Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Początek wrzesia zapowiada się kiepsko :(

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KasiaAD
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) KasiaAD » 18.09.2008 20:07

Witam!
My wróciliśmy 17 do Polski - od 04.09 kiedy wyjechaliśmy do 15.09 mieliśmy piekną pogodę - temperatura w granicach 30 stopni w dzień, przelotny deszczyk tylko drugiej nocy. 15 plan - Plitvice - no i okazało się, że jedyny nie zrealizowany......
dojechaliśmy - ale już po drodze temperatura spadła do 8 stopni, a na miejscu 6 z deszczem i wiatrem...zrezygnowaliśmy z wejścia- tym bardziej, że byliśmy w strojach raczej plażowych niż górskich:):)
Plitvice zwiedziłam 2 lata temu - ciągnie mnie tam strasznie znów- więc jest powód, żeby jechać ponownie!!!!!

Pozdrawiam wszystkich:)
gigula
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 60
Dołączył(a): 27.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gigula » 18.09.2008 22:57

Tośmy się, Kasiu, pewnie jakoś mijały na trasie, bośmy też 15.09 wracali tą drogą :)
tommy_p
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 29.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy_p » 20.09.2008 23:23

Witam serdecznie,

mój start na forum nie jest z pewnością najlepszy, ponieważ rozpoczynam od pytania/prośby, lecz na pewno w najbliższym czasie się poprawię i spróbuję podjąć się zadania trudnego :) - dodania nowych informacji o CRO, zdjęć (z moich wcześniejszych wyjazdów).

Prośba dotyczy osób, które być może przebywają aktualnie w Chorwacji, ewentualnie wrócą w najbliższym czasie. Jeżeli ktoś jest w okolicach Makarskiej prosiłbym o informacje na temat pogody. Oczywiście obserwuję prognozy, ale to nie to samo. Chciałbym się dowiedzieć jak to wygląda na miejscu, jaka jest temperatura odczuwalna. Mamy zamiar wybrać się w te rejony 23.09 i chcielibyśmy wiedzieć, czy chociaż na zwiedzanie pogoda pozwoli (z różnych źródeł wynika, że jest w miarę chłodno i wieje). Nasz ulubiony termin (04.09-18.09) niestety w tym roku nie mógł zostać zrealizowany, a na przełomie wrzesień/październik jeszcze nie odwiedzaliśmy CRO, więc troszkę mamy obawy.

Mam nadzieję, że nie rozpisałem się zbyt obszernie :wink: , oraz że piszę w odpowiednim poście? (nie chciałem zakładać nowego tematu).

Pozdrawiam
Tomek
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 21.09.2008 15:45

tommy_p, napisz może dlaczego termin od 4 października jest Twoim ulubionym? Ja w tym roku zamierzam właśnie w tym terminie pojechać. Ja jednak ze względu na możliwości "urlopowe". Pozwoli mi to na dodatkowe przeświadczenie o tym że dobrze robię :D
tommy_p
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 29.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy_p » 21.09.2008 19:52

Nasz ulubiony termin to początek września :wink: , byliśmy dwa razy w Chorwacji od 04.09-18.09 i było rewelacyjnie. Puste plaże, cisza i spokój, cieplutkie morze, temperatury naprawdę wysokie (25-30C), turystów nie za dużo, ceny niższe. Same plusy jak dla nas. Lubimy wypoczywać w spokoju, dlatego taki termin nam odpowiada, oczywiście to zależy, co kto lubi. Jednakże w tym roku jedziemy za kilka dni i stąd moje pytanie. Na dzień dzisiejszy zapowiada się niezły (nie rewelacyjny, ale w miarę dobry) przełom wrzesień/październik, chociaż wszystkie prognozy zmieniają się w miarę szybko, nie można się na nie zdawać do końca. Mamy szczerą nadzieję, że będzie dobrze :) . Jak będziemy na miejscu i będzie taka możliwość, to napiszemy jak to wygląda (planowo będziemy od 24.09 + pierwsze dni października, długość pobytu zależy od pogody).
silgin
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 24.08.2004
załamanie pogody

Nieprzeczytany postnapisał(a) silgin » 22.09.2008 16:19

Właśnie wróciłem z Breli. Niestety nie było cały czas słonecznie. Pogoda się załamała w Niedzielę (14.09). Tak nieźle lało, że jak pojechaliśmy do Splitu w celu pozwiedzania, to niestety skończyło się tylko na pobłądzeniu samochodem w deszczu po ulicach Splitu (niestety centra handlowe zamykaja juz o 13tej!) i powrocie do Breli. W poniedziałek jeszcze było tak sobie, we wtorek już było ładnie nawet słonecznie, ale zimno. Do tego wiał taki wiatr, że na plaży to nie dałoby się wysiedzieć.
Ale najgorzej to jest w Polsce :(. Tam juz w czwartek było całkiem OK, a tu nie ma szans na fajne ciepełko
Anusiak75
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anusiak75 » 22.09.2008 17:55

Witaj tommy_p,

ja właśnie wczoraj wróciłam z samej Makarskiej...byłam od 7 września. Pierwszy tydzień był bardzo upalny i były bardzo ciepłe wieczory, natomiast w drugim tygodniu było trochę na zmianę...2dni pochmurne, 2 dni słoneczne. W piątek zaczęła wiać bura i zrobiło się bardzo chłodno i jak wracaliśmy w sobotę do Wro to było pochmurno, ale nie padało choć pewnie w okolicy Makarskiej deszcz byłby zbawieniem ze względu na piątkowy pożar w Krvavicy. Generalnie ostatnie dni temperatura była ok 22-25 stopni i spokojnie można było plażować, tylko ok 16 robiło się już chłodniej i z opalania nici. Rozmawiałam z gościem, od którego wynajmowałam apartament i koleś stwierdził, że bardzo zmienił się klimat przez ostatnie lata i że nie pamięta czasów, kiedy we wrześniu były temperatury rzędu 15 stopni...być może coś w tym jest, choć przyznam szczerze, że rok temu byłam dokładnie w tym samym miejscu i u tego samego gościa, tylko w terminie 1-13 września i pierwszy tydzień był bardzo zimny, wietrzny i deszczowy także ja pamiętam czasy, kiedy była taka temperatura :D .
Pozdrawiam serdecznie i życzę udanego wypoczynku...mam nadzieję, że pogoda Cię nie zawiedzie.
tommy_p
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 29.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommy_p » 22.09.2008 23:37

Dzięki serdeczne za informacje, jedziemy jutro i liczymy, że jakoś z tą pogodą będzie (byle nie padało!!) :)
Jeżeli chodzi o terminy wrześniowe to byliśmy w 2005 i 2006 na początku miesiąca i było cudownie jeżeli chodzi o pogodę (resztę zresztą też). Ale szczerze mówiąc, to klimat zmiania się wszędzie i płata figle w różnych częściach świata, więc nie można być niczego pewnym. Trzeba mieć w tym wszystkim troszkę szczęścia :)
skunk
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 04.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skunk » 23.09.2008 08:11

Witam!
Przedstawiam zdjęcie bury z dnia 20.09.2008

http://img254.imageshack.us/img254/3430/dsc04937by7.jpg

Pozdrawiam
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 23.09.2008 11:38

Bylismy od 1-15wrzesnia.
Codziennie piękna pogoda, na wyspach ok.35st.Raz popadało ale to w nocy..
4raz jestem we wrześniu(najpóźniej wyjeżdżaliśmy z Chorwacji 20wrzesnia) i też przeżyłam już ulewy, grad,burę.
Zazwyczaj załamanie nie trwa dłużej niż 3dni.
Gdy wracaliśmy pogoda zaczynała się psuć, zaczynało padać i temp spadła do 25st.
Przy Sv.Rok jak zresztą w zeszłym roku wiatr nieomal nas zmiatał z autostrady.
Po wyjechaniu z tunelu szok 7st...i tak już do Polski..lało i wiało :?
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 24.09.2008 16:03

Pełni obaw (pierwszy raz we wrześniu) 05/09 ruszyliśmy do Cro...
Przez cały pobyt, do 13/09 słońce, temperatury w ciągu dnia 30 - 35 st., wieczorami po zmroku 27 - 28 st. :D 8) . W nocy ze dwa razy trochę pokropił deszcz. W dniu wyjazdu, 13/09 tuż za Splitem, deszcz, a im dalej tym intensywniej lało. Przestało padać dopiero w okolicach Wiednia :!:

pozdr

P.S.
W Makarskiej, Drveniku i na Hvarze rozgladaliśmy się za FABIĄ pomarańczową i kilkoma innymi :wink: , ale niestety... :?
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.09.2008 14:39

Melduje (przepraszyam za brak polskich liter ale brak) ze w Orebicu pogoda w kratke, nie padalo odkad tu jestesmy czyli od 15 wrzesnia ale pogoda iscie plazowa byla tylko przez 4 dni reszta raczej wyviecykow, pochmurno wiatr. za dwa dni wracamy. pogoda kiepska ale i tak kocham Chorwacje
zum
Globtroter
Posty: 34
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zum » 28.09.2008 12:42

Właśnie wróciłem z CRO (wyspa Brać, m. Bol). Byłem od 13 do 26 września.
Raz tylko załozyłem długie spodnie. W sumie przez 2 dni nie było warunków do plażowania. W nocy temp. 15-18 stopni, w dzień 24-28.
Raz w nocy padał deszcz i raz w dzień. Jesteśmy opaleni i bardzo zadowoleni. Ale pogoda w CRO jest bardzo nieprzewidywalna. Często nad stałym lądem widzelismy czarne chmury (gdzieś w okolicach Makarskiej), a my w tym czasie leżelismy na plaży.
W przyszłym roku obieramy ten sam kierunek... pozdrawiamy wszystkich CROmanaków... :D
szchrzaszcz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 26.08.2008
Temperatura wody

Nieprzeczytany postnapisał(a) szchrzaszcz » 02.10.2008 09:27

Spędziłem wakacje w Chorwacji i Czarnogórze od 30.08 do 10.09 pogoda super jak zawsze, natomiast niemile zaskoczyła mnie temperatura wody. Oczekiwałem temperatur jak poprzednio 23-25 a tu temperatura 19-20 stopni. Kąpałem się w BaskaVoda, okolice Dubrownika oraz Herceg Nowi (Czarnogóra) w różnych terminach w tym okresie. Za każdym razem było to samo pomimo że temperatura powietrza była 35 stopni.
Pozdrawiam

Następnym razem ruszę trochę wcześniej.
Ariel123
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 08.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ariel123 » 03.10.2008 08:27

Witam, byłem w Makarskiej 19-30.09 :) Pogoda w kratkę, ale wróciłem opalony i wygrzany. Wieczorem zakładałem bluzę. Było bossko :) Mało turystów, puste plaże, wolne stoliki w tawernach i piękne zachody słońca.

Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Początek wrzesia zapowiada się kiepsko :( - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone