Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014
Re: Pomocy! Przejście graniczne w CRO - dziecko bez paszport

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 04.07.2014 12:37

No niestety trzeba okazać dowód/paszport na granicy...
magul
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 15.12.2010
Re: Pomocy! Przejście graniczne w CRO - dziecko bez paszport

Nieprzeczytany postnapisał(a) magul » 04.07.2014 12:40

Termin minął 2 lata temu...
magul
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 15.12.2010
Re: Pomocy! Przejście graniczne w CRO - dziecko bez paszport

Nieprzeczytany postnapisał(a) magul » 04.07.2014 12:40

Bardzo Wam dziękuję za odpowiedzi. Miałam wrażenie, że w Schengen też jest...
Hadler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 356
Dołączył(a): 17.08.2009
Re: Pomocy! Przejście graniczne w CRO - dziecko bez paszport

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hadler » 04.07.2014 12:46

magul napisał(a):Termin minął 2 lata temu...



No to wygląda to słabo...


generalnie ryzyk fizyk, stawka wysoka i nie mam tu na myśli tylko problemów na granicy.
Jest dobrze póki jest dobrze.
W razie jakichkolwiek (odpukać i nie życzę) problemów czy to zdrowotnych, ubezpieczeniowych, wypadkowych .... dziecko bez dokumentu w obcym kraju ....

decyzja należy do rodziców.
Zytek20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 14.03.2014
Re: Pomocy! Przejście graniczne w CRO - dziecko bez paszport

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zytek20 » 04.07.2014 12:49

Współczuję...ale niefart...
Dodam, że dokumenty sprawdzają zarówno w jedną, jak i w drugą stronę. Wprawdzie u nas jak daliśmy dowody to tylko "rzucili okiem", czy zgadza się liczba osób w samochodzie; i nie sprawdzali w żadnym systemie. Więc teoretycznie moglibyście pokazać "jakiś inny" dowód, ale to za bardzo ryzykowne.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 04.07.2014 13:24

Można spróbować wyrobić dowód osobisty w trybie awaryjnym. Spotkałam się z sytuacją, gdy dziecko wygrało wycieczkę do Brukseli, a zbyt późno zorientowano się, że nie ma dokumentu. Trwało to kilka dni i wymagało sporo żebrania ze strony rodziców oraz trochę urzędniczej życzliwości. Spróbować nie zaszkodzi - ale natychmiast. Najwyżej znajomi po prostu spóźnią się kilka dni.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.07.2014 17:27

Wyjazd w ta niedzielę? to klapa z trybem awaryjnym - weekend urzędy nie pracują. Na wyrobienie paszportu w kilka dni nawet 2-3 też jest taki tryb przyspieszony.
Ja bym chyba zaryzykowala wyjazd z tym nieważny paszportem i udała głupa na granicy w razie co.
Chorwaci raczej wpuszczą - gorzej może być ze słoweńcami.
Znajomy zapomniał całej saszetki z dokumentami, prawko, dowód - tylko od samochodu miał papiery w aucie i wpuscili go
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 04.07.2014 18:37

gusia-s napisał(a):Ja bym chyba zaryzykowala wyjazd z tym nieważny paszportem i udała głupa na granicy w razie co.
Chorwaci raczej wpuszczą - gorzej może być ze słoweńcami.

gratuluję ułańskiej fantazji. w takim przypadku biedy można sobie napytać nie tylko na granicy, ale także podczas rutynowej kontroli, również w krajach strefy Schengen. brak ważnego paszportu to w najlepszym przypadku kara administracyjna, nie mówiąc o czasie spędzonym na posterunku czy komisariacie i tłumaczeniach. A służby wszystkich państw są wyczulone na kontrole właśnie dzieci pod kątem stwierdzenia ich uprawnienia do przekroczenia granicy za zgodą rodziców, by przeciwdziałać ich porwaniom. brak ważnego paszportu tylko wzbudzi ich zainteresowanie.
a co jeśli dziecko zachoruje i będzie potrzebowało opieki lekarskiej?
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 04.07.2014 19:08

Hardcore jeszcze im dzieci zabiorą, lepiej niech kombinują dokumenty.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 04.07.2014 20:07

gusia-s napisał(a):Ja bym chyba zaryzykowala wyjazd z tym nieważny paszportem i udała głupa na granicy w razie co.

Dobrze że napisałaś chyba , bo mnie dziwi w ogóle skąd taki pomysł.
Nigdy bym się nie zdecydował na coś takiego .
To nie wyjazd do "Koziej Wólki" by się decydować na wyjazd bez dokumentów , tym bardziej dla dziecka.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 04.07.2014 20:32

Dajcie spokój, nie polecam takiego zastrzyku adrenaliny i radzę by znajomi nie ryzykowali wyjazdu bez ważnych dokumentów, a w tym przypadku braku ważnego dokumentu dla dziecka. Stres, stres i jeszcze raz stres... niech się z granicami uda, ale to nie jedyna niewiadoma wydarzy się cokolwiek i będzie DUŻY PROBLEM.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.07.2014 21:59

Juz tak nie dramatyzujcie. Chorwacja to nie jakiś trzeci świat. Często wogle nie sprawdzają żadnych dokumentów. Dziecko jedzie z rodzicami. wyszło jak wyszło, za późno się zorientowali i tyle. Pisałam ze znajomy nie miał wcale dok. i wpuscili go nie robiąc problemów żadnych, widocznie takie rzeczy się zdarzają turystom.Lepiej mieć choć stary paszport niż nic.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 22:01

gusia. Ty już nic nie pisz w tym temacie. Głupa zrobiłaś.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 04.07.2014 22:11

ołowiany napisał(a):gusia. Ty już nic nie pisz w tym temacie. Głupa zrobiłaś.

Nie mów mi co mam robić.
Napisałam co ja bym chyba zrobiła w takiej sytuacji, nie każę nikomu tak postąpić.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.07.2014 22:18

No,ale to jest durna rada, bo w razie wpadki autorka zapytania zwali cala wine na ciebie i powie, ze jej kazalas :(
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Paszport czy dowód - dyskusja wycieta z FAQ - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone