Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po obu stronach Pirenejów: spalona ziemia katarów

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.11.2011 13:49

mahadarbi napisał(a):Obłędne tym bardziej! A jakieś oznaki życia tam się tliły? :wink:

Niespecjalnie. Przypominało to bardziej skansen, niż normalnie funkcjonującą wioskę.

Crayfish napisał(a):Fajny klimat ma to miasteczko.
Nie czuje się, że żyjemy w XXI w, ... ba - nawet XX w. nie czuć.

A tego typu miejscowości jest tam naprawdę mnóstwo.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 20.11.2011 15:50

Franz napisał(a):
mahadarbi napisał(a):Obłędne tym bardziej! A jakieś oznaki życia tam się tliły? :wink:

Niespecjalnie. Przypominało to bardziej skansen, niż normalnie funkcjonującą wioskę.



O knajpę/restaurację aż się lękam pytać w takim razie... :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 20.11.2011 19:28

mahadarbi napisał(a):O knajpę/restaurację aż się lękam pytać w takim razie... :wink:

Nie lękaj się! ;)
Pokrzepienie dla ciała znajdziesz w refektarzu, graniczącym z krużgankami, gdzie syciliśmy potrzeby ducha. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 20.11.2011 19:40

Ileż można karmić ducha? :wink: A ciało? Co z ciałem?! :lol:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.11.2011 00:08

mahadarbi napisał(a):Ileż można karmić ducha? :wink: A ciało? Co z ciałem?! :lol:

Ależ, Aniu, przecież napisałem, że pokrzepienie dla ciała znajdziesz w refektarzu.
Na wszelki wypadek przytoczę słowa napisane w poprzednim odcinku wspomnień:

Niektóre funkcje kopmleksu są kontynuowane w zaskakujący dla nas sposób - w refektarzu nadal można się stołować. Tyle, że dziś to nie mnisi go używają, tylko zasobni w fundusze turyści, gdyż funkcjonująca tam restauracja do tanich nie należy.

Noo... chyba, że Tobie inne potrzeby ciała na myśli...
;)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.11.2011 11:11

Franz napisał(a):Tyle, że dziś to nie mnisi go używają, tylko zasobni w fundusze turyści, gdyż funkcjonująca tam restauracja do tanich nie należy.


Ależ, Wojtku, ależ, ależ, ja do tego zmierzam, że do tanich nie należy, więc refektarz ominę szerokim łukiem. Ja czytam ze zrozumieniem, naprawdę :wink:

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.11.2011 12:31

mahadarbi napisał(a):Ależ, Wojtku, ależ, ależ, ja do tego zmierzam, że do tanich nie należy, więc refektarz ominę szerokim łukiem. Ja czytam ze zrozumieniem, naprawdę :wink:

Jednakowoż, Aniu, mniemałem, że Cię fotki tak pochłonęły, iż umknął Ci ten przyziemny fragment tekstu. Zaprawdę, daleki jestem od suponowania, że rozumienie Twoje czytaniu w biegłości nie dorównuje. ;)

Dwa grzyby w barszczu? Niee... Dwóch knajp w tej małej wiosce nie było.
Wprawdzie zdarzało mi się zawitać również do niewiele większych miejscowości, gdzie knajpek po kilka było, ale tamte leżały na bardziej uczęszczanych szlakach turystycznych.

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.11.2011 12:39

Franz napisał(a):Jednakowoż, Aniu, mniemałem, że Cię fotki tak pochłonęły, iż umknął Ci ten przyziemny fragment tekstu.


No tak, jakbym skupiła się li tylko na fotkach, oberwałoby mi się za to, że nie czytam tekstu. Jak podkreślam tekst, wypominasz mi brak słowa o fotach :wink: Otóż, Wojtku - wszystko WSZYSTKO jest u Ciebie spójne i świetne! I nie doszukuj tu się grama złośliwości. Mówię serio. Tak spójne, że nie umiem wrażeń mych dzielić na lepsze foty czy jeszcze lepszy tekst.


Franz napisał(a):Dwa grzyby w barszczu? Niee... Dwóch knajp w tej małej wiosce nie było.
Wprawdzie zdarzało mi się zawitać również do niewiele większych miejscowości, gdzie knajpek po kilka było, ale tamte leżały na bardziej uczęszczanych szlakach turystycznych.


Dopytuję, bo kamienne wioski tak bardzo mi się podobają, że chcę sobie zwizualizować moją kiedyśtam podróż tam właśnie :D

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.11.2011 16:01

mahadarbi napisał(a):No tak, jakbym skupiła się li tylko na fotkach, oberwałoby mi się za to, że nie czytam tekstu. Jak podkreślam tekst, wypominasz mi brak słowa o fotach :wink:

Wybacz, jeśli cokolwiek zabrzmiało jak wypomnienie. Nie miałem takiego zamiaru. :)

mahadarbi napisał(a):I nie doszukuj tu się grama złośliwości. Mówię serio. Tak spójne, że nie umiem wrażeń mych dzielić na lepsze foty czy jeszcze lepszy tekst.

Dziękuję. Staram się zachować jakąś równowagę i nie szpikować nadmiarem informacji, co przychodzi mi tym łatwiej, że pisanie nigdy nie było moja mocną stroną. Ja mam duszę matematyka i jest mi łatwiej napisać:

2+ 2 = 4

aniżeli:

Jeśli weźmiemy liczbę jednocyfrową "dwa" i dodamy do niej taką samą liczbę, mianowicie również "dwa", to w efekcie otrzymamy wynik w postaci liczby "cztery". W zasadzie.

:lol:

mahadarbi napisał(a):Dopytuję, bo kamienne wioski tak bardzo mi się podobają, że chcę sobie zwizualizować moją kiedyśtam podróż tam właśnie :D

Wiesz, pewne rzeczy mogły się już zmienić - opisuję wyprawę sprzed kilku lat. A co do kamiennych wiosek i miasteczek, to jeszcze siĘ tu wiele pojawi. Łącznie z prawdziwym zagłębiem romańskich kościółków. 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 21.11.2011 16:10

Franz napisał(a):Wybacz, jeśli cokolwiek zabrzmiało jak wypomnienie. Nie miałem takiego zamiaru. :)


No już, już, droczymy się tak trochę przecież :wink:


Franz napisał(a):Dziękuję. Staram się zachować jakąś równowagę i nie szpikować nadmiarem informacji, co przychodzi mi tym łatwiej, że pisanie nigdy nie było moja mocną stroną.


Proszę. Choć po raz któryś powtórzę się, że piszesz równie dobrze jak liczysz :wink:

Franz napisał(a):A co do kamiennych wiosek i miasteczek, to jeszcze siĘ tu wiele pojawi. Łącznie z prawdziwym zagłębiem romańskich kościółków. 8)


Dlatego nie zamierzam zbytnio się oddalać z tego miejsca :D

Pozdrawiam,
Anka
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 21.11.2011 22:27

mahadarbi napisał(a):Choć po raz któryś powtórzę się, że piszesz równie dobrze jak liczysz :wink:

No już, już, droczymy się tak trochę przecież :wink:

:roll: :lol:

;)

Pozdrawiam,
Wojtek
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 22.11.2011 00:38

Fajnie se pogadaliśta...

Mnie się najbardziej poza górami podobały właśnie te kamienne wioski (najładniejsza jest chyba Torla, choć zadbanie idzie tam łeb w łeb z tłumami...), oraz ufortyfikowane osiedla na wzgórzach lub skałach.

Pozdrawiam.
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 22.11.2011 10:19

Fatamorgana napisał(a):Fajnie se pogadaliśta...

Bo my tak lubimy trzy po trzy czasem :wink:

Fatamorgana napisał(a):Mnie się najbardziej poza górami podobały właśnie te kamienne wioski...


No to dołączysz do nas i pogadamy o tym, tak? :wink:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 22.11.2011 11:27

Fatamorgana napisał(a):Mnie się najbardziej poza górami podobały właśnie te kamienne wioski (najładniejsza jest chyba Torla, choć zadbanie idzie tam łeb w łeb z tłumami...), oraz ufortyfikowane osiedla na wzgórzach lub skałach.

Właśnie. Torla wygląda ładnie, ale przepychanie się w tłumie skutecznie mnie odstręcza. ;)

mahadarbi napisał(a):Bo my tak lubimy trzy po trzy czasem :wink:

3 x 3

:lol:

Pozdrawiam,
Wojtek
mahadarbi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2247
Dołączył(a): 31.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahadarbi » 22.11.2011 11:28

Franz napisał(a):3 x 3


Czy nawet :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po obu stronach Pirenejów: spalona ziemia katarów - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone