Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz - Omiś?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 14.06.2009 18:31

Wprzewodniku czytałem o łódce płynącej Cetiną do mlyna wodnego. wie ktoś jak wygląda taka wycieczkai gdzie trzeba się udać?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.06.2009 05:24

Nad brzeg Cetiny. :wink:
W zależności od której strony nadejdziesz(nadjedziesz)skręt w uliczkę za(przed) mostem na rzece.

Obrazek

Większość łódek stoi przed tunelem,kilka za tunelem(przy parkingu dla raftingowców).
W sezonie(być może)trzeba zarezerwować rejs w jednej z kilku agencji mających biura tuż obok.

Obrazek[/quote]

Rejsik trwa ok.40 min w jedną stronę,pół godziny postoju i z powrotem.
Ogólnie nuda,nuda,nuda...jak to w Rejsie :wink:
Ciekawe widokowo pierwsze(w górę) i ostatnie (w dół)pięć minut
W zeszłym roku kosztowało to ok.40 pln/osoba po przeliczeniu(1kn-50 gr) i według mojej oceny,szkoda kasy.

Obrazek
admie554
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) admie554 » 15.06.2009 11:35

Ładne miasteczko przylepione go gór i jeszcze rzeka.... Miasto piratów kietys to było. Bardzo ładnie ale na dwa tygodnie bym tam nie pojechał, bo:
plaża żwirowo trawiasta ale woda zmącona, nie taka jak gdzie indziej a i zimniejsza przez wpadającą Cetinę. Miasteczko urocze, ale po trzech dniach już się nacieszysz widoczkami i uliczkami, których nie za wiele.
Co w zamian?
Ja bym np. na tydzień na Pag ,ale do miasta Pag. Tam miejska plaża taż piaszczysta ale woda ciepła i czysta a obok liczne zatoczki i dzikie plaże na skałkach. A drugi tydzień... jeżeli rejon Omisza to Ruskamen parę kilometrów niżej. Mała osada ale plaże i woda marzenie.
aga 1974
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 10.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga 1974 » 15.06.2009 13:28

Wybierz się na kemping - i taniej i człowiek bardziej mobilny :wink: . co do Omisia- jednak na dłużej nie polecam - tak jak inni wyżej. Fajnie, ale na 1 dzień. Jeżeli mam być szczera- plaża nie podobała mi się. Co z tego ze piasek? dzieci naprawdę znajdują sobie masę zajęcia i na kamienistej plaży ( wybieranie kamyków, rzucanie nimi, itp itd.).Wiem , bo sama raz wiozłam pół bagażnika kamieni "pamiątek " z plaży, których nie miałam prawa wyrzucić .....
jarku007
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarku007 » 15.06.2009 13:56

W przypadku , jeśli by Omiś nie przypadł Ci do gustu to około 6-8 km na południe ( droga w kier.Makarskiej ) znajduje się miejscowość Lokva Rogoznica . Polecam tym którzy chcą mieć względny spokój i bardzo czystą wodę 8) . A do Omisia jest tylko 10min samochodem .
fabi
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabi » 18.06.2009 13:16

Hepik dzieki,a co do "Rejsu" to na taki bym się wybrał,a najlepiej w sekcji poetyckiej.
Wobec tego może zdecyduję się na rafting jeżeli wytrzyma to mój junior 3,5 letni.
benia
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 14.02.2009
bylam w Omisiu w tamtym roku bylo super

Nieprzeczytany postnapisał(a) benia » 23.06.2009 17:43

ja pojechalabym tam jeszcze raz bo naprawde warto sliczne widoki a ruch jest ale mi to nieprzeszkadzalo
johnvip
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 10.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) johnvip » 03.02.2010 14:39

Fotka Omis
Obrazek
Luki892
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.03.2010
Omis

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki892 » 23.03.2010 19:23

Witam,

Mam pytanie odnośnie miasta Omis, czy warto się tam zatrzymywać czy poszukać innego miejsca w okolicy. Może ktoś poleci apartament/kwatery dla 2 osób w Omis. Z góry wielkie dzięki
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 23.03.2010 19:31

W zasadzie mógłbym Ci odpowiedzieć. Byłem w Omisie i pobliskich miejscowościacj. Ale nie powiem. Chyba, że postawisz butelkę to Ci odpowiem ???. Pozdrawiam - kolega Darek
Kacper111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1144
Dołączył(a): 04.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kacper111 » 23.03.2010 19:42

osobiście polecam Brelę ( kilka kilomtrów za Omis), Omis dobre na jednodniowa wycieczkę, poszukaj ,na forum juz były opisy tych miejsc
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Pierwszy raz - Omiś? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone