Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Plitvice maj 2009 na pożegnanie Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
borewicz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) borewicz » 10.07.2009 12:19

Pozwolę sobie podłączyć (nie chcę dublować) się pod temat lubelskiego i dodać kilka znaczących faktów, które pomogą w zwiedzaniu tego ślicznego miejsca. Mam nadzieję, że lubelski nie będzie miał mi tego za złe. Chodzi przecież o to, żeby ułatwiać sobie poznawanie nowych zakątków tego wspaniałego kraju. Stając przed dużą mapą
można podrapać się w głowę i myśleć, która trasa jest najlepsza. Autor relacji opisał trasę H i ona jest pewnie najlepsza pod względem widokowym jak również pozostaje wtedy świadomość, że widziało się maksymalnie dużo. Żeby pozbawić pierwszaków obaw, dodam kilka informacji w sposób najprostszy. Najlepiej wjechać do parku wjazdem nr2 (ULAZ 2). Przed samym wjazdem czekają na nas bramki
Obrazek
bez obaw podjeżdżamy do automatu
Obrazek
gdzie po naciśnięciu przycisku, maszynka "wypluwa" w nasze ręce taki oto żeton
Obrazek
Pamiętajcie żeby przedmiotowy żeton pilnować jak przysłowiowego "oka w głowie", gdyż po zakończonym spacerze z czystym sumieniem podejdziecie do takiej oto budki
Obrazek
i oddacie w jej okienku wspomniany wcześniej żeton, za który będziecie mieli policzony czas Waszego postoju i zapłacicie wg. tego cennika
Obrazek
Dostaniecie podobny żeton, który przy wyjeździe należy wrzucić w szczelinę automatu podobnego do tego, który widzieliście przy wjeździe. Po tej "operacji" szlaban podniesie się dumnie i pozwoli Wam opuścić to piękne miejsce.
Jeśli o chodzi o trasę to po zakupieniu biletu
Obrazek
udajcie się do STACJI nr2 (ST2), gdzie opisanym wcześniej środkiem transportu udacie się do STACJI nr4 (ST4). Ze stacji (ST4) na własnych nogach podziwiając piękno tego miejsca, przemieszczajcie się do przystani (P2) skąd stateczkiem przepłyniecie do przystani (P3). Z tej przystani udacie się zgodnie z drogowskazami do STACJI nr1 (ST1) i to już jest ostatnie miejsce, z którego dojedziecie do miejsca rozpoczęcia "wyprawy". Moim zdaniem jest to optymalna trasa dla tych co chcą zobaczyć w miarę możliwości najwięcej. W przewodniku ta trasa jest opisana trochę inaczej, bo autor przewodnika opisuje przejazd ze stacji nr 2 (ST2) do stacji nr 3 (ST3), z której wg. jego zdania najlepiej jest zacząć zwiedzanie. My jednak do jechaliśmy do stacji 4 i dzięki temu zobaczyliśmy więcej. Przykre jest, że w trakcie spaceru zobaczyliśmy "coś" co jest podobne do człowieka, ale pewnie nie do końca to "coś" przeszło przemianę z małpy. Mam na myśli dwie istoty człekopodobne, które nie były w stanie rozszyfrować tak prostego rysunku
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Dodam tylko, że nie byli to Polacy.
Pozdrav
P.S.
lubelski jeśli będzie taka Twoja wola, że mam usunąć swój post to daj tylko znać, a natychmiast to uczynię.
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 10.07.2009 12:57

borewicz - twój opis bardzo mi pomógł, więc mam nadzieję, że lubelski nie będzie miał nic przeciwko twojemu wpisowi. Za tydzień będziemy po raz pierwszy w Plitvicach i zwiedzanie planujemy rozpocząć nie jak większość od stacji nr 2 a od wejścia nr 3.
borewicz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 149
Dołączył(a): 08.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) borewicz » 10.07.2009 13:18

dąbrówka, z tego co wiem i o tym mówią przewodniki oraz mapka na bilecie to wejść zwanych dalej ULAZ są dwa.
Pozdrav
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 10.07.2009 15:18

Oooo, właśnie jestem na etapie czytania o Plitvicach na tym forum i zrozumiałam, że jest kilka wejść. Widzisz jak to dobrze, że dodałeś coś od siebie do tego wątku. Czyli rozumiem, że jednak najlepiej wejść wejściem nr 2 i wybrać trasę H opisywaną wielokrotnie w relacjach ?

Co do wejścia nr 3 sugerowałam się tą informacją z przewodnika Onet:
"Przejażdżkę można rozpocząć lub zakończyć na jednym z czterech przystanków oznaczonych ST1 Rapajinka, ST2 Velika Poljana, ST3 Galovac i ST4 Labudovac. Większość turystów wysiada na ST1 i ST2, gdyż znajdują się koło wejść do parku. Każdy z przystanków, poza trójką, ma niewielki fast food i miejsca do spożywania własnych posiłków."
Skura
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skura » 10.07.2009 16:32

A czy wiecie może jak daleko jest nad jeziora z Pagu z miejścowości Pag?
Strasznie chciałabym to zobaczyć na własne oczy i nie wiem jak podróż rozplanować:)
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 10.07.2009 17:15

Skura napisał(a):A czy wiecie może jak daleko jest nad jeziora z Pagu z miejścowości Pag?
Strasznie chciałabym to zobaczyć na własne oczy i nie wiem jak podróż rozplanować:)

rozpalanuj w drodze na wybrzeże lub wracając ;)

Też polecam wejscie H - tu jest mój opis z Plitwic wraz ze zdjeciami moze to cos pomoze i przekona ze warto wybierac te 4-6 godzin forum/viewtopic.php?t=24054&start=75

dąbrówka - te ST1-ST4 to takie przystanki ichniejszej kolejki juz wewnątrz parku nie same wejscia do parku.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 17:35

borewicz napisał(a): Mam nadzieję, że lubelski nie będzie miał mi tego za złe. Chodzi przecież o to, żeby ułatwiać sobie poznawanie nowych zakątków tego......

no przecież sam sobie odpowiedziałeś na to. Uważam że każda uwaga, zdjęcie które pomogą nowym, zwiedzającym Plitvice zrobić to bez stresu jest cenna i jak najbardziej na miejscu. Może ktoś nam po kieliszku rakiji postawi po powrocie :wink: . Hvala borewicz
jeszcze jedna uwaga... budka opłat za parking znajduje się naprzeciwko kasy biletowej,
Ostatnio edytowano 10.07.2009 22:53 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 10.07.2009 21:19

Ha! Coś czuję, ze to na mnie padnie ;)
Dziękuję wszystkim za wyjaśnienia, aczkolwiek śledzę jeszcze wątek do środy - cenne informacje nt jezior mile widziane.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.07.2009 21:25

a co jeszcze chciałabyś wiedzieć?, jeśli będę wiedział to odpowiem...
Alexaa
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 03.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alexaa » 10.07.2009 22:34

rewelacja! więcej fotek :D
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 13.07.2009 10:36

No to ja jeszcze lubelski pociągnę cię za jezyk :lol: Rozumiem , że w cenie biletu są stateczki. Wagoniki zawiozą mnie do przystani a tam......czekam czy jest jakiś rozkład jazdy owych stateczków czy też kursują ona na tyle często, że nie warto sobie zawracać głowy? I to w zasadzie wszystkoco chciałabym wiedzieć.
Może jeszcze z ciekawośći - 4-6 h od czego jest uzależnione?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 10:46

dąbrówka napisał(a):No to ja jeszcze lubelski pociągnę cię za jezyk :lol: Rozumiem , że w cenie biletu są stateczki. Wagoniki zawiozą mnie do przystani a tam......czekam czy jest jakiś rozkład jazdy owych stateczków czy też kursują ona na tyle często, że nie warto sobie zawracać głowy? I to w zasadzie wszystko co chciałabym wiedzieć.
Może jeszcze z ciekawośći - 4-6 h od czego jest uzależnione?

..miło mi...stateczki kursują non stop, żadnego rozkładu nie ma, są w cenie biletu tak jak przejazd busikiem. Odnosnie czasu..hmmmm, nam zajęło ok 5,5 godziny, wszystko zależy jak szybko się przemieszczasz i ile po drodze czasu zajmuje Ci robienie fotek. pozdrav
dąbrówka
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 12.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dąbrówka » 13.07.2009 13:13

Dziękuję lubelski za wyczerpujące odpowiedzi. No cóż...to ja się szykuję do podróży - w czwartek rano ruszamy :) Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.07.2009 14:10

..szerokości życzę..pozdrav
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 13.07.2009 21:38

Ja mam zaplanowane zwiedzanie Plitvic na 29 lipca,w drodze powrotnej z CRO.
Planuję 28-07-2009 gdzieś w pobliżu jezior znaleźć nocleg i według licznych wypowiedzi z forum nie powinienem mieć z tym problemu.

Może ktoś z Was poleci mi jakiś ciekawy nocleg lub miejscowość na trasie z Rab - Plitvice, gdzie mógłbym zatrzymać się z 4 osobową rodzinką?

Wyjazd już za 4 dni :D :D :D 8) :D :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Plitvice maj 2009 na pożegnanie Chorwacji - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone