Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Po obu stronach Pirenejów: spalona ziemia katarów

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2010 21:57

Pozwól Franz, że przysiądę przy kolejnej Twojej relacji :D
Osobiście zaliczyłem tylko te...Costy :wink: no i Barcelonę....a Twoja jakość to inna jakość :lol:
Pozdrawiam
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 02.09.2010 22:26

Pięknie :hearts:
No i właśnie teraz ta północna Hiszpania kusi...
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 02.09.2010 22:37

Ale cuda!
Zdjęcie z mostem i to z "plażą" i z torami i z ....
Poprostu bajka.....!!!!
8O 8O :D :D

---
Czy to z torami mogłabym prosić na maila w oryginalnej wielkości?
mutiaq(maupiszon)interia.pl
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 02.09.2010 23:58

Joanka23 napisał(a):Ale tam jest ładnie!...

Prawda?.. 8)

Joanka23 napisał(a):Wywołujesz zdjęcia Franz?... - bo ja jakbym takie posiadała to wywołałabym obowiązkowo!...

Nie, zostawiam wyłącznie w wersji elektronicznej. Nie miałbym co robić z tradycyjnymi zdjęciami, albumami. Regały mam zapełnione książkami. :D

slapol napisał(a):Pozwól Franz, że przysiądę przy kolejnej Twojej relacji
Osobiście zaliczyłem tylko te...Costy no i Barcelonę....a Twoja jakość to inna jakość

Cieszę się, że zajrzałeś i zamierzasz zostać. :)
Mówisz, ze jakość inna? Nooo... zdaję sobie sprawę, że odbiegam nieco od standardów. Można się tylko zastanawiać, czy to na pewno dobrze. :lol:

marsylia napisał(a):Pięknie
No i właśnie teraz ta północna Hiszpania kusi...

Bardzo mi miło, że tu jesteś. Niestety, muszę lojalnie ostrzec, że to wybrzeże należy do przyszłej relacji. Tu wystąpiło na zasadzie dygresji.
W tym wątku woda będzie się pojawiała najczęściej w postaci jezior.

mutiaq napisał(a):Ale cuda!
Zdjęcie z mostem i to z "plażą" i z torami i z ....
Poprostu bajka.....!!!!

Plaże, wybrzeże - to w kolejnej relacji. Zapuszczona, nieużywana wąskotorówka jeszcze się tu pojawi.

mutiaq napisał(a):Czy to z torami mogłabym prosić na maila w oryginalnej wielkości?

Poszło, Kasiu.
Gdybyś przypadkiem nie otrzymała - daj znać.

Pozdrawiam,
Wojtek
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 03.09.2010 08:41

Franz napisał(a):Bardzo mi miło, że tu jesteś. .

Franz, jestem w każdej Twojej relacji, tylko skrytoczytacz ze mnie :lol:
Bo mnie zazdrość zżera, że w tylu miejscach byłeś :wink: :wink: :wink:
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008
Re: Po obu stronach Pirenejów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 03.09.2010 09:33

Franz napisał(a): Gdy po raz pierwszy zobaczyłem mezquitę, zostałem nią oczarowany już na zawsze.
Trafiony zatopiony - to jest niesamowite miejsce :D

A najciekawsze są równoległe względem siebie autostrady, z których jedna jest płatna, a druga bezpłatna. Nie rozgryzłem jeszcze tej filozofii
Masz rację jest to niezła zagadka :D Chociaż Bartek miał na to jakaś teorię - muszę go zapytać :D

Franz napisał(a):Niektóre są przepiękne. :)
Właśnie widzę - pięknie :hearts: Costa Verde - czyli ta północno - zachodnia Hiszpania, z której zrezygnowaliśmy :wink: No cóż - jak spadać to z duuużego konia :wink: :lol:


pozdrawiam serdecznie
Magda

p.s. A mapki będą :wink: :lol:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 03.09.2010 12:04

Franz napisał(a):
mutiaq napisał(a):Ale cuda!
Zdjęcie z mostem i to z "plażą" i z torami i z ....
Poprostu bajka.....!!!!

Plaże, wybrzeże - to w kolejnej relacji. Zapuszczona, nieużywana wąskotorówka jeszcze się tu pojawi.

mutiaq napisał(a):Czy to z torami mogłabym prosić na maila w oryginalnej wielkości?

Poszło, Kasiu.
Gdybyś przypadkiem nie otrzymała - daj znać.

Pozdrawiam,
Wojtek

Więc oczekuję na te plaże CUDA! :)
Zdjęcie otrzymałam , dziękuję! :)
Ah, oh..
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.09.2010 13:21

mutiaq napisał(a):Więc oczekuję na te plaże CUDA!
Zdjęcie otrzymałam , dziękuję!

Jeśli by Ci się jeszcze cokolwiek szczególnie spodobało, to tylko daj znać - doślę w większej rozdzielczości. :)

Tymona napisał(a):Trafiony zatopiony - to jest niesamowite miejsce

Dla mnie - po granadzkiej Alhambrze, która kładzie na łopatki wszystko inne - to kordobańska mezquita i sewilski alcazar są najpiękniejszymi miejscami w Andaluzji.

Tymona napisał(a):Właśnie widzę - pięknie Costa Verde - czyli ta północno - zachodnia Hiszpania, z której zrezygnowaliśmy No cóż - jak spadać to z duuużego konia

Nigdy nie da się zobaczyć wszystkiego. :D Niestety, zawsze trzeba wybierać.
Myślisz, że ja nie żałowałem tam na miejscu, że czas nie jest z gumy?.. ;)

Tymona napisał(a):p.s. A mapki będą

Zostały tylko u mnie w Personal Gallery. ;)

marsylia napisał(a):Franz, jestem w każdej Twojej relacji, tylko skrytoczytacz ze mnie :lol:

Ja dopiero z jedną Twoją jestem na bieżąco ... :oops:

marsylia napisał(a):Bo mnie zazdrość zżera, że w tylu miejscach byłeś :wink: :wink: :wink:

Wiesz... czasem patrzę na młodych ludzi i gdzieś tam pika mnie taki kolec zazdrości. Że teraz tak łatwo podróżować, że wszystko jeszcze przed nimi i że... mają na to tyyyle czasu.

A potem wezmę w dłoń kufel piwa albo kieliszek wina, poczuję chłód napoju na podniebieniu i westchnę: ale jednak to i owo mi się w życiu udało... 8)

Pozdrawiam,
Wojtek
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 03.09.2010 13:35

Franz napisał(a):A potem wezmę w dłoń kufel piwa albo kieliszek wina, poczuję chłód napoju na podniebieniu i westchnę: ale jednak to i owo mi się w życiu udało... 8)


I to jest najpiękniejsze! Twoje zdrowie Wojtek - gdzieś wieczorem wynajdę jakąś lampkę rrrrriojy i wypiję :lol:

Nie mam zamiaru zaglądać Ci w metrykę :lol: ale chyba nie jestem tu jedyną, która czuje potworny głód świata czytając Twoje relacje i zastanawia się - czy ja zdażę w swoim życiu choć 1/4 tego wszystkiego zobaczyć :D (jak mawia Tymonka - może jak będe miała taka brodę jak Ty :lool: )

Też jestem skrytoczytacz, bo za Tobą trudno nadążyć :lol:

Mi wspomniane Costy są raczej słabo znane, bo ja to tak w środku bardziej :lol: Ale wiem, że tu będzie wszystko i z przyjemnością będę tu zaglądać i podkradać pomysły :D
Pozdrawiam!
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 03.09.2010 17:17

U-la (było: shtriga) ;) napisał(a):Też jestem skrytoczytacz, bo za Tobą trudno nadążyć

Też mam biedę za samym sobą nadążyć. :twisted:
Powstały aktualnie spore zaległości na mojej stronce. Dopiero kończę majowo-czerwcową Macedonię. Eeeech...

U-la napisał(a):Twoje zdrowie Wojtek - gdzieś wieczorem wynajdę jakąś lampkę rrrrriojy i wypiję

Jak już nie będę musiał dziś za kierownicą zasiąść, też wypiję twoje zdrowie. Zapewne będzie to piwko tym razem. :)

Joanka23 napisał(a):Tymona mi obiecała, że wygrzebie jakieś zdjęcia Portugalczyków i Hiszpanów... :lol: ...na Ciebie też mogę liczyć? :wink: :lol:

Wprawdzie mógłbym oberwać po mordzie, gdybym im w oczy rzucił, że są Hiszpanami, ale w tym kraju to chyba co drugi się za takowego nie uważa. Niemniej, są wliczani do populacji, zwanej przez nas ogólnie Hiszpanami.

Oto kilku specjalnie dla Ciebie: :)

Obrazek

Obrazek

Tylko obchodź się z nimi ostrożnie. Bo - jak widać na załączonym obrazku - to jest towar kruchy i delikatny. :lol:

Obrazek

Pozdrawiam,
Wojtek
nomad
Cromaniak
Posty: 656
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) nomad » 03.09.2010 19:24

:) Wojtek może w tej relacji dotrzymam Ci kroku, ale już gubię się w tych relacyjnych drogowskazach na różne zakątki świata.

Ty sam zagęszczasz sieć własnych wędrówek-6 relacji równoczesnych 8O i ta doskonała pamięć do wszystkich miejsc i zdarzeń.

Wielki podziw za całokształt dokonań.

Pozdrawiam.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.09.2010 20:00

Wojtku, jestem i ja.
Zdjęcia, jak zwykle, przepiękne! Hiszpania to dla mnie zupełnie obcy teren, ale bardzo chciałabym ją poznać. Mam nadzieję, że niedługo mi się uda. A teraz z przyjemnością popatrzę sobie na nią Twoimi oczami :D
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 04.09.2010 10:42

Franz napisał(a):Oto kilku specjalnie dla Ciebie: :)


8O dziękuję! :lol: ... fotki odlotowe! - jeszcze napisz, gdzieś Ty takich przebierańców wynalazł :lol:
...ja to myślałam, że jakiegoś toreadora mi tu zapodasz :wink: :lol: a nie takich chuderlaków :wink: :lol:





...no ale już rodzaj męski mamy :lol: ... to teraz przyszedł czas na rodzaj żeński :wink: ... - żebyśmy całościowy obraz kraju i jego mieszkańców mieli!
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 04.09.2010 13:28

Franz napisał(a):
Joanka23 napisał(a):Wywołujesz zdjęcia Franz?...

Nie, zostawiam wyłącznie w wersji elektronicznej. Nie miałbym co robić z tradycyjnymi zdjęciami, albumami. Regały mam zapełnione książkami. :D


Powiem Ci, że z jednej strony wielka szkoda, bo prawdziwe perełki masz w tych zdjęciach! /szczególnie te krajobrazy! - zawsze napatrzeć się nie mogę.../.
Jednak z drugiej strony to rozumiem, bo zważywszy na ilość Twoich podróży to pewnie jeden regał na albumy mogło by być mało...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.09.2010 19:09

Wojtek...sorki wiesz ...nie dawaj już tych chuderlaków...ani tych lasków.... :? ...te górki też takie przeciętne....łeee już nudzi mnie ta relacja... :wink: :lol:
Wojtek, jedź se na Grenlandię na przykład...fotnij Eskimosa lub lepiej Eskimoskę....to będzie czad.... :lol:
Pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Po obu stronach Pirenejów: spalona ziemia katarów - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone