Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pag(Vidalici) i Slunj 2014 - pierwszy raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 23.06.2015 20:26

Witam ponownie w mojej relacji z Pagu, dziś przedstawie krótką relację z duza ilością zdjęć z dnia 5tego czyli wspinaczki z kosmitami i wizyty w imprezowni czyli Novalji.

Pogoda rano okazała się niepewna więc zamiast plażować postanowiliśmy odnaleźć Paski Trójkąt(Paski Trokut).

By dojść do trójkąta trzeba kierować się główną drogą z Vidalici w kierunku Caski następnie przejść przez bramę "pasterką" i kierować się drogą ku górze... łatwo nie będzie bo kamienie jak to kamienie na Pagu są troszeczkę ostre :lol:

Trzeba wejść dokładnie tu:

https://www.google.pl/maps/@44.54538,14.940095,3a,75y,60.41h,70.01t/data=!3m6!1e1!3m4!1sphVWvd-84ilJvLeVxtxW2g!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Prom na Pag widziany podczas wejścia na górę.

Obrazek

Obrazek

VOOOODOOO na trójkącie chyba pozostałość po Anakinie :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Trójkąt:

Obrazek

Widoki na wyspę zrobione z różnych miejsc na "wzgórzach dookoła trójkąta".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I wyspy w oddali:

Obrazek

Widok na imprezownię Zyrce.

Obrazek

Typowe kamyczki z Pagu :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Branay... uciekające barany....

Obrazek

Obrazek

Droga powrotna:

Obrazek

Każdemu polecam wejść zobaczyć paski trójkąt sam w sobie nie jest niczym szczególnym ale widoki dookoła na wyspę są naprawdę piękne. Chcieliśmy wejść an Sv. Vid jednak pogoda nam to uniemożliwiła wiec pozostały nam jedy7nie w pamięci widoki z "trójkąta" i okolic.

Po powrocie do domu szybki relaks i wyjazd na zwiedzanie Novali. Przy okazji zjedliśmy w Konobie Galia dokładnie tu:

https://www.google.pl/maps/@44.557832,14.881351,3a,75y,9.4h,74.77t/data=!3m6!1e1!3m4!1sxoG-usE3_DsB4275fGwdEw!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1

Wszystkim odradzam to miejsce nie dość ze drogo to jedzenie beznadziejne, mało a i cześć została zwrócona w godzinach późniejszych :(

Sama Novalia nie zrobiła na nas wrażenia, traktowaliśmy ją jedynie jako supermarket -> Konzum:) Niemniej jednak to chyba jedyna miejscowość na Pagu tętniąca dużym życiem i jedyne miejsce dla młodzieży chcących się wyszumieć... czyli nie dla nas mimo młodego wieku(nasza średnia wieku wynosiła 25,5 lat).


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dość biedna plaża w centrum:

Obrazek

Po powrocie do domu kąpiel na plaży przed domem, zachód słońca oraz kolacja na balkonie z takim widokiem:

Obrazek
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 23.06.2015 20:44

bydz napisał(a):VOOOODOOO na trójkącie chyba pozostałość po Anakinie :wink:

Tyle się ich naszukałem w chałupie, a one tu bidule...... :cry:
Od tego gorąca im wszystkie igły wypadły..... :cry:
:oczko_usmiech:

A te widoczki z turkuta to jest właśnie coś za co się Pag kocha, albo.....nienawidzi. :oczko_usmiech:
Jedynie chyba na Krk (aczkolwiek nie byłem) można poczuć podobny (zaznaczam-podobny) klimat.
Bračka zieleń mnie po prostu....dusiła. :?
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 23.06.2015 22:20

anakin napisał(a):Bračka zieleń mnie po prostu....dusiła. :?


Musisz do portek chować Zyrtec..... :mrgreen:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 23.06.2015 22:24

CROberto napisał(a):
anakin napisał(a):Bračka zieleń mnie po prostu....dusiła. :?


Musisz do portek chować Zyrtec..... :mrgreen:

Albo tam nie jeździć ;)

Jest gorsza zieleń Ani ... uwierz :roll: czułam się tam jak nad Jeziorem Żywieckim :)
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 23.06.2015 22:36

Bea.ta napisał(a):

Jest gorsza zieleń Ani ... uwierz :roll: czułam się tam jak nad Jeziorem Żywieckim :)

Szykuje się podobno inwazja Barszczu Sosnowskiego.....póki co jest w Wa-wie :!: :?
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 24.06.2015 09:34

CROberto napisał(a):Szykuje się podobno inwazja Barszczu Sosnowskiego.....póki co jest w Wa-wie :!: :?

I myślisz, że zaleje Chorwację? :)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.06.2015 12:40

CROberto napisał(a):Szykuje się podobno inwazja Barszczu Sosnowskiego.....póki co jest w Wa-wie :!: :?

Akurat druga część tej informacji jest dobra. :mrgreen:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 24.06.2015 22:46

Bea.ta napisał(a):
CROberto napisał(a):Szykuje się podobno inwazja Barszczu Sosnowskiego.....póki co jest w Wa-wie :!: :?

I myślisz, że zaleje Chorwację? :)

Nie nooo.....przedstawiam Aniemu tą gorszą zieleń - nie tylko dusi ,ale też gryzie i parzy.... :!:
anakin napisał(a):Akurat ta druga część informacji jest dobra. :mrgreen:

Za co Ty Ich tak lubisz .... :?: coś konkretnego ,czy za całokształt.... :?: :mrgreen:
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 28.06.2015 21:58

Witam po krótkiej przerwie, nie mogąc się doczekać wyjazdu w Sobotę rano do CRO wrzucam krótką relację z kolejnego 6 dnia na PAGu, dnia który okazał się najwspanialszym dniem tej wyprawy... . Po tym dniu i po tych widokach nic juz nie było takie w CRO jak do tej pory... . Myślę ze zachęcę tymi obrazami wszystkich niezdecydowanych do PAGu.

Wszystkie prognozy mówiły ze ma być gorąco i niestety ma to być ostatni taki dzień podczas naszego wyjazdu, plan był prosty szwagier o 7 leci po chleb do Barbati, szybkie śniadanie, kanapki na plaże i ognia... do Metajny :D

Pobudka... pogoda idealna wiec wszystko realizujemy zgodnie z planem. Zostawiamy auto w Metajnie niedaleko plaży Rucica, prowiant w dłoń i idziemy w jedynym słusznym kierunku na tej wyspie -> Beretnica.

Cały dzień spędziliśmy na plażowaniu na tej samej "naszej prywatnej" plaży co ostatnio... wieczorem... co tu pisać o wieczorach i zachodach jak tu takie piękne widoki:

Nasza miejscówka:

Obrazek

Widok w lewo:

Obrazek

Widok w prawo:

Obrazek

My czyli słonie morskie z rurkami z lidla :)

Obrazek

Chciałem tam wejść i wszedłem w samo południe pod sam Stogaj...

Obrazek

A widok był taki:

Obrazek

Gdy się wejdzie jeszcze wyżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Teren Anakina :wink:

Obrazek

I widoki... widoki... widoki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Niestety wszystko co wspaniałe szybko sie kończy szwagier spalił sie na słońcu i trzeba było wracać... mam nadzieje ze jeszcze tam powrócę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dziękuję :)
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 30.06.2015 01:22

bydz napisał(a):Witam po krótkiej przerwie, nie mogąc się doczekać wyjazdu w Sobotę rano do CRO wrzucam krótką relację z kolejnego 6 dnia na PAGu, dnia który okazał się najwspanialszym dniem tej wyprawy... . Po tym dniu i po tych widokach nic juz nie było takie w CRO jak do tej pory... . Myślę ze zachęcę tymi obrazami wszystkich niezdecydowanych do PAGu.


Zachęciłeś mnie. Zdjęcia przepiękne. Myślę, że odwiedzę Pag :D
Dzięki za relację.
Szerokiej drogi w sobotę. No i zdradź, dokąd tym razem?
bydz
Odkrywca
Posty: 83
Dołączył(a): 01.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bydz » 30.06.2015 14:11

Witaj,
Tym raze jadę na samo podłudnie na Peljesac do Zuljany jako miejsce wypadowe na całey połwysep, do Dubrovnika i Mostaru.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 30.06.2015 14:39

bydz napisał(a):Witaj,
Tym raze jadę na samo podłudnie na Peljesac do Zuljany jako miejsce wypadowe na całey połwysep, do Dubrovnika i Mostaru.


Świetny wybór. Zuljana jest urocza. A cala okolica bardzo atrakcyjna :D 8)
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 11.07.2015 07:04

Piekny Pag...super fotki,wspomnienia wracają :D
gazinho
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gazinho » 28.07.2015 22:27

Świetna fotorelacja. Już nie mogę się doczekać mojej pierwszej wyprawy na Pag, końcowe odliczanie rozpoczęte. :D
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 13.01.2016 11:48

Wow, fotki boskie.
Przelatuję przez kolejne relacje z Pagu aby się do niego przekonać.
Jednego czego nie mogę załapać to z relacji Beretnica jest gdzieś w pobliżu Rucicy ?
Rucica to ta za Metajną i słynnym zakrętem w lewo pod górkę, a Beretnica to ta plaża z dużymi kamieniami ?
Da się tam dojechać ?
Z relacji widzę tylko same mega spacery....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pag(Vidalici) i Slunj 2014 - pierwszy raz w Chorwacji - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone