Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pejzaże - uczymy się i dyskutujemy

Rozmowy na tematy fotograficzne. Porady odnośnie techniki fotografowania, wyboru sprzętu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.03.2007 11:08

Buber - najlepiej wyszła 2, bo:
1. Brakuje ostrości
3. Za jasno i trochę niedostateczna ostrość
4. Niestety, tak jak piszesz, nieudane bo i światło i poruszenie.

Wywal daty :!: :!: :!: :wink:
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 12.03.2007 11:16

Rysio napisał(a):Janusz wsio piknie, ale niebo by trza dopracować :wink:


nie czepiaj sie nieba, to jesien w gorach a nie lato w tropiku
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.03.2007 11:48

slawek66 napisał(a):
Rysio napisał(a):Janusz wsio piknie, ale niebo by trza dopracować :wink:


nie czepiaj sie nieba, to jesien w gorach a nie lato w tropiku


Bardzo konstruktywna uwaga :wink: Tylko nie rozumiem czym różni się niebo jesienne w górach, od tego letniego w tropikach :wink:



Co myślicie o tym
Obrazek
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 12.03.2007 14:13

Mnie się podoba 8O tak jak i wcześniejszy most. Najlepsze jest "wyciśnięte" przez palmę słońce, odbijające się na dodatek w morzu.
A poza tym dzięki za konstruktywne uwagi :D.
e.zetka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1316
Dołączył(a): 26.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) e.zetka » 12.03.2007 15:11

Śliczne :D
Ostatnio edytowano 12.03.2007 15:38 przez e.zetka, łącznie edytowano 1 raz
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.03.2007 15:18

Lesiu napisz coś bo popadnę w samouwielbienie :devil: :lool:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.03.2007 15:20

:)
Ostatnio edytowano 15.03.2007 16:38 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.03.2007 15:39

;)
Ostatnio edytowano 15.03.2007 16:39 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.03.2007 17:36

Ja odpowiem każdemu .......... każde zdjęcie jest dobre. Widać ? ... widać. Jak widać o co chodzi na zdjęciu tzn. że zdjęcie jest dobre. Fachowcy piszą, oceniają, szumy widzą i jakieś aparycje :D jest dobrze i koniec. Ja nic takiego nie zauwazyłem.
ps. jestem laikiem do potęgi - N i to pomnożyć razy 2. :wink: :wink:
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 12.03.2007 19:37

a tu moje skromne popisy.. :wink:
Riwiera Olimpijska... Obrazek

Obrazek..Pireus wczesnym rankiem- podoba mi się światło..

i Mereora... Obrazek -lubię to zdjęcie bo akurat trafiłam na samochód tam w dole.. no i jest porównanie, jakie to ogromne wszystko... :mrgreen:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.03.2007 20:26

Kasiu :?: :

Fotka 1 - kadr lekko w prawo, tak aby słońce było w centrum i okrutny szum niestety. Albo program do odszumiania się kłania albo znaczne zmniejszenie czułości matrycy i wydłużenie czasu. Generalnie dobry materiał wyjściowy do zrobienia ładnej fotki,
Fotka 2 - ja (ale to moje osobiste odczucie) wolę przy takich ujęciach podzielić kadr linią horyzontu 50:50 ale to akurat nie problem,
Fotka 3 - zdecydowanie za dużo światła. Przepalone całkowicie niebo, wyblakłe skały, zieleń zbyt jasna. Kadr bardzo ładny. Przy dużej chęci do pracy obróbkowej możliwe zrobienie z tego ładnego ujęcia.

Pozdrav :D
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 12.03.2007 21:17

kasiu kasiu :) :wink:
no tak, jak sie nowy aparat wzięło na wakacje :)
Rysio napisał(a):
Fotka 2 - podzielić kadr linią horyzontu 50:50 ale to akurat nie problem,

a co to znaczy? :roll: :wink: hehe :P
Ostatnio edytowano 12.03.2007 22:16 przez mutiaq, łącznie edytowano 1 raz
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 12.03.2007 21:22

Fajne fotki zapodają!! Chłopaki więcej luzu! Wszyscy wiemy, że w fotografii bardzo ważne jest światło! Chorwacja ma to do siebie, że tego światła w ciągu dnia ma aż za dużo. Można zrobić piękne zdjęcia, ale jadąc na wakacje komu się chce wstawać wcześnie rano, kiedy to światełko jest miękkie i bardzo plastyczne? Ile razy sobie obiecuje, na następnym razem tak będzie! Ani razu, po prostu nie chce mi się!!!! Nasze zdjęcia, myślę o Wszystkich są robione ze spacerów i wypraw. Czasami uda się złapać fajne światło popołudniu, ale nie zawsze można je wykorzystać. Nasze fotki pokazują urok miejsc jakie spotykamy na tych wędrówkach, a nie sztukę fotografii!! Na zimowe wieczory, mamy co oglądać. Czasem uda się zrobić suuuuuuper fotkę, ale to raczej z przypadku, niż z polowania. Po fotkach widać, że nie macie zaufania do filterków, a szkoda, bo w Cro one są nie zbędne i tam właśnie można nauczyć się z nich korzystać. Też podziwiam zdjęcia z folderów robione przez zawodowców,
Ale żeby zrobić takie zdjęcie trzeba się znaleźć w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu i je zrobić, za jednym razem to na pewno się nie uda!!wtedy takie jedno zdjęcie jest już warte kupę kasy i można je pokazać w folderach. Zostawmy to zawodowcom, A my bawmy się dalej. Cenne są uwagi na forum i na pewno pomogą zrobić fajną wakacyjną fotkę, ale więcej luzu bo nam się focący wystraszą, a myślę, że oto tu nie chodzi.
Ostatnio edytowano 12.03.2007 22:09 przez Jurek, łącznie edytowano 1 raz
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 12.03.2007 21:30

Jurek napisał(a):Fajne fotki zapodają!! Chłopaki więcej luzu! Wszyscy wiemy, że w fotografii bardzo ważne jest światło! Chorwacja ma to do siebie, że tego światła w ciągu dnia ma aż za dużo. Można zrobić piękne zdjęcia, ale jadąc na wakacje komu się chce wstawać wcześnie rano, kiedy to światełko jest miękkie i bardzo plastyczne? Ile razy sobie obiecuje, na następnym razem tak będzie! Ani razu, po prostu nie chce mi się!!!! Nasze zdjęcia, myślę o Wszystkich są robione ze spacerów i wypraw. Czasami uda się złapać fajne światło popołudniu, ale nie zawsze można je wykorzystać. Nasze fotki pokazują urok miejsc jakie spotykamy na tych wędrówkach, a nie sztukę fotografii!! Na zimowe wieczory, mamy co oglądać. Czasem uda się zrobić suuuuuuper fotkę, ale to raczej z przypadku, niż z polowania. Po fotkach widać, że nie macie zaufania do filterków, a szkoda, bo w Cro one są nie zbędne i tam właśnie można nauczyć się z nich korzystać. Też podziwiam zdjęcia z folderów robione przez zawodowców,
Ale żeby zrobić takie zdjęcie trzeba się znaleźć w odpowiednim czasie i w odpowiednim miejscu i je zrobić, za jednym razem to na pewno się nie uda!! W tedy takie jedno zdjęcie jest już warte kupę kasy i można je pokazać w folderach. Zostawmy to zawodowcom, A my bawmy się dalej. Cenne są uwagi na forum i na pewno pomogą zrobić fajną wakacyjną fotkę, ale więcej luzu bo nam się focący wystraszą, a myślę, że oto tu nie chodzi.


Dokładnie tak. W zdecydowanej większosci jesteśmy tu laikami od focenia a zdjęcia mają mam przypominac to coś, bez wzgledu na ich jakość. Ja myślę, że każdemu jakaś tam fotka wyjdzie, taka czy inna ale jest. Z reguły też nie są aż tak tragiczne. Oczywiście Rysio większość wyrzuciłby od razu do kosza. :wink:
plavac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) plavac » 12.03.2007 21:46

Jurek napisał(a):... ale jadąc na wakacje komu się chce wstawać wcześnie rano, kiedy to światełko jest miękkie i bardzo plastyczne? ... A my bawmy się dalej.


No to bawmy się dalej :) Raz chciało mi się wstać bardzo wcześnie rano i zdążyłem uchwycić pejzaż, zanim sloneczne światło przebiło się przez linię horyzontu. Na tym zdjęciu nie ma żadnej obróbki i żadnych filtrów.
Jakie uwagi :?:
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do FotoCroClub - dyskusja

cron
Pejzaże - uczymy się i dyskutujemy - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone