Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po Pagu i Cresie przygoda nas niesie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 18.04.2012 12:58

to teraz mąż będzie pił piwo do obiadu, a Maslinka za kierownice :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.04.2012 13:47

Paweł BB napisał(a):to teraz mąż będzie pił piwo do obiadu, a Maslinka za kierownice :D

Zobaczymy, kto będzie pił piwo do obiadu :lol:

Nie należę do "potulnych" kobiet (takich na szczęście jest chyba coraz mniej :twisted:), a i z pójściem na kompromis mam problem ;)

Nie zrobiłam prawa jazdy po to, żeby mąż mógł pić piwo :lol:, tylko, żebym miała przyjemność z prowadzenia samochodu :D Bo to jest przecież duża przyjemność i szkoda by było jej sobie odmawiać :lol:
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 18.04.2012 14:04

Wiem coś o ,,potulnych" kobietach ze Śląska (np. moja żonka :D ). Niestety to ja zawsze jestem kierowcą w takich sytuacjach.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.04.2012 14:05

Paweł BB napisał(a):Wiem coś o ,,potulnych" kobietach ze Śląska (np. moja żonka :D ). Niestety to ja zawsze jestem kierowcą w takich sytuacjach.

Hihi ;)
Widzę, że dobrze znasz temat :D
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 18.04.2012 14:11

ale daleki jestem od narzekania, dla mnie Ślązaczki są super :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 18.04.2012 14:14

Paweł BB napisał(a):ale daleki jestem od narzekania, dla mnie Ślązaczki są super :)

Miło mi to słyszeć, mimo że Ślązaczką tak do końca się nie czuję ;) Jestem dopiero drugim pokoleniem urodzonym tutaj, nie wychowałam się w śląskim domu, w typowo śląskiej rodzinie. Ale oczywiście jakoś tam jestem ze Śląskiem związana i w żadnym wypadku się tego nie wypieram :)

Pozdrawiam :papa:
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 18.04.2012 14:28

Moja żona też nie jest typową Ślązaczką. To ,,Podbeskidka" :D z Bielska-Białej.
Pozdrawiam
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 26.04.2012 14:51

Witam,
Relacja jak zwykle świetna :) Przeczytałam wszystkie Twoje relację! "Przez" Ciebie jeżdżę pod namiot, kupuję ponton żeby pływać i zwiedzać zatoczki, zaczęłam jeść oliwki i wiele innych rzeczy przez Ciebie zaczęłam :D

W tym roku znowu jadę pod namiot i chcę kupić lodówkę, bo do tej pory jakoś obywało się bez, ale nie wiem jaką żeby dobrze trzymała zimno, możesz mi napisać jaką Ty masz? I czy trzeba mieć kapoki jak się pływa kajakiem/pontonem?

Pozdrawiam :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 26.04.2012 17:51

wisienka125 napisał(a):Witam,
Relacja jak zwykle świetna :)

Witaj, Wisienko! Dzięki :)

wisienka125 napisał(a):"Przez" Ciebie jeżdżę pod namiot, kupuję ponton żeby pływać i zwiedzać zatoczki, zaczęłam jeść oliwki i wiele innych rzeczy przez Ciebie zaczęłam :D

Ooo, aż się boję zapytać, do jakich to innych rzeczy Cię nakłoniłam 8O ;)

wisienka125 napisał(a):W tym roku znowu jadę pod namiot i chcę kupić lodówkę, bo do tej pory jakoś obywało się bez, ale nie wiem jaką żeby dobrze trzymała zimno, możesz mi napisać jaką Ty masz?

Czerwoną :lol:

A tak serio, taką z ogniwem Peltiera na 12 i 230 V, najtańsza z alledrogo, kupiona 6 lat temu.


wisienka125 napisał(a):I czy trzeba mieć kapoki jak się pływa kajakiem/pontonem?

Szczerze mówiąc, nie wiem. Chyba nie trzeba, bo ponton czy kajak, jako napędzany siłą rąk, nie jest traktowany jak pełnoprawna jednostka pływająca. Sądzę, że nie trzeba, ale warto, żeby mieć coś miękkiego do podłożenia pod głowę na plaży :lol: Ja wykorzystuję mój kapok tylko do tego celu 8)

Pozdrawiam :papa:
wisienka125
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 08.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) wisienka125 » 30.04.2012 17:48

Aa to muszę poszukać jakiejś lodówki, ale jak czytam to one chłodzą 15-20 stopni, to wystarczy?

Jeny już za 36 dni wyjeżdżamy a jeszcze tyle rzeczy trzeba kupić i przygotować :D a jeszcze ślub po drodze do którego też jeszcze sporo trzeba załatwić, ale jakoś bardziej o wyjeździe myślę - może to dobrze bo się tak ślubem nie stresuję :D

Pozdrawiam :)
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 13.05.2012 23:06

dzięki Tobie policzyliśmy dni do wyjazdu do cro (70-73). Na szczęście jeszcze nie wiemy gdzie dokładnie jedziemy - tam gdzie oczy poniosą..... :D
Pozdrawiamy
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 14.05.2012 11:42

Paweł BB napisał(a):Na szczęście jeszcze nie wiemy gdzie dokładnie jedziemy - tam gdzie oczy poniosą..... :D
Pozdrawiamy

Fajnie jest jeszcze nie wiedzieć :D
My też pojedziemy przed siebie 8)
martos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 05.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) martos » 13.06.2012 11:40

Maslinka, super relacja ! :) Wynotowałam najważniejsze wiadomości i oczywiście też do druku .

W tym roku wybieram się do Bosany jednak okolice też planuję pozwiedzać, w końcu jest tyle ślicznych miejsc ! Powiedz mi jak to jest z kawałkiem wolnego miejsca dla siebie? O której ludzie się zjeżdżają na zatoczki itp. ? Planuję wyruszać przed wszystkimi z rana, tak , żeby jak najwięcej zobaczyć bez obawy, że będzie już zajęte :P
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.06.2012 12:26

martos napisał(a):Maslinka, super relacja ! :)

Witaj, Martos! Dzięki :)

Trudno mi powiedzieć, o której trzeba być, żeby w zatoczkach było pusto. My nie należymy do skowronków i raczej późno wybieramy się z campingu ;) Nawet jak uda się wstać wcześniej, bo duchota wygoni nas z namiotu, dużo czasu mija, zanim wyjedziemy z campu. Inaczej jest, jeśli chodzi o przycampingowe plaże, na których jestem często przed śniadaniem, na poranne snurkowanie, czyli koło 8:00.

W popularnych paškich zatoczkach (Bošana, Ručica koło Metajny) na pewno od rana są ludzie. Ale na pewno im wcześniej, tym lepiej. Pusto jest na małych plażach niedostępnych z lądu. Jeśli zależy Wam na takich intymnych miejscach ;), warto wyposażyć się w jakieś pływadełko - ponton czy kajak.

Pozdrawiam :papa:
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 13.06.2012 12:35

Czytałam relację na bieżąco a teraz do niej wróciłam planując tegorczne wakacje :D wygląda na to, że większą ich część spędzimy na wyspach Cres i Losinj mając za bazę wypadową camp Bijar w Osorze :)

I mam pytanko dotyczące tej mapki:

maslinka napisał(a): Ciąg dalszy wyspy Losinj:
Obrazek


Widać na niej drogę prowadząca przez środek wyspy, praktycznie na sam koniec (z Mali Losinj na prawo prze górę Sv. Ivan)). Wygląda ona na tej mapce na drogę dla samochodów. Od niej odchodzą dróżki w stronę moża z podanymi czasami przejść. Mam mapę Cresu i Losinj wyd. Freytag i berndt i tam takiej drogi nie ma. Jedyna droga dla samochodów prowadzi do Veli Losinj i tam się kończy. Nie wiesz może jak to z tymi drogami jest? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po Pagu i Cresie przygoda nas niesie - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone