Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pechowe jajka i magiczna godzina 14

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
miras_sg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) miras_sg » 04.08.2015 14:09

Dosiadam się i ja , i jaja... :D
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 11:09

Wróciłam :) cała i zdrowa, bez większych problemów w czasie drogi powrotnej. Podarła nam się tylko plandeka na ponton, ale to już w porównaniu z tym co działo się w drugą stronę żaden kłopot. Do Tribunj jechaliśmy rekordowo długo bo aż 22 godziny!!!!! Aż do momentu przejechania ostatniego długiego tunelu było zimno i zaczęłam już martwić się o to co zastaniemy na miejscu, jeśli te 17 stopni które towarzyszyły nam przez całą drogę to się zastrzelę. Ponieważ było wyjątkowo zimno chorwackie słońce powitałam w polarze i spodniach od dresu. Po wyjechaniu z tunelu jakby ktoś użył czarodziejskiej różdżki, naszym oczom ukazało się piękne czyste niebo i Słońce :) I od tamtego momentu było już tylko gorąco i pięknie :) Spędziliśmy w Chorwacji 14 dni podczas, których odwiedziliśmy Sibenik, Murter, Primosten, Trgir, Vodice i wyspy sąsiadujące z Tribunj w poszukiwaniu dzikich plaż. Tribunj jest bardzo ładny, jednak ma jak dla mnie minus w postaci kiepskich plaż miejskich. Co prawda zazwyczaj nie korzystamy z plaż miejskich, zawsze staram się szukać czegoś mniej zaludnionego. Zamalin jest krótka, z trudnym zejściem dla dzieci, mnóstwo ludzi tłoczy się na małej przestrzeni jak sardynki w puszce. Byliśmy tam tylko raz w związku z tym. Na niewielkim odcinku jest płytko, także dzieci mogą swobodnie wejść, ale przez to że odcinek jest krótki jest tam ciasno jak w autobusie w godzinach szczytu. Skałki za plażą Zamalin fajne jakbyśmy byli bez dzieci - ten sam kłopot - trudne zejście do wody. Można na nich znaleźć więcej intymności i spokoju. Plaża w kierunku Vodic bardziej nadaje się dla dzieci, tu minusem jest brak miejsca zacienionego, nie licząc plaży nudystów. Jest za to bardzo długa i można śmiało znaleźć spokój, brzeg jest płyciutki w głąb morza na długim odcinku wiec dzieci można bez obaw wpuścić do wody. Jest nawet kawałek piaszczystego dna. Na szczęście dzięki temu, że mieliśmy ponton znaleźliśmy dwie bardzo fajne plaże na sąsiednich wyspach. Pierwsza na wyspie Logorun, a kolejną na wyspie Prvić obydwie naprzeciwko Vodic. Pobyt uważam za udany, zrobiłam blisko 2000 zdjęć i postaram się coś z tego wrzucić. Nie odtworzę chronologicznie naszych wypraw bo nie pamiętam jak to się układało, co kiedy zwiedzaliśmy :(, ale będą zdjęcia za to. Największe wrażenie zrobił na mnie Trogir i przepiękna starówka i Primosten - z boską plażą. Oczywiście plaże na Murter - ta wyspa jeszcze nigdy mnie nie zawiodła zawsze można znaleźć tam coś pięknego do plażowania niemalże wyłącznie dla siebie. Tym razem plaża Podvrske zrobiła na mnie największe wrażenie, mimo tego że sporo ludzi na niej było.
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 11:24

majeczka napisał(a):
gaba30 napisał(a):... Mężowi to aż się broda wyprostowała - myślałam ze biedny osiwieje, tak czekał na to pływanie, a tu taka niespodzianka. Ale zebraliśmy się w sobie, znalazłam pękniecie na zgrzewie. Zabraliśmy flaczka do domu, mąż posklejał i już pływamy i bosko jest


:D ciekawią mnie dalsze Wasze wojaże z gumieniakiem. Nawiasem mówiąc, cieszę się, że podobnych już na wejściu nigdy nie mieliśmy. Pływaliście z silnikiem ?


Pływaliśmy z silnikiem.
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 11:37

Tribunj
Załączniki:
tr1.jpg
Na początek Tribunj i widok z okna jednego z naszych apartamentów na ulicy Ulicine
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 11:51

Tribunj
Załączniki:
c3.jpg
10a.jpg
Starówka Tribunj
9a.jpg
Widok na sąsiednie wyspy Lubovnik i Logorun
tr2.jpg
Marina Tribunj - widok z góry na której znajduje się cerkiew
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 12:09

Tribunj
Załączniki:
IMG_3877.jpg
IMG_3847.jpg
Marina
d6.jpg
d5.jpg
d4.jpg
d3.jpg
c9.jpg
c8.jpg
c7.jpg
c6.jpg
c5.jpg
c4.jpg
1.jpg
Aneta79
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 23.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta79 » 12.08.2015 12:19

Co do klątwy z jajkami to dołączam się całkowicie. Zaczęłam czytać Twoją relację przed wyjazdem, ale JA NIE JESTEM PRZESĄDNA i wzięłam jajka, żeby rano po przyjeździe do sklepu nie chodzić...
Cóż do Chorwacji nas nie wpuścili, bo mąż miał nieważny paszport 8O !!! Wracamy na Węgry, na pierwszej stacji mandat za złą winietę ( podróżowaliśmy busem i Panowie upierali się, że winieta nie taka, choć na bus kupiona). Wtedy wywaliłam te cholerne jaja! Zaczekaliśmy na zmianę celników i spróbowaliśmy jeszcze raz, bo nic nie mieliśmy już do stracenia. Na szczęście Pani, która nas sprawdzała ograniczyła się do policzenia dokumentów i ludków :mrgreen: ! Z 3-godzinnym opóźnieniem byliśmy na Chorwacji. I to był nasz najlepszy pobyt (czwarty). W dodatku widziałam też TROGIR i jestem zachwycona. Chyba pierwszy raz wrócimy w te same okolice, bo dotąd za każdym razem byliśmy gdzie indziej.
Pozdrawiam wszystkich :papa:
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 12:34

O rany to faktycznie coś z tymi jajami jest. A Trogir piękny jest jutro postaram się dodać zdjęcia.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 12.08.2015 13:10

Ach te jaja! Nadrabiam forumowe zaległości więc czytam i oglądam powoli wszystko :D Ależ piękna ta Chorwacja :D
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 15:45

Tribunj
Załączniki:
IMG_4779.jpg
Plaża Zamalin, zdjęcia zrobione o 8 rano, wtedy była pusta i dopiero widać było jaka czysta jest woda
IMG_4778.jpg
IMG_4777.jpg
IMG_4298.jpg
IMG_4255.jpg
IMG_3825.jpg
A taka fura stała przy marinie
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 16:51

Po kilku dniach plażowania postanowiliśmy wybrać się na wycieczkę. Jeszcze zanim wyjechaliśmy zaplanowałam żebyśmy zobaczyli: Sibenik - już kiedyś byliśmy i wtedy tak mnie to miasto urzekło, że postanowiłam kiedyś tam wrócić. Ponadto na mojej liście znalazł się Primosten, Trogir i Ciovo Murter - moja ulubiona wyspa, piękna i urokliwa, Vodie, Pirovac, Dubrownik, Split. Tak więc lista była długa, plany piękne, ale jak to zwykle w żyiu bywa plany planami, a w praniu zawsze wychodzi inaczej. Ponieważ nasza grupa liczyła 9 osób w tym 4 dzieci wiadomo, że trudniej jest osiągnąć kompromis w kwestii spędzania czasu. Dlatego z mojej listy musiałam wykreślić: Dubrownik, Ciovo, Pirova i Split. Troszkę mi szkoda, ale później pomyślałam sobie, że zostawiam to sobie na kolejny raz. Pierwszym miastem jakie odwiedziliśmy był Sibenik. Miasto piękne, sami zobaczcie.
gaba30
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gaba30 » 12.08.2015 17:14

Sibenik
Załączniki:
IMG_3950.jpg
IMG_3907.jpg
IMG_4021.jpg
IMG_4017.jpg
IMG_4014.jpg
Plac przed katedrą jest moim ulubionym na całej starówce, miło jest tu usiąść po męczącym marszu i odpocząć
IMG_4009.jpg
IMG_3995.jpg
IMG_3994.jpg
IMG_3984.jpg
IMG_3957.jpg
IMG_3932.jpg
IMG_3924.jpg
IMG_3922.jpg
IMG_3905.jpg
IMG_3895.jpg
W parku jest fontanna z wyspą, a w niej mieszkają żółwie
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.11.2015 12:44

Szybenik piękny <3
Moje ulubione miasto :D


P.S. Dlaczego relacja stanęła? Dawaj dalej!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.02.2016 14:09

gaba30 napisał(a):A taka fura stała przy marinie


Piękny DS... marzenie.

Pzdr
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 22.02.2016 14:27

agata26061 napisał(a):Szybenik piękny <3
Moje ulubione miasto :D


P.S. Dlaczego relacja stanęła? Dawaj dalej!

Tym razem sen zimowy od 29 września 2015 >>> member49641/
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Pechowe jajka i magiczna godzina 14 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone