Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac, Kotor, Lago di Garda, Stelvio - wrzesień 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012
Peljesac, Kotor, Lago di Garda, Stelvio - wrzesień 2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.09.2013 20:37

Właśnie odespałem 14 godzin jazdy i zabieram się do pisania relacji z tegorocznych wczasów mojej rodziny.
Celem był Orebic na Peljesacu z odwiedzinami Plitvickich Jezior po drodze. Na miejscu wycieczka po półwyspie oraz do Korculi, Kotoru w Czarnogórze i Dubrownika nocą. W drodze powrotnej zaliczona wyspa Pag, Pula na Istrii, Jezioro Garda, przejazd przełęczą Stelvio oraz zwiedzanie zamku Neuschwanstein na Bawarii. Łącznie 4400 km w podróży.
Będą zachwyty (Peljesac, Korcula, Dubrovnik, Stelvio) jak i porażki (Pag i Neuschwainstein)
Relację wzbogacę o zdjęcia i filmy z trasy.

Na początek mapka i mała fotograficzna zajawka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 11.09.2013 23:46 przez GREG_G, łącznie edytowano 2 razy
Anai
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3715
Dołączył(a): 08.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Anai » 11.09.2013 20:41

Pierwsza :D
iwwoj
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 773
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) iwwoj » 11.09.2013 20:43

"drugi, zawsze drugi" :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.09.2013 21:05

Zacna dlugosc trasy no i ciekawe miejsca :)

Masz we mnie czytelnika
emi13214
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 409
Dołączył(a): 16.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emi13214 » 11.09.2013 21:46

Czytam i wracam do wspomnień, gdyż wróciłam 4 dni temu, zwiedziłam podobne rejony ( też Dubrownik nocą, Kotor, Peljesac) - w sumie 4500 km.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.09.2013 22:14

PROLOG

Zacznijmy od "rozgrzewki" przed wyjazdem do Chorwacji.
Ponieważ im bliżej wakacji tym były mniejsze szansze na wyjazd do Chorwacji, w lipcu zapadła
błyskawiczna decyzja, wsparta gruponem, o wyjeździe do Dębek.
Wyjazd był pod koniec lipca w czasie rozpoczynającym falę upałów w Polsce.
Wiadomo, że Bałtyk to nie Adriatyk a polskie wybrzeże to nie Chorwacja.
Jednak przy dobrej pogodzie to naprawdę fajne miejsce na spędzanie wakacji.
Takich plaż jakie są w Polsce to w Chorwacji nie ma. W Orebicu bardzo znana plaża
Trstenica (niby piaszczysta) to drobny żwirek z błotkiem, gdzie mu do piasku na półwyspie helskim. Woda w morzu w lipcu, temperaturowo równiez nie odbiegała wiele od tej z Chorwacji.
Zaliczyliśmy wydmę w Łebie, świetny dla dzieci park w Szymbarku, muzeum VW w Pępowie oraz jarmark dominikański, było świetnie. Wróciliśmy opaleni i wypoczęci.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dobra już nie przynudzam cromaniaków, zaraz zacznę relację o chorwackich miejscówkach....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.09.2013 22:21

No to i jo tyż se poczytom :oczko_usmiech: :mrgreen:
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.09.2013 22:33

RELACJA WŁAŚCIWA

WYJAZD

Ponieważ planuję wyjazd o 3 nad ranem, auto spakowane zostało już wieczorem i wstawione do garażu. Przegląd zrobiony, płyny uzupełnione (w tym moje 1 piwko na sen).

Bagażnik wypakowany na maxa
Obrazek


Tył kabiny przygotowany na przewóz dwóch małych (2 i 5 lat) cromaniaków.
Czyli: tablety z teletubisiami i grami, flipsy, soczki, plecak z zabawkami.
Obrazek


Na tyłek jedyna właściwa nalepka magnetyczna
Obrazek

JADYMY!
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.09.2013 22:58

PLITVICKE JEZERA

Na pierwszy wakacyjny dzień zaplanowaliśmy zwiedzanie plitwickich jezior.

Obrazek

Trasa przebiegała bez problemów. Jechaliśmy przez najgorsze, czyli czeskie autostrady.
Odcinek Olomouc-Brno to test trwałosci zawieszenia samochodu, ale jak się okazało w drodze powrotnej może być jeszcze gorsza droga, którą Czesi śmią nazywac autostradą, odcinek Praga-Brno. My może i mamy autostrady w odcinkach oraz most w Mszanie, ale to co jest nie przynosi nam wstydu. Czesi mają coś co chyba pamięta czasy Hitlera a pokryte zostało asfaltem przez bohaterów bajki "sąsiedzi" i nastepnie zryte przez ich "krecika".

Austria powitała nas rojem agresywnych os na parkingach oraz powolnym przejazdem przez remontowane od dłuższego czasu autostrady.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Słowenię pokonalismy objazdem przez Mureck-Ptuj-Trzec dzięki wydrukowi Waszych opisów. Muszę jednak przyznać, że nawigacja prowadziła mnie dokładnie tą samą trasą, po ustawieniu opci omijania dróg płatnych.

Obrazek

Obrazek

Chorwacja to już ideał dróg - równiutkie, nienudne, ładne widoki i zapach coraz blizszego Jadranu :)

W Karlovacu odbijamy na Plitvice. Zaraz za zjazdem z autostrady jest Macdonald, który obowiązkowo musimy zaliczyć, bo...... oni mają inne zabawki! :P

W Plitvicach parkuję przy wejściu nr 2, w lesie (płatny parking) i rozpoczynamy zwiedzanie.
Nie będę się za dużo rozpisywał o samym parku, jest tu tych opisów już dużo. Ograniczę się do pokazania kilku zdjęć oraz dobrej rady dla rodzin z małymi dziećmi - wózek zostawcie w aucie, będzie Wam tylko przeszkadzał, a dla małego dziecka weźcie takie nosidełko-plecak, będzie wygodniej i bezpieczniej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Plitvickie Jezera w mojej subiektywnej ocenie to 9/10 punktów, rewelacja ale na 1 raz.
Po zwiedzeniu parku, wsiadamy w auto - w nawigację wbijam kierunek Orebic, z przerwą na nocleg w okolicach Splitu.

cdn.
Ostatnio edytowano 11.09.2013 23:53 przez GREG_G, łącznie edytowano 2 razy
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.09.2013 23:18

Siadam i czytam. To stelvio to zainspirował Top Gear.
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.09.2013 23:23

Dokładnie TOP GEAR :P
Fatamorgana
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6257
Dołączył(a): 08.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fatamorgana » 11.09.2013 23:34

Ale pozaklejali ten napis Stelvio! 8O
Rój nalepek! :roll: :o
Ja pamiętam ich ledwie kilkanaście.
Gratulacje za pomysł wjazdu na tę przełęcz. To esencja alpejskich dróg... :)
I Top Gear nie jest potrzebny żeby mieć ochotę tam pojechać - wystarczy kilka danych o podjeździe i sama wysokość. :) :wink: Mnie najbardziej spodobał się tam jednak... bank! Chyba najwyżej położona filia banku! 8O :roll:
GREG_G napisał(a):...Czesi mają coś co chyba pamięta czasy Hitlera a pokryte zostało asfaltem przez bohaterów bajki "sąsiedzi" i nastepnie zryte przez ich "krecika".


:lol: :lol: :lol: :wink:
Aleś ich podsumował!
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 11.09.2013 23:52

Stelvio będzie w końcówce, ale zdradzę, że będzie jeszcze jedna przełęcz Gavia, 100 m niżej niż Stelvio ale 5x trudniejsza i niebezpieczna. Oczywiście również ją "zaliczyłem" :)
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.09.2013 23:57

Na mnie stelvio musi jeszcze poczekać w tym sezonie jadę na rybki do Norwegii i w planach jest "droga trolli" bardzo podobna do stelvio.
krasiu666
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 08.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) krasiu666 » 11.09.2013 23:58

Na mnie stelvio musi jeszcze poczekać w tym sezonie jadę na rybki do Norwegii i w planach jest "droga trolli" bardzo podobna do stelvio.
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljesac, Kotor, Lago di Garda, Stelvio - wrzesień 2013
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone