie towarzyszę Ci w relacji:)
My mieszkaliśmy w Alikanas (2010).
Pozdrawiam!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.09.2011 13:55

Miałem napisać , że ziarenko już kiełkuje :roll: ale to moim zdaniem nie do końca adekwatne :wink: chyba że określenia takiego użyjemy do zaczarowanej fasoli :lol:

Podobny ( bardzo ) most spotkałem gdzieś pomiędzy Newcastle a Carlisle , nie opisany w przewodniku i tak do końca nikt z rozmówców nie umiał mi powiedzieć , skąd tam się znalazł - jedni twierdzili , że pochodzi jeszcze z czasów rzymskich , inni - że to pozostałości średniowieczne .
Najciekawsze jest jednak to , że nie przepływa tam żadna rzeka , a do morza jest kilkadziesiąt kilometrów . . .

Pozdrawiam
Piotr
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 04.09.2011 14:56

Most ciekawy, ale sama plaża nie, ale to moje zdanie.
Ta miejscowość charakteryzuje się tym, że w wielu miejscach plaży nie ma wcale....
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.09.2011 21:31

to ja ewa napisał(a):mahadarbi pięknie pokazałaś wyspę.
Czlowiek chciałby jechać w te wszystkie cudne miejsca,ale urlopu i życia mało :)



Dziękuję, Ewo! :D Ale zostań jeszcze, to nie wszystko. Na deser będzie creme de la creme, czyli to, po co tam się zwykle jeździ :wink:

Pozdrawiam!
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.09.2011 21:36

kkra napisał(a):
nie ma sprawy:)
chętnie towarzyszę Ci w relacji:)
My mieszkaliśmy w Alikanas (2010).
Pozdrawiam!


A, to te dwie miejscowości połączone rzeczko-mostkiem :D Przejeżdżaliśmy przez nie, nawet chyba wyszłam zobaczyć, jak plaża wygląda :)
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.09.2011 21:40

kkra napisał(a):Most ciekawy, ale sama plaża nie, ale to moje zdanie.
Ta miejscowość charakteryzuje się tym, że w wielu miejscach plaży nie ma wcale....


Dlatego zrobiłam tylko most :wink: :lol: Nie było szału z żadnej z tych miejscowości, za to od Zante w kierunku Skinari - o niebo lepsze widoki, ale tylko z trasy :wink:
Micro i Macro dwa widoczki warte uwagi na wschodzie wyspy, Pelagaki i Lithari jeszcze (będzie o tym później), natomiast zachodnia część, bardziej dzika, stroma i kręta - absolutny TOP!
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 04.09.2011 21:44

piotrf napisał(a):Miałem napisać , że ziarenko już kiełkuje :roll: ale to moim zdaniem nie do końca adekwatne :wink: chyba że określenia takiego użyjemy do zaczarowanej fasoli :lol:


Myślałam, że już dojrzałeś absolutnie? :wink:


piotrf napisał(a):Podobny ( bardzo ) most spotkałem gdzieś pomiędzy Newcastle a Carlisle , nie opisany w przewodniku i tak do końca nikt z rozmówców nie umiał mi powiedzieć , skąd tam się znalazł - jedni twierdzili , że pochodzi jeszcze z czasów rzymskich , inni - że to pozostałości średniowieczne .
Najciekawsze jest jednak to , że nie przepływa tam żadna rzeka , a do morza jest kilkadziesiąt kilometrów . . .


Historii tego mostu nie znam, niestety. Ale pewnie miałaby kilka wersji, jak w przytoczonym przez Ciebie przykładzie. W każdym razie fajnie wygląda coś takiego w wodzie. Nie skała, nie góra, a most donikąd.

Pozdrawiam Cię,
Anka
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 05.09.2011 11:57

Lithari

Pokażę Wam dzisiaj nasze odkrycie. Droga do Mirco Nisi a po drodze... Lithari. Maleńki wycinek kamienisto-piaszczystego półksiężyca z krystaliczną wodą.
Pamiętacie sympatyczną Albankę u której zatrzymaliśmy się z drodze do Błękitnych Grot? Zatrzymamy się u niej po raz kolejny a potem zaintryguje nas stroma droga prowadząca w dół, ku zatoczce. Nieoznaczona w ogóle, trudno trafić, więc trzy razy z rzędu plażowaliśmy praktycznie sami.
Po smacznym drugim śniadaniu zostawiamy samochód na skarpie i idziemy w dół. Pędzimy wręcz na łeb na szyję, bo kamyczki na spadzistej drodze nie pomagają w spokojnym marszu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jesteśmy tu chyba sami! A nie, jest jakaś zakochana para :-D Rozkładamy nasz kram.
Obrazek

Prawa strona ciut chorwacka...
Obrazek

Lewa ciut mniej :wink:
Obrazek

Czas na relaks i zbieranie muszelek.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sympatyczna Albanka przyniosła tam nam trzy razy obiad! Sama zaproponowała takie rozwiązanie. Zeszła po stromej ścieżce, niosąc gorące talerze z posiłkiem! Nie mogło nam się więc tam nie podobać :wink:

Pora na obłędną miejscowość Micro Nisi. Po drodze kilka atrakcji.
Obrazek

Jest ich więcej!
Obrazek

A później już tylko lepiej...
Obrazek

Nagle zatrzymujemy się. Zobaczyłam coś, co muszę sfotografować! Mój Goran robi tour po Zante!!! :-D
Obrazek

Szkoda, że tego dnia już nas tu nie będzie :cry:
Jedziemy dalej. Jakaś plaża.
Obrazek

I widoki, w których się rozkochałam... Jakieś stuletnie, powyginane drzewa oliwkowe...
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Tego miejsca na wyspie nie da nie zauważyć. Micro Gialos i Macro Gialos. A potem Micro Nisi...
Obrazek
Obrazek

cdn.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 05.09.2011 12:09

mahadarbi napisał(a):Pędzimy wręcz na łeb na szyję, bo kamyczki na spadzistej drodze nie pomagają w spokojnym marszu.

W drodze powrotnej już tak szybko to raczej nie szło. ;)

mahadarbi napisał(a):Sympatyczna Albanka przyniosła tam nam trzy razy obiad! Sama zaproponowała takie rozwiązanie. Zeszła po stromej ścieżce, niosąc gorące talerze z posiłkiem! Nie mogło nam się więc tam nie podobać :wink:

To się nazywa obsługa! 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 05.09.2011 12:13

No droga pod górę była znacznie ciekawsza :wink: Za to nasza dwulatka wprawiła nas w zdumienie, odsadzając na sporą odległość 8O Starzy rodzice musieli się nieźle sprężać :lol:

Tak, mieliśmy jak w pięciogwiazdkowym hotelu niemal... :wink:
kkra
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkra » 05.09.2011 18:22

jakoś tę plażę w Lithari przegapiliśmy, za to Micro Gialos i Macro Gialos obejrzeliśmy i skorzystaliśmy jak trzeba :D :D
piękne zdjęcia!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pocztówka z Zante (2009) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone