Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Pierwszy raz - Omiś?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.06.2009 17:32

olo11 napisał(a):Wielkie dzieki za odpowiedzi.
A co mzecie polecić jako alternatywę dla Omisia?
Własnie dlatego, że jade pierwszy raz wole się nie rozczarować.
Czy rozsądnie jest wyjechac np. z Czwartku na piątek na noc ? chciałbym uniknąc korków a jednocześnie znaleźć jakieś lokum a wtedy nie ma sobotnio-niedzielnej zmiany turnusów.

Reszta Chorwacji - wszędzie jest pięknie :lol:
Proponuję poczytać kilka relacji - może któraś podpasuje na tyle żeby ją powtórzyć na własnej skórze.
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2009 18:02

Ewa Góra napisał(a):Cetiną płynełam jedynie do Konoby,lecz szukalam informacji o spływie.
I co do raftingu z dzieckiem -to bodajże -w ub roku, nie pamiętam już kto,napisał interesującą relacje właśnie o takiej przygodzie .
Zapamiętalam ją, wiec twierdzę, ze dziecka nie zabrałabym na taką imprezę.Z reguły biorę pod uwagę dobre rady.a czas weryfikuje racje.Poszukaj prosze w wyszukiwarce"rafting" lub "Cetina", wówczas
bedziesz może mógł dokonać rewizji slow "próg" i "wodospad".Chyba,że autor relacji przesadził z dramatyzmem.

W ubiegłym roku skorzystałem z raftingu i również opisałem go w swej relacji oraz w tematach z nim związanych.
Z pewnością to nie ja przesadziłem z dramatyzmem. Więcej odpowiem Tobie w jednym z tematów o raftingu.
olo11
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 03.06.2009 18:18

Wielkie dzięki za odpowiedzi, chyba faktycznie przemyślę jeszcze ten Omiś.
Jedziemy z dzieckiem wiec extremalny a nawet nieco mniej extremalny rafting odpada - sam spływ owszem.
Planowałem jechać w ciemno, ale teraz chyba troche sie tego obawiam.

Jesli macie jeszcze jakieś rady - piszcie - wiem, że jest całe forum do dyspozycji, które czytam, ale dla kogoś nowego i na forum i w Cro takie rady sa znacznie lepsze :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 18:59

Olo ,nie bądź taki miętki :wink:
Wymyśl sobie dowolne miejsce w CRO i poproś o opinie...o każdym miejscu ,przy odrobinie zaangażowania bywalców ,dostaniesz zarówno negatywne i pozytywne .
Nawet jak wymyślisz Bali albo Seszele,gdy ktoś będzie chciał ,znajdzie mankamenty :wink: :)
Kir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 03.06.2009 20:27

Największa zaleta Omnisa to widoki - ja tam mógłbym godzinami stać na wjeździe do miasta od strony Dubrownika i patrzeć na góry i miasto.

Druga zaleta to to że miasto ma jednak jakąś starówkę, na starówce nie ma ruchu samochodowego

Plaża piaskowa to już dla mnie nie taka wielka zaleta - nurkowanie bez sensu, za dużo ludzi. Zimniejsza woda pochodzi z Cetiny. Jak lato jest suche to woda w rzece ledwie kapie - można pojechać do elektrowni wodnej kilka km za miastem, gdy ja byłem to i w wodospadzie i w elektrowni ledwie sie sączyło. Więc róznica w temperaturze wody będzie minimalna. Za to jak popada to kilka dni rzeczywiscie może być zimniej. Jednak różnica nie będzie bardzo duża - 2-3 stopnie więc jak wszyscy będą mieli 24 stopnie u was moze być 21-22. Zwłaszcza ze to czerwiec
Najwyzej będziecie chodzili na plaże dalej od rzeki i już

Omniś to niezła baza wypadowa - zawsze można skoczyć do Bośni

A teraz minusy
- korek przez cały dzień w sobotę i niedzielę i przez część dnia w inne dni (no może w czerwcu jeszcze tak źle nie będzie). No i ruch na jardance cały czas. Szukać apartamentu dalej od drogi albo przynajmniej z oknami nie od drogi
- zakłady przemysłowe nad Cetiną i coś w rodzaju bacutilu w górę rzeki ( w sumie tylko psują widok jak się koło nich nie przejeżdza to w mieście ich nie czuć
- ogólnie małe miasteczko - jak na kogoś kto szuka rozrywek to za małe
jak dla kogoś kto szuka spokoju i nie musi mieć 5 knajp do wyboru to za duże
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.06.2009 20:49

Kir dokładnie i precyzyjnie wypunktował Omis ... Pełna zgoda :D
Najlepszym miejscem dla olo 11 będzie wobec tego... Baska Voda :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.06.2009 21:01

w ubiegłym tygodniu trwały prace drogowe na wylocie miasta w stronę Makarskiej..ruch jedną nitką, sterowany światłami....na odcinku ok 100 metrów.
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 03.06.2009 21:08

mkm napisał(a):Najlepszym miejscem dla olo 11 będzie wobec tego... Baska Voda :!:

olo11 oczekuje odpowiedzi teraz w tym temacie.
Ja myślę, że jednak Duce. Będzie miał to co chce. I knajpki blisko i plażę do której nie będzie prowadzić 150-300 schodów i babki z pisku Obrazek

mkm - dlaczego gdy się pojawia temat - kwatera w Omis, to zawsze to odradzasz? Daj zarobić wszystkim. Pozdrav :wink:
mkm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 03.06.2009 22:00

Popiel napisał(a):
mkm - dlaczego gdy się pojawia temat - kwatera w Omis, to zawsze to odradzasz? Daj zarobić wszystkim. Pozdrav :wink:

To nieprawda ... Stanowczo odradzam tylko Ciovo :wink: :D
Omis jest wyjątkowo pięknie wtulony w trzy białe skały , ale to za mało , by zdecydować się na stały pobyt . Jednak już 3 km. dalej, od Nemiry, zaczyna się różaniec perełek omiskiej riviery :D Polecam wszystkim niazdecydowanym :!:
olo11
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 04.06.2009 07:32

Popiel napisał(a):
mkm napisał(a):Najlepszym miejscem dla olo 11 będzie wobec tego... Baska Voda :!:

olo11 oczekuje odpowiedzi teraz w tym temacie.
Ja myślę, że jednak Duce. Będzie miał to co chce. I knajpki blisko i plażę do której nie będzie prowadzić 150-300 schodów i babki z pisku Obrazek

Wobec tego dzieki wszystkim za dotychczasową uwagę i cierpliwość :) w tym temacie - i nie miałem zamiaru robić zamieszania na forum.
Czy w Omisiu jest punkt inormacji turystycznej a jesli tak to jak tam trafić - jakiś orientacyjny punkt.
Kacper111
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 04.06.2009 15:45

zdecydowanie polecam Baska Voda niz Omiś- lepszy klimacik jak dla mojej skromnej osoby
dara
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) dara » 04.06.2009 19:31

Witaj olo11.
Nasz pierwszy wyjazd do CRO w 2006 roku tez mial byc w ciemno. Tydzien przed planowanym wyjazdem otrzymalem nr telefonu do wlasciciela domu (mowiacego po polsku) w Srimie kolo Vodic. Zadzwonilem i juz mialem zarezerwowany apartament. Vodice okazaly sie dobrym punktem do zwiedzania okolicy (wodospady KRK, wyspa Murter, Sibenik, Kornati, Primosten, Trogir). Nastepny wyjazd planowalismy w inne miejsce Chorwacji ale ostatecznie wyladowalismy w tym samym domu. Panuje tam bardzo mila atmosfera wsrod naszych rodakow.
Planujac wyjazd wez po uwage region Vodice-Sibenik. Jest super.
Tegoroczny wyjazd to wyspa Ciovo.
Do Srimy kolo Vodic jeszcze kiedys wroce.
Jesli masz jeszcze jakies pytania to chetnie odpowiem, pisz na adres: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2009 21:28

olo11 napisał(a):Czy w Omisiu jest punkt inormacji turystycznej a jesli tak to jak tam trafić - jakiś orientacyjny punkt.

Za mostem na Cetinie pierwsza w lewo.Parkujesz,jak znajdziesz miejsce,płacisz i tuż obok masz starówkę z agencjami(turystycznymi) :wink:

Obrazek

Obrazek
pasażer
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.06.2009 22:23

Kacper111 napisał(a):zdecydowanie polecam Baska Voda niz Omiś- lepszy klimacik jak dla mojej skromnej osoby

I mojej. Stacjonujemy między Omisiem a Baska Voda, ponownie w tym roku. Na wieczorne spacery i kolacje zdecydowanie Baska Voda! Nawet w dzień na zakupy do Baska Voda. W Omisiu od lat ci sami natrętni straganiarze. Drażnią mnie już. Jeden, gdy mnie nie było oszukał moją pannę. Omijajcie gościa co ma ostatni od Konzum stragan z maskami itd. Mały, podobny do pingponga.
olo11
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) olo11 » 05.06.2009 07:55

Wielkie dzieki za fotki i wszelkie informacje.
na razie lekka załamka bo całe dzien wczoraj szukam wolnych kwater i wszystko jest zarezerwowane od 19.07 a mnie interesuje termin 10.07 -25.07 to co wolne zostało jest po 70E.
Nie wiem czy brać ten tydzień a potem szukac na miejscu na kolejny.
Na pierwszy raz jednak wolałbym miec coś zarezerwowane.

Ludźmi na straganach jakoś się nie przejmuje, z racji że pierwszy raz to jeszcze nie mam zdania jak się przejade to sie naucze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Pierwszy raz - Omiś? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021