Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Piaszczyste paże?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darmistrz
Piaszczyste paże?

Nieprzeczytany postnapisał(a) darmistrz » 15.06.2002 12:09

Witam. Chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem. Wybieram się do Chorwcji z dziecmi i poszukiwałem informacji o piaszczystych plażach. W tym celu zakupiłem bardzo fajną mapę samochodową firmy EURO CART pt." Wybrzeże Dalmatyńskie" (ale tam jest cała Chorwacja) w skali 1:300000 (duża), gdzie są zaznaczone w/g legendy preferowane plaże. I jak się okazało, czytając posty tego Forum, 99% opisanych miejsc gdzie występują piaszczyte plaże pokrywa się z zaznaczonymi na tej mapie preferowanymi plażami. Mapa niestety nie jest w formie książkowej, więc przez co jest niewygodna podczas podróży.
Pozdrawiam.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Zbigniew Małecki
Croentuzjasta
Posty: 177
Dołączył(a): 10.07.2002
Plaże i Adriatyk

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew Małecki » 11.07.2002 15:46

Np. Kemping w Starej Basce na Krku (Bardzo zatłoczony no i bardzo drogo a gdy przyjdzie Bora - to taki miejscowy halny- i jeżeli nie zakotwiczyłeś w lesie to Cię z patelni wymiecie. :wink:
JABOL

Nieprzeczytany postnapisał(a) JABOL » 16.07.2002 12:18

Byliśmy w Riwierze Makarskiej z dziećmi /2-4 lata/ .Od pierwszego dnia kamienie były obiektem zabawy iradości a nie zmartwienim.Oczywiście konieczne jest nałożenie dzieciom sandałków w których jednocześnie będą się kąpać.Nie omiszkaliśmy odwiedzić też plaży piaszczystej ,ale to coś bardziej przypomina zaprawę w betoniarce niż nasz piasek.Tak więc nie wiem czy jest sens uganiać za czymś takim,gdy na około jest tyle pięknych plaż,a przy okazji kamyki łatwiej sprzątnąć z ręczników itp. gdy nasypią je nasze pociechy.Udanych wakacji.
Tomek
Cromaniak
Posty: 558
Dołączył(a): 04.02.2002
Kamienie na plaży

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek » 16.07.2002 22:32

JABOL napisał(a):....Od pierwszego dnia kamienie były obiektem zabawy iradości a nie zmartwienim.Oczywiście konieczne jest nałożenie dzieciom sandałków w których jednocześnie będą się kąpać.

No wreszcie !!! A myślałem że tylko dla mnie kamienista plaża będzie przedmiotem westchnień. Za pierwszym razem rzeczywiście obawialiśmy się o dzieci - przy okazji kolejnych wypadów po powrocie denerwował nas piasek nad Bałtykiem :)

Pozdrawiam
Tomek
Rico
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rico » 23.07.2002 12:55

darmistrz napisał(a):Witam. Chciałbym podzielić się pewnym spostrzeżeniem. Wybieram się do Chorwcji z dziecmi i poszukiwałem informacji o piaszczystych plażach. W tym celu zakupiłem bardzo fajną mapę samochodową firmy EURO CART pt." Wybrzeże Dalmatyńskie" (ale tam jest cała Chorwacja) w skali 1:300000 (duża), gdzie są zaznaczone w/g legendy preferowane plaże. I jak się okazało, czytając posty tego Forum, 99% opisanych miejsc gdzie występują piaszczyte plaże pokrywa się z zaznaczonymi na tej mapie preferowanymi plażami. Mapa niestety nie jest w formie książkowej, więc przez co jest niewygodna podczas podróży.
Pozdrawiam.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Znalazłem taką mapę o której piszesz w księgarni pascal-a ,ale w opisie
mapy są wymiary 130x247 mm (i zawiera tylko 2strony ) - czy ona jest taka mała ? czy też to pomyłka ( może to cm , a nie mm)???
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 23.07.2002 19:09

Podzielam opinie przedmówczyni i przedmówcy.Zjechałam Chorwacje od Istry po Dubrownik + wyspy Korcula Hwar Pag i stwierdzam ze w Chorwcji nie ma piaszczystych naturalnych plaż jest natomast w niektórych miejscach nawieżiony sztucznie co wyglada tragicznie woda jest zmoncona i brudna jak pisała poprzedniczka wygląda jak po myciu betoniarki.Skały i kamienie można polubić i znenawidzić gorący sypiący piasek.Te mapy to bzdury w Chorwcji drobne kamienie oznacza się jako plażę piaszczystą.Pamiętaj że jak są kamienie lub skały to woda jest przerzjrzysta jak w górach weż pletwy maskę do nurkowania a na pewno ją pokochasz.Powodzenia Grażyna
:lol: :lol:
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 23.07.2002 21:08

Nie spotkałem piaszczystej plaży od Rijeki po Dubrownik(takiej jak nad bałtykiem)zawsze kamienie lub żwir ,jedynie na wyspie krk pod nogami w wodzie był PIACH.Ale to mi nie przeszkadza ma to ogromny +woda jest krystaliczna.Wszystkich amatorów nurkowania pozdrawiam.
SNIPER
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 675
Dołączył(a): 24.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) SNIPER » 23.07.2002 22:55

grazka napisał(a):nie ma piaszczystych naturalnych plaż jest natomast w niektórych miejscach nawieżiony sztucznie co wyglada tragicznie woda jest zmoncona i brudna jak pisała poprzedniczka wygląda jak po myciu betoniarki


Zgadza się! Ten ich "piach" to zmielona skała, którą właśnie wykorzystują w betoniarkach do zaprawy 8O
Jakoś muszą sobie radzić. Chociaż mogliby pociągnąć rurociąg z plaż włoskich :idea:
andriej
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 121
Dołączył(a): 06.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) andriej » 07.08.2002 02:38

W Orebiciu jest wlasnie taka "piaszczysta" plaza. O 6 rano wyglada to w miare, ale pozniej, gdy tlum przyjdzie to woda jest strasznie zmacona. Nie ma to jak porzadna, skalista plaza ;)

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone