Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pływanie pontonem w Chorwacji

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 22.09.2009 19:56

terenowiec napisał(a):Jacek - nie bądź sknera - napisz coś o swojej łodzi w zaproponowanym przez mnie dziale. Podziel się całą swoją wiedzą. Bardzo by się przydała!


W sumie już nie mam łodzi - pojechała po Chorwacji do Wrocławia razem z przyczepą , teraz mogę napisać o następnej skorupie przed domem , tylko na razie nie ma o czym pisać ,bo jest tylko sklejona ,a poza tym goła jak święty turecki :D

Powolutku kompletuję osprzęt ,poleruję i spawam nierdzewkę,żona szyje tent i plandekę , buduję następną podłodziówkę - to będzie już 3 łódka ,więc mam nadzieję ,że prawie doskonała - myślę tu o innym wybalastowaniu , i inaczej wkleiłem wzmocnienia kadłuba( mocno go usztywniłem) trochę mniejszy silnik, inaczej urządzona kabinka - to na razie małe łódeczki ,ale i tak sprawiają sporą frajdę ....
Na wiosnę będzie gotowa , opływam w maju i znów na Jardan :D
Docelowo marzeniem jest Galeon 390 fly ale nie mam na razie drobnych :D lecz wszystko przed nami ... :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.09.2009 20:33

Jacek L napisał(a):
Docelowo marzeniem jest Galeon 390 fly ale nie mam na razie drobnych :D lecz wszystko przed nami ... :wink:

... i 200l na samo odkręcenie manetki.... :lol:
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 22.09.2009 20:40

Jacek, to może aby nie zaśmiecać tego wątku, dałbyś jakiś namiar do siebie, bo mieszkamy blisko, i chętnie bym do Ciebie podjechał obejrzeć sprzęt. Mój numer to: 606 28 64 73.
Pozdrawiam Andrzej
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 23.09.2009 05:50

terenowiec napisał(a):Jacek, to może aby nie zaśmiecać tego wątku, dałbyś jakiś namiar do siebie, bo mieszkamy blisko, i chętnie bym do Ciebie podjechał obejrzeć sprzęt. Mój numer to: 606 28 64 73.
Pozdrawiam Andrzej


Na pewno się odezwę ,a spotkanie może po 10 października ? do tego czasu muszę zakończyć pracę ,więc jestem raczej nieosiągalny.
Tel. zapisałem i zadryndam na w najbliższych dniach :wink:
Pozdrav.
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 23.09.2009 18:18

Dzięki Jacek za sygnał i przesyłam Ci mojego maila: kaczmarek-slowo(małpa)tlen.pl
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 23.09.2009 20:12

fakt - miło się gadało - potwierdzam zaproszenie .... a teraz e-mail ... adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl czy tak jest dobrze ? to jak się umówiliśmy wyślę fotki ..... mój nr już masz ,więc nie zgubimy się :D
Pozdrav
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 23.09.2009 20:23

FUX napisał(a):... i 200l na samo odkręcenie manetki.... :lol:


eeeee nie przesadzaj .... to są silniki diesla ,najprawdopodobniej od Man,a fakt na pełnych obrotach ok 30 l razy 2 ale jak kogoś stać na taki jacht, to i na paliwo też drobne znajdzie - przynajmniej powinien :D

i drogi kolego Fux - nie bądź taki zasadniczy - nie niszcz marzeń ....... :D
terenowiec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) terenowiec » 23.09.2009 20:38

Prawie dobrze, bo kaczmarek z małej litery. Nie wiem, czy ma to znaczenie, ale dla pewności lepiej z małej.
sandraimarcin
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sandraimarcin » 29.09.2009 01:18

Witam,

mam możliwośc kupna pontonu z silnikiem mercury ale :?


sprzedający nie ma do niego żadnych dokumentów, przywiózł go ze Szwecji lub Norwegii, ponton jest w Polsce zarejestrowany jako łódź rekreacyjna lub coś w tym stylu. Ma na burcie oczywiście numer.
Zastanawia mnie brak dokumentów i papierów na silnik. Ponton ma z 8 lat.
Czy to normalne czy podejrzane wg. Was ?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 29.09.2009 06:46

ZAGRANICA:
Złodzieje z Polski kradną łodzie i silniki w Norwegii
Norwegię opanowali polscy złodzieje. Ich specjalnością są kradzieże łodzi motorowych i silników, których setki znikają rocznie z bezpiecznych dotąd przystani.

Skandynawia przeżywa najazd polskich przestępców. Po Szwecji, do której gangi przemycają setki kilogramów amfetaminy, w zainteresowaniu półświatka znalazła się Norwegia. ­ Niestety, jak wskazują norweskie statystyki, jesteśmy na pierwszym miejscu wśród cudzoziemców, jeżeli chodzi o stwierdzone przestępstwa typu przemyt alkoholu, papierosów, narkotyków, a także kradzieże aut, jachtów, łodzi i silników do nich ­ mówi współpracujący z norweską policją podinsp. Arkadiusz Skrzypczak z Centrum Szkolenia Policji w Legionowie.



Kodeks Karny napisał(a):Art. 291.
§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej
zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


Brak dokumentów.... Zalecałbym dużą ostrożność.
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 29.09.2009 08:08

Czy to normalne czy podejrzane wg. Was ?[/quote]



hej miałem wiele takich pontonów i silników podstawą jest byś zrobił umowę ze sprzedającym taką jak na auto wpisujesz tam nr pontonu ( z jego tabliczki znamionowej i silnika i po problemie. możesz też pojechac na policje i sprawdzic nr w centralnej bazie .
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 29.09.2009 14:12

niedzwiedz40 napisał(a):możesz też pojechac na policje i sprawdzic nr w centralnej bazie .

W jakiej centralnej bazie - jest coś takiego? Podczas rejestracji (przynajmniej w Starostwie Powiatowym) wszystko odbywa się na "oświadczenie", więc ewentualny złodziej mógł oświadczyć cokolwiek i dostać numer.
Mam też jakieś podskórne przeświadczenie, że "bardziej cywilizowane" narody (czytaj "bardziej liberalne" kraje) mniej zważają na papierologię dla takich "zabawek plażowych" (podobnie jak ja nie przechowuję dokumentu zakupu gdy kupię np szkrabowi rękawki do pływania 8) )

Dodatkowo - nie zawsze sprzedający pokazuje podczas sprzedaży dokument, na podstawie którego on kupił dany sprzęt (a na pewno nie ma jak łatwo zweryfikować legalności takiego "dokumentu").
Generalnie na dokumencie sprzedaży (nawet samochodu) sprzedający tylko oświadcza, że np:
(...) pojazd będący przedmiotem umowy stanowi jego własność, jest wolny od wad prawnych oraz praw osób trzecich, że nie stanowi on również przedmiotu zabezpieczenia (...)
Jak kupujesz kradziony (i o tym nie wiesz) - to problem karny sprzedającego (Ty co najwyżej tracisz kasę wydaną na zakup)

sandraimarcin - ile sprzedający chce za ten sprzęt? (czyli ile możesz stracić w razie konfiskaty? - jakby się wydało :o .........)
Jacek L
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 629
Dołączył(a): 10.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek L » 29.09.2009 15:59

sandraimarcin napisał(a):Witam,

mam możliwośc kupna pontonu z silnikiem mercury ale :?


nr silnika ,czy zgadza się ze stanem faktycznym i czy nikt nie zgłaszał kradzieży sprawdzisz w autoryzowanym serwisie - zadzwoń i podaj nr silnika - dowiesz sie rocznika i czy nie jest poszukiwany ...
Jeśli ma tabliczkę znamionową to najprawdopodobniej jest OK


czasami zdarza się ,że ktoś nie ma papierów - ale to nie znaczy ,że sprzęt jest kradziony - nie przesadzajmy ... :D ale ostrożności nigdy za wiele... :wink:
niedzwiedz40
Croentuzjasta
Posty: 210
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) niedzwiedz40 » 29.09.2009 21:42

jak podpływa do ciebie policja wodna i sprawdza ci sinik jego nr to właśnie sprawdza w tej centralnej bazie gdzie są zgłoszenia z całej UE
D1ALVARO
Croentuzjasta
Posty: 295
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) D1ALVARO » 01.10.2009 08:16

niedzwiedz40 - dokładnie, dlatego lepiej uważać na okazje i silniki bez osprzętu typu manetka i kable :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Pływanie pontonem w Chorwacji - strona 72
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone