Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz - Omiś?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
olo11
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.06.2009
Pierwszy raz - Omiś?

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 03.06.2009 13:02

Wybieram się pierwszy raz do Chorwacji wybór padł na Omiś - i tu moje pytanie czy dobry??
Lubimy ruch, sporo knajpek, dużo ludzi na plaży nam nie przeszkadza a plaża mogłaby być piaszczysta - czytałem, że tam taka jest.
Nie mamy nic zarezerwowane chcemy jechać ok 8.07 na 2 tyg. czy znajde cos w ciemno a może ktoś ma namiary na jakies fajne apartamenty blisko morza?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje i bardzo prosze o pomoc :))
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.06.2009 13:05

Pomogę tak
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=224 ... light=omis
Plaże ładne piaskowe, łagodne.
Ruch zapewniony.
olo11
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 03.06.2009 13:12

Dzieki za linki, cześciowo chyba do nich dotarłem.
Z tego co napisaleś wnioskuję, że byłeś w Omisiu, wiec czy ta miejscowość jest "warta zachodu" czy mam szukać dalej??

Wiem, że pewnie taki tamat był (Omis), ale szukając po tym forum widze, że chyba w zamierzchłej przeszłości.
mroczny
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mroczny » 03.06.2009 13:26

są lepsze, sa gorsze

jak lubisz ruch to dobry wybór... podobnie jak Makarska czy Primosten..
gratkorn
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gratkorn » 03.06.2009 14:03

Byłam w Omisiu 2 razy - ze względu właśnie na piaszczystą plaże. Podobało mi się. Woda może troszkę zimniejsza przez wpływającą Cetinę ale nie jest to jakiś szok termiczny. Fajne miejsce na samochodowe wycieczki - w każdą stronę. W samym mieście z tego tytułu częste korki.

Pierwszy raz pojechałam "w ciemno" i bez problemu znaleźliśmy apartament. Co prawda w lipcu (ja byłam jeszcze w czerwcu) może trzeba będzie troszkę pochodzić ale ludzie tam mieszkają życzliwi i zaprowadzą do tych co jeszcze mają wolne kwaterki. Drugi raz wzięłam namiot i mieszkałam na campie - w linii Vip-ów jeszcze wtedy - można się było rozbić przy samej plaży - teraz ponoć te miejsca są czymś zabudowane ale camping jest nadal ogólnodostępny i spokojnie "z miasta" można przyjść na plaże, plac zabaw czy do knajpek.

Bardzo fajny zamek do zwiedzania a w górę rzeki dojeżdża się do konoby Flinstonów - fajna knajpka z bardzo ciekawym wystrojem z jaskiniowców.

Polecam.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 14:19

Jeśłi ktos lubi mieszkać na Krupówkach ,na których dopuszczono do ruchu samochodowego i odbywa się on z natężeniem ulicy Marszałkowskiej to wybierając sam Omisz trafił w bingo! :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 14:23

Jak za pierwszym razem wybierasz Omiś to możesz być rozczarowany...urok swój z pewnością ma ale setki tysięcy samochodów przejeżdżających przez środek miasteczka każdego dnia potrafią ten urok szybko zepsuć...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 14:37

3 km od centrum Omiszu ,leżąca w jej granicach administracyjnych Nemira,mozna spacerkiem drogą(może nie deptak typu bulwarowego ale też nie Jadranka :wink:) nad brzegiem morza dojść by zażyć uciech cielesnych na omiskiej starówce.
Troche zdjęć w temacie Nemira i Omis:
forum/viewtopic.php?t=21283&postdays=0&postorder=asc&start=15
olo11
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 03.06.2009 15:09

Wielkie dzieki za odpowiedzi.
A co mzecie polecić jako alternatywę dla Omisia?
Własnie dlatego, że jade pierwszy raz wole się nie rozczarować.
Czy rozsądnie jest wyjechac np. z Czwartku na piątek na noc ? chciałbym uniknąc korków a jednocześnie znaleźć jakieś lokum a wtedy nie ma sobotnio-niedzielnej zmiany turnusów.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 15:20

olo11 napisał(a):Wielkie dzieki za odpowiedzi.
A co mzecie polecić jako alternatywę dla Omisia?
Własnie dlatego, że jade pierwszy raz wole się nie rozczarować.
Czy rozsądnie jest wyjechac np. z Czwartku na piątek na noc ? chciałbym uniknąc korków a jednocześnie znaleźć jakieś lokum a wtedy nie ma sobotnio-niedzielnej zmiany turnusów.


Alternatyw jest wiele...zależy, który region....ja mogę polecić Primosten, Rogoźnica między Szybenikiem a Trogirem...Orebić na Peljesać - na tym samym półwyspie Trpanj...unikaj kwater za magistralą, zanim dojdziesz do plaży musisz natrudzić się aby przejść przez drogę a w nocy od przejeżdżających samochodów wszystko się trzęsie. Z czwartku na piątek możesz jechać...nie jedź tylko z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 03.06.2009 15:35

Termin, w którym sie wybieracie do Chorwacji, to jeszcze nie sezon, nie przypuszczam zatem,abyscie mieli kłopot ze znalezieniem własciwego apartamentu.Choć Omis, to rzeczywiście niewielkie miasteczko na magistrali adriatyckiej.Faktycznie ruch samochodowy zapewniony.
Polecam rekreacyjny spłw rzeką Cetiną, od morza do knajpki i spowrotem. Można wynajć całą łódke za niecałe 200 kuna.Niebywale wrażnia i widoki.
Chyba,że chcecie sporej dawki adrenaliny-to wówczas można skorzystać z organizowanego przez tamtejszych pośrednikow spływu Cetiną przez wodospady.Cena podobna,lecz dla jednej osoby.
Z dziećmi wykluczone.
Ja na pierwszy raz chyba jednak wybrałabym inne miejsce.KRK,Pag,może
wyspę Cres i Losinj. Poszukaj jeszcze i pytaj.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2009 15:40

Sam Omis jako miejsce z którego popłyniesz na fishpicnic lub wyruszysz na rafting.
Zjesz w nim również dobrą pizze.

Jeżeli szukasz ciszy i spokoju to jedyny wariant na Rivierze Omiś,
wybrać miejscowość od Stanići do Pisaka (sam Pisak odpada).
Kilka km dalej to już Riviera Makarska, na której kwatery droższe. Ruch na plaży na makarskiej znacznie większy. Zauważ, że już czerwiec. To trochę późno na szukanie kwatery, ale nie ma rzeczy niemożliwych. W tej sytuacji wybrał bym się "w ciemno".

Zapoznaj sie dobrze z tematem: DUCE (OMIŚ)_proszę o opinie
W nim jest o korkach przed Omisiem jak również o plaży...

olo11 napisał(a):Lubimy ruch, sporo knajpek, dużo ludzi na plaży nam nie przeszkadza...

Już tu taki jeden był :wink: Czytaj temat podany niżej.

O tej okolicy wszystko co ważne zawarłem w temacie: Miało być spokojnie a wyszła Makarska
Jedź na rivierę Makarską i będziesz miał wszystko co oczekujesz. Plaże piaszczystą sobie daruj.


Pozdrav
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2009 16:15

Ewa Góra napisał(a):Termin, w którym sie wybieracie do Chorwacji, to jeszcze nie sezon, nie przypuszczam zatem,abyscie mieli kłopot ze znalezieniem własciwego apartamentu.

Według Ciebie od kiedy zaczyna się sezon? Planują wyjazd od 8 lipca!

Ewa Góra napisał(a):Chyba,że chcecie sporej dawki adrenaliny-to wówczas można skorzystać z organizowanego przez tamtejszych pośrednikow spływu Cetiną przez wodospady.Cena podobna,lecz dla jednej osoby.
Z dziećmi wykluczone.

Jeżeli masz na myśli rafting to nie przez wodospady, a małe nie groźne progi na rzece.
Z dziećmi bez obaw. Więcej w temacie do którego link wyżej podałem i innych podobnych.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2009 16:33

alessandro1977 napisał(a):Alternatyw jest wiele...zależy, który region....ja mogę polecić Primosten, Rogoźnica między Szybenikiem a Trogirem...Orebić na Peljesać - na tym samym półwyspie Trpanj...unikaj kwater za magistralą, zanim dojdziesz do plaży musisz natrudzić się aby przejść przez drogę a w nocy od przejeżdżających samochodów wszystko się trzęsie. Z czwartku na piątek możesz jechać...nie jedź tylko z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Wszystko tak ja napisał kolega, ale co do wyjazdu w ciemno to proponował bym bardziej np z niedzieli na poniedziałek lub z poniedziałku na wtorek.
Większość kwater ma ustalone terminy rezerwacji od Sob/Niedz do Sob/Niedz, więc gdy w niedzielę się zwolni kwatera, wówczas w poniedziałek już możesz się meldować.
Masz tu możliwość tydz np w Primosten czy Rogoźnicy i następny np w Tucepi czy Baska Voda. Niemniej jednak ja bym znalazł kwaterę od razu na cały pobyt. Po co w wakacje dodatkowy stres. Przy dłuższym pobycie i cena może być inna, jeżeli potrafisz się targować, a kolejne miejsca można zostawić na następne wakacje.

No tak kolego alessandro1977. Ja w tym roku pierwszy raz z sob na niedz, gdyż właściciele by nie mieć pustych pokoi przez kilka dni wprowadzili od tego roku rezerwację sob/niedz.
Każda doba to sporo euro w kieszeni, a sezon trwa troszkę ponad dwa miesiące. Na zimę trzeba zarobić.
Pozdrav
Ewa Góra
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 06.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa Góra » 03.06.2009 16:44

Z reguły jeżdzilismy, już dziesiecioktotnie do Cro,własnie w terminie początków lipca i zuważalnie tłumek ludzi zwiększał się od około 15 lipca.Sami Chorwaci również oceniają rozpoczecie "wysokiego" sezonu na ten czas.Ceny apartamentów rownież zauważalnie skaczą do góry od około polowy lipca.Stąd moja teza o sezonowości.Może powinnam użyc formy "pełny sezon" .OK.
Cetiną płynełam jedynie do Konoby,lecz szukalam informacji o spływie.
I co do raftingu z dzieckiem -to bodajże -w ub roku, nie pamiętam już kto,napisał interesującą relacje właśnie o takiej przygodzie .
Zapamiętalam ją, wiec twierdzę, ze dziecka nie zabrałabym na taką imprezę.Z reguły biorę pod uwagę dobre rady.a czas weryfikuje racje.Poszukaj prosze w wyszukiwarce"rafting" lub "Cetina", wówczas
bedziesz może mógł dokonać rewizji slow "próg" i "wodospad".Chyba,że autor relacji przesadził z dramatyzmem.
[/list]
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone