Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Palmy i w ogole roslinnosc.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002
Palmy i w ogole roslinnosc.

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 21.06.2002 13:24

Szukalem i znalezc nie moge, a musze bo syn mi glowe 8O urwie wiec POMOCY !!!!!!!!!!!!! Gdzie w HR rosna palmy i jakies inne tego typu rosliny.
mac1
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 29.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac1 » 21.06.2002 13:31

bybus napisał(a):Szukalem i znalezc nie moge, a musze bo syn mi glowe 8O urwie wiec POMOCY !!!!!!!!!!!!! Gdzie w HR rosna palmy i jakies inne tego typu rosliny.


Im dalej na pd. HR tym więcej. W Trogirze jest ich spora ilość. (http://www.trogir-online.com - nawet je widać na zdjęciu na stronie)
Pzdr. Maciek
AsiaJ
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 29.04.2002
Palmy

Nieprzeczytany postnapisał(a) AsiaJ » 21.06.2002 14:43

Właściwie każde miasto i miasteczko na wybrzeżu ma swoją promenadę palmową nad brzegiem morza. Bardzo reprezentacyjna jest w Splicie. Ale i mniejsze miasteczka mogą się palmami pochwalić. Podobało mi się w Crikvenicy, Sibeniku. W zasadzie palmy są WSZĘDZIE, tylko czasem trzeba sie trochę rozejrzeć.
Mojego męża znacznie bardziej niz palmy zachwyciły w Chorwacji cyprysy.
Pozdrawiam
Łukasz
Cromaniak
Posty: 1088
Dołączył(a): 03.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łukasz » 21.06.2002 14:45

W Splicie, Omisiu i Gradacu też są. Na logikę powinny być też w Dubrowniku ale tam ich akurat nie zauważyłem, zresztą w samym centrum niema wogóle żadnej roślinności. Może byłem zbyt przejęty samym miastem i dlatego nic mi sie nie rzuciło w oczy.
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002
Re: Palmy

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 21.06.2002 14:48

AsiaJ napisał(a):Właściwie każde miasto i miasteczko na wybrzeżu ma swoją promenadę palmową nad brzegiem morza. Bardzo reprezentacyjna jest w Splicie. Ale i mniejsze miasteczka mogą się palmami pochwalić. Podobało mi się w Crikvenicy, Sibeniku. W zasadzie palmy są WSZĘDZIE, tylko czasem trzeba sie trochę rozejrzeć.
Mojego męża znacznie bardziej niz palmy zachwyciły w Chorwacji cyprysy.
Pozdrawiam


dzieki
a za nimi (cyprysami) trzeba pojezdzic czy sa wszedzie, a jak jest z jakimis egzotycznymi dzrzewami owocowymi i w ogole jakie tam sa:smiszne "owoce (mam na mysli inne niz u nas)
AsiaJ
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) AsiaJ » 21.06.2002 15:02

Cyprysy też są wszędzie - od Rijeki po Dubrownik.
Jeśli chodzi o roślinki, to zapamiętałam:
- cytrusy na drzewach - zwłaszcza mandarynki robiły niesamowite wrażenie, (widziałam je w Dubrowniku)
- figowce z wielkimi liśćmi (wszędzie),
- bambusowe ściany w NP Krka,
- eukaliptusy, kaktusy i inne egzotyczne rosliny w ogrodzie botanicznym na Lokrum (Dubrownik),
- niesamowicie wyglądające oliwki (camping Rudine koło Dubrownika).
Tyle pamiętam w tej chwili. Jeżeli chcesz, to po konsultacjach z mężem w poniedziałek jeszcze coś dodam.
Czasem żałuję, ze tak mało znam się na roślinach. Moze widziałam coś egzotycznego i nie wiem, że to widziałam?
:wink:
bybus
Croentuzjasta
Posty: 286
Dołączył(a): 29.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) bybus » 21.06.2002 15:10

[quote="AsiaJ"]Cyprysy też są wszędzie - od Rijeki po Dubrownik.
Jeśli chodzi o roślinki, to zapamiętałam:
- cytrusy na drzewach - zwłaszcza mandarynki robiły niesamowite wrażenie, (widziałam je w Dubrowniku)
- figowce z wielkimi liśćmi (wszędzie),
- bambusowe ściany w NP Krka,
- eukaliptusy, kaktusy i inne egzotyczne rosliny w ogrodzie botanicznym na Lokrum (Dubrownik),
- niesamowicie wyglądające oliwki (camping Rudine koło Dubrownika).
Tyle pamiętam w tej chwili. Jeżeli chcesz, to po konsultacjach z mężem w poniedziałek jeszcze coś dodam.

pewno ze chce i jeszcze raz dzieki Tobie i wszystkim :D
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
roślinność

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 21.06.2002 18:31

:D A hoy!Generalnie rzecz biorąc w Chorwacji wzdłuż wybrzeża wystepuje roślinność śródziemnomorska. Będąc na wysokości Zadaru spotkałem duże ilości wszechobecnych figowców ( rosną gdzie chcą i jak chcą), palmy dwa gatunki (?) kaktusy - opuncje i agawy,migdały , oliwki, granaty ( gospodarz domu miał je bardzo na oku - pilęgnował je każdego ranka )cytryny ( we wrześniu były bardzo zielone) pomarańcze nie mogę nie wspomieć o winogronach. A zapomniałbym jeszcze o lubenicach to arbuzy, są też honi melon ( po włozeniu do lodówki na dwie godziny są wspaniałe gaszą pragnienie nawet po :wink: ) Na trgu w Zadarze kosztowały 4,00 kuna za sztukę.Pozdrawiam Waldek.
AsiaJ
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 29.04.2002
Roślinki

Nieprzeczytany postnapisał(a) AsiaJ » 21.06.2002 22:03

Jeszcze kilka obiecanych "roślinnych wspomnień":
- żywopłot z krzewów laurowych w Crikvenicy,
- taras w pizzerii Panorama w Omisu obrośnięty kiwi - dojrzewające owoce zwisały nam nad głowami,
- rododendrony jako wysokie drzewa, a nie krzewy, jak u nas, zresztą takich przykładów znajdziesz więcej, ale nie znam nazw tych roślin.
Rozglądaj się wszędzie a na pewno zobaczysz więcej egzotyki.
Pozdrawiam.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone