Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvice maj 2009 na pożegnanie Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Plitvice maj 2009 na pożegnanie Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2009 20:50

....dla wszystkich którzy byli i aby zachęcić tych co nie byli trochę zdjęć z naszej wizyty w Narodowym Parku Plitvickie Jeziora....

Stacja nr. 2 skąd zaczęliśmy zwiedzanie. Jest spory parking z kasą biletową, miejscem do zjedzenia własnego posiłku, dobrze zaopatrzony sklep ogólnospożywczy ze stoiskiem z pamiątkami, sanitariaty (uwaga!! na terenie Parku jest tylko jedno miejsce z nimi..)..i wyruszamy..

Obrazek

Park jest bardzo dobrze oznakowany, są plansze z trasami zwiedzania, na bilecie też jest umieszczona mapka. Cena 110 kun

Obrazek

tymi busikami dojeżdża się i wraca na początek trasy do zwiedzania i również wraca z powrotem do punktu wejścia. Polecam jazdę w ostatnim wagoniku ..ot taka dodatkowa atrakcja. Samochodzik ciągnie za sobą 3 wagoniki...

Obrazek

a teraz już zdjęcia z trasy H czyli prawie najdłuższej ale wygodnej bo schodzi się w dół...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

stateczkiem przepływamy jezioro do następnej , moim zdaniem najładniejszej części Parku..początek rejsu

Obrazek

...i koniec

Obrazek

...po zejściu można napić się Karlovacko lub coś zjeść, tutaj też znajdują się jedyne sanitariaty na trasie....

Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Wielki wodospad to ostatnie urokliwe miejsce na naszej trasie zwiedzania. Od tego momentu zaczyna się wspinaczka do stacji nr.1 aby wrócić do kolejki która zabierze nas do stacji nr. 2 skąd zaczynaliśmy zwiedzanie....
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

.....i ostatni rzut okiem na widok ze ścieżki do stacji nr.1

Obrazek


Obrazek

Obrazek

wsiadamy do kolejki i po parunastu minutach jazdy....

Obrazek

..jesteśmy w miejscu gdzie zaczęliśmy zwiedzanie , czyli na stacji nr.2

Obrazek

..i to już koniec krótkiej wędrówki "zdjęciowej" po Plitvickim Parku Narodowym. Żadne zdjęcia nie oddadzą w pełni uroku tego miejsca. To po prostu trzeba zobaczyć własnymi oczami. Większość trasy H pokonuje się po drewnianych kładkach, są tez miejsca (obejścia jezior, ostatni fragment dojścia do Wielkiego wodospadu) gdzie ich nie ma i spaceruje się normalna dróżką. W średnim tempie, robiąc zdjęcia przeszliśmy tę trasę w 5, 5 godziny. Nie jest to dużo zważywszy na widoki jakie się ogląda. Jakośc wszystkich zdjęć nie jest może powalająca ale i pogodę mieliśmy zmienną, od słońca po ciężkie chmury deszczowe. Na szczęście pogoda nie pokrzyżowała nam planów. Hmmmm..co jeszcze.. Ludzi z pieskami widzieliśmy , zakazu nie ma tylko pupil musi iść na smyczy, kąpać się nie wolno. Widzieliśmy tez młode małżeństwo z dwójka bliźniaków w wózku i małym biegającym brzdącem wysiadającym ze stateczku..jak sobie dali radę nie wiem :) I to wszystko z mojego tegorocznego wyjazdu.... jeśli ktoś się waha czy warto..zapewniam, warto naprawdę zaplanować sobie pobyt z możliwością zwiedzenia tego cudu przyrody..pozdrav lubelski
Ostatnio edytowano 16.06.2009 08:53 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 10 razy
JKR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JKR » 15.06.2009 21:47

lubelski napisał(a):Obrazek


Przy tej ściemie zapomniałeś o odpowiednim odbiciu nieba w wodzie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2009 06:36

JKR napisał(a):
Przy tej ściemie zapomniałeś o odpowiednim odbiciu nieba w wodzie...

hmmmm jaka ściema...po prostu filtr połówkowy. Nie uważam się za jakiegoś super fotografa, ot prosty ze mnie wakacyjny pstrykacz, jeśli Cię moje zdjęcia w jakiś sposób drażnią jako wytrawnego fotografa to po prostu odpuść sobie oglądanie :wink:
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 16.06.2009 07:19

lubelski. Dziękujemy za super relację fotograficzną. Myslę, że pomoże ona wielu cromaniakom podjąć decyzję czy odwiedzić to miejsce w drodze "tam" lub "z powrotem" podczas swojego pobytu w CRO.
Pozdrawiam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2009 08:44

....dla zdecydowanych i wahających się polecam "starą drogę" przez Knin, Gradac do Plitvic. Dobra nawierzchnia no i widokowo trasa bardzo ładna....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

przy drodze sporo knajpek gdzie można stanąć i nieźle zjeść lub wypić wyśmienitą kawę. Sporo też przydrożnych kramików m.innymi w b.dobrym serem. Pare kilometrów przed Plitvicami zaczyna się też "zagłębie" kwater prywatnych i pensjonatów.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.06.2009 10:47

Aż mi serce z żalu ściska, że tyle razy w Cro byłam a tam mnie jeszcze nie było :) Pora to nadrobić.
Wiki2001
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 21.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiki2001 » 16.06.2009 11:07

Super relacja fotograficzna,bardzo przydatna gdyż za 17 dni zaczynamy nasze zwiedzanie Chorwacji właśnie od Plitwic :D :D :D
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 16.06.2009 11:12

a ja mam pytanko- ile to kilometrów w sumie tak się tam wędruje tymi kladkami i ile mniej wiecej czasu trzeba zarezerwować chocby na szybkie zwiedzenie tego miejsca?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2009 11:28

lubczyk38 napisał(a):a ja mam pytanko- ile to kilometrów w sumie tak się tam wędruje tymi kładkami i ile mniej wiecej czasu trzeba zarezerwować choćby na szybkie zwiedzenie tego miejsca?


oznaczonych jest kilka tras zwiedzania, możesz również wysiąść po drodze bo kolejka ma 2 przystanki i zacząć zwiedzanie w tych miejscach. Wszelkie informacje są czytelnie podane na dużych planszach przy parkingach 1 i 2. Jak pisałem wcześniej my zwiedzaliśmy trasą H, ok 5,5 godziny czyli myślę że nie więcej jak 7-8 km. Świetne oznakowanie, nie ma możliwości się pogubić w trasie Są też trasy krótkie. pozdrav.

Obrazek
lubczyk38
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lubczyk38 » 16.06.2009 12:04

dziękuję
JKR
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 14.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) JKR » 16.06.2009 12:11

lubelski napisał(a):hmmmm jaka ściema...po prostu filtr połówkowy.


Użyty bez przemyślenia, więc wyszła ściema.
Wystawiłeś zdjęcia, więc licz się z krytyką.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 16.06.2009 13:16

lubelski napisał(a):....dla zdecydowanych i wahających się polecam "starą drogę" przez Knin, Gradac do Plitvic. Dobra nawierzchnia no i widokowo trasa bardzo ładna....


Mam takie samo zdjęcie tej prostej "jak w mordę strzelił" drogi; jedyna różnica to pora dnia (wieczór) i większa ilość uschniętych krzaków na poboczach (wrzesień po upalnym lecie) - wyglądała jak Route 66 :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 16.06.2009 13:16

JKR napisał(a):
lubelski napisał(a):hmmmm jaka ściema...po prostu filtr połówkowy.


Użyty bez przemyślenia, więc wyszła ściema.
Wystawiłeś zdjęcia, więc licz się z krytyką.

Relacja z wyjazdu powinna być wolna od krytyki zdjęć. Nie każdy jest takim the best fotografem jak Ty. Liczą się wspomnienia i chęć podzielenia się z nami swoją przygodą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2009 13:32

JKR napisał(a):Użyty bez przemyślenia, więc wyszła ściema.
Wystawiłeś zdjęcia, więc licz się z krytyką.

...hmmm jak by tu delikatnie i bez obrazy. To moja relacja z mojego wyjazdu do Chorwacji. Chcesz pooglądać piękne zdjęcia to nie stresuj się moją ściemą, pisałem Ci ..daj se luz. Ważne że przyda się ona być może ludziom którzy pierwszy raz jadą do Cro lub tym co tam (w Plitvicach) nie byli. Mając jakiś tam staż na forum nie ośmieliłbym się na skrytykowanie czyjejś fotki w relacji. To nie konkurs na fotografię tylko relacja z podróży. ..jednym się podoba a drugiemu nie..... pozdrav he he yskyerka dzięki..byłaś pierwsza
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 16.06.2009 13:44

Po twoim opisie i zdjątkach jestem w 100 % pewny że odwiedzę Plitvice w tym roku ;) Hvala Lubelski :))
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plitvice maj 2009 na pożegnanie Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone