Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz - Omiś?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.06.2009 17:32

olo11 napisał(a):Wielkie dzieki za odpowiedzi.
A co mzecie polecić jako alternatywę dla Omisia?
Własnie dlatego, że jade pierwszy raz wole się nie rozczarować.
Czy rozsądnie jest wyjechac np. z Czwartku na piątek na noc ? chciałbym uniknąc korków a jednocześnie znaleźć jakieś lokum a wtedy nie ma sobotnio-niedzielnej zmiany turnusów.

Reszta Chorwacji - wszędzie jest pięknie :lol:
Proponuję poczytać kilka relacji - może któraś podpasuje na tyle żeby ją powtórzyć na własnej skórze.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2009 18:02

Ewa Góra napisał(a):Cetiną płynełam jedynie do Konoby,lecz szukalam informacji o spływie.
I co do raftingu z dzieckiem -to bodajże -w ub roku, nie pamiętam już kto,napisał interesującą relacje właśnie o takiej przygodzie .
Zapamiętalam ją, wiec twierdzę, ze dziecka nie zabrałabym na taką imprezę.Z reguły biorę pod uwagę dobre rady.a czas weryfikuje racje.Poszukaj prosze w wyszukiwarce"rafting" lub "Cetina", wówczas
bedziesz może mógł dokonać rewizji slow "próg" i "wodospad".Chyba,że autor relacji przesadził z dramatyzmem.

W ubiegłym roku skorzystałem z raftingu i również opisałem go w swej relacji oraz w tematach z nim związanych.
Z pewnością to nie ja przesadziłem z dramatyzmem. Więcej odpowiem Tobie w jednym z tematów o raftingu.
olo11
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 03.06.2009 18:18

Wielkie dzięki za odpowiedzi, chyba faktycznie przemyślę jeszcze ten Omiś.
Jedziemy z dzieckiem wiec extremalny a nawet nieco mniej extremalny rafting odpada - sam spływ owszem.
Planowałem jechać w ciemno, ale teraz chyba troche sie tego obawiam.

Jesli macie jeszcze jakieś rady - piszcie - wiem, że jest całe forum do dyspozycji, które czytam, ale dla kogoś nowego i na forum i w Cro takie rady sa znacznie lepsze :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 18:59

Olo ,nie bądź taki miętki :wink:
Wymyśl sobie dowolne miejsce w CRO i poproś o opinie...o każdym miejscu ,przy odrobinie zaangażowania bywalców ,dostaniesz zarówno negatywne i pozytywne .
Nawet jak wymyślisz Bali albo Seszele,gdy ktoś będzie chciał ,znajdzie mankamenty :wink: :)
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 03.06.2009 20:27

Największa zaleta Omnisa to widoki - ja tam mógłbym godzinami stać na wjeździe do miasta od strony Dubrownika i patrzeć na góry i miasto.

Druga zaleta to to że miasto ma jednak jakąś starówkę, na starówce nie ma ruchu samochodowego

Plaża piaskowa to już dla mnie nie taka wielka zaleta - nurkowanie bez sensu, za dużo ludzi. Zimniejsza woda pochodzi z Cetiny. Jak lato jest suche to woda w rzece ledwie kapie - można pojechać do elektrowni wodnej kilka km za miastem, gdy ja byłem to i w wodospadzie i w elektrowni ledwie sie sączyło. Więc róznica w temperaturze wody będzie minimalna. Za to jak popada to kilka dni rzeczywiscie może być zimniej. Jednak różnica nie będzie bardzo duża - 2-3 stopnie więc jak wszyscy będą mieli 24 stopnie u was moze być 21-22. Zwłaszcza ze to czerwiec
Najwyzej będziecie chodzili na plaże dalej od rzeki i już

Omniś to niezła baza wypadowa - zawsze można skoczyć do Bośni

A teraz minusy
- korek przez cały dzień w sobotę i niedzielę i przez część dnia w inne dni (no może w czerwcu jeszcze tak źle nie będzie). No i ruch na jardance cały czas. Szukać apartamentu dalej od drogi albo przynajmniej z oknami nie od drogi
- zakłady przemysłowe nad Cetiną i coś w rodzaju bacutilu w górę rzeki ( w sumie tylko psują widok jak się koło nich nie przejeżdza to w mieście ich nie czuć
- ogólnie małe miasteczko - jak na kogoś kto szuka rozrywek to za małe
jak dla kogoś kto szuka spokoju i nie musi mieć 5 knajp do wyboru to za duże
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.06.2009 20:49

Kir dokładnie i precyzyjnie wypunktował Omis ... Pełna zgoda :D
Najlepszym miejscem dla olo 11 będzie wobec tego... Baska Voda :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 21:01

w ubiegłym tygodniu trwały prace drogowe na wylocie miasta w stronę Makarskiej..ruch jedną nitką, sterowany światłami....na odcinku ok 100 metrów.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2009 21:08

mkm napisał(a):Najlepszym miejscem dla olo 11 będzie wobec tego... Baska Voda :!:

olo11 oczekuje odpowiedzi teraz w tym temacie.
Ja myślę, że jednak Duce. Będzie miał to co chce. I knajpki blisko i plażę do której nie będzie prowadzić 150-300 schodów i babki z pisku Obrazek


mkm - dlaczego gdy się pojawia temat - kwatera w Omis, to zawsze to odradzasz? Daj zarobić wszystkim. Pozdrav :wink:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.06.2009 22:00

Popiel napisał(a):
mkm - dlaczego gdy się pojawia temat - kwatera w Omis, to zawsze to odradzasz? Daj zarobić wszystkim. Pozdrav :wink:


To nieprawda ... Stanowczo odradzam tylko Ciovo :wink: :D
Omis jest wyjątkowo pięknie wtulony w trzy białe skały , ale to za mało , by zdecydować się na stały pobyt . Jednak już 3 km. dalej, od Nemiry, zaczyna się różaniec perełek omiskiej riviery :D Polecam wszystkim niazdecydowanym :!:
olo11
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 04.06.2009 07:32

Popiel napisał(a):
mkm napisał(a):Najlepszym miejscem dla olo 11 będzie wobec tego... Baska Voda :!:

olo11 oczekuje odpowiedzi teraz w tym temacie.
Ja myślę, że jednak Duce. Będzie miał to co chce. I knajpki blisko i plażę do której nie będzie prowadzić 150-300 schodów i babki z pisku Obrazek


mkm - dlaczego gdy się pojawia temat - kwatera w Omis, to zawsze to odradzasz? Daj zarobić wszystkim. Pozdrav :wink:


Wobec tego dzieki wszystkim za dotychczasową uwagę i cierpliwość :) w tym temacie - i nie miałem zamiaru robić zamieszania na forum.
Czy w Omisiu jest punkt inormacji turystycznej a jesli tak to jak tam trafić - jakiś orientacyjny punkt.
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 04.06.2009 15:45

zdecydowanie polecam Baska Voda niz Omiś- lepszy klimacik jak dla mojej skromnej osoby
dara
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 26.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) dara » 04.06.2009 19:31

Witaj olo11.
Nasz pierwszy wyjazd do CRO w 2006 roku tez mial byc w ciemno. Tydzien przed planowanym wyjazdem otrzymalem nr telefonu do wlasciciela domu (mowiacego po polsku) w Srimie kolo Vodic. Zadzwonilem i juz mialem zarezerwowany apartament. Vodice okazaly sie dobrym punktem do zwiedzania okolicy (wodospady KRK, wyspa Murter, Sibenik, Kornati, Primosten, Trogir). Nastepny wyjazd planowalismy w inne miejsce Chorwacji ale ostatecznie wyladowalismy w tym samym domu. Panuje tam bardzo mila atmosfera wsrod naszych rodakow.
Planujac wyjazd wez po uwage region Vodice-Sibenik. Jest super.
Tegoroczny wyjazd to wyspa Ciovo.
Do Srimy kolo Vodic jeszcze kiedys wroce.
Jesli masz jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem, pisz na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 21:28

olo11 napisał(a):Czy w Omisiu jest punkt inormacji turystycznej a jesli tak to jak tam trafić - jakiś orientacyjny punkt.


Za mostem na Cetinie pierwsza w lewo.Parkujesz,jak znajdziesz miejsce,płacisz i tuż obok masz starówkę z agencjami(turystycznymi) :wink:

Obrazek

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.06.2009 22:23

Kacper111 napisał(a):zdecydowanie polecam Baska Voda niz Omiś- lepszy klimacik jak dla mojej skromnej osoby

I mojej. Stacjonujemy między Omisiem a Baska Voda, ponownie w tym roku. Na wieczorne spacery i kolacje zdecydowanie Baska Voda! Nawet w dzień na zakupy do Baska Voda. W Omisiu od lat ci sami natrętni straganiarze. Drażnią mnie już. Jeden, gdy mnie nie było oszukał moją pannę. Omijajcie gościa co ma ostatni od Konzum stragan z maskami itd. Mały, podobny do pingponga.
olo11
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 05.06.2009 07:55

Wielkie dzieki za fotki i wszelkie informacje.
na razie lekka załamka bo całe dzien wczoraj szukam wolnych kwater i wszystko jest zarezerwowane od 19.07 a mnie interesuje termin 10.07 -25.07 to co wolne zostało jest po 70E.
Nie wiem czy brać ten tydzień a potem szukac na miejscu na kolejny.
Na pierwszy raz jednak wolałbym miec coś zarezerwowane.

Ludźmi na straganach jakoś się nie przejmuje, z racji że pierwszy raz to jeszcze nie mam zdania jak się przejade to sie naucze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz - Omiś? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone